Reklama

Reklama

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

  • USA Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves (více)
Trailer 6

Potulný zpěvák neboli bard Edgin (Chris Pine) se živí tím, že se svou partou zlodějíčků pomáhá měnit majitele vzácných artefaktů (jednomu ho ukradnou a druhému prodají). Je to práce, při které prakticky neustále strkáte hlavu do oprátky, a ani Edgin nemůže mít věčně kliku. Když se mu podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to navíc do těch rukou dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem. Edgin je sice tak trochu zmetek, ale pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů a bývalý kamarád Forge Fletcher (Hugh Grant), potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci v tomhle úkolu obstát. A protože film vychází z legendární hry „Dračí doupě“, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice (Michelle Rodriguez), ušlechtilý rytíř (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) nebo druidka (Sophia Lillis). (CinemArt)

(více)

Videa (7)

Trailer 6

Recenze (31)

DJ Obelix 

všechny recenze uživatele

Scenáristicko-režijní dvojce Daley a Goldstein odvedla famózní práci. Konečně někdo převedl lákavý a nesmírně bohatý svět D&D na stříbrná plátna stylem, jaký si zasluhuje. Ač má film přes dvě hodiny, ani v nejmenším se "netáhne", ale naopak až freneticky odsýpá od jedné dobrodružné lokace do druhé. Ani vycizelované tempo a zábavný příběh by ale nebyly k ničemu, kdyby je nepodpořili skvěle vybraní herci. A to se v tomto případě povedlo na jedničku s hvězdičkou. Všichni herci mají spolu neuvěřitelnou chemii a komediální timing, takže humor nepůsobí strojeně ani "na sílu". Přidejme k tomu velice slušnou výpravu a máme tu parádní blockbuster v pravém slova smyslu, na který se vyplatí jít do kina klidně s celou rodinou. A je jedno, jestli jste někdy sami nějakou tu "sešnu" D&D s přáteli hráli, nebo jste úplnými nováčky, kteří mají rádi hravé fantasy plné draků, kouzel a správné dávky dobrodružství. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

D&D jsem nikdy nehrál a filmové adaptace z let 2000-2012 mě (naštěstí?) minuly, takže jsem k Dungeons & Dragons: Čest zlodějů přistupoval s čistým štítem a jako naprostý neznalec. Chválím, že se film nesoustředil jen na akčně-fantaskní rovinu, nýbrž se tvůrcům podařilo dát i dostatečný prostor sympatickým postavám, z nichž bych vypíchnul především uplkaného barda Edgina a jeho krutopřísnou, ale bodrou kámošku Holgu. Postava Simona pro mě byla dvojím utrpením: Zaprvé mi přišel otravně nemotorný a zadruhé je fakt těžké si oblíbit jeho hereckého představitele. Film by mohl být rozhodně o čtvrthodinku kratší, nicméně i tak jsem si projekci v kině nadmíru užíval - ať už díky výše zmíněným postavám, pravidelně dávkované akci, démonické Sofině, či nejedné humorné scéně, kde mě nejvíce pobavily hřbitovní konfrontrace s nemrtvými a střetnutí s "chubby" dráčkem. Věřím, že pokud bych byl hráč/fanoušek hry, dal bych plný počet, avšak jako onen "nehráč" mohu zcela upřímně říct, že bych se rozhodně v budoucnosti nebránil nějakému pokračování, zůstane-li kvalita na obdobné úrovni. ()

Reklama

Jenda 

všechny recenze uživatele

Poctivá a vtipná fantasy, která se bude líbit i lidem, kteří o Dračí doupě nikdy nezavadili. Typicky generický příbeh je vyvážen dobrou výpravou, vtipnými postavami a slušnou kouzelnickou mlátičkou na konec. Pro mě navíc spousta flashbacků do mého mladí. Dalším dílům bych se nebránil, pokud si zachovají vtip a produkční hodnotu. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Je Dungeons & Dragons: Čest zlodějů startem nové úspěšné filmové fantasy franšízy? Měl by být! Skvělá fantasy podívaná, která nepostrádá nápady a zběsilou dobrodružnou fazónu, která si diváka získá už během startovní expozice a následně ho odmítne pustit až do závěru. Na hráče dračího doupěte se sice pořád někteří dívají skrze prsty, rozhodně by ovšem kvůli tomu neměli ignorovat tento film. Jde totiž o ukázkový případ skvělého dobrodružného filmu,  který má potenciál stát se Robinem Hoodem: Králem zbojníků pro novou generaci…. Více zde  ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

Fantasy Strážci Galaxie, kteří mi s odstupem přijdou čím dál tím lepší. Styčných ploch je nespočet a sedí i některé slabiny (hlavně nic moc záporáci), největší radost mi ale dělá fakt, že je parta z Dungeons & Dragons hrozně sympatická a celkem zábavná – a scénář je o něco promyšlenější, než se na první pohled může zdát. Do půlky se film ještě trochu vleče i kvůli tomu, že je v něm hodně blábolivého Hugha Granta (Christopher Waltz nebo kdokoliv jiný neměl čas?). Od famózní scény na hřbitově se ale všechno rozjede vstříc nadupanému finále, jež nabízí skvělý mix odlehčené zábavy, budování postav i solidní (a vítaně přehledné) akce. Nechci to zase extra přechválit, o žánrový milník rozhodně nejde a leccos trochu drhne. Jako celek je ale tahle fantasy komedie milou popcornovou trefou, kterou jsem rozhodně neviděl naposledy. (7/10) ()

Galerie (38)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení započalo v dubnu 2021 na Islandu a skončilo 19. srpna téhož roku. Dále se filmovalo v Belfastu v Severním Irsku. (fiLLthe3DD)
  • O distribuci snímku se původně mělo postarat studio Warner Bros., nicméně nakonec se společnost Hasbro (která je vlastníkem značky „Dungeons & Dragons“) rozhodla pro spolupráci s Paramountem. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (více)

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

12.01.2023

Již letos v kinech uvidíme filmovou adaptaci populární hry na hrdiny Dungeons & Dragons. Snímek Dungeons & Dragons: Čest zlodějů natočili John Francis Daley a Jonathan M. Goldstein (Noční hra… (více)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (více)

Hvězda Bridgertonu míří do filmu

Hvězda Bridgertonu míří do filmu

01.10.2021

Herec Rege-Jean Page, jehož budou diváci a zejména divačky znát především díky roli v seriálovém hitu Bridgerton, zatím na filmovém poli takový úspěch nezaznamenal. To by se ale brzy mělo změnit. Už… (více)

Reklama

Reklama