Reklama

Reklama

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

  • USA Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves (více)
Trailer 6

Potulný zpěvák neboli bard Edgin (Chris Pine) se živí tím, že se svou partou zlodějíčků pomáhá měnit majitele vzácných artefaktů (jednomu ho ukradnou a druhému prodají). Je to práce, při které prakticky neustále strkáte hlavu do oprátky, a ani Edgin nemůže mít věčně kliku. Když se mu podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to navíc do těch rukou dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem. Edgin je sice tak trochu zmetek, ale pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů a bývalý kamarád Forge Fletcher (Hugh Grant), potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci v tomhle úkolu obstát. A protože film vychází z legendární hry „Dračí doupě“, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice (Michelle Rodriguez), ušlechtilý rytíř (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) nebo druidka (Sophia Lillis). (CinemArt)

(více)

Videa (8)

Trailer 6

Recenze (683)

tron 

všechny recenze uživatele

Chcelo to ešte viac pesničiek. Ono hovoriť o tom ako o jednom z najpríjemnejších a zároveň najnečakanejších hollywoodskych prekvapení roka je asi zveličené, ale faktom je, že mi to pripomenulo napr. Príbeh o rytierovi, keď sa taktiež banda menej uznávaných tvorcov vybrala za humná a v „tajnosti“ a bez prakticky nulových diváckych (a iných) očakávaní natočila hravú, nákazlivú a pomilovaniahodnú hovadinku so srdcom disponujúcu rozkošnou radosťou zo života a z rozprávania príbehov ako takých, ktoré sú tu a tam nepredvídateľne oživované nádherne bizarnými, za vlasy krásne pritiahnutými nápadmi. V rozpore s týmto tvrdením je masívny rozpočet 150 miliónov, ktorý vzbudzuje dojem, že štúdio snáď od tohto nenápadného filmu malo veľké očakávania. Herci si parádne padli do noty a hrajú sympatické postavy. S výnimkou záporákov, ktorí sú nudní napriek tomu, že si svoju „zlobu“ vychutnávajú. No aj tak sú nudní. Banda okolo Chrisa Pinea si to však užíva plnými dúškami. Majú medzi sebou skvelú chémiu a po tých viac ako dvoch hodinách (ktoré utečú ako voda napriek občas divným trikom) som sa v ich spoločnosti cítil tak dobre, až ma mrzelo, že sa to končí a že si hneď nemôžem pozrieť dvojku. Alebo aspoň potitulkovú scénu. Teda, jedna tu je, ale je presne o tom, o čom budete tušiť v polovici filmu, že bude, takže slabota. Jednotlivé postavy majú každá iné povahové črty a práve tým, ako sú od seba odlišní, sa paradoxne navzájom perfektne dopĺňajú. Pri niektorých nápadoch som nemo žasol a pýtal sa, ako je možné, že čosi také doteraz ešte nikomu nenapadlo. Iné boli fakt reálne vtipné. A ďalšie boli dojemnejšie snáď ešte viac, ako Vykúpenie z väznice Shawshank. Michelle Rodriguez hrá zase raz Michelle Rodriguez, drsnú bitkárku, ale jednak je prekvapivo feel good a jednak (hoci ju pri práci sledujem už od r. 2001) som si až vďaka tomuto filmu uvedomil, že ona je vlastne obrovský tímový hráč. Väčšina hercov ako keby hrala one man show, každý chce byť hviezda. Z jej predchádzajúcich filmov ale dnes už jasne vidíme, že jej najväčšiu radosť robí byť súčasťou veľkého tímu (Rýchlo a zbesilo, Vdovy, Resident Evil). To je obrovská vzácnosť a podľa mňa by sme si ju ako divácka obec mali viac vážiť. Jasné, občas sa to priveľmi spolieha na náhody resp. príliš okato to zneužíva svoj hráčsky pôvod (postavy sú v koncoch, jedna z nich začne vyťahovať rôzne predmety a druhá zistí, že predmet X im pomôže) a niektoré momenty som nepochopil (stvorenie útočiace len na inteligentných ľudí – wtf?), prípadne boli hrubo nevyužité (podzemnú ríšu jedna z postáv opisuje ako to najdiabolskejšie a najnebezpečnejšie miesto pod slnkom a napokon je v ňom len jeden drak a siedmi humanoidní zabijaci). No inak som si túto jazdu ozaj užil. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Nestává se zase tak často, aby mě dokázal snímek, od něhož si mnoho neslibuji, dokázal překvapit tak příjemně, že se z toho celý rozpětkuji. Amíci do toho tentokrát šlápli tou správnou nohou a dali dohromady opravdu kvalitní fantasy, s jakou se tak rád potkávám v herních světech. Do zvoleného prostředí a tématu tentokrát bez problémů zapadlo i mocně multikulturní obsazení a nepříjemnou pachuť mi tak zůstala jen po povinně mezirasovém vztahu. Mně je to jinak úplně jedno, ať si každý zařídí život po svém, jenže tady už mám opakovaně fakt silný pocit hraničící s jistotou, že se na mě někdo snaží podprahově působit s jemností tanku. Ale k věci; příběh byl kvalitně vystavěný, herecké výkony nebyly vůbec marné, dialogy nepostrádaly fajn humor, akční scény mě svým provedením neurážely (a ani ony se nebály humorů), bard neojel mága, válečnice nepovalila do slámy druidku a Hughu Grantovi role téměř úhlavního záporáka velmi dobře seděla. Chyběla mi tady nějaká ta krev a neukotvené části lidské anatomie, protože to k žánru neodmyslitelně patří; takhle už to byla skoro až pohádka, šlo ale o pohádku profesionálně zmáknutou a konečně už vím, jak by to dopadlo, kdyby si to po divoké lesní párty rozdala sova s medvědem. Pokud nejste fanoušky fantasy, asi to nebude film pro vás, já jsem si to ale užil, a plná palba tak byla z mé strany povinností. / "Zlepšuješ se. Neletěls tak daleko." / Poučení: Nikdy nevstupuj mezi válečnici a její bramboru. ()

Reklama

luka4615 

všechny recenze uživatele

Byť jsem naprostý neznalec deskové hry, podle níž je tento snímek vytvořen, tak i já jsem se nakonec v kině královsky bavil. Dungeons & Dragons s podtitulem Honor Among Thieves je totiž zábavně koncipovanou fantasy, která má velký potenciál zabavit každého, kdo dá tomuto počinu šanci. Lví podíl na tom má především humor a chemie mezi postavami, což připomíná nejvíce filmy ze série "Guardians of the Galaxy". Dalším elementem je pak poté hravý a neočekávaně chytrý scénář, jež celý projekt posouvá mílovými kroky vstříc úspěchu a který od precizně vypointované scény na hřbitově jede na plný plyn. Jistě, i zde sice najdeme několik styčných ploch na nichž to občas vážně drhne (olbřímí stopáž), nicméně tváří v tvář sympatickým postavám a odlehčené zábavě to tvůrcům velmi rádi odpustíte. To všechno v kombinaci s precizní vizuální stránkou a přehlednými akčními sekvencemi totiž činí z Dungeons & Dragons snímek, který Vám mohu s čistým svědomím jen a jen doporučit. Nic tak "feel good" snad na velkém plátně letos ještě opravdu nebylo! (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice) „Plan A has a stink.“ ()

DJ_bart 

všechny recenze uživatele

Sice nejde o tak ujetej, šílenej a hilarious over-the-top feel-good vodvaz o nesourodý bandě outsiderů alá fantasy Strážci Galaxie, jaký jsem zprvu očekával. I tak jde o třeskutě zábavnou dobrodružnou týmovku a báječně přímočarý fantasy béčko ze starý školy [zejména pak využití prosthetic arts, masek a praktických efektů je echt poctivý], který nejenom skvěle využívá svůj komediální rozměr [ať už jde o running jokes, timing či vizuální gagy], zároveň však nápaditě využívá svá žánrová klišé, tropy i motivy, a s patřičným nadhledem si je hravě překrucuje k obrazu svému [a nejen proto nejde tenhle spektákl brát jakkoliv vážně].... Filmové D&D je tak znamenitou, leč želbohu smutnou připomínkou toho, že kvalitních fantasy filmů je v současnosti jak šafránu [takže zatraceně málo]. A to říkám jako člověk co hrál Dračák jenom jednou (a komplet vožralej). Jedno však vím jistě: od teďka se chci živit jako bard a hrát na loutnu. Jo a scénka ze hřbitova je vrchol humoru... Verdikt? Španělská vesnice pro diváky bez nadhledu. Pokračování uvítám rád s otevřenou náručí a korbelem medoviny k tomu. Holga ftw! ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Fantasy, které má srdce. Tady prostě jasně poznáte, že to není nějaká pitomá pásová výroba kravaťáků od Disney, kde tvůrci znudeně stříhají metr do konce natáčení, ale naopak vidíte tu lásku, která do toho byla vložena. Kde má být ve správnou dobu situační vtípek, tak tam je a potěší, kde má být kousek písničky, je tam a vás to zahřeje. Je to natřískané nápady, které jste vždycky chtěli vidět v kině, ale tvůrci nikdy neměli tu fantasii je zhmotnit na filmový pás. Prostě strašně feel-good věcička, jaká tady nebyla … no snad od doby Vaughnova ´Hvězdného prachu´. A Chris Pine, čím je starší a naskakují mu šediny, tím je charismatičtější, přál bych mu nějaký opravdu velký film. Klidně bych si ho představil i jako nového Bonda :o) ()

Galerie (63)

Zajímavosti (13)

  • Ve filmu Simon (Justice Smith) několikrát zmíní kouzlo „Fresh Cut Grass“ („čerstvě posečená tráva“). Jedná se o odkaz na projekt Matthew Mercera Critical Role (od r. 2015), se kterým úspěšně zpopularizoval formát hry „Dungeons & Dragons“. Jeden z hráčů (Sam Riegel) totiž hrál za postavu, která se jmenovala Fresh Cut Grass a se svým neobvyklým charakterem se stala mezi fanoušky ikonickou postavou. (UncleMorty)
  • Owlbear (v češtině přeložený jako „mědvědovýr“) je standardní „Dungeon & Dragons“ příšera, která má ve hře obrovskou sílu a velkou odolnost a jejíž popis zní: „Obrovský kříženec mezi obří sovou a medvědem, který je znám pro svou zuřivost a agresivitu, což z něj dělá jednoho z nejobávanějších predátorů ve volné přírodě.“ (Sidarius)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Nebýt přesunu druhé Duny na jaro 2024, byl by uplynulý filmový rok výjimečný. I přesto ale byl skvělý, plný filmových překvapení. Tím největším byl “selfmade fenomén” sociálních sítí Barbenheimer,… (více)

Nový Svatý se hýbe kupředu

Nový Svatý se hýbe kupředu

23.11.2023

Studio Paramount Pictures se už řadu let chystá oživit jednu ze svých polozapomenutých franšíz, ale až nyní se zdá, že chystaný projekt začíná dostávat reálné obrysy. V přípravách je totiž akční… (více)

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Hračkářský konglomerát Hasbro spustil novou filmovou a televizní divizi, skrze kterou nyní hodlá ve velkém produkovat vlastní projekty na základě svých značek. Nová produkční společnost vznikla… (více)

Reklama

Reklama