Za pár let už nebudeme muset ani hnout prstem, protože moderní technologie za nás všechno obstarají. Technofobům se v takové době nebude žít zrovna lehko. Grey Trace (Logan Marshall-Green) je pověstný tím, že jako jeden z posledních lidí dává před technologiemi přednost vlastním rukám. Jedna noc, která mu obrátí život vzhůru nohama, však tenhle přístup rázně změní. Autonehoda na noční dálnici a střet s bandou grázlů, kteří mu zavraždí přítelkyni a jeho nadosmrti zmrzačí. Greyovy vyhlídky na invalidním vozíku jsou víc než temné, dokud mu kamarád vědec nenabídne technologické vylepšení. S čipem v míše dokáže Grey nejen znovu chodit a pohybovat rukama, ale získává i další, dosud netušené možnosti. Experimentální zařízení zvané STEM totiž dokáže například i vystopovat pachatele onoho nočního přepadení a také Greyovi pomoci si to s těmi gaunery vyřídit ručně. Kdo by odolal? Grey rozhodně ne. Když však zanechá prvního z pachatelů v tratolišti krve, napadne ho, jestli by STEM neměl aspoň trochu zbrzdit. Otázka zní, jestli to půjde. A jestli to Grey vůbec chce. (Cinemart)

peetrejr

Upgrade: jeden z najlepších filmov, ktoré som za poslednú dobu videl... Film je krásny, priam rozprávkové sci-fi. Kontrast budúcnosti s prítomnosťou je rovnako ,,hot'' ako jedenie banánu na nemenovanej platforme. Hustý zážitok. Nečakal som, že takto výborne strávim piatkový večer. Herecké obsadenie nemôžme kritizovať - obsadiť menej známych hercov je vždy upgrade, hlavná postava sa podobá na Toma Hardyho, nielen hereckým stvárnením ale aj výzorom. Príbeh je jednoduchší a tým je bombastický. Zvrat je na mieste - nečakal som vyvrcholenie a ukončenie filmu, z počiatku nebolo sľubné (to vyvrcholenie), len potom prišlo vyvrcholenie a ja som tiekol. Paráda, je tu jeden nedostatok - film je krátky. Toto ani vlastne nie je nedostatok, ide len o to že som si film poriadne neužil. ()

Pidzey

Scifko podle mého gusta. Komorní, zajímavě natočený s dobrou zápketkou. I když je to variace na klasiku "musím se pomstít" tak já se nenudil. Občas tu jsou i momenty, kdy jsem se zasmál. Logan hraje skvěle. Akce je skvěle přehledná a nápaditá. Chystal sem se na tenhle film už dlouho a nakonec si mě našel televizi. Jsem rád, že sem ho mohl konečně vidět. Tu chválu si zaslouží. ()

rexino

Super nápad, zaujímavá pointa, inovatívna kamera, ale čo z toho, keď za tých 100 minút ma ten film nedokázal vôbec vtiahnuť do deja a osud hlavnej postavy mi s progresom začínal byť prakticky ukradnutý. Škoda. ()

molcan2

Išiel som do toho bez toho, aby som o filme čokoľvek vedel, a bol som veľmi príjemne prekvapený. Po technickej stránke je film skvelý. Vyzerá veľmi štýlovo a nebolo tam takmer nič, čo by sklamalo. Bojové scény sú na špičkovej úrovni a neboja sa vytiahnuť žiadnu pecku. Keby to malo veľký rozpočet, nemuselo by to byť nutne lepšie, čo je celkom kompliment. ()

ještěžiju

Jsem v rozpacích. Jen jestli ta vysoká ohodnocení nejsou způsobena delším nedostatkem podobného typu filmu. Docela se mi taky líbil, ale přeci jen nastalo pár chvil, kde se člověk vážně zamyslí, že z diváka zbytečně dělají pitomečky. SPOILERY: Pokud už tedy dokázali technicky vzduchem infikovat a odrovnat lidského jedince, proč by pak zbytečně docházelo k těm nižším interakcím. Toto byl zbytečně zapracovaný nápad, který rozbil tu rovinu příběhu. A chvíle, kdy jsem vyskočil ze židle, byla ta, když v budoucnosti zdi popř těleso výtahu zřejmě začli vyrábět z papíru ... fakt jste byli schopni přijmout, že voperovný palebný systém v ruce by byl schopen vše prostřelit silou protileteckého kulometu? ()

Sydonai

Bylo to vlastně velmi milé překvapení. Sice se film na začátku potýkal s uspěchanou a stručnou verzí vyprávění společně s nedostatečnou ukázkou světa budoucnosti, ale mnoho nápadů se mi líbilo, co se kreativity týká. Hlavní postavu jsem si oblíbil během pár minut a soucítil s ní po celou dobu snímku. I když se děj dal předvídat, tak to na kvalitně neubralo. Akce byla svižná a dialogy zábavné. Těším se až film vyjde na BD, abych mohl mrknout na nějaké bonusy z natáčení. 85% ()

MickeyStuma

V blízké budoucnosti řídí téměř všechny aspekty života technologie. Po desetiletí používané velice populární prostředí v oblasti žánru sci-fi a nejinak je to i u tohoto snímku. Budoucnost je tentokrát v tomto smyslu přeci jen víc než blízká, neboť například taková samořiditelná auta se testují již v dnešní době. Ale čip, který se operativně vloží do míchy a ochrnutý člověk se rázem pohybuje jako dříve, je vskutku novinkou. Hlavní myšlenka, po vzoru robotů, tímto poukazuje na nebezpečí umělé inteligence a tak to, co se začne dít, má v jistém smyslu co dočinění s originalitou i když se známým průběhem. Akčních scén není moc, ale jsou tu a když se objeví první v podobě zápasu, mnohým divákům spadne brada. Žádnou novinkou není zápletka. Jde tu prostě a jednoduše o mstu. Příběh je jednoduchý a onou zápletkou v podstatě známý, tentokrát však v prostředí dnešní realitě budoucnosti. Škoda postavy vyšetřující policistky. Jakmile vstoupí do děje, všechny její následující činy jsou předvídatelné. Děj si udržuje tempo a v podstatě není hluchého místa. Režisér a scénárista v jedné osobě měl vizi a sám si ji zhmotnil. Natočil jednoduchý, avšak vkusný film, který hlavně dokazuje, že na to, aby to bylo dobré, není vždy potřeba ohromný rozpočet. ()

skeptic

Malý veľký film. V jadre príbeh o pomste, ktorý sa zvrhne až k „Shyamalanovskej“ pointe. Vízia možnej, nie až tak vzdialenej budúcnosti, kde mať autonómne auto je ešte stále skôr iba záležitosťou tých bohatších, o čom sa síce film explicitne nezmieňuje ale implicitne to tak prezentuje. Pútavý film, konečne zaujímavé akčne scény (zaujímavá choreografia, kamera sa niekedy ako keby upína na pohyb Greya) ktoré pôsobia mechanicky, čo sa v danom kontexte hodí. Technicky veľmi pôsobivé, vťahujúce. ___ Všetky postavy, okrem Greya, nemajú toľko času na plátne a tak sa s postavou policajtky už v jej prvom zábere tvorcovia snažia o vytvorenie aspoň akého-takého záujmu o jej postavu, keď sa usmeje na malé dievča na chodníku, ale to je asi tak všetko. Podobné „detaily“ vyyužívaju tvorcovia aj u prvej Greyovej „obeti“ kedy vidíme na chladničke detské kresby a teda predpokladáme že má rodinu, preto by mala byť jeho smrť ťažšie stráviteľná pre nás aj pre Greya. Na viac sa však tvorcovia s vedľajšími postavami už nezmôžu. Šikovné detaily nestačia na úkor plnohodnotnejších postáv, stále však lepšie ako nič. Ale inak chválim. 85% ()

Hapretor

V závalu debilních a absolutně bez nápadu filmů z onoho DC nebo Marvel universa je toto velmi potěšující prvek, kde je to brutální i vtipné zároveň ... ty bitky jen tak něco nepřekoná ... dobře zahrané ... výborný nápad ... provedení též ... konec vhodný pro pokračování a nebyl ani debilní ... já řvu konečně ... BRAVO !!! ()

Rockerman

Jsem velmi na vážkách, abych tuto děsivou vizi do nepěkného budoucna neocenil plným počtem hvězd. Hodně renomovaných vědců už varovalo, že nás jednou ty počítače přechytračí! Výborné! ()

Radek.SCH

Tak Upgrade se s tím nes*re =D Akční (a inteligentní!) bomba z Austrálie (?!), která jede od začátku až do konce a určitě povinnost pro každého fandu sci-fi. Nemůže se nelíbit. 80 % ()

SC

Milé překvapení. Chybí tomu krůček k nesvázané brutalitě a komickým situacím z podobného Hardcore Henry, ale i tak jeden z nejlepších filmů tohoto roku. ()

Folky

Nevadí mi předvídatelný scénář s hromadou blbostí, s tím jsem počítal. Vadí mi jak nudné to místy je. Mít to rychlejší tempo, u kterého bych se nestihl nudit, mohl bych tomu za nápady a výbornou kameru dát i pět hvězdiček, zvlášť s takhle výborným koncem. Ale nejde to. ()

Raziel_cz

Poor man's Tom Hardy ve snímku, který je při vší své blbosti tak nezábavný, až mě to fyzicky bolelo. Dneska jsem viděl dva filmy, shodou okolností oba o pomstě. Prvním byl Blue Ruin – chytře napsaný, intenzivní thriller, kde má každá scéna a každý dialog své místo. Druhým byl Upgrade, v němž se každá informace opakuje třikrát, děj se zastavuje, aby mohly postavy sálodlouze vysvětlovat zbytečnou expozici, dialogy ani nezní, že by lezly ze skutečných lidských bytostí (vážně zrovna v tomhle někdo potřebuje povrchní filozofování o transhumanismu?) a zápletka je tuctová, až to mlátí dveřmi. "Tuctový" je ostatně přesně výraz, jímž bych Upgrade popsal. A mrzí mě to, jelikož Leigha Whannella uznávám (i když teď už je mi jasné, odkud se bere všechen ten patos The Conjuring) a na film jsem se těšil; premisa zněla zábavně a akční scény vypadaly parádně. A abych byl fér – akční scény parádní jsou. Všechno je přehledné, Whannell při nich dělá zajímavé věci s kamerou, všude stříká krev a hrdina do toho dělá vtipné obličeje. Škoda, že jsou jenom asi čtyři a všechny dost rychle odbyté. Ale hádám, že když utratíte peníze za – ano – tuctové sci-fi kulisy, které příběh nijak nevyžaduje, nezbude vám než se zbavit něčeho jiného. Bohužel to odneslo to jediné, co pro mě mohlo tenhle film udržet nad vodou. ()

sadlokan

Hele,pán jede napůl stroj líp než T 1-3000 dohromady.Auta bez elektroniky.Ale hlavně důvod kvéru zabudovanýho v ruce?Vypouštět z ústí do dlaně olej jako lubrikant při samohaně budoucnosti? ()

mala_kea

Okej. Vytknout se dá ledasco, klišé se točí od premisy k zápletce, ale ta pointa to sympaticky vynahrazuje. Recenze na youtube málem slibovaly novej sci-fi kult, a ačkoliv se jím Upgrade asi nestane, protože za rok už nebude ve výsledku aktuální, pointa, skvělej hereckej výkon hlavního představitele, nádhernej vizuál a ozvučení mě donutí pravděpodobně skočit do auta a zajet si do kina na druhý opakování, tentokrát na plátně. Pro mě osobně je totiž Upgrade splnění vlhkýho snu o postmoderním sci-fi s druhou chytřejší vrstvou, která se schovává pod tou první, pro normálního křupana jako já výraznější, a která ve svým součtu na konci filmu baví na úctyhodné čtyři hvězdy. Sorry rejžo, ale chtěl jsem trochu více té akce. ()

baiskon108

Tento typ žánru o umělé inteligenci jsem si nikdy nedokázal oblíbit – no a pak přišel film Upgrade. Čím se od podobných snímků liší, je celkový styl provedení. Získal si mě především skrze akční sekvence, kde si s kamerou vyhráli jako nikdo! Mezi obrovské plusy patří to, že to byl komorní film i scénář – prostředí vypadalo uvěřitelně (žádný sci-fi technologický ráj, ale celkem blízká budoucnost) a nešlo díkybohu o žádnou celosvětovou záchranu/invazi světa. ()

strikeman

Nízkorozpočtová pecka s neotřelými momenty disponující solidním tempem vyprávění a neokoukanými tvářemi ... 75% ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Reboot hororového Vlkodlaka v originále The Wolfman našel režiséra. Chystaný snímek od producenta Jasona Bluma nakonec natočí Leigh Whannell, jehož poslední filmy Upgrade a především Neviditelný… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz