Epizoda 1 (S01E01) (epizoda)

Drama / Historický / Akční

Velká Británie, 2015, 59 min

• Frajer42

Tak první mé setkání nedopadlo nejšťastněji. Objevila se celá řada postav, z nichž většina stihla rovnou zase poumírat. Člověku to absolutně nevadí, protože sympaťáka aby v tomto filmu člověk pohledal. Celé to působí značně nízkorozpočtově a odfláknutě. Prostředí vypadá celkem nezajímavě. Kostýmy jsou ošklivé. Nějak absolutně nefungují emoce. Úvod byl neskonale trapný. Později přeci jen vysvitlo světélko naděje, takže dám šanci i dalšímu dílu.(23.6.2016)

Rozjezd docela slibný. Plusem epizody je, že si bere to nejlepší z dětství hrdiny a pak rovnou přeskakuje na jeho dospělou část. 80%(13.10.2017)

• Midar

Naprostý odpad, který mě jako čtenáře předlohy neskutečně naštval. Tvůrcům se podařilo narvat 3/4 jedné knihy do jediného dílu, to je svým způsobem úctyhodné, ale má to za následek absolutní zmatenost a nepřehlednost. Nedozvíme se tak nic o životě Dánů, o Uthredovu dospívání, o jeho prvním zabití, o tom, jak poprvé bojoval ve štítové hradbě, o stavění lodí, naprosto nic o jejich náboženství a víře, dokonce zde ani není čas budovat vztah mezi Uthredem a Ragnarem starším. Když v knížce zabili Ragnara staršího měl jsem chuť přestat tu knihu číst, byl jsem z toho v naprostém šoku, tady, ale vlastně ani nevím, kdo to je, takže mě jeho smrt nějak nezasáhla. Upřímně jsem nenašel absolutně nic, za co by si tento pilot zasloužil aspoň jednu hvězdu, ze zvědavosti tomu, ale ještě dám šanci.(19.7.2019)

Pilotní díl seriálu mě více potěšil, než zklamal. Celá epizoda byla prosáklá pochmurnou atmosférou, jen mě překvapilo, že se vzhledem k době, o které příběh pojednává, scény se surovým násilím vyskytovaly spíše ojediněle. První část beru jako seznámení s příběhem a postavami a hodnotím za 4*-, protože bylo příliš vidět, že se šetřilo na rozpočtu.(30.3.2018)

// Kdyby se někdy konala olympiáda v tom, kolik děje se dá vtěsnat do hodinovýho pilotu brutální středověké řezničiny, aniž by to bylo přehuštěný,The Last Kingdom by nejspíš dostalo zlato. Má to svý chybičky, na rozdíl od Vikingů to ale zaujme už od začátku.(13.3.2019)