Příšerky z vesmíru

• Německo Luis und die Aliens (více)
Trailer 6
Animovaný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi / Dobrodružný
Německo / Lucembursko / Dánsko, 2018, 90 min (Alternativní 83 min)

Planetu Zemi čeká invaze animované kosmické legrace. Pokud jste si mysleli, že ve vesmíru je život, měli jste samozřejmě pravdu. Na dohled modré planety krouží obrovský mezihvězdný křižník plný mimozemšťanů všemožných tvarů, velikostí a se zcela nahodilým počtem očí, uší nebo rukou. Tři ufonští kamarádi si na něm naladí vysílání teleshoppingu a okamžitě se zamilují do speciální, bezkonkurenčně nejlepší masážní matrace za tu nejlepší cenu. Je báječná a musejí ji mít. Rozhodnou se, že si ji pořídí a potají se k nám vydají v létajícím talíři. Jsou to ale ťulpasové, dělají blbosti a místo hladkého přistání ztroskotají.
Luis je pozemský kluk, trochu samotář a díky tátovi v mimozemskou inteligenci vždycky věřil. Teď řeší hrozbu toho, že bude muset z domova na internát, když z okna uvidí létající talíř. Podivně kličkuje, dělá výkruty a nakonec to napálí do stromu kousek od jeho domu. Potkává bláznivou trojku ufonů a hned je mu jasné, že s nima bude zábava. Jeden se tváří jako velitel, ale myslí jen pár minut dopředu, druhý vyhrožuje, že všechny okolo promění, i když to neumí, a třetí je poživačný milovník života a žen z jakékoliv galaxie. A všichni se umí proměnit, v co chtějí. Potrhlí ufoni Mog, Nag a Wabo se s člověčím klukem Luisem dají dohromady a společně rozjedou velkolepé dobrodružství galaktických rozměrů. Potřebují získat vysněnou matraci, poradit si s ředitelkou internátní školy, zkusit nezanechat za sebou úplnou paseku a taky se nějak musí dostat ze Země. A všechny nakonec čeká velké překvapení. (Bontonfilm)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $169,710Tržby Celosvetovo $11,795,000▐ Nie najhoršie na nemcov ale vo všetkom to je akosi neskoro, všetko tu už bolo a ďaleko lepšie, príbeh, gagy, animácia je prispatá ako z 90.rokov. /45%/ ()

juta

Tak i u nás kousek za hranicemi se dá udělat pěkný animák, i když se svou animací zatím té topové amerikánské nemůže rovnat, ale zase to dohání poutavým příběhem a nápady. ()

Slarque

Animovaná sci-fi komedie natolik průměrná, že ani nevím, jestli si tu třetí hvězdičku zasloužila. Ale jo, děti se párkrát zasmějí (50%). ()

MoiJe

Postavy sú jednorozmerne stereotypné a max s troma mimickými výrazmi. Príbeh / mimozemšťanov som očakávala vtipnejších. Neviem ako deťom, no dospelým neodporúčam. ()

Arsenal83

Z pohľadu detí priemer, nie je to extra vtipné a na záver niektoré decká aj plakali. Zbytočne nepodhodnocujem, dôležité je, čo si o tom myslia práve tí najmenší a tí to brali v pohode. ()

Gaaron

Takové to, když si děti ráno pustí telku a vy si o pár hodin protáhnete vstávání, neb se nemůžete odtrhnout… paráda! ()

JADIM

Animácia a prostredie boli vynikajúce. Príbeh taký mierne nadpriemerný. Na Európske pomery celkom fajn zážitok. 8/10 (Videné 13.4.2019, CZ dabing) ()

honajz2

Na tohle jsem náhodou narazil když to šlo do kin a tehdy jsem si říkal, že to vypadá zajímavě a že bych se na to rád podíval. Do kina jsem ale nešel - jednak proto, že nechci utrácet peníze za blbé filmy a jednak proto, že jsem absolutně neměl tušení, jaké kvality to bude. Tak jsem se na to koukl až teď, kdy se to dá sehnat a tušil jsem průser a nanejvýš 2*. Ne. Naopak jsem byl příjemně překvapen. Příběh se zajímavě vyvíjí a na konci vyvrcholí zvratem, který jsem teda čekal (což není špatně, u dětských animáků nepočítám s nečekanými zvraty), ale ten zvrat je celkem zajímavý. Navíc všímavému divákovi dojde už zhruba na začátku, která postava se nám v tom zvratu objeví... Film navíc rozvíjí několik příběhů, co se na konci "propojí". Co se týče animace, je dobrá. Mimozemšťani jsou roztomilí, animátoři si celkem dobře pohráli s pozadím, obloha se jim povedla... Kvalit USA to nedosahuje, ale je třeba to celé brát tak, že Evropské animáky nikdy nebudou úplně dokonalé jako ty od Dreamworks nebo od Pixaru. Hlavní hrdina je sympatický, vedlejší postavy aspoň zajímavé, nikdo mi tu vyloženě nevadil. Ačkoli něktré postavy mohli autoři víc rozvést. Humorem to ujde, sice tu jsou fekální vtipy, ale naštěstí je jich málo. Zbylé vtipy jsou celkem funkční a někdy se u toho fakt člověk pobaví. Nejvíc mě však dostal jeden vtip, ale ten v kině nejspíš málo kdo postřehl, když tam ti mimozemšťani přepínají televizi a hned na prvním kanále tam končí nějaký film, v záběru je loď na moři při západu slunce, vypadá to jak nějaká ta německá romantická blbost a je tam text: Directed by Alan Smithee. Ten film mě vůbec nenudil ani na minutu, což mě taky dost překvapilo. A ještě v rámci německých filmů to je fakt velké překvapení. Celkově to je fajn podívaná. A taky je dobře, že do toho Němci netahali politiku, jelikož od nich bych se toho obával. Normálně by to bylo asi za silné 4*, ale že jsou to ti Němci, od kterých se mi líbili snad jen dva filmy, tak nadhodnotím. 5* ()

oveckaoa

Letos je to s animáky bída nevím o žádném zatím, který by mě vyloženě nadchnul. Tady to selhává na celé čáře jelikož to není vtipné a je to vše vyloženě na souhru náhod. Chápu, že je to animák a někdo řekne třeba tam přemýšlet nemusíte je to pro děti, ale tady je to vše až moc náhodně poskládané. Ta 1 hvězda je za jednu vtipnou scénu co mě pobavila, když ukazoval té ženské z toho dětského domova svůj pokoj a ukázal jí ženský pokoj to je tak blbé, že za to tu 1 hvězdu dám. Jinak krkací a prdící vtipy v animácích díky nechci (výjimka je pouze Shrek). Pusťte si radši Konečně Doma,Máma Mezi Marťany případně mé oblíbené Monstra Vs Vetřelci. ()

iXtr3m3

Trošku poslabší animák ako technicky tak aj prístupnosťou a obsahom pre deti. Ale na to, v akej koprodukcii vznikol, zasa celkom slušný pokus. Dcérka sa bavila, ja som prespal polovicu. ()

Hanys_

Čistá trojka. Po haluzi sympatický animák, který se v minulých dnech u nás doma stal docela hitem. Příjemná stopáž, děj vlastně hodně prostý (nejvíc mě rozsekal důvod, proč tady ti emzáci přiletí) a v závěru i jedna výchovná rada pro rodiče. ()

Folky

Animák, který musí bolet i děti. Ale asi se není co divit, když je film o mimozemšťanech (podle kterých jsme primitivní bytosti, které vznikli z jejich odpadu), kteří si přijeli pro vybrující matraci z teleshopingu. Film jen pro prachy, bez čehokoliv dobrého. ()

husokachna

Ale tak proč ne... Existuje spousta jiných animáků, renomovanějších a úspěšnějších studií, které mi lezly na nervy daleko víc než EU příšerky. Je to prostě jen totálně průměrný snad úplně ve všem, od scénáře po animaci (ta je možná trochu podprůměrná). Ale dětem se to líbilo, mě to neuráželo, takže bych tomu narval slabší tři a do domácího dětského portfolia to nezařazoval. PS: matrace, co masíruje až do stupně 11, mi udělala radost....doufám jen, že to byl záměrný odkaz. ()