Vítejte v Marwenu (festivalový název)

The Women of Marwen

(pracovní název)

Marwencol

(pracovní název)

• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Komedie / Životopisný / Fantasy

USA, 2018, 115 min

Vítejte v Marwenu představuje skrz na skrz rodinný příběh, v němž si toho ale dospělí mnoho nenajdou. Střílí se v něm na figurky nacistů, hlavní hrdina má slabost pro ženské boty a originální cestou se řeší ta nejméně originální a nedostatečně hutná zápletka. Steve Carrell dělá, co může, a z každé scény přímo sálá, jak se Robert Zemeckis baví, takže to celé samozřejmě krásně vypadá a nenechává na pochybách, že se sešli mistři svého řemesla. Škoda, že emoce jsou tentokrát až příliš strojené a atrakce zastiňují sílu vyprávění, kterou jsme si u autora tolika filmových klasik zamilovali. Přestože si to nezaslouží, Marwen se nejspíše brzy obrátí v sutiny a matné vzpomínky. Recenze zde.(1.4.2019)

Hmm,zvlastny film a o to viac,ze je to inspirovane skutocnymi udalostami,ten Mark Hogancamp mal fakt smolu v zivote,zbili ho,stratil minulost a stal sa z neho niekto,kto ako keby mal svoj svet,v ktorom hlavnu rolu mali figurky a zenske topanky,musim vyzdvihnut herecky vykon Stevea Carella,uveril som jeho postave,taktiez ma zaujala hudba,pribeh a animacia,ta bola super,takze dam 4 hviezdicky uz len kvoli tomu,ze to je skutocne,nie vymysel...:-)(5.4.2019)

Film, který šikovně kombinuje animaci s realitou. Hlavní hrdina se zde vypořádává se svými traumaty pomocí loutek a vytváří lehce švihlý příběh inspirovaný druhou světovou. Loutky jsou celkově mnohem zajímavější a zábavnější a tak trochu si kradou film pro sebe a "realitu" odsouvají až na druhou kolej. Vše je doprovázeno výborným soundtrackem. Milým pomrknutím na fanoušky je stroj času.(5.5.2019)

Vizuálně je tento film opravdu povedený, což se v podstatě od režiséra Zemeckise dalo očekávat, ale jinak je film veskrze slabší než jeho předešlé snímky z posledních let. Film opravdu hodně táhne herecký výkon Steva Carella, který je prakticky skoro v každé scéně a je to tak trochu jeho film. Kromě toho se tam nic moc dobrého najít nedá. Hlavní docela originální zápletka není podle tolik dostačující, aby utáhla takto dlouhý. Steve Carell dělá všechno ci může, ale ke zlepšení filmu to moc nepomůže.60%(14.4.2019)

Napriek tomu, že kritici tento film rozdrtili v zuboch a niektorí ho dokonca hodili na zoznam najhorších filmov roku 2018, ja som sa nevzdával nádeje, že sa mi to bude páčiť. Mám rád Roberta Zemeckisa a jeho vizionársky štýl ma vždy vedel fascinovať. Takže film bol stále medzi mojimi veľkými očakávaniami na rok 2019. Ako to teda dopadlo? Myslím si, že "Welcome To Marwen" ma nakoniec príjemne potešilo a dostalo do príbehu, ktorý ma bavil. Dokázal som to veľmi rýchlo pochopiť, nájsť vo veciach súvislosti a zorientovať sa v tom dalo veľmi jednoducho.Možno je to trošku problém, no mne to osobne vôbec nevadilo. Som rád, keď sa vo filmoch nestrácam, no na druhú stranu som rád, keď ma vie miestami trošku prekvapiť. A tento film ich podľa mňa moc nemá. Vieme odhadnúť ako to dopadne (nie preto, že by sme poznali skutočný príbeh) a hlavne (si myslím), že vieme celkom rýchlo pochopiť, akú rolu má vo filme Deja. Nebudem to prezrádzať ak ste na to zvedaví sami, ale podľa mňa je to dosť jednoznačné. Najmä vďaka jednej scénke, ktorá sa tu objaví. A preto je záverečné prekvapenie veľmi neprekvapivé. Steve Carell je podľa mňa veľmi dobrý v hlavnej role a celkovo som nemal pocit, že by ma vo filme niekto dráždil. Animované časti sú dobré, hudba vo filme je skvelá a celkovo si myslím, že je tu aj uspokojivá práca s kamerou. Neviem posúdiť, či je to film hodný pozornosti všetkých. Viem si predstaviť, že by ich to nemuselo baviť. Ale rozhodne je to film, ktorý sa páčil mne. Nemôžem ho ohodnotiť ako vynikajúci, ale napriek tomu dostatočne uspokojivý. Zhodnoťte si sami a uvidíte. Hodnotenie: B(3.4.2019)

• - Pro inspiraci k filmu posloužil oceňovaný a strhující dokument Marwencol z roku 2010, jehož režisér Jeff Malmberg se stal součástí filmu Vítejte v Marwenu jako výkonný producent. (Jamal)

• - Film měl do českých kin přijít 14.3. 2019, ale po americké premiéře 21. 12. 2018, kdy byl film velmi vlažně přijat, byl distributorem (CinemArt) stažen z českých kin. (PlayEasy)

• - Film je natočen na motivy reálné události, jenž se stala v životě Marka Hogancampa. (iampatrik)