Čtveřici dlouholetých kamarádek pojí kromě pevného přátelství společná záliba v knihách. Pravidelně se scházejí ve svém dámském knižním klubu. Jednoho dne se ponoří do lechtivě erotického románu „Padesát odstínů šedi“. Tahle volba se ukáže jako více než inspirativní… Diane (Diane Keaton) totiž nedávno ovdověla po 40 letech manželství. Vivian (Jane Fonda) si užívá společnost mužů, ale závazkům se důsledně vyhýbá. Sharon (Candice Bergen) se i po desetiletích stále snaží vzpamatovat z rozvodu. A manželství Carol (Mary Steenburgen) spěje po 35 letech neodvratně ke konci. Vášnivý a živočišný svět pana Graye doslova obrátí jejich unavené životy vzhůru nohama. V dámách se opět naplno rozhoří touha po romantice a dobro-družství. Nová kapitola je nejen v knihách vždycky ta nejlepší… (Bioscop)

chlemtilka

Tohle prostě nefunguje. Všechny čtyři dámy vyvádí věci, které si vzájemně protiřečí - přestože jsou avizovány jako schopné a úspěšné, ve svém věku přistupují k řešení problémů jak banda nevybouřených puberťáků, popř. nesvéprávných prosťáčků. Chvíli to může být k pousmání, ale po hodině a půl se z toho místo příjemného oddychu stane slepičí vývar bez chuti. ()

Vltaava

Nejpozději ve třetině filmu mě to přestalo bavit. Dráždí mě k nesnesení Jane Fonda, která nepříjemně připomíná svým diblictvím Ljubu Hermanovou nebo prostě ty prastaré hollywodské herečky-primadony, které se pitvořily místo hraní. V mládí snad nebyla tak strašná, ale teď jo. Diane Keaton dobrá jako vždy. Dialogy o ničem, bez příběhu, hmmm. Dvě hvězdičky dávám jen za relax po celém dni stráveném na twiteru a čtením o Ukrajině. ()

Zuzina

Prima pohodový film, zábava od začátku do konce, určený rozhodně nejen pro ženy, o čemž nás přesvědčilo docela plné kino. Dobré obsazený, dobrý děj. Co více dodat, než to, že jsme se bezvadně pobavili. ()

tmag22

Je to spíš ženský film s který nemá problém zkousnout ani mužská část publika. Je to vtipné možná někdy až předvidatelné ale hezky zahrané. Hodnotím to jako lehký nad průměr, ale v porovnání s českou tvorbou podobného ražení je to skvělé. ()

KKNovak129

Jen se přiznejte: kdo z vás někdy svým rodičům řekl, že už mají svůj věk a neměli by tolik riskovat, chovat se jako teenageři? A přiznejte se, komu z vás vadí/by vadilo, kdyby vám to samé říkaly vaše děti, hm? Opravdu by vás bavilo se v šedesáti letech jen válet na gauči, hlídat si tlak a obávat se cukrovky či rakoviny prostaty...? A přesně tohle byl cíl nového filmu Dámský klub: Skupinka čtyř dám, které se již čtyřicet let pravidelně scházela ve svém knižním klubu, kde navzájem četly různé žánry knížek, až jednoho dne jim došlo, že je všichni kolem hází do jednoho pytle, který má název stáří, a rozhodly se proto svůj styl života zase oživit o pár šílených nápadů. Z veliké části všechno ovlivnila nová série knižního románu Padesát odstínů, kde bohatý sexy mladík Christian Grey otevřel dámám dveře do zcela nové erotické říše. Líbilo se mi, jak si tvůrci filmu dokázali udělat srandu a způsob, jakým herečky tyto starší dámy ztvárnily, ale bohužel musím ubrat nějaký ten bod za děj v první části filmu, který opravdu moc nezaujal, a až druhá část můj pohled na něj mohla změnit. ()

Oxytocin

Inteligentí humor, sexuální narážky, dobře a koukatelně herecky zahrané a obsazené. Témeř není co vytknout. Asi i film pro vsěchny dospělé věkové kategorie. Palec nahoru. ()

Akinaz

Film s takovým obsazením snad ani nemůže zklamat... Jakmile jsem viděla v obsazení Diane Keaton, měla jsem jasno, tohle prostě musím vidět. Vzpomněla jsem si na Klub odložených žen a doufala, že to bude alespoň v podobném duchu. A měla jsem pravdu. Parta čtyř odlišných žen pokročilejšího věku, které jsou letité přítelkyně a čtenářky se začnou nejen zajímat pro ně kontroverzní knihu Padesát odstínů šedi, ale během jejího čtení si každá začne uvědomovat, co vlastně od života chce, co jí chybí, a že ještě nepřišel čas házet flintu do žita. Pobavilo. 5* ()

ArchAngel_

Ok .... dříve herečky odcházely do důchodu po 40cítce, dnes můžou blbnout před kamerou v podobných komediích doslova do smrti. Takže asi dobrý pro všechny :) ()

Vlad odpad!

Aj "Odpadom" clovek tento film nadhodnoti. Neocakaval som od toho nic viac nez Sex v meste po 70-tke ale este ani tuto "uroven" to nedosiahlo. Tak plochy scenar, tak klisoidne dianie, neustale dookola sa opakujuce sceny kde predposledna vyznieva ako prva, tak nezaujimavy dej, tak ubohe, slabe a neuveritelne herecke vykony (vypichnem hlavne Diane Keaton u ktorej som mal pocit ze sa cely cas smeje sama zo seba...). Cakal som jednoduchu jednohubku pre moju zenu, dockal som sa sracky, ktoru som mal problem pretrpiet a este ani len mojej zene sa to nepacilo, kedze to bolo zrejme natocene pre uz dementnejuce publikum... ()

stret

Fondová - 80 rokov, Keatnová 72 rokov, Bergenová 72 rokov, Steenburgenová - mladica - 65 rokov. Rozumiem tej message - o tom že človek môže skoro čokoľvek v akomkoľvek veku, že je taký starý ako a cíti, atď. Ale toto bolo moc. Fondová je v tom umelom stave len kvôli tímu plastických chirurgov a ostatné "sexice" tiež. Je to umelé a pravdepodobné leda tak pre pár žien na Zemi. Film je tragický v tom, že dôstojnosť staroby bola zašliapnutá a starenky sa aj vo veku 70+ chcú hrať na tridsiatnce. Ono to nejde. Aj nápad urobiť si ako že komédiu na spôsob "4 kamarátky idú robiť neviem čo" je blbý. Celkovo prehliadka trápnosti. Priznávam ale, že z tohoto filmu som videl len 19 minút a nedokázal som dať viac. ()

Markytkaaa

Celou dobu jsem se snažila o nadhled, který nepochybně Diane, Vivian, Sharon i Carol měly ... Puberťácké vtípky, hlavně neříkejte slovo sex. Podle mě strašně drahá reklama na knížku, která teda nestála za moc ... ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Moje vnitřní bohyně říká - Rozhodně ANO!" Jak si čtyři stárnoucí kamarádky, které všechny překročily 70tku přečetli trilogii Padesát odstínů. Poté chtěla každá bejt Anastazie Steelová. Legendární hollywoodské herečky hovoří o choulostivých věcech a partnerech... A přitom pijí víno. Má to svižné tempo, které na několika místech citlivě zpomalí a dá prostor skutečně smysluplným životním moudrům. Nenucená milá komedie s humorem, který je jemný a mnohdy i příjemně nečekaný. - 70%. ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST