Heavy Trip (festivalový název)

• Finsko

(pracovní název)

Heavy Trip

Komedie / Hudební

Finsko, 2018, 92 min

Tak do týhle kapely bych zapadla! Nabodnutá prdel v čele s frontmanem, a prvotřídním vrhačem šavlí, Turem se vydává do Norska na metalovej festival, kde hodlá zúročit svých 12 let zkušeností z hraní na sobích jatkách. Jeden bubeník je tuhej, druhej je šílenej, kytarista s baskytaristou alias Drtič Sobů a Posranej Mýval jezděj po strunách až mi naskákala husina a když Turo otevře pekelnou mordu tak hned po ukázkový rouře zazní hlas tak mocný, až se z toho poserete protože takhle krutě to dává max zombie z hlubin kanálu a nebo právě týpek, co nakopal prdel mocnýmu rosomákovi. Pro milovníky metalu nutnost, pro ostatní taky nutnost (ať konečně slyšíte, jak má znít hudba z Valhally, pyče!). V neposlední řadě díky Verbíkovi za skvělé doporučení.(25.2.2019)

Mohla to byť KULTová komédiia skoro pre všetkých metalistov a fakt k tomu vela nechýbalo. Zápletka je síce ošúchaná ako nášivková bunda z 80tych rokov, čo vôbec ale vôbec nevadí, len je to celé akoby nedomyslené. Postavy sa občas chovajú trochu nelogicky. Niektoré vtipy, akokolvek dobré, sú tam akoby nasilu len aby tam boli a iné akoby boli utnuté alebo keby prišli skôr, tak by sa mohli dalej rozvinúť a mať kludne aj "viac" poínt,čo platí napríklad pre dejovú linku s a aby som nespoileroval tak napíšem s " vecou, ktorú viezli na dodávke hore " ,a všetkému čo tomu predchádzalo, z ktorej sa okrem vtipu dala vyťažiť aj trochu dojímavá scéna na záver. Ten film by v pohode zniesol aj dve hodiny. Herci ináč vynikajúci, a hudba? Tá je pravdaže Dokonalá :-)(24.10.2018)

"Duše stovek sobů řvoucích bolestí na cestě do sobího pekla. To je naše hudba!" Parta metaláků do toho mydlí hlava nehlava, pere se s předsudky finského vidlákova a sní o koncertě na norském fesťáku. První dvě třetiny se film drží trošku při zemi, ale pořád se je na co koukat, co poslouchat a čemu se zasmát. Každopádně když zhruba po hodině nastoupí kluci na trip, tak jsem se začal řehtat a přestal až se závěrečnými titulky. Natočeno s láskou k metalu. 90%(25.1.2019)

"Chlapci, život je jako klitoris. Pohybuješ se okolo něho, ale nikdy si nemůžeš být jistý, že jsi ho našel." "Ty jsi ho nenašel." 👌 Naprostej metalovej nářez od frajerů ze severu. Dlouhovlasá metalová bandička z jednoho prdelákova sní o tom jak si jednou zahraje na nějakém festivalu. Nejdřív ale musí udělat svou vlastní skladbu a vymyslet název kapely. Poté už jim nic nebrání splnit si sen... A mě nic nebránilo se válet a brečet smíchy pod stolem 😁😁 Hlášky padají jedna za druhou, že jsem si i musel tu danou scénku pustit znovu a to se mi dlouho nestalo. "Lepší se posrat, než mít na vždy zácpu!" Originální a zábavnej kousek, který tvůrci tvořili od srdce a s láskou k metalu. Hned jak budou české titulky, pouštím znovu a znovu.. A uz teď se těším na dvojku 9/10 Doporučuji všemi dvaceti!!! PS.: Budou i teroristi a vikingové :D(31.1.2019)

Hevi reissu a jeho hlavní postavy z kapely "Invalidní Rektum" tu zákonitě boduje, protože většina filmu se nese v u nás tolik oblíbeném duchu vytepleného a laskavě hřejivého humoru o příhodách milých malých obyčejných lidiček, ke kterým průměrný český divák ihned instinktivně pocítí sympatii, ježto je s nimi druhově spřízněný. Milí a roztomilí jsou vlastně i ojedinělí záporáci, takže diváctvo si může před svými bedýnkami doma v papučích spokojeně lebedit, chvilkově zbaveno každodenní existenciální úzkosti. Já se většinou trochu nudil a opravdu od srdce se zasmál jen jednou, a to při blicím sólu na koncertě ve finském vesnickém kulturáku. Jinak vcelku průměrný film s několika dobrými momenty, ale i se scénáristicky nepříliš využitým potenciálem. Pár drobných postřehů, které nevím jak zakomponovat do komentáře: Sympatická blondýna ve vedlejší roli mi připomínala mladší a hezčí verzi Kati Outinenové. Penál s umrlcem na stejdži mi připomněl Pythony vystupující s mrtvým kolegou Chapmanem v urně. Chvilkové slibné náznaky "kaurismäkiovské" absurdní poetiky v první půli jsou nemilosrdně přervány absurdní (až nablblou) fantasmagorií norského finále. Nakonec po delším rekapitulování malá rozpačitá třetí za muziku a za skvělou promofotku z rychlostní kamery.(4.4.2019)

• - Spoiler: Ke konci filmu, když kapela dohraje, tak zpěváka sundá k zemi policista a v tu chvíli je slyšet světoznámý „Wilhelm scream“. (Puxina)