Černí démoni

Horor

Itálie, 1991, 84 min

Umberto Lenzi

• Lima

Typický italský trash se zavádějícím názvem. Lenzi se asi na stará kolena rozhodl, že nebude zabíjet jenom "filmově", ale skutečně unudí k smrti případné diváky. Mdlá režie, primitivní scenář a výsledkem je zoufalý a strašně nudný pokus o horor s šesti rozpadajícími se černochy, kteří chodí po domě a zahradě okolo domu a pomocí sekyry, háku (dvakrát detailně znázorněné vydloubnutí oka) občas zamordují nějakého příšerně přehrávajícího herce (pokud se dá vůbec o "hercích" mluvit). Mimochodem kdo by čekal nějaký festival gore efektů, ten ať raději se obrátí jinam.(27.6.2005)

Těžce průměrný italský trash, natolik typický pro Lenziho tvorbu. Drtivá stopáž obsahuje buď nudu, voodoo rituály, detailní pohledy prkenných postav, a až teprve potom zombie s velkou chutí vraždit. Několik peprných gore záběrů (vydloubnutí oka) sice nezachrání tenhle kousek od propadu do filmových dějin, ale stejně nemůžu jít s hodnocením dolů. Proč? V tomhle případě hodně pracuje nostalgie: bratránek mi Černé démony pouštěl na kazetě od společnosti Davay ještě jako malýmu parchantovi, čímž prohluboval mou budoucí vášeň v hororu. Takže díky za něj, ale doporučovat vám ho nebudu.(12.1.2012)

• MM_Ramone

Traja mladí New Yorkčania sú na prázdninovej ceste po Brazílii. Mapujú miestnu samba scénu. Jeden z nich chce však vidieť niečo omnoho tajomnejšie. Zaujíma sa o obrady čiernej mágie. Zajde preto do černošského slumu, kde sa zúčastní na podivnom, nočnom, voodoo rituále. Posadnú ho "Čierni démoni". To odštartuje desivé udalosti, čo privedú z hrobov šesť mŕtvych otrokov, ktorých popravili pred viac ako sto rokmi. Negrozombie sa chcú pomstiť. *(15.4.2016)

Nic objevného, spíše očekávané. Lenzi zabředl v 80.letech nejen kamerou, gore a příběhem, ale především hudbou. Protože mám však tohle všechno rád, film mě vcelku bavil. Nevím jen proč démoni, jde přece o zombie...Voodoo se zde střetává s křesťanstvím ( nad kterým kupodivu vítězí), gotický arzenál ( hřbitov, lebky, pavouci, otevřené hroby a rakve, temná zákoutí domu na samotě) s brazilskou krajinou a folklórem. Trochu guláš, ale jedlý. Příliš velký masakr však nečekejte, k vrcholným kouskům režiséra má tenhle film daleko...(10.6.2011)

• dr.horrible

Musel som to v polke vypnúť, úplná strata času. Okrem toho, čo má tento nudný trash spoločné s Bavovými Démonmi??(6.8.2013)

• Karamanlis

Talianske zombie béčko, klamlivo sa vydávajúce za pokračovanie legendárnych Démonov. S Bavovým majsterštykom však Demoni 3 okrem názvu nemá spoločné absolútne nič a kvalitou sa im vôbec nemôže rovnať. Krivka úrovne Lenziho filmov má s pribúdajúcimi rokmi jasne klesajúcu tendenciu, zopár gore scénok v Black Demons však celkom ušlo...(15.7.2010)

• eraserhead666

Co mi na italských horrorech vadí nejvíce? Že se zpravidla odehrávají někde jinde než v Itálii. A to je ještě latinská Amerika dobrá destinace. Voodoo, sympatické holky, rituály, mrtvoly vylézající z hrobu, zombie černoši chrastící řetězy, vydloubávané oči... Tak proč to, sakra, nefunguje? Díky alespoň za ty zombie černochy, ti byli hodně dobří a působiví.(10.6.2014)

• Terva

Nepodařený pokus o navázání na užasné duo filmů Démoni, který si vlastně vzal jen číslici tři. Je to opravdu nudně smrtící, tak pozor ať u sledování nechcípnete.(1.4.2013)

Sú späť takmer po dlhom čase v ešte väčšej sile s drobnými pomôckami (hák, sekera) a sú pripravení pomstit sa každému, kto zavíta do strašidelného domu v Brazílii. Lenzi pokračuje tam, kde pôvodný Démoni skončili a bere si nový názov, príbeh a dotoho nám ešte zakomponuje jedno-rozmerné postavy kde jeden herec prehráva toho druhého a zombie namaľovaný na čierno tak majú jedinečnú šancu zaútočiť. Na filme môže zaujať úvodná a záverečná rituálna scéna, ktorá je remeselne zvládnutá dobre. Lenziho talent je bezpochyby jeden z najrozmanitejších a zaujímavých rad z talianskej školy. Skoda len, že jeho sľubná kariéra vzala pád ku koncu osemdesiatych rokov a je ťažké uveriť, že ten istý muž ktorý režíroval napr. kultovú klasiku Sedem krvavých orchideí alebo Ghost House, sa rozhodol urobiť tretie pokračovanie démonou od Bavy. Len keby sa mu to aspoň podarilo 60 percent.(20.4.2010)

• ben666

Tohle byla stráta času, mám rád horrory ale tohle !!!(25.10.2015)

• Jimmi

Urcite viem ze 2hy krat to pozerat uz nebudem..lebo to bolo az na par malych vynimiek dost velka nuda...ale vrazdy boli spravene celkom fajn...hlavne oko a sekerou do hlavy:)(2.3.2009)

• Kangax

Jeden z najslabších a najhorších hororov, čo som kedy videl...(2.11.2010)

• corpsy

Jedno z mojich prvých stretnutí so živými mŕtvymi - a dosť neskoré. A hneď aj jedno z tých ukážkovo nie veľmi vydarených. Umberto Lenzi ale nebol jediným talianskym mäsiarom, ktorý strácali v 90.rokoch dych.(14.4.2011)

Pamätáte sa ešte na VHS od Davay? Takže k tejto nostalgickej VHSkovej atmosfére treba filmu k dobru prirátať i atmosféru talianskych gore horrorov z prelomu70s/80s, ku ktorej sám Lenzi svojimi filmami EATEN ALIVE, NIGHTMARE CITY a CANNIBAL FEROX významne prispel. Spôsobujú to najmä lokácie preslneného Ria, opradeného poverami a čiernou mágiou, a gore efekty zo starej školy. Okrem toho i starý dom v brazilských horách má svoju atmosféru, zombie otroci vyzerajú štýlovo a príbeh má niečo do seba. Spracovanie je trošku skromnejšie ako u spomenutých kultov, ale i tak sa jedná o dobrý neskorší príspevok do talianskej pokladnice.(21.3.2008)

Tohle bylo docela dost dobrý, jak vystřižený s 80. let, jednuduchý děj, a pěkný zpracování. Pro zombi já mám slabost a tyhle vypadali moc pěkně s těma řetězama a zbraněma, bylo naprosto fuk, koho zmasakrují prvního, jen jich mohli pokosit víc. Zahrávat si s černou magií se nevyplácí...(23.4.2012)

• Trash

Jelikož se to tváří jako Démoni od Bavy, tak tato sračinka nezaslouží špetku slitování.(28.4.2009)

• Paldiny

Lenzi je prosnulý filmový zlodej a ani Démonov nenechal bez povšimnutia. V rytme samby a za prítomnosti zvedavých vysokoškolákov priviedol na svet tretí diel, ktorý má s predchodcami len pramálo spoločného. Film sa vyznačuje vďačným schematickým postupom woodoo + cintorín + zombies. Potom už len typické chovanie postáv, rozdeliť sa v tú najmenej vhodnú chvíľu, zopár vydľabnutých očí a veľmi povedomých scénok (Fulcimu aj Kubrickovi sa dozaista rihalo). Za sľubnú atmosféru zo začiatku jedna hviezda, ostatok má hodnotu slanej vody z bufetu na pobreží Stredozemného mora.(22.3.2015)

• pend

Poprvé jsem viděl na německém satelitu ve vystříhané verzi a nechápal jsem, proč je to horror, i když atmosféru to mělo celkem slušnou.(8.1.2007)

Sice nejslabší díl téhle trilogie,ale i tak jsem se nenudil.Já prostě miluju tyhle italský majstrštyky od Lenziho,Fulciho a Bavy.Žádný děj,podprůměrný herci, scénaristi zřejmě měli dovolenou,ale hlavně že tu jsou zombíci,krev a skvělá atmosféra,která těm dnešním hororům prostě chybí.(10.4.2011)

S demons 1,2 to nemá absolutně nic společného jak by název mohl napovídat, ale kvůli tomu na to nebudu házet špínu. Jedná se o průměrnou podívanou o černé magii typu woodoo a podobně a o šesti černošských zombií kteří díky kouzlu vstali ze svých hrobů a začli si hledat oběti. Místy to má docela slušnou atmosféru a přijemné gore scénky takže není důvod to kdovíjak odsuzovat a špinit. Mě se to docela líbilo, samozřejmě, že to mohlo bejt lepší, ale výsledek je uspokojící.(17.10.2010)

<< předchozí 1 2