Pátrání

• USA Searching (více)

SkupaCorba

John Cho s jebakom na čele rieši prípad svojej dcérky na počítači celý film. Príjemný prípad bez zbytočných scén , rovno k pointe. ()

Maniik88

Skvelá, moderná a svieža detektívka s výborným scenárom, zaujímavou kamerou a réžiou. John Cho zahral skvelo. Nápad točiť celý film cez kamery notebooku, mobilu, televízne kamery je super. Pátranie otca je napínavé, inteligentné a využíva pri tom všetky novodobé social media. Dej je nepredvídateľný a vôbec som netušil kto je za tým. Pekne ukázaná práca a moc sociálnych médií. Možno len samotný záver mierne kazí dojem, ale aj tak som sa priklonil k 5*. Toto bolo totiž invenčné a originálne dielo. Super. ()

Brooks

Rutinná žánrová kostra, s povinným záverečným zvratom, ktorý stavia všetko predchádzajúce dianie na hlavu a tradičnými logickými chybkami, je tu ozvláštnená originálnou dravou formou, vďaka ktorej sa z pôvodne béčkového thrilleru stáva plnohodnotná nervydrásajúca jazda. Jazda s prekvapivo dobrým Johnom Cho v hlavnej úlohe. Keby mala depresívnejšie zakončenie, ktoré mi k priebehu vyšetrovania sedelo viac, dám 5*. Takto "len" za 4*. ()

GudMen

Něco je špatně, když víte, kdo je pachatel, a přitom zbývá ještě hodina do konce. Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem viděl někoho podat tak směšný herecký výkon jako zde Debru Messing. Chagantyho by už nikdy nikdo neměl pustit na plac. ()

RedRose

Proč většina kritizuje konec? Já mám happyendy rád, takže s tím nemám problém. Je to skvělé k zamyšlení, jak nás ten internet má pod palcem a celkově to bylo moc dobře zpracováno i zahráno. Jsem přibližně v Kimově věku a děti mám taky a nabourat synův/dceřin počítač, tímto způsobem, nic složitého není, chce se to jen trochu zamyslet, takže nevím Malarkeyi, proč by to mělo být s nečekanou lehkostí a těžko skousnutelné?!? Navíc na začátku ukazují, že to s počítačem zvládá, už od XPéček… ()

ŠpetaMarek

Prvni hodina je geniální, větší IT realismus jsem ve filmu neviděl a ta zakomponovanost do příběhu... paráda. Pak to začně silně brakovatět, ale pozitivní vjemy stále převládají. ()

mac000

Film mohl být obyčejnou kriminálkou, sice s překvapivou zápletkou, ale přesto jedna z mnoha. Co jej však dělá neobyčejným, je IT-způsob prezentace děje. Člově si při jeho sledování jen tak se znepokojením uvědomí, kolik lze o jeho životě vyčíst a zjistit ze sociálních sítí a všech ostatních elektronických zařízení, která mají "sloužit". Skutečně slouží, ale k čemu všemu ? Tvůrcům patří poklona za ivotativní přístup! ()

departed

Už jen za technické zpracování, kdy není ani jeden záběr z filmu přímo z kamery, ale z ostatních jakýchkoliv jiných zařízení - což bylo nejen působivý, co se týče produkce, ale zajímavý i v rámci sledování děje určujícího tempo a styl, jakým se vypráví - bylo Searching povýšeno do nadprůměrné kategorie. Komorní film s dramatickým spádem a skvělou thrillerovou atmosférou, kde čím víc se blížíme konci, tím víc se natahuje guma u trenek z toho všeho napětí, jak tahle detektivka vlastně dopadne. Bravurní kousek, který nepotřeboval mnoho, ale dal hodně. ()

Alojs

Vítězství formy nad obsahem. Ale všechna čest. Moc lépe to natočit nešlo. Možná snad jen napsat... :-) ()

Kortexo odpad!

Sociální sítě uvádějí svůj film, jak bezelstně zachraňují děti a pokuď se připojíte ke všem sítím, každý den zachráníte jedno unesené dítě na planetě.Patetický otec, kterému rakovina odnese manželku a upne se na dceru, kterou musí mít plně pod kontrolou a když ona 3. dny nevezme telefon volá do Bílého domů.Kdyby mi rodiče v 16. letech prohledávali počítač a mé soukromí, tak po zjištění jím vrazím facku a odcházím z domů.Takhle to funguje v zemi s nízkou kriminalitou, jako je Česko. My jsme nerozhodli o tom, že se narodíme, proto nejsme majetkem svých rodičů.Pokuď svým chováním nepoškozujeme je, nebo ostatní a neporušujeme zákon, tak si můžeme odjet v 16., třeba na měsíc. Pokuď hodím na stůl lístek: jedu pryč, což většina slušných mladých s inteligentními rodiči v Česku běžně dělá.V komunismů, nebyli mobilní telefony a nikoho ani nenapadlo hledat svý děcka. Film pro rodiče, kteří vykládají svým dětem, jak je svět strašně nebezpečnej, jak v 16 tatínka chtěl na zábavě někdo pobodat a maminku chtěl za soumraků znasilnit velkej chlap v parků.UBOHOST !!!!! Někdy i dětském domově je víc svobody, než doma... Jedině zkušenostmi člověk v životě obstojí.Čím víc, tím dále se dostane... ()

Mkartaylas56

Podle mě parádní low budget kriminální drama (místy až thriller), které mě dokázalo naplno vtáhnout do děje, držet mě v něm a až na úplném konci mě z něj vyplivnout plného emocí. Díky svému velice jednoduchému, ale zároveň velmi poutavému zpracování mi navíc připomněl letošní peckovní thriller Tísňové volání, které sice v porovnání se Searching stále považuji za lepší film (nejspíš taky díky tomu, že jsem ho viděl na velkém plátně), ale pouze s menším rozdílem, z čehož vypovídá, že i tentokrát jsem nadšen z faktu, že i pouze pomocí dobrého nápadu a opravdu precizního zpracování jde vytvořit takhle "lehce" opravdu dobrý film. 80% ()

iN

Takhle se to dělá! Konečně zase jednou originální krimi thriller! Jen teda ten konec.. no nechám si to uležet a možná tomu za pár dní těch pět dám :-) ()

Martin.Tokos

Přesně to, co na trhu chybělo. Perfektní drama, které se celá odehrává online, nepředvídatelné zvraty a wow konec. Celý film jsem s napětím sledoval a celé to uteklo neskutečně rychle. One man show Johna Cho na jedničku 👏👏 ()

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster