Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ***

  Neskutečně prostoduchá, plochá storka, kterou před mojí čirou nenávistí, jakou jsem cítil ke kreténské rasové čalamádě The Help, zachraňuje humor a fakt, že je to tak blbý a blbější, že to nemá čím urazit. Ty témata tolerance a přijetí sebe sama valně nedávají smysl, film se jako kovaný midcult všemu jen trochu problematickému vyhýbá obloukem (nebo se na to bezradně dívá jako doktor na pracující bratry a sestry), vždycky si najde způsob, jak před tím ujet. Kdybych si chtěl hrát na Žižeka, tak jsem viděl mimoděčnou tragédii o tom, jak dva lidi napomáhají vytvářet falešnou verzi sebe sama (domněle lepší, přitom totálně vylhanou pro oko toho, kdo se dívá). Farrellyho režie je asi stejně progresivní jako filtr, který používá jeho kameraman, ale jednu věc má bezmála geniální - obsazení. Ty dvě skopový hlavy jsou tak fajn a zrelaxovaný, že je těžký si to aspoň chvílema neužít. Většinu lidí dokážou opít smaženým kuřetem natolik, že si ani nevšimnou, jak dutej paskvil tohle zelený tentononc je. Po přečtení spalte.(7.3.2019)

 • DaViD´82
  ***

  Řidič slečny Daisy naruby. Milý, posmutnělě vtipný a nekonfliktní lidsky hřejivý snímek na vážné téma. Akorát neříkající nic, co by ostatní obdobně milé, posmutnělě vtipné a nekonfliktní lidsky hřejivé snímky již dávno neřekly s nemlich stejně milým, posmutnělě vtipným a nekonfliktním lidsky hřejivým gustem. Není to tuctové jen díky fungující dynamice ústředního dua; byť na Mortensena v "echt italském bezmála parodickém módu" si jeden musí značnou chvíli zvykat.(27.1.2019)

 • Hellboy
  ***

  Marně dumám, proč bych se na tenhle film měl ještě někdy podívat znovu, nebo proč ho někomu doporučit... Dobré řemeslo, děj shrnutelný jednou větou, několik málo gagů (KFC??) a zcela očekávatelný konec. Mahershala Ali je vynikající herec, ale tady nepředvádí nic výjimečného, stačí srovnat už jen s tím, jak exceluje v True Detective III.(4.3.2019)

 • POMO
  ****

  Driving Mr. Mahershala? Škoda, že se Viggo musel utkat s Rami Malekem, kterému to nešlo nedát. Zde se po Eastern Promises opět obdivuhodně vytáhl. Marshmala taky skvělej. Film je ale tuctová hollywoodská šablona, sice s dobrým srdcem a nádherně vyprávěná, ale bez špetky filmařské invence.(6.3.2019)

 • Stanislaus
  *****

  Zelená kniha sází zejména na dobře napsaný scénář a herecký um titulní mužské dvojice Mortensen-Ali a musím uznat, že jí to vskutku vychází na výbornou. Proti sobě stojí v kontrastu Tony - jedlík s bezedným břichem, který nejde daleko pro ránu ani sprosté slovo - a Don - umělec-intelektuál, který má rád klid, pořádek a láhev dobrého pití. Tyto dva protiklady se vydávají napříč Státy na dlouhou cestu, přičemž netuší, že tahle jízda změní oběma život. I když je film koncipován tak, aby atakoval svými přednostmi Akademii, tak i přesto je napsán i zahrán nadmíru sympatickým způsobem, že člověk to okaté pokukování po oceněních bere s otevřenou náručí a nechá se unášet dvě hodiny na vlně plné předsudků, potyček, hudby, jídla a především pravého přátelství. Všechny Oscary jsou na místě a je škoda, že Viggo stál proti Ramimu, který měl zlatou sošku prostě jistou. Zkrátka velice kvalitní snímek, který nabízí silný příběh a excelentní herecké výkony, a rozhodně si zaslouží plnou diváckou pozornost a uznání.(27.2.2019)

 • - Viggo Mortensen v rámci přípravy na roli ve filmu přijal pozvání do rodiny Vallelongových na pravou italskou večeři. Aby nevypadal neslušně, snědl vše, co mu rodina nabídla, jenže za každým talířem následoval další chod. Celé to trvalo šest hodin a herec potom nasedl do auta, povolil si pásek, lehnul si a hodinu v kuse jen sténal. (raininface)

 • - Hudbu k filmu složil Kris Bowers, který zároveň byl dvojníkem Mahershaly Aliho při hře na piáno. (skoda)

 • - Don Shirley (Mahershala Ali) byl seznámen s úmyslem natočit o něm a Tonym (Viggo Mortensen) film, ale chtěl, aby to bylo až po jeho smrti. Patrně kvůli informacím, které by ukazovaly na jeho sexuální orientaci. (DerfelCadarn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace