Kam zákon nemůže, nastrčí ženskou... Americký režisér Barry Levinson se nejvíce proslavil působivým příběhem sourozenců Rain Man (1988). Jeho filmografie ale obsahuje rovněž jiné žánry a najdeme tu i zdařilé veselohry, k nimž se řadí např. kriminální komedie Banditi (2001). Jejími hrdiny jsou dva bankovní lupiči Joe (Bruce Willis) a Terry (Billy Bob Thornton), jejichž pracovní metoda je jednoduchá a účinná. V předvečer naplánované akce proniknou do domácnosti ředitele banky, vezmou ho i s rodinou jako rukojmí a následující den ho ještě před příchodem ostatních zaměstnanců přinutí otevřít sejf. Všechno krásně funguje do doby, než se oba kriminálníci seznámí s přitažlivou, leč frustrovanou Kate (Cate Blanchettová)… Snímek je postaven na hvězdném hereckém obsazení (Thornton a Blanchettová byli za své výkony nominováni na Zlatý glóbus) a na budování paradoxních situací, jež vznikají díky naprosté rozdílnosti obou hlavních protagonistů. V úloze jejich prostoduchého komplice Harveyho se objevuje syn Jane Fondové a bývalého politického radikála Toma Haydena, účinkující pod uměleckým jménem Troy Garity. V rolích vzdorovitých dcer při scéně rodinné večeře se představují Willisovy vlastní ratolesti – Scout LaRue a Tallulah Belle. (Česká televize)

transbeskyd

Sebejistá dvojice lupičů - gentlemanů, které nakonec nerozloží zevnitř ani jejich přitažlivá "oběť", přestože to tak do poslední chvíle má vypadat.Trefně to ostatně vystihuje slogan filmu: Kam zákon nemůže..Konec dobrý - všechno dobré i včetně těch mazaných paruk:) ()

Caliboss

tak tenhle film jsem si zamiloval hlavně kvůli Cate Blanchett ;-), Willis odvádí průměrný výkon, zato Thornton mě vyloženě bavil. Párkrát jsem se opravdu od srdce zasmál, prostě nenáročný film pro hezký večer. No a finální loupež je prostě mazaná ať si kdo chce co chce říká, sice podobný konec u filmů tohoto ražení je trochu klišé, ale tak to má být! No a ještě ta Cate, že... ;-) ()

zly.dvojce

Dnes mi málem zaskočili špagety nad lehkostí s jakou rozehrálo úvodní trio hereckých ikon tuto výbornou směs krimi komedie, road movie, buddy movie a mileneckého trojúhelníku. Nejvíce mne ale uchvátila Kate Blanchett, kterou jsem měl dosud zařazenou mezi krásné herečky, ale takový ten typ ledové, nedostupné královny. To co tady rozjíždí, včetně lehkosti s jakou padá do nové situace (a nejen do ní) po hlavě, je naprosto mimořádné. Fakt jsem překvapen tímto nenápadným filmečkem, který se mi válel už nějakou dobu na disku, než jsem ho dneska z nudy pustil a byl vyloženě potěšen klasicky drsňáckým Willisem, skvěle neurotickým Thorntonem a naprosto úchvatnou a zcela rozpustilou Cate Blanchett. Víc takových kvalitních záležitostí, na které se s radostí kouká a které byli i zřetelně s lehkostí a radostí točeny. Snad jenom tu třetí čtvrtinu filmu trošku natahovali. ()

mauinka

Všichni tři jsou k sežrání :-) a scéna s Cate tančící v kuchyni a Bruce s Cate tančící na pláži jsou výborný. ()

dragosta

Svižné, vtipné a hlavně bez zbytečné krve a rádoby dech-beroucích efektů..Vypečený závěr k tomu. Tudíž jasné 4* ()

Astinas

Veliké překvapení, z tohoto filmu se ještě více prohloubila platonie k Blanchett a v podstatě celá střední trojice funguje nečekaně velmi dobře. Moc jsem se bavil. Obzvlášť pak, když Billy ochrne a tančí... ()

Sharleen

Lepší bankoví lupiči ako trojka v podobe Cate Blanchett + Bruce Willis + Billy Bob Thornton pre mňa vo svete filmu neexistuje..strašne som sa bavila :) ()

subic

Tohle je film, kdy jsem se zamiloval do Cate a do těch jejích kukadel. I když po letech je tam na mě dnes až moc zrzavá. ()

ostravak30

Samotný fakt, že někdo loupil podobným způsobem je pozoruhodný. Ovšem trojice lupičů je dost nesourodá. Vyniká mezi nimi právě Joe, zatímco ostatní mu prostě jen sekundují. A je trochu s podivem, že díky svému často zmatenému či popletenému chování nebyli chyceni dřív. Přiznám se, že jsem moc netušil, kam film řadit. Dialogy nejsou tak humorné, abych film bral jako komedii. K té neaspiruje ani většina scén. Drama je ve snímku též mizivé. Celkově na mě dílo Barryho Levinsona působilo tak nějak nijak. ()

route60

Drsňák, cholerik a zklamaná žena dejte je dohromady a vznikne kupodivu pohodový film, z Banditů sála nostalgie a 122 minut uteče jak voda. ()

Slam7

Do půlky jsem na to koukal snad na desetkrát. V půlce se to zlomilo a hned na jeden zátah! První polovina sice nezbytná, ale strašně nudná část filmu...dobrý to je až od doby, kdy se film přelije do svojí druhý hodiny!!! Nakonec čtyři hvězdy proto, že se mi prostě příčí dát 3* filmu s Willisem a navíc film byl určitě na víc než 60%, já dávám takových 65%, takže jentaktak, že tu čtvrtou má! A Cate Blanchett? Dosud jsem jí nějak přehlížel, ale v Banditech je, jak to říct slušně, velice, ale velice atraktivní dáma:))) ()

Jack.Pott

Příjemný úsměvný odpočinkový kousek, nebýt všeobjímající myšlenky "způsobené škody uhradí oloupeným bankám vláda; a vláda nám tyhle peníze ukradla, mi si je jenom bereme zpět". Tak to přece, kurňa, není, stát funguje na základě určité společenské smlouvy, kterou většina populace akceptuje (jinak by vzniklo zřízení jiné - třeba anarchismus, ať už "levicový" nebo anarchokapitalismus). Bohužel je vidět, že Bruce Willis je zaprděnej republikán :-). http://www.buzzfeed.com/mjs538/40-celebrities-who-are-republicans ()