Heavy Trip (festivalový název)

Hevi reissu

Bändi nimeltä Impaled Rektum

Impaled Rektum

A Band Called Impaled Rektum

Heavy Trip

Komedie / Hudební

Finsko, 2018, 92 min

Heavy Trip aneb Finský masakr elektrickou kytarou je roztomilá komedie pro milovníky čistých tónů a romantických textů melodického metalu. 4 lůzři si po 12 letech hraní ve sklepě řeknou, že je na čase oblažit veřejnost písní, kterou složili za pomoci drtičky na soby a vydají se na fesťák. Než ale zpěvák Nabodnuté prdele poprvé zazvrací na mikrofon, budou muset tito sympaťáci vyřešit spoustu humorných situací.(16.3.2019)

"What kind of music do you retards play?" "Symphonic Postapocalyptic ReinDeer-Grinding Christ-Abusing Extreme War Pagan Fennoscandian Metal!" Takhle jsem se nenasmál ani nepamatuju. Metalovou hudbu miluju a finský humor je mi nesmírně blízký, takže když se tyhle dva světy potkají, nemůže to dopadnout špatně. Některá slabší místa promíjím, spousta gagů a humorných situací mi to bohatě vynahradila. Film spíše pro lidi z metalové komunity, ostatní si to asi tak moc neužijí.(13.5.2019)

,,JSEM METALISTA. MÁME SKUPINU. JINÍ KLUCI MŮŽOU HRÁT HOKEJ, VOZIT SE PO OKOLÍ, LOVIT KUNDY… MY HRAJEME METAL!“… /// Film pro fandy. Metalu. Ti vostatní budou jen tupě zírat na 4 pitomce, co chybějící intelekt doháněj tvrdostí muziky. A než chlapci dokážou, že maj fakticky metalovej přístup (a kuráž), předvedou několik banalit ze svýho loserskýho života na vesnici (dobrá… tak větší vesnici…), který by v normálním filmu… (ty vole, co to kecáš… dneska je možný všechno!). Postav není moc. Stejně jako děje. Prostě maličko. Příběh možná ze života… prostě taková píčovina! Co k tomu víc napsat? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju Symphonic post-apocalyptic reindeer-grinding - christ-abusing extréme war pagan Fennoscandy metal. 2.) Nemrdám. Hraju! (metal gamblere…!) 3.) Thx za titule „Katranh“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(22.1.2019)

Je to opravdu metalová komedie, která člověk neholdujícímu tomuto stylu moc bavit nebude. Já jsem pravý opak metal miluji ve všemožných odnožích (i tak zdaleka ne všechen metal), tudíž jsem "cílovka" tohoto filmu. Výsledek je mrak vtipných hlášek, gest i scének. Je zde tolik nezapomenutelných scének i hlášek, že nic nebudu vyzdvihovat a jen doporučím ať se na to každý fanda tvrdší hudby podívá. Jinak Minka Kuustonen je pohledná herečka a samotná kapela valí velmi slušný brutal death metal (s prvky slamu) a ani aplikace "Shazam" mi neprozradila, že by daný song někdo nahrál.. Ale kdo ví. :) 5z5(9.3.2019)

Metalovou komedii jsem snad viděl poprvé. Kluci jsou fakt kolíci. Občas to možná skřípe, ale má to šťávu, nápad a má to inteligentní vtip. Navíc ještě ze země, odkud jinak přichází hodně vážné filmy. Ale kde je i pro nás velmi exotická příroda a vůbec všechno. I ten metal. Lepší se občas posrat, než mít celý život zácpu!(19.1.2019)

• - Spoiler: Ke konci filmu, když kapela dohraje, tak zpěváka sundá k zemi policista a v tu chvíli je slyšet světoznámý „Wilhelm scream“. (Puxina)

• - Raketomet použitý norskou hraniční hlídkou je stejný typ, který použil Arnold Schwarzenegger ve filmu Komando (1985). (Stoka)