Ve strhujícím thrilleru režiséra filmu Na život a na smrt hraje Mark Wahlberg agenta elitní jednotky CIA Jamese Silvu. S pomocí špičového supertajného týmu musí Silva dopravit „zásilku“ (Iko Uwais), která disponuje životně důležitými informacemi, na leteckou základnu dřív, než dorazí nepřítel. (Magic Box)

Sany33

Mark Wahlberg je síce najlepšie platený herec Hollywoodu ale nos na dobré úlohy teda nemá. Výnimkou nie je ani film "Mile 22". Ide v postate o dosť krvavý špionážny film kde sa asi malo udiať niekoľko premakaných zvratov a film by to malo dostať do mega roviny špionážnych klasík, ale bohužiaľ to vystrelilo úplne opačným smerom. Film sa zdá byť dosť hektický a hlavné postavy majú dosť nezmyselné rozhodnutia, potom sa divák stráce v hre na dvojitých či trojitých agentov a aby toho nebolo málo tak koniec zaváňa až nudou. Iko Uwais mi tam vyslovene nesedí a ten kto mu uverí že je to Ruský špión by si asi mal prečítať niečo z encyklopédie o etnickej rôznorodosti menšín. Ale inak ak to berieme ako akčný film tajkj je to zlatý priemer. Akcie bolo dosť a dalo sa na ňu aj pozerať, škoda že príbeh dosť zaostáva. 59% ()

m.a.t.o.

„Budete zodpovední za tú najväčšiu spravodajskú blamáž odvtedy, čo inštruktorom na leteckej škole na Floride nebolo podozrivé, keď im 19-ročný terorista povedal, že sa nepotrebuje naučiť pristávať." ...a trailer vyzeral tak dobre. Normálne, keby sa to u nás premietalo v kinách, zájdem nato... a potom by som si mlátil hlavu o stenu. Mark Wahlberg nebol nikdy dobrý herec, resp. ťažko povedať či on herec vôbec je, ale tuto mi ten jeho rádoby drsňák, ktorý každého zfuckuje liezol poriadne na nervy. Nepochlapil sa ani Peťo Berg, ale to už len sucho konštatujem, od neho som to ani nečakal. A teraz, prekvapivo, nenarážam na akčné scény. Tie síce neboli až také zlé, ako som sa dočítal v komentároch mojich obľúbencov, ale nechcem tým povedať, že by boli dobré. Je to však jedno. Aj keby boli excelentne natočené, myslím si, že pri Bergovom spôsobe rozprávania príbehu, by ma film nebavil tak či onak. Ale musím povedať, že zbabraný dojem si u mňa tvorcovia aspoň čiastočne napravili záverečným (ne)očakávaným twistom. Ikovi, i keď predviedol asi tak 3 % zo svojich skillov, dávam palec hore, pretože jeho Li Noor ma zo všetkých tých nevýrazných postáv bavil najviac. A sequel oželiem. 40 % ()

mkubalikova

Nebavilo mě to. Mark i Iko jsou fešáci, ale přes veškerou snahu má Mile 22 blíž ke S.W.A.T., než k Bournovi nebo Sicariu. Což není špatně, ale Berg měl asi větší ambice a výsledek se mu rozpadl pod rukama. 🗡️ 60% ()

blackJag

Berg - Wahlberg, tito dva si museli náramně sednout :-) Pěkně z akce do akce, úplná kariérní série... A opět to není zlé, Berg je zručný, snad jen na přehlednosti by jeho tým mohl přidat. Wahlbergova postava je celkem výživná a vzhledem k tomu, jak se to celé vyvrbí, snad by si to zasloužilo i nášup. 70% ()

Hollohlaway

Vůbec ne špatná akce, Iko je prostě ďábel, i pár přestřelek ušlo. Ovšem scénáristicky je to slepenec nesmyslů a podivných zvratů, a celé to korunuje neskutečně slabý Wahlberg. Ronda nemá skoro prostor, a Malkovich je mluvící hlava. ()

blackkocour

“Dvacátá druhá míle“ nebo ještě “Třicet pět kilometrů“, je dost silné béčko, v konečném výsledku, o ničem vůbec není. Walhberg a jeho tým supertajných CIA agentů, nebo jaká opičárna to je, špiónů, profesionálních negrů a dalších, je ve filmu jen asi 20 minut z celého filmu. Pak příjdou borečci se svalama místo mozků, zlých vietnamských doktorů a jednoho uprchlíka, kterého hledá celá KLDR Republika s Kim Čongem. Celé to sledovat je dost velký utrpení, jako když vám někdo do análu dá injekci na hemeroidy, ale co nemohu vytknout Bergovi jsou jeho bitky v akčních scénách. Prázdný scénář, kde všichni bezmozkově fa(c)kujou. Mark se chová poslední dobou, jako Android s kompresorem USB, ale tak, konečně něco v čem se uplatní debílek Mark ()

herr_carter

Sice mě zde naprosto sral Marky Mark (asi poprvé v životě) s tím svým věčným moralizováním a mletím pantem, ale ta celková akce a napětí to naštěstí přebily, nářež a zrychlený tep prakticky od začátku do konce....................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Soweek

Peter Berg zřejmě zhlédnul dva super akční trháky The Raid a řekl si, že se bude opičit a natočí to také a dokonce i ukradne hlavního herce Iko Uwaise a veme si k tomu svého dvorního herce neherce Marečka. Dopadlo tak jak dopadne v podstatě každá Bergovina a to naprosto průměrně. Celkem slušný akčňák zbytečně ruší ultrazběsilý střih, který z filmu dělá spíše epileptický materiál. Uwais naštěstí zachraňuje marného Wahlberga, kterému je očividně jedno, jestli točí akční film nebo další pokračování Daddy's Home s Willem Ferrelem. ()

kenkaku

Začnu tím co se nepovedlo. Zbytečně zběsilý střih při soubojích. Když se rube Marky Mark chápu, že je třeba zamaskovat jaké je dřevo, ale pokud se dostane ke slovu Iko, fakt nechápu proč je třeba střihat 3x za vteřinu. Zmatek. Hodně se mění lokace a časová osa. Když Marky Mark má své proslovy, je těžké se zorientovat v jaké souvislosti/časové ose. Jednou má košili, jednou oblek... takže to není nemožné, ale irituje to. Moc také nepomáhá, že se šetří informacemi (př. co s tím mají co dělat Rusové). Teď plusy. Jakmile se střílí, je to natočené fenomenálně. Film je "naturálistický" tak akorát, díky čemuž nepůsobí jako fraška (umírá se na obou stranách). Díky high-tech pojetí filmu je vše dynamičtější a nebezpečnější ("Boží pomoc" byla asi nejlepší). A dějová linka? Ten závěr jsem nečekal a zapadlo to do sebe až ca 15 minut před koncem. A to taky není k zahození. ()

sedm.1

Velké zklamání. Spolupráce Berg/ Wahlberg se již párkrát ukázala jako velmi zdařilá, a tak jsem se těšil i na tuto jejich další novinku, nicméně bohužel, tentokrát to ale silně nevyšlo a přitom samotná zápletka avizovala jednu z jejich nejnašláplejších možných akčních jízd. Leč, tvůrci se místo přímočaré akční řežby ovšem rozhodli film zpracovat jako hi-tech přeplácanost, která ovšem ve výsledku veškeré jinak zdařilé akční scény bezohledně zadupává do země, čímž celý film ztrácí na tempu, působivosti a zábavnosti. Jinými slovy, ať si každý myslí co chce, ale pokud už někdo má k dispozici balík peněz, jednoduchou, ovšem funkční zápletku a jména jako Wahlberg, či Uwais, tak nechápu, proč musí film prznit různými vyhajpovanými „vychytávkami“ a nejde přímo na věc, což bylo zřetelně znát třeba právě v druhé polovině snímku, kdy konečně dostala hlavní atrakce filmu, tedy klasická akce, pořádný prostor a hned to celé začalo fungovat daleko záživnějším způsobem, i když nutno podotknout, že ani ona samotná akce není zcela uspokojivá, neboť střihač se tu zas nepěkně utrhl ze řetězu, a tak sice působí možná autentičtěji, ovšem zároveň i nepřehledněji a chaotičtěji, což vážně nemusím a zvlášť kvůli obsazení Iko Uwaise je to ve výsledku škoda dvojnásobná. Vytknout jinak musím tvůrcům ale i nulovou atmosféru a stylovost, a co se týče závěrečné pointy, tu lze jistě na jednu stranu považovat za skutečně nečekanou a překvapivou, na druhou stranu je to ale stejný hybrid, jako minimálně celá první polovina filmu. Mě zkrátka Mile 22 nesedla, kdyby byl film zpracován po celou dobu minimálně jako alespoň v poslední půlhodince, šel bych s hodnocením mnohem výš, takhle v této podívané vidím ale jen nevyužitý potenciál, který zkrachoval čistě jen na zbytečně a nevhodně přetechnizovaném pojetí. ()

iXtr3m3

Keď niekde čítam "Psychor: jakožto zdejší hororový expert", tak ma naťahuje na grcanie. Ako si o sebe jeden imbecil toľko môže myslieť? Si nula, ako každý iný, na pomery FB by si bol nikto, takže ČSFD tvoj život nespasí a ak ťa tvoje ego tlačí do výšin, tak padneš, skôr či neskôr, tomu ver. To už neriešim, že jeho výsosť hororový expert, pán sveta a vládca multivesmíru hodnotí akčný snímok, ktorý s jeho "údajnou" majstrovskou špecializáciou nemá nič spoločné. Teraz k filmu. Začnem negatívom. Berg sa rozhodol odskočiť si od svojich zabehnutých koľají a naservírovať nám niečo, čo sa od neho ťažko hlce. Oproti Patriots Day alebo Deepwater Horizon je toto fakt len obyčajná prachsprostá akčná jednohubka. Pozitívom však je, že na druhú stranu je toto fakt že dobrá, drsná a napínavá "obyčajná prachsprostá" akčná jednohubka. Wahlberg ako "narušený" teamleader s muškou ako Ben Affleck v Účtovníkovi sa mi fakt páčil. Jeho psychologická porucha pekne kontrastovala s Uwaisovou meditačnou technikou. Rozjazd vcelku pozvoľný, ale keď začala akcia, tak to bola kanonáda. Dokonca aj Ronda si odkrútila celkom slušne svoju chvíľku slávy a ani Lauren Cohan nebola navyše. V podstate to od plného počtu drží fakt len to, že to bolo krátke a bez väčšieho presahu, čo neskutočne kontrastuje s Bergovou tvorbou doteraz a v podstate aj jeho dlhoročnou spoluprácou s Markom. Ok, Berg má jeden fajn úlet za sebou, môžeme sa vrhnúť zasa na niečo zo zabehnutých koľají. ()

Lukoboss

Vlastně se mně na tom všem nejvíc líbí M. Wahlberg, protože tady hraje pořádnýho vysírače. Stojína pomezí klaďase i záporáka, což se mu ve filmech moc často nestává, tady má tu roli docela zajímavou a celkem si ji užívá. Potěší i role J. Malkoviche, která je spíš menší a ne úplně důležitá. Příběh, zápletka a závěrečný rozuzlení už pak není nic moc, takže i to hodnocení je nižší. Akce je slušná, ovšem v kombinaci s narací prostě nevyhrává, takže dvě hvězdy jsou maximum, který z toho vymáčknu. ()

DavidS.

Wahlbergova postava je tak nesympaticky napsaná, že už po 10 minutách jeho hrátek s gumičkou na zápěstí máte chuť skočit z okna...A úvodní čistka domu krachne zase na elementárním opomenutí dát zadrženým třeba pouta... ()

666Carnage

Tak si tak koukám na ten film a říkám si, že mi to připomíná Království. Vlezu na profil filmu a ejhle on to Království natočil Peter Berg stejně jako tento snímek. Film má neuvěřitelný tempo tady kromě asi deseti minut se neustále něco děje a mrtvoly se jen kupí na hromadu. Mark Wahlberg si jede to svoje jak to jen umí akorát mi přijde nějaký menší a protivnější asi si nedal snickersku. Iko Uwais je opět neuvěřitelnej a předvádí svoje bojoví kouzla. Lauren Cohan je dost ostrá a tady jí to věřím víc než ve The Walking Dead. Konec mě docela překvapil. Peter Berg a Mark Wahlberg spolu prostě umí a jejich spolupráce mě baví. 70% ()

Loki_Six

"About the fog of war and imagine chaos on a battlefield. Armies. Tanks. Smoke. Fire. But it depends on your definition of battlefield. A battlefield can be a room with two people in it. That's chaos. That's fog." ()

Gogo333

Film mi připomněl 16 Blocks, které funguje na stejném příběhu. Postavy nijak extra nezaujmou, příběh prázdnější. Akce trochu slabší, hlavně to kazí spousta střihů. Nejvíc mi to vadilo u bitek s Uwaisem. Jeho souboje jsou asi to nejlepší na filmu, potěší i ta trocha brutality. Bohužel Uwais moc prostoru nedostane a ten střih to kazí. Zvrat na konci jsem trochu čekal, takže spíše zklamání. Zatím nejslabší Bergův film. 50% ()

Corpsegrinder

Zbytečně přeplácaná špionážní kravinka kde každá druhá věta je nějakej proslov, citát či metafora. Wahlberg komicky nasranej stejně jako zbytek týmu. Neni to cool ani drsný. Střih chaotickej i během konverzačních scén, do toho prostřihy někam uplně jinam atd. Konec je výsměch. ()

Hanys_

Erková chlapácká akce, námětem trošku připomínající starší propadák 16 bloků, ale se scénářem jako od le Carrého. Měl jsem dost problém s Wahlbergem, ale to skoro v každé Bergovině, na druhou stranu takový přímočarý akňák pokaždé potěší. ()

SpaceOdyseus

Fajn akcnak, ktery se, vedle fajn drsne akce, na to snazi jit i pres sofistikovanou story. Jen je skoda, ze Berg striha vic nez je zdravo. ()