Heavy Trip

• Finsko Hevi reissu (více)

Film sleduje neznámou kapelu z Finska, která se vydá na jeden z nejbrutálnějších metalových festivalů v Norsku. Začíná divoká jízda, na které je čeká spousta heavy metalu, vykrádání hrobů a ozbrojený konflikt mezi Finskem a Norskem... Pětadvacetiletý Turo trčí v zapadlé vesnici na severu Finska. Jediný světlý bod v jeho životě představuje amatérská metalová kapela Impaled Rektum, v níž zastává post zpěváka. On a jeho kamarádi už 12 let zkouší a zatím neodehráli ani jeden koncert. Pak je ale překvapí nečekaná návštěva z Norska – pořadatel Northern Damnation, jednoho z nejbrutálnějších metalových festivalů. Chlapci si uvědomují, že je to buď teď, nebo nikdy. Impaled Rektum, kteří se po zpackaném zahřívacím koncertu rozpadnou, se dávají znovu dohromady. Ukradnou dodávku, mrtvolu a rakev z místního hřbitova, nového bubeníka z léčebny pro duševně choré a utečou do Norska. Zatímco prchají před finskou policií, musí se postavit tváří v tvář norské armádě a jejich nechvalně proslulé jednotce "Delta", aby se dostali na svůj první opravdový koncert. (Cinemax)

wege

Hrát v garáži dalších 12 let nebo vyjít ven na světlo? Film o odvaze, zasezen někdy až to bizardních kulis subkultury, resp. hudby, kterou jsou v dávnověku opustil pro zlomené beaty. Chvílemi to funguje, je to nové, chvílemi se to chytá do vlastní pasti. Ale finských filmů jsem moc nevidět, bylo to příjemně osvěžující. Nicméně hláška lepší pořádný průjem než trvalá zácpa stojí nade vše a nelze s ní nesouhlasit. ()

koblenzer53

Krásné prostředí Finska, skvělá metalová hudba, ale už bych si to nejspíše napodruhé nepustila. Příjemná hudební jednohubka. ()

WolfIssen

Impaled Rektum Rulezzzz !!! Nářez, Nářez, Nářez !!! Stejně jako leckterá skvělá metalová deska, tohle je prozatím nejlepší metalový film. Finsko, jakožto jedna z metalových velmocí nezklamalo. Každý metalák zkrátka musí vidět !!! ()

Micoldee

I když neposlouchám metal, dokážu ocenit tu hudbu, kdybych jen mohla odstranit ten řev místo zpěvu. Heavy trip má úplně tu přesnou dávku divnosti, jakou potřebuju, abych si film užila. Go, HBO! ()

smatana.sk

Fínsko je krajina s najvyšším počtom metalových kapiel na milión obyvateľov, takže nikde inde nemohol vzniknúť tento názorný návod, ako sa stať autentickým metalistom. ()

Detak

Lepší pořádnej průjem, než věčná zácpa :-P Určeno pro 1% populace, stejně, jako extrémní muzika. Plukovnice: "Samozřejmě, že jako každá čtyřicátnice miluji satana" ⛧ ()

jprmusic

Vzhledem k tomu, že můj nejoblíbenější metalovej skladatel se jmenuje Tuomas Lauri Johannes Holopainen (modří vědí) byl tenhle film - vzhledem ke jménu představitele hlavní role - vlastně povinnost (nevím to jistě, ale nabízí se snad rodinná příbuznost ne?). A fakt jsem si ten film užil. Některý fóry byly doslova “smrtelný” (postapokaliptický sobydrtící blablabla metal ......) Paráda! ()

Cortesz

Neskutečná prdel s cool momenty. Na Finsko milé překvapení a já, jakožto fanda metalu, jsem se královsky pobavil a někdy si to dám určitě znovu. ()

CountessSuza

Tak nějak to vypadá, když se sejde jeden divnější týpek než druhej a založej metalovou kapelu, která hraje Symphonic postapocalyptic Reindeer-Grinding Christa-Abusing Extreme War Pagan Fennoscandic Metal. Nejde než si je zamilovat už proto, že ve svém nadšení jsou jako děti. Vtipné a jednoduše skvělé! ()

srolyma

Finská brutal death metalová partička na cestě ze sklepní zkušebny na sobích jatkách až k vysněnému vystoupení na extreme metalovém festivalu v Norsku. Skvělá a velmi vtipná záležitost se spoustou chroptění a tvrdých kytarových rifů. ()