Příšerky z vesmíru

Luis a ufóni

Animovaný / Komedie / Rodinný

Německo / Lucembursko / Dánsko, 2018, 90 min

• Folky

Animák, který musí bolet i děti. Ale asi se není co divit, když je film o mimozemšťanech (podle kterých jsme primitivní bytosti, které vznikli z jejich odpadu), kteří si přijeli pro vybrující matraci z teleshopingu. Film jen pro prachy, bez čehokoliv dobrého.(14.6.2018)

Průměrný film. Několik příjemných gagů, ale nic světového nečekejte. Ke konci se to příjemně rozjede, aby se během chvilky vyřešili všechny staré spory, no... Ale jinak dětem se to prý líbilo, takže v pohodě.(16.6.2018)

Európsky animák vás prekvapí podarenými gagmi aj vizuálnou kvalitou.(14.6.2018)

Hezký příběh, vtipný a veselý, místy dojemný... animace podobná pixaru. Oproti jiným animovaný příběhům je možná jednoduchý děj, ale nechybí pŕekvapení v závěru a pro mě důležité: nejsou tu sprostá slova a vulgární narážky, které i do dětských filmů tvůrci často propašují zřejmě ve snaze zalíbit se dospělému divákovi. Zasmáli jsme se děti i já i bez toho.(24.6.2018)

• Lukas.Benko

Netaujimavý príbeh. Čo som sedel v kine okolo detí, ledva 2 deti sa zasmiali a to v pribehu 90m. Akože slovenský dabing bol tak otrasný že som celý čas sedel zhnusený. Ešte to bolo 4:3 čo sme v roku 2008? 15%(16.6.2018)

Ja netuším aké artové hodnoty by mali hľadať dospelí v animáku... stále hodnotím rozprávku z pohľadu detí. A Luis a ufóni bavili. Pätnásť deciek sedelo v kine a smiali sa, tancovali, občas vážne sledovali smutnejšie scény. Asi dva krát išli ostentatívne odniesť smeti do koša, keď príbeh spomalil. Keď to porovnám s animákom Autá 3, ktorý je tu v červených číslach a ktorý deti nedokázali dopozerať, pretože ich nudil kompletne celý, tak je to veľký rozdiel.(20.6.2018)

Co by si asi mimozemšťané mysleli, kdyby jako první signál z planety Země zachytili vysílání teleshoppingu? No rozhodně by si chtěli koupit masážní podložku, u které lze intenzitu vibrací nastavit až na stupeň jedenáct! Právě takhle začíná dobrodružství trojice ufounských kamarádů, kteří si v klidu letí na okružní jízdu kolem Země. A protože nejsou žádná másla, naskočí na přistávací pod a letí si tuhle super ultra skvělou podložku vyzvednout. Což se samozřejmě neobejde bez spousty potíží a kompilací. Na Zemi se setkají s Luisem, synem ufologa, který se o sebe musí starat tak trochu sám, protože jeho tatík celé noci zírá ke hvězdám a celé dny prospí. A jak to vypadá, začíná se o Luise zajímat sociálka a mohla by ho taťkovi odebrat. Příšerky z vesmíru jsou takovým milým animákem spíše pro mladší publikum, ale rozhodně neurazí ani starší diváky. Krkací vtipy by už sice scénáristé měli dávno škrtnout ze svého repertoáru, ale jinak se jim povedlo poskládat zábavnou a příjemnou historku o tom, že mimozemšťani nemusí být vždycky zlí a dospělý nemusí mít vždycky pravdu... ale někdy taky jo. Zvlášť na to, že se jedná o kousek s evropským původem, na němž se nepodílela velká zavedená studia, která animáky umí, je to povedená hoďka a půl, po které budete odcházet z kina s úsměvem. (70%)(23.6.2018)