Ve strhujícím thrilleru režiséra filmu Na život a na smrt hraje Mark Wahlberg agenta elitní jednotky CIA Jamese Silvu. S pomocí špičového supertajného týmu musí Silva dopravit „zásilku“ (Iko Uwais), která disponuje životně důležitými informacemi, na leteckou základnu dřív, než dorazí nepřítel. (Magic Box)

strikeman

Akční thriller, který chce mít strašně chytrou pointu, ale v jednotlivostech kupí jeden nesmysl za druhým. K tomu užvaněný Wahlberg v jedné ze svých nejnesympatičtějších rolí a Iko Uwais, který toho umí daleko více, než dostal šanci předvést a kterému není třeba epileptického střihu v bojových sekvencích. Zklamání ... 40% ()

BOURQUE

V mojich očiach ďalšia spolupráca P. Berga a M. Wahlberga dopadlo (opäť) dobre. Efektívne natočené akčné scény. Príbeh by mohol byť trošku rafinovanejší, ale aj tak to dokáže diváka pripevniť k sedadlu. M. Wahlberg v roli J. Silvu je nadpriemerne dobrý. Charakteru presne dal to, čo som čakal (a možno aj trošku viac). I. Uwais má stále skvelú kondičku. P.S.: Musím uznať, že s tou gumičkou Mark môže občas liezť na nervy diváka, ale to patrí k „popisu“ postavy J. Silvy . Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

agassi68

Správne namiešaná akcia pre tvrdých chlapov s prekvapivou pointou. Iko potvrdil povesť lámača kostí a prevzal žezlo od Jeta Li.. ()

helloween93

Čtvrtá spolupráce režiséra Petera Berga s Wahlbergem a třetí komerční propadák v řadě, který tentokrát zafinancovalo studio STX. Po úspěšném Lone Survivor natočili Berg s Wahlbergem megapropadák Deepwater Horizon a následně Patriots day, ten byl v mých očích solidní krimi, ale diváky na přelomu roků 2016/2017 nepřitáhl. No a Mile 22? Obsahově nevyrovnané, první polovina je nuda, kde je skoro furt jen kecá a druhá polovina je zase pure akce se závěrečným twistem. Akce je víc dynamická v Sicario 2 i Den of Thieves a Mile 22 je takový jejich chudý příbuzný. Nevím, co měl znamenat ten konec, Berg si celkem věřil, že film vydělá na sequel. To se ale nestalo, a tak jejich pátou spolupráci už uvidíme jen na Netflixu. 2* ()

mala_kea

Je to přesně na pomezí 3* - 4*. Taková variace na Raid a Johna Wicka mě prostě bavila. Žádné zbytečné vyhrávky, ale přímý tah na bránu. Herecké obsazení zajímavé, ovšem v takové stopáži není možnost dát prostě všem prostor. Avšak, Lauren není skutečně tak drsná, jak si na ni její Alice hraje, naopak Mark je zbytečně přehnaný a to mi trochu vadilo. Když však opustíte tyto (možná zásadní) neduhy, užijete si skvělou akční jízdu, která do pochmurného nedělního odpoledne určitě patří. ()

bararich8

Dle recenzí jsem čekal propadák, ale film mě celkem chytnul a udržel až do konce. Markovi to hraní tady moc nevěřím, ale Iko to vynahradí. Velká výtka směřuje na chaotickou kameru, která kazí jinak skvělé akční scény, nicméně to mohlo být i horší. Příběh je taková blbina, ale postačuje a zvolen vypravěčský styl nebyl špatný. Potěší neustálé napětí a to, že není zcela jasné, jak to nakonec dopadne. Čekal jsem to o kus lepší, ale proč ne. Slabší 4*. ()

Dm1tr1j

hneď v siedmej minúte fail, vyberal normálne HDD a povedal že vzal všetky SSD. Takého lamiaka by som na vlámanie do serverovne nenajal keď vezme zlé disky a myslí si, že sú to tie správne. Dobrý potenciál ale dojebali to, že zobrazili menej podstatnú časť príbehu bez odplaty ()

Kingjiri

Standardní akční béčko, který nad žánrovou konkurencí vyčnívá hlavně filmařinou a slušně nakroucenou akcí, se kterou se s přibývající stopáží vůbec nešetří. Dramaturgicky ale bohužel zaujme jen závěrečnej twist a určitá nekompromisnost scénáře (Silvův tým se překvapivě rychle tenčí a závěr rozhodně neni hollywoodskej). Škoda, že si s příběhem nebo dialogama tvůrci víc nevyhráli, neudělali záživnější úvod a nevynechali Wahlbergovy prology, jinak by totiž byla čtvrtá hvězda společně s další projekcí v budoucnu jasná volba. Třetí silná hvězda za akci a režii. ()

Paulusek

Choreografie soubojů, příběh i zápletka se závěrečným rozuzlením i když bystrý divák může už během snímku tušit jak to skončí. ()

tomik99

Peter Berg je opět ve formě a servíruje nám další z jeho akčních filmů. Je tedy pravda, že i po několikáté jsem si u něj nezvykl na ty rychlé střihy. Zatímco někdy je to na místě, jindy to zase ruší od pozornosti. Na filmu lze poměrně snadno hledat chyby – nedostatečné prokreslení charakterů postav, načaté zápletky, které ve finále nebyly dovyprávěny. Je toho spousta. Na druhou stranu je to skvělá akční jízda, která udrží diváka v napětí. Což se u mě povedlo, já se bavil, chytla mě už první půlhodina a akční finále bylo taktéž povedené. Mark Wahlberg byl v roli narušeného agenta skvělý, jeho osobnost mohla dostat více prostoru, stejně tak trable Lauren Cohan, ale chápu, že vše se nedalo prodat v hodinu a půl dlouhém filmu. Účast těchto herců a Johna Malkoviche rozhodně potěšila. Já byl spokojený a rád bych si dal pokračování, ke kterému konec dílu směřuje. ()

rukay

Po dlouhé době skvěle nabušená vysokookatanová akční jízda s kvalitním obsazením a minimem hluchých míst. Kdo čeká existenciální drama a filosofování nad nesmrtelností brouka, je na špatně adrese. Spíš než překombinovaný špionážní thriller je Mile 22 kompilátem Bournovek, Sabotage a Raidovek - v tom správném poměru. Trochu zamrzí krátká expozice a až na výjimky ploché charaktery postav. Wahlberk a Uwais táhnou, Malkovich také, nicméně snaha o pěkně temné, sociopatologické chování charakterů není u nikoho dotažená. V tomto kontextu působí sebeobětování členů týmu poněkud nepatřičně. Neustálé balancování mezi týmovkou a sólovkou také zamrzí. Celkový dojem zůstává sice veskrze pozitivní, přesto k vysokému hodnocení schází celkem hodně z potřebného feelingu. Lepší 3*** ()

Torgal

Ďalšia spolupráca Berga s Wahlbergom, tentokrát s jednoznačne najmatnejším výsledkom. Celé je to o eskortovaní zajatca na 22 míľ vzdialené letisko, no kým sa vydáme na tento výlet lemovaný mŕtvolami je nutné pretrpieť skoro polovicu filmu kedy sa skoro nič nedeje, ale postavy určené na neskorší odstrel dostávajú povinné psychologické pozadie, aby nám ich smrť prišla ľúto. Samotná akcia je ale veľmi slušná a má spád, len je tak prázdna, že na konci filmu som len pokrčil ramenami. Záverečný nábeh na pokračovanie už bol vyslovene na smiech. 5/10 PS: Čo mala do pekla znamenať tá gumička s ktoru sa Walhberg stále hral? Či aj toto si nechávali na ďalšie diely? ()

kondor77

Když si uvědomím, že na skladbu United toho chlapíka v hlavní roli jsem tančil ještě na střední, tak už se fakt cítím staře. Ale ani Marky nemládne a občas v akčních scénách působí kapánek nepřesvědčivě a opotřebovaně. Narozdíl od jiných uživatelů jsem film viděl na monitoru počítače, ale i tak doporučuji lidem trpící epileptickými záchvaty, aby se filmu vyhli obloukem. Škoda absence nosnějšího příběhu. ()

Likan7

22. míle by mohlo být dobrý akční béčko. Peter Berg tenhle žánr prostě umí a s Wahlbergem spolupracují tak často, že jeden ví, co od druhého čekat. Markovi to se samopalem stále a od nějaké 30. minuty se to začne řezat až do konce. Jenže všechno totálně pokohnil střihač. Zajímalo by mě, na čem jel, protože jeho práce zničila každou potenciálně zajímavou akční scénu. Nic není vidět, a kdyby náhodou jo, tak se Vám do toho ještě přimíchá Markovo vyprávění, které jsem nepochopil na začátku, ani na konci. I když tu Iko Uwais předvede něco ze svýho umění, je to prostě prohra i na poli béčkových akčních filmů a nezachrání to ani závěrečný twist. ()

rublik05

Na můj vkus až moc na první pohled nereálných soubojů a přestřelek, hlavní zápletka filmu vcelku jednoduchá, byť v závěru celkové rozuzlení hodně překvapí. Každopádně se jedná o velmi průměrný akční snímek, kterého nezachraňuje ani relativně dobré obsazení herců. 5/10. ()

bearmeedek

Film jede nějakou půlhodinu na půl plynu a vypadá, že už to tak zůstane. Potom se ale rozjede akce a ta jede až do konce. A o akci v tomto filmu jde, nic jiného. A je to v pořádku. Jako bonus k hromadám vystřílené munice a několika řezným nástrojům ještě bojové umění Iko Uwais(e). Konec opravdu překvapivý, myslím, že málo kdo mohl tušit. 70%. ()