Epizody(10)

Po nouzovém přistání na neznámé planetě se rodina Robinsonových navzdory všemu pouští do boje o přežití a šanci na útěk. Kolem ale číhá plno nebezpečí. (Netflix)

petikacka

Pro mě rozhodně šokantní objev roku. Nebýt mého vnuka, tak o něm ani nevím a rozhodně bych si ho nepustila. Takhle jsem ho sledovala s ním a čím dál víc jsem mu propadala a byla velmi příjemně překvapená jak mě to baví. Pro některé hejtry mám připomínku, že je to 7+ . Nejvíc mě bavily reakce Jeníčka (7 let) a jak to prožíval. Té největší svini říká s naprostým despektem "Lhářka prolhaná". Já jsem rozhodně spokojená. Za mě 95% ()

dr.horrible

Vlastne ani neviem, načo sa tu celý čas hrám na troj- a štvor-hviezdičkovanie, keď je to celé hlavne guilty pleasure. Miestami značne Step by step a občas tie rozhodnutia, čo niektoré postavy činia (hlavne ty, Will Robinson) sú tak na vystrelenie do vesmíru. Skritizovať by šlo vlastne úplne všetko a potopiť pod čiernu hlinu, a určite to tu veľa ľudí spraví. Ja som si ale Robinsonovu famíliu obľúbil hneď v prvej epizóde a rozhodol som sa to pre tentokrát zobrať úplne nekriticky. Jak pri detskom seriále. Do nekonečna a ešte ďalej ... Will Robinson. ()

iXtr3m3

Mimoriadne kvalitný, výpravný a technicky perfektný seriál so sympatickým castingom na čele s perfektným a charizmatickým Tobym Stephensom. Dejová linka podriadená čistému survival žánru potešila, cliffhanger na konci maximálne navnadil na ďalsiu sériu a v podstate to celé klapalo ako hodinky. Málokedy sa pristihnem, že uznávam, ako na seba jednotlivé časti naväzujú, že sa neviem odtrhnúť od obrazovky a pozrel by som to aj na jeden záťah. Preborníkom je v tom GoT a Stranger Things. ()

tron

"Nebezpečenstvo, Will Robinson." SPOILERY S pani manželkou sa nám do toho nechcelo, ale povedali sme si, že z nudy dáme prvé dve časti a potom končíme. Lenže boli natoľko super, že sme si Lost in Space okamžite obľúbili a dali sme celú sériu behom pár dní. Extra sympatickí herci, extra extra sympatické postavy, pekný vizuál (vesmírne stanice, lode, planéta...), plno silných, dojemných i humorných scén a namakaný robot. Mínusy? Dr. Smith alias Parker Posey z Vreskotu 3 to zahrala skvele, ale to nič nemení na tom, že ide o protivnú postavu. Otázna je i morálka, kedy sa pre malého chlapca stáva najlepším priateľom robot zavraždiaci pár hodín dozadu 27 ľudí, na čo chlapec následne tohto svojho priateľa prinúti spáchať samovraždu (!) a keď robot zázračne vstane z mŕtvych, chlapec sa mu začne líškať a zasa o ňom hovorí ako o najlepšom priateľovi. No neviem. Logika hapruje (obetovanie paliva pre všetky rodiny kvôli jednej osobe, obrovská planina trpí desiatkami podzemných výbuchov, ale jej povrch je neporušený, bez jediného krátera). Koncový cliffhanger mi pripadal slabo vymyslený. Napriek tomu sú pocity z 1. série pozitívne, s pani manželkou sme si to užili, bola to sranda i dojímavá záležitosť. ()

Marze

Původní limonádový béčkový seriál z 60.let, který to vzdal po 13. dílu kvůli malé sledovanosti a nástupu seriálu Star trek, který měl důmyslnější zápletku a hlubší postavy a lepší grafiku. Pětičlenná posádka rodiny Robinsonových se po více než půlstoletí znovu vydává ke hvězdám, aby v neprobádaných končinách vesmíru osídlila budoucí domov ohroženého lidstva. ()

• V 33 minúte má Peny (Mina Sundwall) v rukách za chrbtom obálku. Keď sa otočí, má ruky prázdne. V ďalšom zábere už opäť obálku drží. (Kuzlo)