Čierny Flipper Purify (Wesley Snipes) je úspešný architekt, ktorému je ako sekretárka pridelená pôvabná Italoameričanka Angela Tucciová (Annabella Sciorra). Flipper jej spočiatku ostentatívne dáva najavo výraznú nechuť - ako šéf, ako príslušník majetnejších vrstiev a ako černoch voči beloške. Keď sa ich vzťah - nehľadiac k ďalším dimenziám - redukuje na sex, hranice medzi nimi už neplatia. Pomer ženatého Flippera s Angelou však musí vzhľadom k neprekonateľným rozdielom ich sociálneho zázemia celkom zákonite skončiť katastrofou. (oficiální text distributora)

Tucinka

souhlasím s tím, co napsal zde gudaulin ....chvílema jsem byla až otrávená tím, jak furt černoši řeší svou barvu pleti...např. když se asistentka kouká na svého nadřízeného a on začne hned, že určitě se jí v hlavně honí to, že je černej....možná kdyby na to sami barevní nepoukazovali nemělo by to globálně některé dopady, které to "občas" má ....ale jak jsem zjistila, režisér se v tomto vyžívá...naštěstí od Leea znám lepší filmy... ()

skok01

Film o rasové nesnášenlivosti. Film v sobě naprosto věrohodně zobrazuje, zrcadlí tehdejší dobu, dobu vzájemného i rasového nepochopení a společenského odsuzování. Film pojednává o krásném, pevném, milujícím se manželství, ale také o rozchodu, nevěře, neporozumění, odsouzení, výčitkách a uprostřed toho všeho je malé dítě, malá slečna na kterou to všechno bezprostředně působí. Opět musím říct, že ve filmu nejde o laciné dialogy, o laciné podbízení, že se zde jedná o výborné herecké výkony a o skvělý scénář. Samuel L. Jackson je tady naprosto bravůrní, naprosto famózní, naprosto mladičký. ()

JARDAHONDA

Netypický snímek otevírá pohled do provakativních důsledků mezirasového vztahu.. Jistě podařený film s poněkud smutnými dialogy, ale výbornou atmosférou, kde je k vidění i pár lechtivých scén. Film, ovšem nemusí sedět každému divákovi.. V mém případě = naprostá spokojenost. ()

Oxytocin

Film o předsudcích a kontroverzi partnerského vztahu, kdy chlap, Flipper, je černý a přítelkyně, Angela, bílá. Oproti obdobnému "Hádej, kdo přijde na večeři" je zde však rozdíl v tom, že se jedná o úlet, jak si to uvědomují sami partneři, a o chuť vyzkoušet něco nového. Hlavní postavy váhají, jestli je to, co skutečně chtějí a nejsou si jisti. Ve filmu se pak odehrává další množství vedlejších dějů např. problémový vztah S.L.Jacksona, jako bratra Snipse s jeho rodiči, kdy on je feťák. Dále pak bývalý přítel Angely, který je ponížen postojem Angely a rovněž váhá, zda-li má pozvat na rande černou kamarádku... Kromě vedlejších dějů se film protkává různými dialogy na toto nadčasové téma "míchání barevných". Film má pomalý spád děje, překvapivě hodně sprostých slov a naprosto debilní závěr. ()