Tři chlapi na cestách

Obyvatelé Ouplavic se vydávají na dvoudenní zájezd, jehož součástí je nejen exkurze do západočeských zemědělských závodů a plzeňského pivovaru, ale také návštěva Karlových Varů. Mezi účastníky nechybějí ani děda Potůček a jeho syn, předseda místního družstva, který se právě nachází v osobní krizi. Je přesvědčen, že na vedoucí funkci už nestačí, a chce se jí vzdát. Napsal výpověď a předal ji k doručení synu Vendovi, který zůstává doma. Zatímco většina družstevníků se těší na neobvyklé zážitky, někteří se vydají na cestu s poněkud smíšenými pocity nebo zcela neodpočinkovými záměry. Například žárlivá paní Nedomová jede jen proto, aby dohlédla na manžela a zabránila jeho případným záletům. Energická Eliška Kacířová se chce v okolních družstvech co nejvíc přiučit, protože se chystá kandidovat na předsednictví. Nečekané starosti musí řešit i půvabná Renatka, kterou se snaží okouzlit výřečný řidič autobusu, zatímco ona se marně pokouší přimět k hovoru mlčenlivého Honzu. Ouplavičtí zažijí nejen spoustu veselých příhod, několik trapasů a nedorozumění, ale s pomocí moudrého dědy Potůčka vyřeší také několik sporů. Nedomová pochopí, jak hloupá byla její žárlivost, Renatka si to rázně vyřídí s řidičem i Honzou a otec Potůček má možnost srovnat si vše v hlavě. (TV Nova)

Havala

Normalizační road movie, bohužel jakákoliv konexe s prvním dílem je uplně pryč. Komediální prvky jsou jakž takž únosné, jinak ale těžký podprůměr a to mám toto české filmové období celkem rád. ()

ostravak30

Už samotné obsazení filmu budí rozpaky. Jako by ve škále hereckých možností nebylo dost herců, obsadil Oldřich Lipský představitele, kteří jsou jen pár let od sebe. Jde to vidět a působí to strašně. Strašně nevěrohodně. Celý film pak nemá ani zářivý děj a komediálních prvků je jen málo. Spíše jako by se jednalo o budovatelský film v němž se chválí socialistiské zemedělství. Lubomír Lipský st. chválí zemědělské budovy a přirovnává je ke katedrálám. Pořád dokola se řeší problémy se zvířaty a jak zvýšit produkci a normy apod. Upřímně řečeno, kdyby nebylo to obsazení tak silné, jdu ještě o hvězdu níže. Mimochodem, napadlo vás, jak se děda Potůček dostal z letadla na břízu? ()

Pitryx

Domnívám se, že to má stejnou úroveň jako první film. Agitace zde však výrazně ubylo. Přesto hodnotím stejně. ()

j_vrba

Musim dat 5*, jelikoz tento film je opravdu mazec. Uz jen ta myslenka, ze lide travi volny cas cstovanim po fabrikach, slepicarnach atd. je genialni. ()

infernet

"Haló haló, Miluška Kratochvílová nechť se dostaví k inseminační stanici" Při sledování tohohle filmu jsem si připadal jako Miluška po zákroku... No a z tý fabriky na stříbrný lišky se mi chtělo regulérně zvracet. ()

carl.oesch odpad!

Naprosto souhlasím s hodnocením Kulmona. Větší trapas, než jsme si dokázali představit. Smutná je účast celé řady celkem kvalitních herců i režiséra. Na lepší si holt muslei počkat. Tuhle práci asi brali v dobách nejhlubší normalizace s vědomím naprosté beznaděje. Na druhou stranu, v hercích bychom neměli vidět nadlidi a rozhodně bychom je neměli podporovat v jejich falešných představách, jaká jsou společenská a mravní elita. Nejsou, nebyli a nebudou. Ale oni sami si to nezřídka kdy myslí sami a část lidí je v tom i utvrzuje. A to je jediné cenné na tomhle filmu, vykrádajícím svým způsobem pozoruhodný film Tři chlapi v chalupě... ()

Daviduss

Neskutečně hloupé. Možná by se to dnes dalo ukazovat jako dokument ,, Co tu bylo před solárními elektrárnami :-)) ()

J.J.1972

Toto vôbec nie je agitka a už vôbec nie hlúpa. No ani film to nie je. Je to príjemne urobený hraný dokument, krásne ukazujúci čo bolo a už nie je..., s ako-tak vtipnými vstupmi najmä L.Lipského, nádhernými leteckými zábermi, s natáčaním v exteriéroch, preto si to (nielen) rodáci z tohto prostredia isto radi pozrú zas a znova. A po čase sa možno bude púšťať aj na hodinách dejepisu. ()

sherpa

Nazývat to agitkou, tak to je absolutní neznalost, co to slovo v reálu znamená. Je to prostě film pro široké masy. Neodsuzuji, prostě se to točilo v jiné době a v té době to mělo spoustu fanoušků. V každém státě a režimu se točily, točí a budou točit stejně "kvalitní" filmy. Tady prostě měli režiséři i více svázané ruce. Točit v té době Hřebejk, to byste viděli, co by vytvářel za veledíla. To je přesně týpek, který je poplatný režimu. A k té agitaci: tak v dnešní době je rozhodně více agitátorů, než bylo dříve. Stačí zabrousit do nějakých diskuzí, točících se okolo politiky (a bohužel už i nejenom politiky). ()