Vědec Bruce Banner se při nehodě promění v obrovskou a silnou stvůru, která bude bojovat nejen se zlem, ale i sama se sebou. Skvělé efekty a akční scény podtrhují tento dobrodružný příběh. Vědec Bruce Banner se právě rozešel s kolegyní Betty Rossovou, podařilo se jim však zůstat přáteli. Společně pracují na vývoji vzorce, který za použití paprsku gama umožní lidské tkáni autokorekci. Bruce vyrůstal v dětském domově, zemřela mu matka a otce Davida zavřeli do vězení. Teď se David vrací do života syna, který o něm neměl tušení. Jednoho dne ochromí Bruce nehoda v laboratoři, díky níž je vystaven silné radiaci mající za následek velmi zvláštní jev – učiní ho silnějším a mocnějším. Setkání s Davidem vzbudí v synovi dávné vzpomínky a uvolní vztek a dávné napětí. Díky gama radiaci se změní v obrovskou zelenou svalnatou příšeru - HULKA - výplod čistého hněvu... (Cinemax)

Colleague

Nemůžu si pomoct, ale pro mě tohle nebylo sci-fi nýbrž komedie. Aby někdo byl chviličku ozářený, a pak najednou uměl skákat na vrtulníky, kopat pod silnicí rychlostí blesku nebo proti kulometům si chránit jenom oči (zbytek se v mžiku zahojí), to je mi spíš k smíchu. A že tam prý byly nějaké psychologické výlevy, které bych měl obdivovat? Kde proboha? "Ale tati taky mi zachránil život. Ano od zmutovaného pudla, ........ já mu chci pomoct!!!!!!" A pak smutné oči Jennifer Connelly. Neříkám, že za každou cenu potřebuju logiku, ale tohle už bylo na mě moc. ()

John8

Až na pár technických detailů, přepsanému počátku (asi nikdy neuvidím gamma bombu ve filmu), a faktu že hulka uvidíme až v půlce filmu. Ale pak už je to jen jízda. A to nemluvím o padouchovi který je hodně zábavný. Rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Alex24

Komiks Hulka jsem nikdy nečetl. Přiznám se, že jediné, co jsem o něm do této doby slyšel, byly bláboly o filmových verzích a o komiksu nikdy nic... Ticho po pěšině. O filmové verzi jsem toho slyšel tedy hodně. Když pominu reklamní žvásty o tom, jak je to hyperfilm, slyšel jsem vesměs názory, že je to kravina... Sedl jsem si tedy doma, pustil si tenhle film a hádejte co? Líbilo se mi to. Byl to dobrej film. Že se tvůrci nedrželi moc komiksu (to jsem tak nějak vyčetl, nevím, kolik je na tom pravdy) je snad jen dobře. Že se veškeré zvláštnosti, které by v jiných filmech byly trapným Holywoodem, vyskytují i tady? Je to pořád podle komiksu!!! Výbuchy, Hulk skákající do dálky několika km, vždy mu zůstanou spodky (když triko nevydrží), to všechno je prostě komiks. Komiksy mají vlastní logiku, vlastní pravidla. Těmhle přemýšlečům doporučuji se tedy na důkaz toho, že tyhle filmy jsou nerealistická sračka, nechat ozářit, aby tedy dokázali, jak moc realistické tahle filmy jsou... Dopadnou, jako Fred na začátku. Ale zpět. Film to byl prostě dobrý, mě se líbil, bavil mě, při akčních scénách jsem se kolikrát přistihl, že jsem napjatej (sice ne jak struna, ale i tak) a hlavně žádná Americká vlajka, žádný trapný soulože, žádný tyhle trapný "povinnosti" amerických filmů... a šlo to i bez toho. Přesto jsem hodnotil třemi hvězdami... Z důvodu obsazení... né že by mi vadil Nick Nolte, nebo kdokoliv z nich, to ne. I herecký výkony byly výborný, ale prostě mi Eric Bana připadal na Hulka moc... sráčsky... takový dítě. Ono to asi byl záměr a neříkám, že by jej měl hrát nějakej nabušenec, ale tohle byl fakt takovej... buzík... :-D Ale hlavně, ačkoliv jsem film pochválil, že se mi líbil, přesto cítím, že tenhle film využil špatnej potenciál... Přes fakt, že byl příběh dobrej, mohli tvůrci udělat lepší, nabušenější, víc kulervoucí... Myslím že Hulk má na to, aby mě totálně oddělal. Srovnávám to s DCčkářským Batmanem a oproti němu musí Hulk dostat tři hvězdy... Je mi líto, zelený brachu, snad mě ve dvojce rozbiješ víc... :-) PS:. Scéna, kdy Hulka kouše zmutovanej pes do ramene, Hulk se naštve ještě víc a rameno mu povyroste tak, že psovi roztrhne tlamu mě podivně polechtalo v podbřišku... Poznámka: Nechat si vytvořit psychologický profil... :-D ()

GOREGASM

Unikátní a nadčasová komiksová adaptace a absolutně nespravedlivý komerční fail (film si na sebe sice vydělal, ale ne natolik, aby vzniklo pokračování). Ang Lee předběhl dobu a v časech kdy plácáme po ramenou Nolana za psychologicky rozpitvaného Batmana, by se "jeho" Hulkovi vedlo pravděpodobně lépe. Ang ovšem v prolínání filmového a komiksového světa zachází ještě dále a na doposud nezmapované pole . Vizuální forma, která mnohdy připomíná listování skutečnou komiksovou knížkou svou vynalézavostí bere dech, nepřejí se a dodává snímku dosud nevídanou dynamiku. Precizní příběhová hloubka, která Hulka/Bruce Bannera bezezbytku vyprofiluje, následně dává veškeré zelené destrukci potřebné základy a divákovi nezbude než v písečných dunách hledat vlastní dislokovanou čelist. I po téměř deseti letech je triková stránka omračující, naprosto přirozená a dokonale natočená. Obecně glorifikovaná bitva s tanky nepotřebuje komentář, nicméně každá akční scéna v sobě nese adrenalin Hulka a tvůrčí hravost Leeho, viz Hulkův utěk ze základny, kterému dává použití několika komiksových oken, přičemž v každém se něco děje, závratný spád. Neúspěch Hulka mě doteď mrzí, štve a možná by nebylo od věci zezelenat ;-) 90% P.S. -10% za nedotažené finále souboje mezi Hulkem a Nickem Noltem. ()

char_t

Ve srovnání s novějším Hulkem o třídu horší. Ang Lee jako kdyby se nemohl rozhodnout, jestli dělá temnější verzi, nebo komiksově nadsazenou akčňárnu. Prolínání obou přístupů pak filmu moc neprospívá. Nejlepší Hulk byl stejně až ten třetí, Mark Ruffalo v Avengers. ()

Nerd4Dreaming

Čekal jsem průser, dostalo se mi skvělý podívaný. Role Hulka má tu výhodu, že se do ní hodí každej "ňouma" ale Eric Bana si s ním poradil přímo skvěle. Funguje psychologie postav a to je u filmu o rozdvojený osobnosti důležitý. Akční scény jsou taky skvělý, pro mě osobně bitva proti tankům :) ()

P.J.2

Udělat z Hulka reálné drámo opravdu nebyl dobrý nápad. Zdlouhavé, nicneříkající a to na co všichni čekají nastane až v poslední třetině. Jako pokus dobrý ale už radši ne. ()

fablefavorit

Toto zelené monstrum s velkými nervy sice má obrovské svaly a neuvěřitelnou sílu, ale jeho převedení na filmová plátna stojí s prominutím za pitCHu. Se svými 2+ hodinami se starý Hulk vleče dlouho, moc dlouho na to, abych byl ochoten hodnotit štědřeji. Kamarád mi nabídl další rewatch u něj doma, ale to mu nedovolím, protože už mě ten film začíná srát... ()

Rathalos

No pozrel som si to a aj Hulka,kde hra Edward Norton a ani jeden z tychto filmov ma nenadchol,nudilo ma to,vela kecov,malo akcie,vacsinou sa vsetko odohralo na konci a to mne osobne nestaci...:-) ()

MickeyStuma

Nic proti režisérovi, neboť Ang Lee patří mezi režisérskou kapacitu, ale zde jeho styl filmového umění snímku spíše uškodil. Převážně první polovina je hodně utahaná a vůbec celkově tomu chybí patřičná energie a komiksový nadhled. I když úplný začátek po dějové stránce lze považovat za zábavný aspekt. Dlouho to však netrvá. Ve druhé polovině je dokonce i vidět, že má scénárista zřejmě rád King Konga, neboť romantický motiv je mu hodně podobný. No považme jen láska k Betty může zkrotit zuřivost takového monstra. Jinak se mimo jiné také probírá další klasický motiv a tím je vztah otce a syna.  Alespoň že se povedlo CGI. Těžko říct jak diváci neznající původní komiks, ale komiksoví fanoušci museli být jistojistě zklamání. ()

Isomut

Komixovejšie prevedenie sa mi páčilo viac ako Nortovo stvárnenie zeleného šmolka. Dal by som aj hviezdu naviac, keby tam nebolo niekoľko zbytočných kecov a menej natiahnutých scén. ()

Folky

Akční scény jsou perfektní (i se starými triky), ale jakmile se Lee pokusí pustit do psychologie nebo emočních momentů, až bolestivě selhává. ()

Besyn

Podle mého názoru rozhodně lepší,než zcela rutinní Spiderman,nebo Daredevil.Příběh i scénař jsou docela zajímavé,komponování jednotlivých okének do jakoby komixu je originální a nápadité,digitální Hulk je skutečně natolik silný a mocný,až to děsí a závěr je tradičně na pokračování.Povedená a velmi zajímavá adaptace komixu. ()

Grimlok

Rozdělení obrazu překáží. Člověk neví na co se má soustředit dřív. Furt se jenom kecá a kecá a kecá. Film jsem viděl několikrát a stejně jsem ho nepochopil, protože jsem ty kecy už nemohl vystát. Bitka mezi Brucem a jeho taťkou je tak krátká, že než se rozjede, tak je u konce. NUDA, doufám, že pokračování bude lepší. ()

Torgal

Zo začiatku strašne rozvláčne, ale ku koncu solídne gradujúce. Taktiež oceňujem odlišný prístup k poňatiu komixového filmu, ale na 4* to nie je. 6+/10 ()

Joeey

Sci-fi zcela mimo můj vkus. V úvodu jsem skoro ničemu nerozuměl, šlo o samé vědecké poznámky a odborné pojmy. (?) Technicky mě film nijak výrazně nenadchnul... Rozpůlené - místy rozčtvrcené (i víc!) - obrazovky, efektní přechody mezi záběry - tohle patří do reklam a videoklipů a když se tím vycpe dvouhodinový film, jde to na nervy! Herci dobří, scénář... no... hluchá místa tam i přes přehnanou stopáž moc nejsou, o přehlednost akcí v tomto filmu vůbec nejde (naštvaný obr, všichni okolo likvidováni), takže taky dobrý. Hulk je jedním z těch filmů, u nichž jste na konci rádi, že už to máte za sebou. ()

Tryman

Na Hulka jsem se chystal podívat hodně dlouho a teď, když jsem ho konečně viděl, musím přiznat, že bych se bez něj klidně obešel. Efekty ani herecké výkony nebyly úplně špatné, ani hudba, ale celý děj je na mě až moc nudný, film je hodně nevýrazný. Nějak moc mě to nebavilo.. ()

pepa3rd

Tenhle film není zdaleka dokonalý po hodně stránkách (triky, scénář i herecké výkony), ale hrozně se mi líbí "komixový" styl střihu a kamera obraz v obraze, která by myslím seděla nejen tomuto žánru. 70 % ()

Shona

Komiksová adaptace Ang Leeho, která sice stojí za shlédnutí, ale zázraky nečekejte. Hrátky s obrazem u mě vyvovaly spíše zmatečný dojem, než cokoliv jiného. Scény, kdy je Eric Bana Hulkem a kdy je ,,sám sebou", jsou jako nebe a dudy. Akční jízda versus nuda. Oříznutí minimálně o půl hodinu by tomuhle prospělo nejvíc. ()

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)