Za zrcadlem

Scénografie:

Christopher R. DeMuri

Kostýmy:

Heather Gaither

Thriller, ktorý sa dá bez problémov pozrieť, no či si z toho divák odnesie nejaký veľký zážitok, je už druhá vec. Musím ale uznať, že Nicolasovi tá rola zanedbaného, nadržaného, možno mierne úchylného stalkera celkom sedela. Dokonca aj jeho polovička zahrala hysterickú chudinku celkom presvedčivo. Jeden jej záchvat mi dokonca vyčaroval úsmev, tak aspoň niečo. Horšie to už vidím s chabým scenárom a ešte primitívnejším rozuzlením. To už réžia nedokáže vymyslieť niečo, čo by aspoň trochu prekvapilo?(16.2.2018)

• tron

Myslel som, dúfal som, že to bude jeden z mála dobrých filmov Nicolasa Cagea za veľmi dlhú dobu, ale mýlil som sa. Nicolas už skúsil snáď všetky mysliteľné (a i pár nemysliteľných) žánre a tak si v roku 2018 povedal, že skúsi aj hororovo-trilerový pod-žáner o moteloch, hoteloch a podobných veselostiach. No nevyšlo mu to. Nielenže sa nevyrovnal kultovým klasikám á la Psycho (čo od neho naozaj ani nikto nečakal), ale nevyrovnal sa veru ani slušným ľahkým nadpriemerom typu Motelu smrti od Nimróda Antala alebo Identity od Mangolda. Ono to nakoniec nie je úplne zlé, ani márne. Len je to nejaké, ehm, Česi pre to majú pekný výraz – uondané. Tancujúci Cage na nezaplatenie.(5.6.2019)

• Gilmour93

Za zrcadlem a co tam Alenka Cageová našla.. Podstatou thrilleru je vyvolat u diváka napětí a emoce, ale proč by to tady dělali. Šmírák Nicolas zažívá zlý časy v El Royale a režisér, který ukotví všechny postavy do jedné lokace, se poctivě snaží dostat diváka do limbu. Lze se zabavit jedině tím, že přemýšlíte, jakou image zvolil neúnavný Cage tentokrát. Byl to sexuálně frustrovaný profesor vyučující dějiny marxismu-leninismu?(18.2.2019)

Nechápu hodnocení 43%. Cage natočil za posledních pár let často podstatně větší hrůzy a jejich hodnocení je zde často mnohem lepší. Looking Glass má podle mě hlavně hlavu a patu a kamera vypadá jako něco co opravdu nestálo milion dolarů a netočilo se někde v rumunských ateliérech. Looking Glass má něco málo z Davida Lynche a stejně tak z Motelu smrti. Prostě trošku mysteriózní snímeček s kvalitně hrajícím Cagem. Že je Cage schopný herec víme, ale bohužel leze do mnohdy až hrůzných projektů. 50%(11.4.2018)

• Wacoslav1

Pro jednou zase souhlas s Lacem. Je fakt, že Cage si v poslední době nevybírá jenom samý špatný projekty, ale tohle byla hrozná nuda s triviální zápletkou roztaženou do absolutně neadekvátní stopáže. Film ve kterém se v podstatě nic zásadního neděje a pokaždé když se tam objeví nová postava, tak dokážete odhadnout předem proč tam je a jak to s ní nakonec dopadne. Škoda Cage má určitě na víc, ale tady to nepotvrdil.20%(22.2.2018)

Divné.. Ale na Cage dobré.(19.2.2019)

• juta

Film s tak divnou zápletkou, že se vám to nebude líbit. Oni už od začátku to není žádný zázrak. Cage opět v nepovedeném filmu.(12.4.2019)

(55%) Až tak zlé mi to nepřišlo. Nebyl to teda žádný zázrak, ale znám horší sračky, které točí Cage v poslední době. Už od začátku to moji pozornost udrželo. ½ Snímku je solidní, nic se tu teda extra neděje, ale to neznamená, že by mě to nudilo. Jakmile se film dere víc a víc konci, je to už slabší. I se tu najde pár ujetých a divných scén. Chvílemi jsem si říkal, že je Cage úchylek jak pozoruje dění za zrcadlem. Výrok co prohlásila jeho žena: „Víš o tom, že sledování těch lidí v soukromí může být trestné? Co jsi to za člověka?“ Tak toto mě smíchy uzemnilo. Hudba byla docela dobrá. Samotné finále je slabé, ale vcelku logické. Chápu, že to někteří diváci totálně odpálili, ale z režijního hlediska to od začátku vypadalo slibně, nic nelogického jsem tam nespatřil. Takže ve finále koukatelný průměr a film, na který sice hned zapomenu, ale jako jednohubka postačí.(1.3.2018)

• misterz

Vážne nechápem, prečo sa Nicolas Cage musí zahadzovať v podobných vtákovinách. Na druhú stranu točí toho dosť, tak si môže sem-tam dovoliť aj nejaký úlet, ako aj v tomto prípade. Na tomto snímku sú zaujímaví len herci, príbeh je nezáživný až strach, bez napätia a len s jednou-dvomi lepšími scénami. Nepomáha tomu ani lenivejšie tempo, ktoré celkovú nudu ešte zvýrazňuje. V podobnom duchu sa nesie aj finálne rozuzlenie, ktoré bolo tak šedivé a priesvitné ako Čachtická pani. Podpriemer. 40/100(28.2.2018)

• Real Tom Hardy

"SOMETHING HAPPENED IN THIS ROOM!" ----------- Film dosť podobný nedávno vydanému dokumentu Voyeur, z ktorého pravdepodobne aj čerpal námet. Veľmi slabý thriller bez akejkoľvek atmosféry, kde si Cage zahral zarasteného majiteľa motelu a zároveň aj tajomného pozorovateľa. Za stalkera a/alebo voyeura by som ho ale v tomto prípade neoznačil. Perverznosti a vraždy sa dejú na pozadí manželskej krízy, bez ktorej by sa film určite zaobišiel. Načrtnutie jeho osobnosti prostredníctvom nej bolo úplne zbytočné a o to viac zaťažilo scenár, ktorý ledva zvládal svoju hlavnú príbehovú linku. Looking Glass hodnotím aj napriek všetkému dvoma hviezdami, keďže toto je citeľný závan zlepšenia oproti jeho minuloročným, neuveriteľne špatným filmom.(12.7.2018)

Celkem slušnej béčkovej thriller.(9.8.2019)

• Fiftis

Looking Glass je len ďalším podpriemerným snímkom vo filmografií Nicolasa Cagea. Stále dúfam, že sa opäť chytí, ale s takými typmi filmu nemá bohužiaľ žiadnu šancu. Skoro som snímku ani nedopozeral aká blbosť to bola. Na to, že sa jedná o thriller tak snímka postráda napätie, akciu, alebo akýkoľvek náznak atmosféry. Tim Hunter si chcel zahrať s divákmi na mačku a na myš, ale na to je scenár príliš hlúpy a čitateľný. Už v polovici filmu je úplne zrejmé ako sa veci majú a tak sa musíte veľmi prehovárať, aby ste snímku dopozerali. Pokus o thriller s niekoľkými bizarnými postavami bez šťavy a napätia kedy jediným prekvapivým momentom je tip na to, kedy a ako sa bude zase Cage ksichtiť v rádoby hereckom umení. Snímku nezachránila ani vždy skvelá a krásna Robin Tunney.(18.11.2019)

• ARI50

Hrozný celý film a Cage to tady zas dvakrát nedomyslel.(22.11.2018)

• Lacike

Jak sa vola Hallmark pre chlapov? Tento film by bol na tej stanici filmom tyzdna. Nizkorozpoctovy uondany thriller v ktorom znudeny Cage smiruje v motely svojich hosti. Na konci sa konecne pobije s nejakym zaporakom, ktory vyzeral podozrivo od prvej sceny v ktorej sa objavil a nasledne môze Cage odist z mesta aj so svojou zenou s ktorou si behom filmu riesi manzelsku krizu. Nejake klady na tomto filme s obohratym nametom? Cage s briadkou vyzera skvele. Tentoraz otravne neprehrava. Nechapem preco nehra vedlajsie ulohy v poriadnych filmoch. Stale na to ma. Druhym kladom je pekna retro hudba, ktora ale nepôsobi nasilu retro jak keby vykradala nejaky znamy motiv. Takze vysledkom je zbytocny film. 3/10.(19.2.2018)

• Marze

Hlavní postava (Nicolas Cage) ztratil svoji dceru při tragické nehodě a jsou s manželkou Maggie zcela zdrceni. Koupí motel uprostřed pustiny a snaží se žít nový život. Ale Ray si všimne podivných věcí což souvisí s podivnou vraždou, která se dříve v motelu udála. Objeví plazivku, kterou se dostane obousměrným zrcadlem do jednoho z pokojů. Je z neobvyklých věcí v domě tak poblázněn , že to ohrožuje jeho manželství , duševní stav a jeho život. Krok k tomu , aby Cage zase začal někdo respektovat neudělal. Chudý scénář plný klišé. Je zde mnoho hrůzu nahánějících prvků aniž by byly nějak smysluplně propojeni.(22.5.2018)

• Morholt

Manželský pár přijde o dítě a zkouší začít znovu provozováním motelu kdesi na vidlákově. Jenže v motelu je u jednoho z pokojů šmírovací okénko, které začne nový vlastník záhy využívat. Cage je tady divný, ale nelezl mi nervy, což beru jako plus. Ale tím ta pozitiva tak nějak končí. Mě tam totiž spousta věcí přišla zbytečná včetně toho šmírování, na kterém je to vlastně částečně postavené. Pak mi přišla k ničemu i ta lechtivá linie, která snad měla svést diváka ze stopy, ale vůbec se jí to nedaří. A nakonec tu byl záporák, který byl očividný z prvního záběru a to z toho prostého důvodu, že nikdo jiný to být nemohl. No a nakonec to bylo celé strašně dlouhé, takže bez rychloposuvu to nešlo. Čirá zbytečnost. 10%(21.2.2018)

Kdyby to ke konci neztrácelo dech a ve svém vyústění to nebylo popravdě celkem nudné a očekávané, tak bych snímek hodnotil ještě o něco lépe, protože Cage se na voyeura docela hodil. Chtělo by to ale trochu jiné směřování, trochu jinou cestu. Takhle je to spíše jen dobrý rozjezd se špatným koncem.(27.3.2018)

• PROCESOR

Tak si představ, máme tady bezva motel na dobrý adrese, který je jako přesně stvořený pro manžele, který chtějí znova začít a mít, jak se říká čistej stůl. No a v tom motelu je pokoj s číslem 10. kde je zrcadlo! Ne vážně. A to zrcadlo je z jedný strany propustný, takže vidíš co tam dělaj hosti za prasečinky a oni tě vidět nemůžou! No to je hustý! A co dál? Dál už nic. Takže kdo chce vidět film absolutně o ničem, tak směle do toho.(6.4.2019)

• bourec

Úplně jednoduchej příběh,s naprosto tuctovou zápletkou,vhodnou do osmdesátek,kde se to těmahle rádoby thrillerama hemžilo.Na rozdíl od posledních Nikovejch filmů to ale neni blbě natočený,ani herecky tragický,takže to člověk sjede jaksi bez větší úhony.Ale jednou to fakt stačí.40%.(3.7.2018)

• laik_60

preco len Nicalas točí taketo filmy ???!!! Co nemá na nájom ? aj sa hanbím za dva body co som mu dal.(17.11.2019)

<< předchozí 1 2 3