Příšerky z vesmíru

• Kanada

Animovaný / Komedie / Rodinný

Německo / Lucembursko / Dánsko, 2018, 90 min

Super vtipná pohádka.(11.11.2018)

Čistá trojka. Po haluzi sympatický animák, který se v minulých dnech u nás doma stal docela hitem. Příjemná stopáž, děj vlastně hodně prostý (nejvíc mě rozsekal důvod, proč tady ti emzáci přiletí) a v závěru i jedna výchovná rada pro rodiče.(15.11.2018)

Na tohle jsem náhodou narazil když to šlo do kin a tehdy jsem si říkal, že to vypadá zajímavě a že bych se na to rád podíval. Do kina jsem ale nešel - jednak proto, že nechci utrácet peníze za blbé filmy a jednak proto, že Němci neumí točit filmy. Tak jsem se na to koukl až teď, kdy se to dá sehnat a tušil jsem průser a nanejvýš 2*. Ne. Naopak jsem byl příjemně překvapen. Příběh se zajímavě vyvíjí a na konci vyvrcholí zvratem, který jsem teda čekal (což není špatně, u dětských animáků nepočítám s nečekanými zvraty), ale ten zvrat je celkem zajímavý. Navíc všímavému divákovi dojde už zhruba na začátku, která postava se nám v tom zvratu objeví... Film navíc rozvíjí několik příběhů, co se na konci "propojí". Co se týče animace, je dobrá. Mimozemšťani jsou roztomilí, animátoři si celkem dobře pohráli s pozadím, obloha se jim povedla... Kvalit USA to nedosahuje, ale je třeba to celé brát tak, že Evropské animáky nikdy nebudou úplně dokonalé jako ty od Dreamworks nebo od Pixaru. Hlavní hrdina je sympatický, vedlejší postavy aspoň zajímavé, nikdo mi tu vyloženě nevadil. Ačkoli něktré postavy mohli autoři víc rozvést. Humorem to ujde, sice tu jsou fekální vtipy, ale naštěstí je jich málo. Zbylé vtipy jsou celkem funkční a někdy se u toho fakt člověk pobaví. Nejvíc mě však dostal jeden vtip, ale ten v kině nejspíš málo kdo postřehl, když tam ti mimozemšťani přepínají televizi a hned na prvním kanále tam končí nějaký film, v záběru je loď na moři při západu slunce, vypadá to jak nějaká ta německá romantická blbost a je tam text: Directed by Alan Smithee. Ten film mě vůbec nenudil ani na minutu, což mě taky dost překvapilo. A ještě v rámci německých filmů to je fakt velké překvapení. Celkově to je fajn podívaná. A taky je dobře, že do toho Němci netahali politiku, jelikož od nich bych se toho obával. Normálně by to bylo asi za silné 4*, ale že jsou to ti Němci, od kterých se mi líbili snad jen dva filmy, tak nadhodnotím. 5*(8.9.2018)

• Folky

Animák, který musí bolet i děti. Ale asi se není co divit, když je film o mimozemšťanech (podle kterých jsme primitivní bytosti, které vznikli z jejich odpadu), kteří si přijeli pro vybrující matraci z teleshopingu. Film jen pro prachy, bez čehokoliv dobrého.(14.6.2018)

• oveckaoa

Letos je to s animáky bída nevím o žádném zatím, který by mě vyloženě nadchnul. Tady to selhává na celé čáře jelikož to není vtipné a je to vše vyloženě na souhru náhod. Chápu, že je to animák a někdo řekne třeba tam přemýšlet nemusíte je to pro děti, ale tady je to vše až moc náhodně poskládané. Ta 1 hvězda je za jednu vtipnou scénu co mě pobavila, když ukazoval té ženské z toho dětského domova svůj pokoj a ukázal jí ženský pokoj to je tak blbé, že za to tu 1 hvězdu dám. Jinak krkací a prdící vtipy v animácích díky nechci (výjimka je pouze Shrek). Pusťte si radši Konečně Doma,Máma Mezi Marťany případně mé oblíbené Monstra Vs Vetřelci.(7.11.2018)

Průměrný film. Několik příjemných gagů, ale nic světového nečekejte. Ke konci se to příjemně rozjede, aby se během chvilky vyřešili všechny staré spory, no... Ale jinak dětem se to prý líbilo, takže v pohodě.(16.6.2018)

Z pohľadu detí priemer, nie je to extra vtipné a na záver niektoré decká aj plakali. Zbytočne nepodhodnocujem, dôležité je, čo si o tom myslia práve tí najmenší a tí to brali v pohode.(25.6.2018)

Európsky animák vás prekvapí podarenými gagmi aj vizuálnou kvalitou.(14.6.2018)

Co by si asi mimozemšťani mysleli, kdyby jako první signál z planety Země zachytili vysílání teleshoppingu? No rozhodně by si chtěli koupit masážní podložku, u které lze intenzitu vibrací nastavit až na stupeň jedenáct! Právě takhle začíná dobrodružství trojice ufounských kamarádů, kteří si v klidu letí na okružní jízdu kolem Země. A protože nejsou žádná másla, naskočí na přistávací pod a letí si tuhle super ultra skvělou podložku vyzvednout. Což se samozřejmě neobejde bez spousty potíží a komplikací. Na Zemi se setkají s Luisem, synem ufologa, který se o sebe musí starat tak trochu sám, protože jeho tatík celé noci zírá ke hvězdám a dny prospí. A jak to tak vypadá, začíná se o Louise zajímat sociálka a mohla by ho taťkovi odebrat. Příšerky z vesmíru jsou takovým milým animákem spíše pro mladší publikum, ale rozhodně neurazí ani starší diváky. Krkací vtipy by už sice scénáristé měli dávno škrtnout ze svého repertoáru, ale jinak se jim povedlo poskládat zábavnou a příjemnou historku o tom, že mimozemšťani nemusí být vždycky zlí a dospělí nemusí mít vždycky pravdu... ale někdy taky jo. Zvlášť na to, že se jedná o kousek s evropským původem, na němž se nepodílela velká zavedená studia, která animáky umí, je to povedená hoďka a půl, po které budete odcházet s úsměvem. (70%)(30.10.2018)

Dospělý si z toho nic nevezme, je to fakt pro prcky, všechno to pitvoření a doslovné vysvětlování. Chvílemi je to stejně nudný jako Teletubbies, takže akce na úrovni batolete. Ale zase je to v lecčem originální příběh a hlavně kvůli konci se to dá přežít. Lituju jen rodiče, jejichž děti by si to zamilovaly a museli by jim to pouštět opakovaně(10.11.2018)

• BOURQUE

Pokus o Európsky „svetový“ animák, kopírujúci a využívajúci „evergreen“ postupy Hollywoodu. Sľubný začiatok, ktorý uprostred stráca nielen dych ale aj vtipné nápady. Trošičku lepší záver to nezachráni. Osobné hodnotenie: 68% (**) (13.11.2018)

Hezký příběh, vtipný a veselý, místy dojemný... animace podobná pixaru. Oproti jiným animovaný příběhům je možná jednoduchý děj, ale nechybí pŕekvapení v závěru a pro mě důležité: nejsou tu sprostá slova a vulgární narážky, které i do dětských filmů tvůrci často propašují zřejmě ve snaze zalíbit se dospělému divákovi. Zasmáli jsme se děti i já i bez toho.(24.6.2018)

• Lukas.Benko

Netaujimavý príbeh. Čo som sedel v kine okolo detí, ledva 2 deti sa zasmiali a to v pribehu 90m. Akože slovenský dabing bol tak otrasný že som celý čas sedel zhnusený. Ešte to bolo 4:3 čo sme v roku 2008? 15%(16.6.2018)

Ja netuším aké artové hodnoty by mali hľadať dospelí v animáku... stále hodnotím rozprávku z pohľadu detí. A Luis a ufóni bavili. Pätnásť deciek sedelo v kine a smiali sa, tancovali, občas vážne sledovali smutnejšie scény. Asi dva krát išli ostentatívne odniesť smeti do koša, keď príbeh spomalil. Keď to porovnám s animákom Autá 3, ktorý je tu v červených číslach a ktorý deti nedokázali dopozerať, pretože ich nudil kompletne celý, tak je to veľký rozdiel.(20.6.2018)

• janmatys

Tak předně si probereme klady ... jedna hvězdička za skutečnost, že by se to MOŽNÁ mohlo líbit dětem. No a nyní tedy zápory ... německá s*ačka je z toho cítit každým coulem - animace a grafika jsou celkem příšerné, postavy krajně nesympatické, děj nesmyslný a vše má kvalitu zhruba jako překlad originálního názvu tuzemským distributorem. Jedním slovem je to TRAGÉDIE!(7.11.2018)