Tygr a drak

• Tchaj-wan Wo hu cang long (více)

Válečníci, kteří se naučí zacházet se zbraněmi od mnichů z Vudanovy hory, jsou prakticky neporazitelní; jejich podivuhodných schopností si široko daleko všichni váží a mají z nich strach. Ale Li už by chtěl s věčným válčením přestat, a proto svůj slavný meč, Zelený osud, někomu daruje. Meč je ovšem uloupen a Li je přesvědčen, že je jeho svatou povinností zabránit tomu, aby proslulá zbraň padla do nepovolaných rukou. Nezbývá tedy, než aby se v doprovodu své společnice, tělesné strážkyně Shu Lien, vydal po stopách lupiče... (Film+)

Mykhaluu

Ufff!!! Tak už jsou tu okolo i nějaké dvě hvězdičky!! Odpad nedávám za kulturně - historickou odlišnost mé země od země číňanů, kteří tenhle podivný film natočili (nebo je to z Hollywwodu?? :-O :) Náhodou jsme viděli film na "poláku" a něco mi říkalo, že by to mohl být Tygr a drak... a něco mi říkalo (zřejmě zdravý rozum), že by neměl... Že to je přeci oceňovaný velkofilm?!? A on to nakonec byl... takový smutný konec... jednoho očekávání... :) P.S. Po tomhle se toho Hrdiny, který na mě pokukuje z DVD v pokojíku opravdu nehrdinsky bojím... :) Nu, a po shlédnutí Hrdiny se bojím Tygra a draka mnohem více!! :-D :-D ()

Burrows

Fenomenální boje a ... a to je vše. Filosoficky/duševně mě Tygr a drak minul a první polovina uspala. S chválou bych se mírnil. Bohužel. ()

Jaromír

Tenhle film se mi opravdu líbí :), i když tam lítají na lanech jako šílenci, ale celkově to má i jistou poetiku. Navíc na bojové části se člověk opravdu rád podívá, zacházejí s mečem opravdu dobře. ()

MaxForValue

Skvelé akčné scény, orgastické scenérie, nezabudnuteľný Yun-Fat Chow, príjemná hudba v pozadí ... dalo by sa pokračovať ďalej a ďalej, ale ... ALE, to, čo film získava na týchto nádherných záberoch, to stráca na obsahu. Je to niekde na pomedzi 3*/4*. Nebyť tej slabej prvej polovice mohlo to byť oveľa, oveľa lepšie. ()

darthvader77

Nádherná akční dramatická fantasy bomba z čínské produkce, která nevznikla v Hollywoodu. Velice povedené dílko, které mě dostalo nádhernou hudbou, epickými kung fu souboji(především souboj ve stromech). Do toho je zde velké drama plné dilemat a vážných filozofických témat a vše zasazené do starověké Číny. Pro mě rozhodně pobídka abych si pustil i další skvělá dílka z tohoto odvětví filmografie. P.S. Vynikající výprava a závěr byl tak hezky náhlý. :) ()

helrohir

Pociťujem sklamanie. Na základe vyššieho počtu oscarových nominácií a tunajšieho hodnotenia som očakával najlepší kung-fu film v histórii, ale namiesto toho som dostal z môjho pohľadu nudnú báchorku, ktorá ma z obsahového hľadiska nedokázala veľmi zaujať. Na druhej strane je vo vizuálne veľmi pôsobivé, hudobne taktiež a samozrejme choreografia súbojov je úžasná, ale na to, aby som dal filmu vyššie hodnotenie je to trocha málo. ()

PeterJon

Nikdy ma nezaujal tento film a nikdy som ho úplne nepochopil a pravdupovediac ani už nemám záujem to tretí krát skúšať. Jedine hudba osloví. V podstate žiadne napätie a bojmi neveľmi zaujímavé. Postavy ako by vážili 10dkg, ako ľahko lietajú. Veľmi dobré však ako dôstojne sa správa majster Li Mu Bai (Chow Yun Fat) a jeho družka = charakter. Skvelý, nečakaný koniec, trochu smutný. ()

Stejšn

Jak se někomu může líbit film, kde půlku bojové choreografie obstarává naprosto nepokrytě okaté létání na lanech. To nemůžu pochopit. ()

Vykuk

Jsou oceňované filmy, které jsem nikdy nepochopil a nepochopím, byť bych i rád. Tohle je typický příklad, kde jsem se ani nedokázal soustředit na příběh, když mě všechno kolem tak neskutečně otravovalo. Kdyby se těm létajícím čestmírům dalo aspoň zasmát, ale když někdo z bojových umění dělá takový paskvil, nejen že to působí trapácky, ale vyloženě mě to prudí. Chápu, že to jsou jejich legendy, něco jako naše pohádky, jen že u nás je to o princeznách na hrášku, zatímco u ních je to o bojových či jiných ducha povzbuzujících uměních. Sám už nevím, zač jsem dal tu jednu hvězdu, snad za celkový umělecký dojem a filmovou výpravu, ale jinak bleee. ()

Guran

Tohleto v Americe ocenili? Okaté triky, jak Číňané lezou po zdech a střechách, kde je vidět, jak herce jistí neviditelné lano? Režisér Ang Lee vsadil do špatné technologie, ale i tu v Americe ocenili. Film ale už od začátku trpí zdlouhavými a nesmyslnými dialogy, hroznou kamerou, příšernou atmosférou, výpravou, nudou, nic neříkajícími dialogy, průměrné výkony a vlastně máte problém se do hlavních postav vžít. Film není natočený tak, abyste postavám fandili, což je přece na filmu to hlavní. Nejvíce jsem se těšil na bojové scény, když se o tomto snímku říká, že je to nejlepší bojovka, ale pravdou je, že v 36. komnat šaolinů jsou ty triky mnohem lepší, stejně je na tom samotný film. Očekával jsem tedy, že to bude pěkná bojová podívaná, které mám rád, ale nedočkal jsem se, proto film beru jako zklamání. ()

kubilov

Vizuálně v podstatě strašně krásný film, ve kterém ožívá dávno zapomenuté bojové umění a fascinující svět starověké Číny. Atmosféra na maximu. ()

mosem

Jedna hvězda za romantiku, jedna hvězda za náznak filozofie a jedna hvězda za prostředí. Bohužel, asi budu výjimkou, ale akční scény, zejména ty s bojovníkem nijna, byly zcela absurdní, a film tak na místo romanticko-akčního příběhu působil spíše jako groteska či karikatura. Když jsem pak četl komentáře a sledoval hodnocení, marně jsem přemýšlel, co vedlo jejich autory k tak vysokému hodnocení. Zda je moje hodnocení nesprávné, nebo zda je vysoká hodnota ovlivněna tím, že film dostal Oscara. Popravdě - stejně tak přemýšlím, proč. Oddechovka, kterou opravdu nemusím vidět podruhé. ()

Mordecai

No celkovo ma ázijské filmy zvyknú ohúriť masovými scénami a rozosmiať žalostným príbehom dotvoreným lacnými efektami. Tu nič z toho nieje, žiadna masovka, no super príbeh. Je to vskutku epopei, človeka to donúti zamyslieť sa nad tým čo je česť a povinnosť či láska v takom čírom nie gýčovom prevedení. Čankajšek by mal radosť že aspoň oni držia obraz starej Číny, onej veľkej civilizácie -ktorá je samozrejme horšia ako naša, ale má niečo do seba- to čo predvádzajú rudý mandaríny je len marxistická groteska, v podstate odraz ich chabého partizánstva zalezeného v horách čakajúc kým Čankajšek bojujúci proti Japoncom vykrváca, je to zbabelé a úbohé. ()

mrclTV

Myslel som si, že keď si pozriem oscarový film Tiger a drak, nebudem pozerať superhrdinské fantasy, kde sa postavy pri akčných scénach vznášali ako nejaké víly Amálky, ale to je len poznámka tak na okraj, tvárim sa, že to hodnotenie neovplyvnilo (ale povedzme si pravdu, to čo bola za blbosť? Ja som celý čas neveriacky krútil hlavou). Hlboké myšlienky o živote medzi Li Mu Bajom a Yu Shu Lien v prostrednej časti za niečo stáli, ale inak, nechápem, nerozumiem. Kým sa vo filme nelietalo tak bojové scény boli neuveriteľné, ale keď sa potom začalo lietať, tak boli NEUVERITEĽNÉ :D Kazilo to aj zvyšky zážitku, ktoré som z filmu mal... (Ale exteriérové lokácie boli na úrovni.) ()

Nalimator

Některé momenty byly vynikající, ale bojové scény s létáním už hodně přeháněly. Pokud se nelétalo, choreografie scén byla výborná, rychlé, téměř baletní výkony. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 97%, Audience Score - 86% | FDb.cz - 75,7% | Skvostný zážitek, který díky tomu, že vznikl v Číně, nám věruhodně ukazuje život samurajů. A to od výborných soubojů, přes chvíle naprostého ticha a meditace až po jejich city. Výborná Leeho režie, úžasná kamera, záběry historického Zakázaného města, suché pouště i panensky čistých pralesů. Celý film je výborný, ovšem scéna umírání Li Mu Baie a jeho vyznání lásky k Shu Lien je dokonale dojemná... ! 80% ()

Nathaniell

Zatím hodnotím níž. Ten film je zvláštní, úplně nevím, co si o něm myslet a budu ho chtít vidět časem znovu. Ovšem výš asi patrně nepůjdu, protože mi to "létání" prostě přijde vždycky trapné a kazí to film... ... 3* ()

Gamekeeper77

Tak audio snad, ale kde je ten vizuální orgáč, to teda vážně netuším. Možná kdyby nebylo toho lítání, tak by to nebylo tak špatný, ale takhle jsem se tomu ze začátku smál, pak toho ale už vážně bylo tolik, že mě to postupně začalo srát víc a víc. Na příběhu taky nevidim nic světobornýho a že by to byla nějaká bůhvíjaká romance, jak tady čtu ze všech stran, tak to fakt ne. A to nejsem žádnej necita, pořádnej oplodňovák, to já poznám. Takže buď se tu 80% uživatelů posralo, nebo je chyba ve mě a ten film jsem nepochopil a nedocenil já, což samozřejmě nepřichází v úvahu. 60%. ()

Saesulkun

Filmové ponaučení: 1. Když někoho vyzveš na férovku a on(a) ti v půlce boje zničehonic odletí, může to naštvat. 2. Když ti někdo ukradne nějakou cennost, ty víš kdo to je a víš, že ti ji může kdykoliv ukrást znova, nech ji tam, kde prve. Je to pro případ, že by o tobě chtěli jednou natočit film, tak ať nemusí scénárista složitě vymýšlet nějakou další krkolomnou loupež. 3. Když natočíte animák s živými herci a ponecháte animákový efekty, je to fakt divný. ()

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

17.07.2023

Donnie Yen v pokračování Tygra a draka

Donnie Yen v pokračování Tygra a draka

18.05.2013

Weinsteini to myslí vážně, ačkoli jejich plány se trochu změnily. Natáčení dvojky oscarového hitu, kterým Ang Lee redefinoval pohled na kung-fu filmy, mělo původně startovat právě v těchto dnech.… (více)

Tygr a drak pokračuje

Tygr a drak pokračuje

27.01.2013

Ang Lee převezme Fincherovu Kleopatru

Ang Lee převezme Fincherovu Kleopatru

26.08.2012

Možná. Projekt Cleopatra, ve kterém by si Angelina Jolie měla zahrát výrazně realističtější pojetí legendární egyptské vládkyně (spíš než jako svůdkyně bude vykreslena jako šikovná politička a… (více)