Kam zákon nemůže, nastrčí ženskou... Americký režisér Barry Levinson se nejvíce proslavil působivým příběhem sourozenců Rain Man (1988). Jeho filmografie ale obsahuje rovněž jiné žánry a najdeme tu i zdařilé veselohry, k nimž se řadí např. kriminální komedie Banditi (2001). Jejími hrdiny jsou dva bankovní lupiči Joe (Bruce Willis) a Terry (Billy Bob Thornton), jejichž pracovní metoda je jednoduchá a účinná. V předvečer naplánované akce proniknou do domácnosti ředitele banky, vezmou ho i s rodinou jako rukojmí a následující den ho ještě před příchodem ostatních zaměstnanců přinutí otevřít sejf. Všechno krásně funguje do doby, než se oba kriminálníci seznámí s přitažlivou, leč frustrovanou Kate (Cate Blanchettová)… Snímek je postaven na hvězdném hereckém obsazení (Thornton a Blanchettová byli za své výkony nominováni na Zlatý glóbus) a na budování paradoxních situací, jež vznikají díky naprosté rozdílnosti obou hlavních protagonistů. V úloze jejich prostoduchého komplice Harveyho se objevuje syn Jane Fondové a bývalého politického radikála Toma Haydena, účinkující pod uměleckým jménem Troy Garity. V rolích vzdorovitých dcer při scéně rodinné večeře se představují Willisovy vlastní ratolesti – Scout LaRue a Tallulah Belle. (Česká televize)

Lukoye

Tento film nemůžu hodnotit nijak jinak než zklamání. Nebyl to pro mě jeden z očekávaných titulů, ale přesto jsem se těšíl jak na Billyho Boba Thortona tak Cate Blancett, tak výbornou v Tykwerově Nebi. Příběh o bankovních lupičích, který tady v základech už tisíckrát byl. Pravda, okořeněný naprosto nevěrohodnými dialogy a nelogickou zápletkou, kterou korunuje obojetný vztah obou mužských hrdinů k jedné ženě. Nevtipné, neakční, nezajímavé. Jediné co bylo parádně zahrané byly podvečerní návštěvy u ředitelů banky, kdy přišli oba banditi jakoby nic a vysvětlily mu, že zítra vyloupí jeho banku, on jim v tom pomůže, a spát budou v pokoji pro hosty:-) ()

Berry

Když kvalitní banditi, tak jen Willis a Thornton. A když ženská jako bandita, tak jen Blanchettová. A výsledek je komedie plná inteligentního humoru s vynikajícím koncem!!! ()

Šmoula

Mělo to být svižnější a ráznějšího charakteru a bylo by vše OK. Ale i tak jste se nenudili, docela dobrá předehra pro Dannyho parťáky (1). Taky to bylo o dost vtipnější, dialogy nenudily a Thornton hrál skvěle hypochondra. Trochu mi to jeho remcání lezlo krkem, ale tak patřilo to k jeho postavě. Hudba skvěle doplňovala hluchá místa. Celkově 3 1/2 hvězdičky. ()

Lapacka

Tenhle film je v podstatě průměr a mohl být kratší, režie se rozmáchla a nabrala příliš velký oblouk. Přesto mám tenhle film rád a díval jsem se na něj už několikrát. Jsou tam pěkné scény, útěk z vězení, táboření v divočině, pobyty na předměstích americké střední třídy, Cate Blanchet v supermodrní ale opuštěné kuchani, spory neurotického Billy B. Thortona s tvrďáckým Bruce Willisem, potrhlý začínající kaskadér a jeho holka. Líbil se mi taky ten nápad, posadit moderní bandity do studia pořadu "Zločin v akci". Krom toho je to film, kde je napětí, ačkoliv se tam zrovna moc nestřílí. Tenhle film mě doopravdy pobavil a baví vlastně doposud. ()

El-Barto

Zábavné, oddychové a chytré. Tak bych hodnotil moje první setkání s Barrym Levinsonem. Bruce Willis jako vždy fajn a Billy Bob Thornton se na roli ubohého hypochondra výborně hodil. Cate Blanchett jsem vždycky považoval za jednu z nejlepších hereček současnosti, ale Banditi jsou jejím teprve druhým filmem (po Benjaminu Buttonovi), kde se mi doopravdy líbila. Některé scény a dialogy jsou trochu nezvládnuté (bouračka při úťeku) a nedívalo se na ně hezky, ale závěrečná loupež mi na tváři vyvolala takový ten přiblble spokojený úsměv (pointa sice není nijak geniální ani originální, ale moc mě potěšila). ()

Pidzey

Skvěle obsazený,dobrý,vtipný,skvěle vypointovaný scénář a to závěrečné vyčůrání s polišema bylo fakt mňamózní.Jo a Kate to jako zrzce moc slušelo. ()

frolish

Pre mna velke sklamanie. Postavy, s ktorymi som akosi nemohol sympatizovat a viac ma otravovali nez zabavali. Bruce Willis, jeden z mojich najoblubenejsich hercov, ma tu nielen ze nezaujal, ale pripadal mi totalne umely a "nesvoj". Zaverecne rozuzlenie sice pobavi, ale ani na tie 3* to nestaci. 50% ()

djfun

Heleďte, nechápu to a asi to bude dost divný říct o filmu s týpkama, co s bouchačkama vykrádaj banky, ale pro mě prostě moc milej film! Nevim, nějak mě jiný přívlastek nenapadá...Vkusné, nevtíravé, usměvavé (párkrát opravdu dost!:) a opět luxusní Kate, k tomu parádní neurotik Bob Thorton a klasicky "cool" Bruce...pohoda:) Jen ten konec, co tu všichni chválí, byl po chvilce dost odhadnutelnej a navíc přepálenej...ale berme to s Willisovským nadhledem...Každopádně přesto, že Levinson má na triku pár vážně vychytanějších kousků, i tohle mě moc bavilo. ()

ink flo

Bruce Willis předvádí svůj velice standardní výkon, takže celej film si pro sebe krade Billy Bob Thornton se svojí přehlídkou fobií a hypochondrií. Jinak zajímavej polyamory heist road movie s překvapením. ()

Johnny

Film v podstate ťahá herecká trojica Wills-Thorton-Blanchett. Zdarne sa rozvíjajúci príbeh sa vynikajúco ukončí a zostane pocit dobre zvolenej zábavy. ()

merigieren

Chorobný člen s mozke a ten druhý se svaly. Oba se chovají slušně, přiberou kaskadéra a osamělou maželku. Vznikne milostný trojúhelník a přitom vykrádají banky, stanou se slavnými, což vytváří úsměvné situace. Pořád se něco děje, i když si problémy zařizují naši hrdinové sami, a závěr se mi taky líbil. Film má své kouzlo... ()

Raziel_cz

Tempo filmu je sice pomalejší, ale nakonec to všechno sedne. Mám rád "ochcávací" filmy. Navíc, Cate Blanchett to konečně jednou sekne. ()

Isomut

Bankové prepady podané humorným spôsobom, dokonca až výsmešným. Pôvabná Cate Blanchett skvelo dopĺňala zohranú trojicu Banditov a tak vyplnila prázdne zaujímavé miesto. S výberom hudby som bol spokojný, zahrali výborné staré klasiky. Niečo tomu ale chýbalo, malo to taký nádych nudy, neviem či to bolo prostredím alebo niečím iným. Koniec bol úplne šialený, spravili neuveriteľnú šou. 75% ()

Heroine

Jeden z těch filmů, který je až příliš dobrý na to, abych si ho mohla oblíbit. Herci jsou výborní, je to vtipné, rychlé, originální a nápadité, akorát to možná prostě není můj šálek kafe :-) ()