Ve strhujícím thrilleru režiséra filmu Na život a na smrt hraje Mark Wahlberg agenta elitní jednotky CIA Jamese Silvu. S pomocí špičového supertajného týmu musí Silva dopravit „zásilku“ (Iko Uwais), která disponuje životně důležitými informacemi, na leteckou základnu dřív, než dorazí nepřítel. (Magic Box)

laik_60

na začiatku strašná trma-vrma, pomaly som nevedel kto za koho kope, do toho tie nezmyelne uvahy a reči Wahlberga, no potom uz boli len a len strielačky a bitky a krv a na zaver pekne rozuzlenie. ()

PROCESOR

Čekal sem průměrný film o agentech a řečech o svobodě a demokracii, ale dostal sem svěží a napínavou jízdu, která mě nenechala vydechnout. Konečně se to někam posouvá a se zraněnýma už se nikdo nezdržuje…, dělám si srandu, ale tady to mělo opravdu spád. Zápletka byla taky dobrá. Jak říkám, konečně se to zase někam posunulo, jde o to, jak dlouho jim to vydrží, než nastoupí zase do starých dobrých kolejí a i horory ukončí happyendem. ()

Pajky3

Mark Walhberg a ty jeho akční filmy mě docela baví, ale tenhle byl o něco slabší. Možná i proto, že jeho postava tentokrát nebyla tak sympatická jako obvykle. Ale akce slušná a na deštivé odpoledne to bylo dobré odreagování. ()

Juto

Je to trochu mätúce a trochu zmätené. Našťastie je vďaka indonézskemu majstrovi bojových umení Ikovi Uwaisovi nabitý bojovými scénami. 6/10 ()

dr.fish

Jsem trochu zklamaný, čekal jsem víc. Střih matoucí, akce tudíž nepřehledná. Navíc mi trochu unikl smysl celého toho cirkusu. Takže jen takový výkřik do tmy. 60% ()

angel74

Některé silácké kecy se sice nedají poslouchat, nicméně v rámci žánru jde o koukatelný snímek. Milovníci akčních přestřelek si rozhodně přijdou na své. Příběh má spád, potřebnou dynamiku a poměrně nečekané rozuzlení. (60%) ()

okkac

Den předem jsem viděl The Night Comes For us taky s Iko Uwaisem a porovnání těchto celkem dost podobných filmů ukazuje opravdu rozdíl mezi pojetím akční scény na západě a v Ásii. Berg zběsile stříha a kamera se třese (naštěstí ne takových rozměrů jak u jiných akčních fimů), Tjahjanto a další asijci akční scénu odehrávají na kameru v dlouhých záběrech. Akce se nedělá střihem a pohybem kamery, akce se dělá před kamerou. Zpět k Mile 22, diky stopáži to odsýpá, scénář je jen holá kostra. 5/10 ()

Deyw

slusna mlaticka..nebejt debilnich o hovne kecu marka s totalne debilnima strihama tak je to akcnak jak prase...takhle je to jen dobrej akcnak utopenej ve srackach - zaver slusnej, prestrelka prez celej film slusna..silny 3* ()

StanislachKo

Veľmi dobré, fakt! Mimo skvelého Markyho, vytunenej akcie, zaujímavého zvratu, zbesilej dynamickej kamery, kvante spoľahlivo fungujúcich výbuchov, či výdatnej krvavosti u mňa obzvlášť zabodoval Iko, ktorý roztrhal trend, že merantau sa dá v amerike iba dodrbať. Samozrejme, že jeho výkon sa ani nedá porovnávať s raidami, ale tu Mr.Berg správne pochopil, že toto (podstatne menej strihu) je cesta. Škoda, že sa takýchto vecí netočí viac. ()

sir-dave

Nevím jak to dělá, ale Peter Berg tyhle filmy náramně umí a spolupráce s Wahlbergem mu svědčí. Mile 22 je takový cross Rudé volavky a 16 bloků. Přímočarý scénář nemá moc hluchých míst a neustále chrlí do cesty další a další asiaty. Na druhé straně hodně povedený casting. ()

Radiq

Bipolární, nebipolární, mě ta Wahlbergova postava moc nebrala - spíš mi zanikla mezi tou akcí a bylo úplně jedno, jakej typ člověka je. Akci musím ohodnotit jako dost zdařilou, a to jak přestřelky, tak bitky. Ale celé to bylo zabité tím dějem a jakousi takovou zmateností, protože jsem tak nějak nevěděl, proč se tam vlastně různé věci dějí aneb 7. pádů češtiny (kdo co, koho čeho, komu čemu, koho co, o kom o čem, s kým s čím... a i to oslovujeme voláme). Nepřehlednej děj byl podpořenej hned ze začátku ještě nepřehlednějším střihem, až jsem byl rád, že nemám padoucnici. Po chvíli jsem si to však přál. Jednou jsme u stolu a vyprávíme si, pak jsme v akci a mě celou dobu nějak unikaj souvislosti. A ta hi-tech podpora je spíše k smíchu - to navíc podpořeno jakousi anonymní zemí, kde to často vypadá, jak někde v zapadákově, ale kamery jsou všude, vždy mají mapu a plány všech budov a nikomu nevadí, že tam probíhají docela velké akce na ulicích a jinde. Logika pokulhávala tak moc, že už ani neměla po čem kulhat. No a samotný název filmu - jsem nevěděl, že mám vědět, že z města na letiště je to 22 mil... což je mimochodem úplně zbytečná informace. ()

BROKEN_

Nechápu většinu vašich hodnocení. Film je super. Skvělá akce, střih který byl někdy až moc rychlí, ale za to hodně dobrý. V tomhle filmu se moc mluví, ani na chvíli nemáte čas si oddechnout. Závěrečná půlhodina je dechberoucí až šokující. Od režiséra Petera Berga jsem trošku čekal víc, ale stačí to. Mark Wahlberg samozřejmě podává kvalitní výkon jako vždy + Lauren Cohan. A Iko Uwais? Ten mě přesvědčil, že jeho filmy jako Zátah budu muset zkouknout. ()

viperDavid

Ne moc dobré hodnocení jinak super filmu. Mám rád Iko Uwaise, je to nakopávač jak svině. Do toho krásná Lauren Cohan a film plné akce. V podstatě to diváka nenechá usnout. Parádní podívaná i když slaboduchá jak dnešní halloween :) ()

ivan_drago

Velice povedený film s až překvapivě kvalitní choreografií akčních scén, rychlým, ale ne otravným střihem a místy točeno až "dokumentárně"... ()

Johnny.ARN

Ok, takže vlastne jedna veľká akčná sekvencia. Trochu mi to prišlo ako rozšírená verzia scény z mostu zo Sicaria. Viac exponovanejšia, so švihnutým Markom a Ikom "rozkopemťaajvboxerkach" Uwaisom. Veľmi sa mi táto kombinácia páčila, prestreliek a fightov. To je že je to kapánek zamotanejšie ako by som čakal neriešim. Bavilo ma to, upútalo, Berg, zase raz ďakujem. 4 z 5 ()

JohnSmith

Svižná akční podívaná. Skvěle natočené. Scénář sice průhledný, ale závěr mile překvapil. Jediný co snad bylo až moc byly opravdu hloupé dialogy nebo spíš monology. ()

Trustme

Duo Wahl-Berg opět zasahuje! Režie a dramaturgie roztříštuje střihem v pravidelných intervalech vyprávění na téma psychodynamické psychologie agentů tajného speciálního komanda neustálými nudnými monology mouder o dnešním zlém světě a narušuje divácké vychutnání jinak velmi napínavého brilantního akčního filmu. Wahl-Berg se pokouší stvořit jakousi (nesympatickou) alternativu ke všem těm ostatním filmovým agentům bez i s minulostí a rovnou si v závěru drze říkají o pokračování. Režisér Berg akci velmi dobře umí a pokud není svázán ultrapatriotismem podle "skutečné události", tak vysekne parádní smrtonosnou naháňačku, kde se pěkně střílí (členy komanda jsou pěkné ženy), řeznicky mlátí (sklo je zde častým prvkem nepříjemných poranění) a Iko Uwais je prostě kardinální nadlidský lamač pohybového ústrojí protivníků. A já zkrátka tyhle vysoký hry patriotů mám rád. ()

Brain-D

Ale jo. Dávám 4*, ale hodně odřené. Scénář je vážně obyčejný a z počátku jsem myslel, že to vypnu. Jak se objevil Iko Uwais, tak vše to dobré začalo. Sice neměl tolik prostoru na bitky, ale i to málo stačilo k potěšení. Střílení byla též pastva, kde se konal jeden headshot za druhým. Wahlberg klasicky sympatický. ()