Film o rasismu, který můžu. Oběť rasismu, převzdělaný a humánní černoch, se v jistou chvíli ocitne v roli samotného rasisty a vlastně celý film tak nějak balancuje na hranici rasimus a snobismu svým jemným opovržením nad méně kulturně obohaceným svým okolím. Je to vlastně takový milý filmek plný krásného italského akcentu v angličtině. Nenudil jsem se. Díky.(19.3.2019)

Současná společenská objednávka je z toho bohužel cítit až příliš, ale naštěstí je to prostě dobrej film. V průběhu jsem si dělal srandu, že je to typická Oscarovka. Černej pianista a že by třeba mohl bejt ještě teplej....o pár minut později... Nehledě na tyto "povinné" atributy je to prostě fajn lidskej příběh s vynikajícími herci. Viggo Mortensen se sice na Itala vůbec nehodí, ale bavil mě i tak. A to jméno Tony Držka je super.(24.2.2019)

Mimořádným způsobem zpracovaná záležitost bez jediného kazu u každého aspektu. Bylo na čase pro jednou představit nehynoucí problematiku rasismu v hávu bez patosů, sentimentálních keců, zkrátka chytře a s nadhledem. Zručně vyladěná interakce dvou charakterních osob, jejichž dialogy jsou vynikajícím balzámem na duši. Driving Miss Daisy o 30 let později, jen trochu v jiném pojetí a o třídu výše. 90%(23.3.2019)

Příjemná vánoční pohádka. Tenhle typ dramedií, kdy jsou dva lidé z rozdílných společenských vrstev nuceni učit se jeden od druhého a přehodnotit své životní postoje, je zřejmě vždy sázkou na jistotu. Působí to celé sice dost přikrášleně a nějaké opravdové drama se za celý film nedostaví, ale zato je to veskrze pozitivní oddychovka se skvělým Viggo Mortensenem, jemuž bych tu třetí oscarovou nominaci už konečně přál proměnit.(7.2.2019)

Príjemný film, ktorý sa na nič nehrá, netlačí na pílu a je ľudský v tom čo zobrazuje aj ako o ťažkých veciach rozpráva. Viggo ma potešil, ale to že vie hrať a vie vytvoriť nezabudnuteľný charakter viem o ňom už dávno. Herci si skvelo sekundujú a je dosť vidno, že si svoje úlohy užívajú. Film sa môže zdať že sa len tak kĺže po povrchu, pretože nemá potrebu šokovať ani biť výrazne dramatický, ale na konci máte dobrý pocit a obidve postavy sú vám bližšie. Je to krásny film, ktorý síce využíva tradičnú hollywoodsku šablónu, ale pri tých predigitalizovaných a over the hype filmoch typu - poďme ukázať na problém a na to ako to majú menšiny ťažké - je tento film akýmsi pohladením. Jeden z tých filmov, ku ktorým sa budem rád vracať.(10.3.2019)

• - Shirleyho rodina byla kontaktována až potom, co byl film natočen, a to se odrazilo v jejich nesouhlasu se snímkem. Edwin Shirley III (synovec Dr. Donalda Shirleyho) dokonce nazval film „symfonie lží“. (skoda)

• - Hudbu k filmu složil Kris Bowers, který zároveň byl dvojníkem Mahershaly Aliho při hře na piáno. (skoda)

• - Celosvětová premiéra proběhla 11. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Stoka)