Heavy Trip

• Finsko Hevi reissu (více)

Film sleduje neznámou kapelu z Finska, která se vydá na jeden z nejbrutálnějších metalových festivalů v Norsku. Začíná divoká jízda, na které je čeká spousta heavy metalu, vykrádání hrobů a ozbrojený konflikt mezi Finskem a Norskem... Pětadvacetiletý Turo trčí v zapadlé vesnici na severu Finska. Jediný světlý bod v jeho životě představuje amatérská metalová kapela Impaled Rektum, v níž zastává post zpěváka. On a jeho kamarádi už 12 let zkouší a zatím neodehráli ani jeden koncert. Pak je ale překvapí nečekaná návštěva z Norska – pořadatel Northern Damnation, jednoho z nejbrutálnějších metalových festivalů. Chlapci si uvědomují, že je to buď teď, nebo nikdy. Impaled Rektum, kteří se po zpackaném zahřívacím koncertu rozpadnou, se dávají znovu dohromady. Ukradnou dodávku, mrtvolu a rakev z místního hřbitova, nového bubeníka z léčebny pro duševně choré a utečou do Norska. Zatímco prchají před finskou policií, musí se postavit tváří v tvář norské armádě a jejich nechvalně proslulé jednotce "Delta", aby se dostali na svůj první opravdový koncert. (Cinemax)

paax

1000x omletá debilní osnova... jako u tuctového songu, úvod, sloka, refrén, sloka, refrén, sólo, refrén, konec. Nicméně to bylo zábavné a každý kdo tento styl muziky poslouchá, nebo hrál někdy v kapele neřeší tu naivní idiocii příběhu, ale prostě se zasměje epizodním narážkám a uvidí v tom kousek sebe. Já se u toho bavil a to je podstatné. Jinak to je hrozná hovadina :-). ()

michalkop

Má neskutečně mdlý nástup, ale o to má ulítlejší závěř. Ale rozjíždí se to až po hodině. V kostce o metalové kapele z Finska, co se po honičce s policií a armádou dostane na svůj vysněný koncert na norském festivalu. ()

vinducha

Cesta na Northern Damnation se 2 bubeníky , to nevymyslíš a k tomu celý film metalová hudba a metalová severská komunita , podáno s takovým přehledem a lehkostí , má poklona. ()

sherpa

Odehrávat se to před rokem 89, tak to docela chápu, protože se v té době na nás máničky pohlíželo stejně, ale dnes, kdy u nás je každému buřt, co máš na hlavě, to mě fakt přivádí k myšlence, že byť to je komedie, která ale bude vycházet z reálných zkušeností, že to s tou demokracií na tom bývalém západě nebude asi tak slavné. Nahlas jsem jim záviděl ty deky, jako bych se v tom hlavním protagonistovi viděl. ()

Blahis

Já prostě těch 5 hvězd musím dát :-) Abych si film pustil 3x za 3 dny se mi snad ještě nestalo. Toto bude jednou opravdu kultovka s parádně nadupaným soundtrackem. ()

huhuhu783

Nějak sem neměl na co kouknout a tak sem vzal za vděk tímto snímkem. Můžu velice upřímně říct,že sem ani na minutu nelitoval. Po sračkách co sem teť tečou z holyvůdu sem se upřímně odreagoval tím,že sem protě těmto týpkům ze srdce přál aby si zahráli na fesťáku v Norsku. A způsob jakým toho dosáhli ani na chvilku nenudil. To intermezo kdy ve filmu nebyla slyšet žádná muzika jen podtrhlo finální nářez ()

Kacaba4

Moc jsem se nasmála :) kdykoli uslyším metal, vzpomenu si na drtičku na soby. Ve filmu se sešla kupa groteskních scének, výborní herci a odvaha, pustit trochu naivního optimismu v neotřelém kabátě do světa. Moc fajn film :) ()

Ivousx.y

Musím říct, že přesně takovou komedii jsem dlouho vyhledával. Ačkoliv moje oblast zájmu se točí spíše okolo kapel typu Avantasia, či Powerwolf, tak i mě tato komedie dokázala pobavit, jelikož se mi líbilo nejvíc to, že metal nepropagují typickým způsobem Metallicou, či Linkin Park, ale ukázala jiné kapely typu Canibal Corpse, Sodom (hlavně na tričkách), jelikož to působí opravdu přirozenějším dojmem než výše zmíněným mainstreamové kapely, i když uznávám, že ne každá metalová kapela má tendenci vykopávat rakve 😂😂 ()

mato331

Príbeh o tom, že metal nepozná hranice a keď vám niekto povie, že na festivale už nie je miesto pre ďalšiu kapelu, tak to ešte neznamená, že tam nepôjdete. Aj so svojim mŕtvym kamarátom a chovancom psychiatrickej liečebne so sklonmi k záchvatom agresivity. Parádny nášup, ktorý by mal vidieť každý, kto si hovorí Metalhead. ()

Albireo

Grindcore, Brutal Death, Death Metal a Folk Metal (co dalšího jsem přeslechl?) v jediné skladbě? Přinejmenším za to si tahle neskutečně úžasná hovadina zaslouží 100%. Škoda jen pomalejšího rozjezdu, takže 90%. ()

Karlito74

Symphonic Postapocalyptic Reindeer-Grinding Christ-Abusing Extreme War Pagan Fennoscandian Metal Xitrax je nej. Super komedie o metalistech, která si dělá srandu ze všech metalových klišé, Norska, popu a Justina Biebera. Smál jsem se až jsem slzel. Metal forever !!!!! Velitelka Dokkenová, Prakenstolen a Pasiho paměť na riffy. Všichni máme lvy, kterým musíme čelit :) ()

zorrra

Strašne sme sa smiali. Už len pri tej hudbe nám trhalo kútikmi úst, keďže rozhodne nie sme fanúšikmi takejto hudby. Ale bolo to super. Top bola tá truhla na koncerte, ako putovala medzi ľuďmi. Celkovo to bolo super, naozaj sme sa bavili,odporúčam 4* :-) ()

Reyer

Metalak dá 5 hvězd, protože moc filmu nemají. Člověk co není Metalak dá 1 hvězdu. Takže když dám predsudky stranou, tak film má pár pěkných hlasek, pěkně natočený, pěkná krajina...ale to je vše. Jinak nic moc, spíš nic než moc, proto 2 místo 1 hvězdy.... ()

nelja

V první řadě si fakt nemyslím, že by to byl špatný film, ale...a těch ale mám bohužel dost. Problém mám asi nejvíc se sitcomovou estetikou. Protagonisté mají drasticky zjednodušené charaktery, skoro až komiksového ražení: bubeník je dost na jídlo (a na neuskutečněné koncerty), baskytarista je bedna (pamatuje si encyklopedicky všechny "relevantní" interprety), zpěvák je nesebevědomý stydlín, v kapele se v něm ale probouzí heroický démon (něco jak Stanley Ipkiss v The Mask), poslední člen kapely je zajímavý tím, že ničím nevybočuje (?). Zásadní nedostatek spatřuji v tom, že zkrátka film nevypadá regulérně jako film, ale spíš jako nějaký laciný, televizní pokus, a to je škoda, protože mám za to, že potenciál by byl... Jak už to tak u finských autorů bývá, počin je to řádně "svojský", stejně tak jako v něm použitý, v podstatě fekální, buranský a hodně zemitý humor, ale to bohužel nevysvětluje a neospravedlňuje onu do očí bijící nedotaženost. Jakoby se zde promítal právě onen komplex méněcennosti hlavní postavy a proto vznikl projekt pohříchu neambiciózní (?). Je rozhodně svým způsobem zábavný, nikoliv ve smyslu salv smíchu, v mém případě bohužel nic takového neproběhlo, nicméně nenudí a výlet do onoho fiktivního světa pohltí. Hudební momenty hodnotím jako jedny z nejlepších, pokaždé, když to "nabodnutý konečník" (eh, někdy příliš tlačit na pilu škodí?), rozbalí, mám chuť střihnout se okamžitě na jejich koncík. Přes všechny neopomenutelné klady, v porovnání se spíše obecně odsuzovaným "Lords of chaos", chápu tenhle metalový trip jako druhořadý, a to zejména právě kvůli podle mě nechtěné karikatuře a místy hodně přestřelenému scénáři mimo jakékoliv kategorie. Hodnotím s rezignací na oficiální či naznačené žánry, protože si uvědomuji, jak je svízelné známkovat "hudební spaghetti komedii" a spíše sociálnější, závažnější pojednání. Jako jediný styčný bod vnímám ten pokus o vhled od života jedné subkultury, kdy mě opět zajímají jen a jen obecné filmové kvality. ()