Reklama

Reklama

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

  • USA Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves (více)
Trailer 6

Potulný zpěvák neboli bard Edgin (Chris Pine) se živí tím, že se svou partou zlodějíčků pomáhá měnit majitele vzácných artefaktů (jednomu ho ukradnou a druhému prodají). Je to práce, při které prakticky neustále strkáte hlavu do oprátky, a ani Edgin nemůže mít věčně kliku. Když se mu podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to navíc do těch rukou dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem. Edgin je sice tak trochu zmetek, ale pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů a bývalý kamarád Forge Fletcher (Hugh Grant), potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci v tomhle úkolu obstát. A protože film vychází z legendární hry „Dračí doupě“, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice (Michelle Rodriguez), ušlechtilý rytíř (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) nebo druidka (Sophia Lillis). (CinemArt)

(více)

Videa (8)

Trailer 6

Recenze (605)

silentname 

všechny recenze uživatele

Tak "Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves" je veľmi solídny štart do nového mesiaca a ide podľa mňa skutočne o kvalitne napísaný a dobre spracovaný dobrodružný fantasy film. Pokiaľ máte radi tento druh filmov, určite neváhajte, a choďte do toho. Oceníte asi všetko, čo sa tu dostalo (až na pár výnimiek, no k tomu sa dostanem). Postavy sú zábavné, lore je skvelý (najmä keď som zistil, že veľa z neho sa dostalo aj do mojich obľúbených titulov od Bioware), komédia je excelentná a po celú dobu som sa s týmito postavami bavil. Dokonca je tu aj prítomná mágia a niekoľko skutočne vtipných momentiek s jej využitím. Nie je to príliš dlhé, ani príliš krátke... úvod je solídny, záver prepracovaný... čo vlastne na tomto nefunguje? V podstate by som to dokázal zhrnúť v dvoch bodoch. Prvý je nie úplne najlepšie CGI. Je solídne a triky vo väčšine prípadov vyzerajú dobre... no nedočkal som sa niečoho, čo by ma dokázalo do tohto sveta skutočne preniesť. Sú proste v pohode a dá sa na ne pozerať, no mohli byť kvalitnejšie. Druhá vec je opäť to, že niektoré veci vieme predvídať oveľa skôr, než sa reálne stanú. A v prípade tohto filmu je ich skutočne viac než dosť. Možno je tu pár zaujímavých prekvapení, no viete vo veľa scénkach presne, ako to dopadne a čo bude výsledok. Alebo k čomu sa vlastne dopracujeme. Pochopíme to oveľa skôr, než naši hrdinovia. No v kontexte toho všetkého si myslím, že tento príbeh som si užil viac, než som si pôvodne sľuboval. Ako herného fanúšika ma to potešilo a rovnako aj ako filmového fanúšika. Ak neviete na čo ísť do kina a milujete dobrodružné fantasy, toto je skvelá voľba, ktorú by ste nemali premrhať. Hodnotenie: A- ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Roztomilé, má to šťávu, postavy, které máte rádi, a děj, co má smysl. Edgin s Holgou jsou od začátku hrozně sympatická dvojice, která (díkybohu) nemá žádné romantické pnutí. Jsou to prostře parťáci, kteří se podrží. Spolu dají dohromady po vzoru Dungeons and Dragons kampaní skupinu různorových hrdinů a vydají se na misi plnou vtipných i dramatických překvapení. A nabídnou spoustu dobře udělaných a zapamatovatelných momentů. Útěk druidky Doric z hradu, kdy musí stále měnit svoji podobu, souboj s tlustým drakem, moment, kdy se Holga musí rozloučit se svým milovaným prťousem (Bradley Cooper!). Všechno je to podané v roztomilém mixu nadsázky a lásky k DandD. Vůbec by mi nevadilo, kdyby se tvůrčí tým do tohohle světa někdy vrátil. ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Veľmi zábavný a pútavý film. Dobrodružstvo v každej chvíli, všetky motívy boli pozbierané a nabitie iróniou - veľa gagov, absurdného humoru a groteskných skomolenín. Väčšinu filmov Marvel a DC považujem za čisto marketingový ťah na naplnenie mešca plytkými výplachmi, ale toto je iná úroveň. Samozrejme veľmi ma nahnevalo mi, že režiséri pozabudli na zdôraznenie otázok rasizmu, feminizmu, sexuálnej orientácie, rodovej identity a etnickej inkluzivity, to je obrovská chyba, hoci výber hercov bol korektný. Minimálne drak mohol byť nebinárny, ale inak sa to pozeralo naozaj fantasticky, čo už vyplýva aj zo žánru. Vydarená avantúra, ktorá vtiahne diváka do iného sveta a v ktorej nevadí ani starý Grant zvädnutý ako lopúch. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Velmi povedený, odlehčený a zábavný mix Strážců Galaxie a Hvězdného prachu. Filmu se daří bleskurychle načrtnout symptické fantasy prostředí a do něj dosadit funkční partičku (nikoli HIV) pozitivních zlodějíčků. Takový koncept možná již byl mnohokrát viděný, ale zdaleka ne vždy dokázal i dobře zafungovat. V D&D se všechno takovou tou přirozenou, nenucenou a pravda i pohádkově naivní cestou odvíjí způsobem, který je možná očekávaný, ale v zásadě i chtěný. Zkrátka nenáročná, zábavná a uspokojivá podívaná... Film si - nevím, zda bohudík, či bohužel - vyloženě říká o sequel. Tak budeme v očekávání... 8/10 ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Úplně pohodová feel good fantasy, která dokáže pobavit svým šťavnatým humorem, očarovat typickýma postavama i překvapit jednoduchou akcí. Je to sice trochu uspěchané, protože takový svět se do filmu zkrátka nevleze a chtělo by to spíš seriálový formát, ale jako základ funguje film dobře. Trochu mi zde chybí k dokonalosti nějaká velkolepá bitva armád k tomu, abych si film výrazněji vštípil do paměti a nepamatoval si jej jen jako “tu dobrou fantasy” a taky mi lehce vadí scénáristická nedotaženost a trošku odfláknuté detaily, ale jinak jsem se bavil dobře a jelikož je fantasy žánr dnes téměř mrtvý, kvalitní čtyřhvězdu si D&D určitě zaslouží. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (12)

  • Pokiaľ by film dostalo pôvodne zamýšľané štúdio Warner Bros., réžie by sa chopil Rob Letterman a do hlavnej úlohy mal byť obsadený Ansel Elgort. (Arsenal83)
  • Natáčení započalo v dubnu 2021 na Islandu a skončilo 19. srpna téhož roku. Dále se filmovalo v Belfastu v Severním Irsku. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Hračkářský konglomerát Hasbro spustil novou filmovou a televizní divizi, skrze kterou nyní hodlá ve velkém produkovat vlastní projekty na základě svých značek. Nová produkční společnost vznikla… (více)

Pokračování Dungeons & Dragons je stále možné

Pokračování Dungeons & Dragons je stále možné

31.07.2023

Rozpočet 150 milionů dolarů, tržby ale jenom pouhých 208 milionů z celého světa, taková je vizitka chválené, ale ne moc úspěšné fantasy Dungeons & Dragon: Čest zlodějů režijní dvojice John… (více)

Co dalšího chystají režiséři Dungeons & Dragons?

Co dalšího chystají režiséři Dungeons & Dragons?

10.06.2023

Režijní duo John Francis Daley a Jonathan Goldstein (Noční hra, Bláznivá dovolená) letos potěšilo a dost možná překvapilo celou řadu diváků díky svému nejnovějšímu snímku Dungeons & Dragons: Čest… (více)

Super Mario zdolal 1 miliardu

Super Mario zdolal 1 miliardu

01.05.2023

Snímek Super Mario Bros. ve filmu od společností Nintendo a Illumination oficiálně po 26 dnech od premiéry překonal hranici 1 miliardy dolarů. Dohromady to je 490 milionů ze Severní Ameriky a 532 ze… (více)

Reklama

Reklama