Status Update

• USA Status Update (více)
Trailer

Stěhování není nikdy snadné. Zvlášť když chodíte na střední školu v Kalifornii a stěhujete se na opačnou stranu Ameriky. Kyle Moore (Ross Lynch) o tom ví po rozchodu rodičů své. V nové škole na východním pobřeží je úplným outsiderem, navíc hned první den přijde o telefon. Když ale v obchodním domě od podivného prodejce dostane nový telefon s tajemnou aplikací, začnou se mu plnit všechna jeho přání. Může být vším, čím kdy chtěl být. Přinese mu to ale štěstí? (Bontonfilm)

Trailer

kingik

Konečně je nějaká ta mobilní aplikace i užitečná, tedy v rámci osobnostního růstu. Jednomu středoškolákovi jedna taková kouzelná apka zásadně vylepší život a postavení na nové střední škole. Objeví, že prostřednictvím jeho napsaných statusů se záhadným způsobem plní každé jeho přání. Může se stát hokejovou hvězdou školního týmu, bezkonkurenčním zpěvákem, pomýšlejícím na vítězství v místní pěvecké soutěži a žádná ze školních krasavic nebude dělat okolky se stažením svých kalhotek. Prsty v tom celém má záhadný stánkař s mobilními telefony. Je evidentní, že film neměl k dispozici horentní rozpočet. Chybějící finance musela nahradit scenáristická a režijní invence. A správně zvolený casting. Pokud jde o svěžest a dobrou stavbu scénáře, to celé si vzal na starost ostřílený Jason Filardi, který umí pro cílovou skupinu 13+ psát inteligentní scénáře, a pro Scotta Speera, který se také poslední dobou orientuje na obdobnou cílovou skupinu diváků, už nebyl problém vdechnout psanému slovu energičnost a chytlavost originálního rozměru. A coby někdejší režisér videoklipů si dal i pár "cvičných" hudebních čísel. Celé jejich tažení završila relativně neznámá. ovšem schopná a sympatická mladá herecká garda, která hladce vklouzla do svých rolí a byla dostatečně zábavná. Na čele blonďák Ross Lynch, který byl v permanentním obležení pěvecké hvězdičky Olivie Holt a na přehlídkové molo ho vzala australská modelka Courtney Eaton. A každý správný školní outsider má mít k ruce ještě většího zoufalce, funkci otylého a obrýleného outsidera do puntíku splnil Harvey Guillén. Na jejich cestě je vyprovázeli i ti z řad "služebně" starších herců - Rob Riggle, John Michael Higgins a Famke Janssen. Tvůrci si dali záležet i na tom, aby závěr nesklouzl do tenat laciného prozření hrdiny, takže to vyústění na mě působilo přijatelně. Na světě je zábavný film, který sice má námětovou konkurenci v hororovém žánru, ale to mu vůbec nevadí. 9/10 ()

silentname

"Status Update" je síce absolútne starý film, ale na druhú stranu sa v ňom nájde pár dobrých fórov, ktoré dokážu pobaviť. Najlepší asi je moment,kde sa Kyle prvýkrát chce preukázať ako hokejista. Nebudem hovoriť, čo sa stane, ale to bol moment, kedy som sa skoro váľal na zemi od smiechu. Inak mám pocit, že je to film, kde sa nič nové nedozvieme. Nepoznáme nové postavy, nie sú tam žiadne nové motivácie, ani nejaké nové rozuzlenia ani nič. Preto tvrdím, že je to starý film. Je tu pár dobrých fórov a pár okey postáv, ale je to vyslovene skôr oddychový film, ktorý neurazí ani nič nové neukáže. Čo by ste vy spravili, keby ste mali aplikáciu, ktorá vám splní všetko, čo napíšete? Povedzte si to takto a budete presne vedieť od začiatku do konca, čo sa vo filme asi stane. Ak vám to neprekáža, že ide o staré známe veci, myslím si, že za jedno pozretie to stojí. Ak nie, toto rozhodne nie je film pre vás. Hodnotenie: C+ ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $4,764Tržby Celosvetovo $412,000▐ V celku neškodná mládežnícka komédia, ktorá ponúkne šikovný nápad s mobilnou aplikáciou. Občas z toho trčí schéma, hlavni pri rýchlo kvasných zaľúbeniach, vzťahoch ale ináč ide o jednu z tých stráviteľnejších vecí. Malo to dobrí švih, potešilo zopár speváckych vystúpení, hlavne prevtelenie do Bruno Marsa malo náboj. /60%/ ()

EvilPhoEniX

Mně ta střední škola chybí, takže pro tyhle teen blbiny mám slabost a tenhle film má navíc hezky originální zápletku, kde hlavní hrdina nastoupí do nové školy jako Outsider, ale díky nové aplikaci v mobilu má možnost si přát cokoliv, což je místy hodně zábavné a hlavně postupná cestička za slávou až k nejpopulárnějšímu frajerovi na celé škole byla hodně příjemná a sesazení předešlého "krále" potěšující. Milé, zábavné, vtipné s fajn postavami. ( Tanec jako Bruno Mars či hrát hokej jako Wayne Gretzky patří k nejlepším scénám filmu) .Já se bavil královsky.80% ()

misterz

Niečo nenáročné a ako stvorené na príjemný relax a pohodu. A musím uznať, že to bolo aj nečakane zábavné, milé a s pozitívnym vyznením. Čo sa týka dejovej linky tak je pravda, že je plná klišoidných a stokrát videných scén (hlavne k záveru), ale na druhú stranu zase mám rád keď je do klasickej romantickej šablóny v štýle zaľúbenie - láska - problém so zápletkou - vyriešenie problému a sladký záver, pridané ešte niečo navyše. V tomto prípade to bol zaujímavý a zábavný fantasy prvok a také niečo ja môžem, dobre sa na to pozeralo. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100 ()

• Při vstupu na led má Kyle Moore (Ross Lynch) hokejové brusle, ovšem když trenérovi ukazuje krasobruslení, má na nohou krasobruslařské brusle. (mcredd)
  • Film měl dobrý scénář, ale herci měli svobodu improvizovat. Což je také vidět v některých scénách. (kellne)