Reklama

Reklama

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

  • USA Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves (více)
Trailer 6

Potulný zpěvák neboli bard Edgin (Chris Pine) se živí tím, že se svou partou zlodějíčků pomáhá měnit majitele vzácných artefaktů (jednomu ho ukradnou a druhému prodají). Je to práce, při které prakticky neustále strkáte hlavu do oprátky, a ani Edgin nemůže mít věčně kliku. Když se mu podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to navíc do těch rukou dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem. Edgin je sice tak trochu zmetek, ale pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů a bývalý kamarád Forge Fletcher (Hugh Grant), potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci v tomhle úkolu obstát. A protože film vychází z legendární hry „Dračí doupě“, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice (Michelle Rodriguez), ušlechtilý rytíř (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) nebo druidka (Sophia Lillis). (CinemArt)

(více)

Videa (8)

Trailer 6

Recenze (597)

Fr 

všechny recenze uživatele

PŘIŠEL JSEM O VŠECHNO, NA ČEM MI ZÁLEŽELO. NEMŮŽEME TO TEĎ VZDÁT…“ Pohádka plná mrtvejch či nemrtvejch padouchů, podivnejch tvorů a hrdinů. Asi vlhkej sen fandů fantasy a možná i týhle deskovky. Je tady asi všechno, co si od tohohle žánru můžete přát, navíc to dochucuje slušná porce vtipu. Takovej „Shrek“ řízlej „Assassin's Creed“, prostě film pro celou rodinu! Což je fajn, ale... ///------------------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film vznikl na motivy stejnojmenné RPG hry z roku 1974, od společností Wizards of the Coast. 2.) Nejedná se o první filmový zpracování. V letech 2000, 2005 a 2012 vyšla trilogie „Dračí doupě“. 3.) Thx za titule „???“.  ///           PŘÍBĚH  *****  HUMOR  **  AKCE  ****  NAPĚTÍ  * ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Po těch nadšených ohlasech z mnoha stran jsem čekal možná více, ovšem na tu docela velkou stopáž to uteklo celkem rychle a nenudil jsem se. Dvojku bych si za pár let, leč to zřejmě kvůli finančním výsledkům nebude možné, čekal jsem větší trvalku a lidi zkrátka více láká Mario než Chris Pine. Fascinuje mě ale, že studia neustále obsazují herce jako Justice Smith a Sophia Lillis, když diváctvo na ně očividně neslyší a udělali by spíš dobře, když by se objevili v nějakém menším filmu, kde by také předvedli své umělecké kvality. Obávám se, že ještě jeden nebo dva propadáky a brzy se za nimi zavře voda, což platí i pro Regé-Jean Page, který tu má však pro mě první snesitelnou roli a dost mě v ní nakonec bavil. A kdo ví, možná i Chrise Pina, jelikož další Star Trek je v nedohlednu. Což tak nějak celé vystihuje tento film, objevuje se tu spousta herců, které odněkud znáte, replikují se tu scény z jiných fantasy, které znáte a občas je toho trošku moc. Humor evidentně na diváky funguje, na mě zas tak moc ne, i když několik hodně vtipných scén si našlo i mě. Warcraft byl lepší a u obojího bych si ale dvojku dal.. ()

Reklama

KarelR 

všechny recenze uživatele

Fantasy Strážci Galaxie, kteří mi s odstupem přijdou čím dál tím lepší. Styčných ploch je nespočet a sedí i některé slabiny (hlavně nic moc záporáci), největší radost mi ale dělá fakt, že je parta z Dungeons & Dragons hrozně sympatická a celkem zábavná – a scénář je o něco promyšlenější, než se na první pohled může zdát. Do půlky se film ještě trochu vleče i kvůli tomu, že je v něm hodně blábolivého Hugha Granta (Christopher Waltz nebo kdokoliv jiný neměl čas?). Od famózní scény na hřbitově se ale všechno rozjede vstříc nadupanému finále, jež nabízí skvělý mix odlehčené zábavy, budování postav i solidní (a vítaně přehledné) akce. Nechci to zase extra přechválit, o žánrový milník rozhodně nejde a leccos trochu drhne. Jako celek je ale tahle fantasy komedie milou popcornovou trefou, kterou jsem rozhodně neviděl naposledy. (po druhé projekci zvedám na 8/10, je to fakt srdcovka :) ) ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Nonstop epická fantasy adventura narvaná akcí, humorem a srdcem! Jedno z největších překvapení a nejzábavnější film roku. Lepší Fantasy tu nebylo od Warcraftu a Lotra! D&D jsem nikdy nehrál, ale má to nádech jakéhokoliv jiného RPGéčka a to mi bohatě stačilo, abych si něco takového užil na velkém plátně. Máme tu sympatickou partu hlavních hrdinů. Chris Pine jakožto hlavní postava je sice nejzbytečnější, jelikož nemá žádné speciální schopnosti, ale zase se stará o humor a ten mu jde výborně. Michelle Rodriguez tu má asi nejzajímavější roli, je ze všech nejsilnější, takže o kontaktní souboje se stará ona. Justice Smith je špatným kouzelníkem, ale potřebuje se jen pořádně vyexpit, aby se stal plnohodnotný Mág. Sophia Lillis druidka má skvělou schopnost měňavce ( především Medvýr byl super) a potěšil i Regé-Jean Page v roli Paladina, který byl nejlepší fighter a opět přinesl další vtipný prvek filmu, škoda, že nedostal ještě více prostoru. Líbil se mi i záporák. Hugh Grant byl sice takový obyčejný, ale Daisy Head v roli Mága byla správně OP. Film zaujme velmi zběsilým tempem, kde ani na chvíli nenudí, řítí se kupředu jak Shinkansen, má skvělý hravý vizuál a velmi povedené CGI. Akční scény jsou sice menší, ale jsou skvěle natočené i se slušnou choreografií. Potěšil fat dragon či závěrečné bludiště. ( Příslib epičtější bitvy snad v případných sequelech). Pochválit musím i scénář, kterému se podařilo několikrát překvapit. Některé plány a vychytávky jsou velmi inteligentně promyšlené a hravé. Výborným tahounem je humor, kde jsem se smál téměř celý film vkuse. Scéna na hřbitově je takový tlak na bránici, že jsem spadl ze sedačky a dostal nezastavitelný záchvat smíchu. Aby toho nebylo málo, tak zde fungují i emoce, kde v závěru celé kino má slzu na krajíčku a upřímně si nevzpomínám na Fantasy, kde by fungovala komedie, drama, akce i samotné postavy. Full Package jak se patří. Chci okamžitě vidět znova a druhý díl nechť už je na cestě. 9/10. ()

salahadin 

všechny recenze uživatele

Bizarně rustikální zábava. Chci tu cetku, díky níž bych mohl mrtvolkám pokládat pětici otázek. Zeptal bych se Sergia Leoneho, jestli se mu líbil tenhle film. Asi by mě místo odpovědi pozvracel všemi těmi červíky, co mu vrtají v dutině břišní vitamíny, protože pravděpodoběn se v hrobě točí na obrtlíku. Ale jo, film je čupr, je barevnej, furt se tam něco hejbe a je tam hodně světýlek. A taky je to ynteližentní čurina, jak tu všichni píší. To je pravda a salahadin je psí čumák :-) Možná je to tím, že s počítačových her znám jen Posla smrti a Heroes of might and magic 1, ehm ()

Galerie (63)

Zajímavosti (12)

  • Jedna z družin, která se účastní her v Neverwinteru, je hrané cameo z animovaného seriálu Dungeons & Dragons z roku 1980, protože jejich vzhled zcela odpovídá hrdinům tohoto seriálu, kterými jsou Hank the Ranger, Eric the Cavalier, Sheila the Thief, Bobby the Barbarian, Diana the Acrobat a Presto the Wizard. (Sidarius)
  • Celý příběh se odehrává ve světě Forgotten Realms, což je jeden z nejznámějších a nejvyužívanějších světů „Dungeon & Dragons“. Odehrávají se v něm slavné RPG série „Baldur's Gate“, „Icewind Dale“, „Neverwinter“, „Eye of the Beholder“ a mnohé další. Do tohoto světa jsou také zasazené mnohé slavné fantasy knihy, jako například všechny knihy o Drizztovi od Roberta A. Salvatora. (Sidarius)
  • Owlbear (v češtině přeložený jako „mědvědovýr“) je standardní „Dungeon & Dragons“ příšera, která má ve hře obrovskou sílu a velkou odolnost a jejíž popis zní: „Obrovský kříženec mezi obří sovou a medvědem, který je znám pro svou zuřivost a agresivitu, což z něj dělá jednoho z nejobávanějších predátorů ve volné přírodě.“ (Sidarius)

Související novinky

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Hračkářský konglomerát Hasbro spustil novou filmovou a televizní divizi, skrze kterou nyní hodlá ve velkém produkovat vlastní projekty na základě svých značek. Nová produkční společnost vznikla… (více)

Pokračování Dungeons & Dragons je stále možné

Pokračování Dungeons & Dragons je stále možné

31.07.2023

Rozpočet 150 milionů dolarů, tržby ale jenom pouhých 208 milionů z celého světa, taková je vizitka chválené, ale ne moc úspěšné fantasy Dungeons & Dragon: Čest zlodějů režijní dvojice John… (více)

Co dalšího chystají režiséři Dungeons & Dragons?

Co dalšího chystají režiséři Dungeons & Dragons?

10.06.2023

Režijní duo John Francis Daley a Jonathan Goldstein (Noční hra, Bláznivá dovolená) letos potěšilo a dost možná překvapilo celou řadu diváků díky svému nejnovějšímu snímku Dungeons & Dragons: Čest… (více)

Super Mario zdolal 1 miliardu

Super Mario zdolal 1 miliardu

01.05.2023

Snímek Super Mario Bros. ve filmu od společností Nintendo a Illumination oficiálně po 26 dnech od premiéry překonal hranici 1 miliardy dolarů. Dohromady to je 490 milionů ze Severní Ameriky a 532 ze… (více)

Reklama

Reklama