Za pár let už nebudeme muset ani hnout prstem, protože moderní technologie za nás všechno obstarají. Technofobům se v takové době nebude žít zrovna lehko. Grey Trace (Logan Marshall-Green) je pověstný tím, že jako jeden z posledních lidí dává před technologiemi přednost vlastním rukám. Jedna noc, která mu obrátí život vzhůru nohama, však tenhle přístup rázně změní. Autonehoda na noční dálnici a střet s bandou grázlů, kteří mu zavraždí přítelkyni a jeho nadosmrti zmrzačí. Greyovy vyhlídky na invalidním vozíku jsou víc než temné, dokud mu kamarád vědec nenabídne technologické vylepšení. S čipem v míše dokáže Grey nejen znovu chodit a pohybovat rukama, ale získává i další, dosud netušené možnosti. Experimentální zařízení zvané STEM totiž dokáže například i vystopovat pachatele onoho nočního přepadení a také Greyovi pomoci si to s těmi gaunery vyřídit ručně. Kdo by odolal? Grey rozhodně ne. Když však zanechá prvního z pachatelů v tratolišti krve, napadne ho, jestli by STEM neměl aspoň trochu zbrzdit. Otázka zní, jestli to půjde. A jestli to Grey vůbec chce. (Cinemart)

aLPaC

Já bych Upgrade rozhodně béčkem nenazýval. Je to skvělé sci-fi z blízké budoucnosti a revenge v jednom. Příběh byl super, scénář na vysoké úrovni. Závěrečné rozuzlení mě dostalo. Je vidět, že Leigh Whannell už má něco za sebou a ani na režisérském křesle se vůbec neztratí. Pro mě jeden z nejlepších filmu tohoto roku. ()

Garch

Upgrade má skvělý námět: Co kdyby vám něco/někdo řídil pohyby a napovídal v myšlenkách. Kdo bude rozhodovat? To je oč tu kráčí. Ohromně inovativní sci-fi. ..PS Hlavní role by dokonale padla Tomu Hardymu, nicméně, Logan Marshall-Green je vynikající. Jeden z TOP filmových zážitků 2018. ..PPS hodně vychytaných věcí, které nestály milióny. Klobouk dolů. PS jen, když zahodí berle před sebe, neměly by dopadnout za něj ;-) ()

Mikino00

Ale jo docela našlapaná akční jízda, bohužel dosti předvídatelná, ale to už bych chtěl ve výsledku moc. Příběh pomsty z blízké budoucnosti tak zvládá bavit, má pár dobrých nápadů a velice sympatickou stopáž. ()

Cement73

...veľmi slušné cyber-sci-fi, ktoré má šancu byť realitou už onedlho :) super chip na mieche vie stvárať divy. Otázka je, či vie vyhrať s myslou človeka... ()

Piri

Toľko sci-fi filmov a námetov, človek si už myslí, že nič "nového" už nepríde. Ale prišlo. "STEM, prevez mi to.. Čau". Film vizuálne aj hudobne podobný Blade Runnerovi 2049. Štandardný námet, pomsta, experiment, nanotechnológia, autokracia. Zameraním podobné filmu Ex Machina a im ďalším podobným, kde AI prevezme kontrolu nad ľudmi a vymkne sa im to z rúk. Komorná kvalita je tu rovnako naporciovaná ako v Ex Machina, v tom sú tieto dva filmy takmer rovnaké. Má to spád aj vtipné scénky. Dobrá kamera a nápady. Práve kamera bola zásadová, inak by scénky "so Stemom" nemali gule. Tak ako Matrix mal svoje pojatie scén, tak aj Upgrade má tie svoje. Jediné, čo mi utkvelo ako mínus, bola primitívna pripomienka na gender. Ako keby to niekoho malo zaujímať, ale postava chcela byť asi "zaujímavou". Už mi to pripadá ako povinný obsah a cenzúra, že to treba spomenúť a že herci musia byť rodovo-rasovo-nábožensky vyvážený. Takéto režimy tu už boli a niekde aj sú, voláme ich diktatúra a totalita. Nepoznám scifi, kde by sa tieto témy rozoberali, ale posledných 5 rokov sa nejak množia. To je krásne na sci-fi žánri, že vás bez rozdielu, čím ste, bude váš zamestnávateľ/boss rovnako vykorisťovať a týrať. Jemu je jedno, čím ste, či máte jedno vajce namiesto dvoch, alebo jednu ruku, či ste čierny alebo zelený alebo ste vyznávačom saturnových prstencov. Vaša existencia je závislá na poslušnosti k systému . To je tá práva ironická krása autokracie v sci-fi literatúre, na nič sa nehrá. ()

perko

Jeden z nejzajímavějších filmů posledních let. Mezi neustálými restarty, remaky a natahovanými sériemi je tohle taková malá perla. Velice příjemná oddychová záležitost se zajímavými momenty. Mám za sebou dvě promítání a už se těším na další. Poctivé 4 hvězdy. ()

Marys

Výborný námet aj dej, ktorý by si zaslúžil trochu zvučnejšie herecké obsadenie. Trochu mi vŕtalo hlavou, prečo upgrade na hlavnom hrdinovi nedokázal instantne uštedriť smrtiace, či omračovacie chvaty, keď už mu bolo dovolené prebrať kontrolu. Asi pre efekt filmu, aby v ňom boli zaujímavé bojové scény, no nedávalo mi to úplný zmysel, pretože takto naprogramovaný "stroj" by nemal mať problém "vypnúť" človeka jedným pohybom. ()

Emo-haunter

Stominutový film bez špetky nějaké emaptie, kterou nevyvolávají ani protagonista a zbytek herců, kromě kníratého záporáka, mininum většího napětí a akce a rozuzlení jednoduché jak facka. Komornosti lze vyčíst hned po pár minutách. Klasické béčkové krimi s lehkým nádechem sci-fi. Nic víc ani nic míň. Bohužel moc nezaujalo. Upgrade zůstal daleko za svým potenciálem, než doopravdy měl. ()

majec4

Toto je fakt poriadny film. Zo zaciatku je to viacmenej nabeh na trochu vaznejsiu zalezitost bez tempa, no od tej nestastnej udalosti zacne akcna jazda plna skvelych napadov. Neskor mozeme vidiet poriadny vnutorny boj, ktory vyusti do prekvapiveho finale. Niektore sceny a hlasky su fakt skvele. "I'm going to end it quickly." "Ok, how?" "Like this." A uz ho lamal. S filmom som maximalne spokojny. Pozrite si. ()

TheSpearCZ

Konečně se nám vytvořil pořádný Sci-Fi brutální mayhem film, který tu chyběl snad od dob Districtu 9. Parádní Logan Marshall-Green (který je opravdu identický s Tomem Hardym) a který tu kraluje. Rád bych viděl něco více z tohoto světa, než jen jeden kvalitní filmeček, jinak akce na jedničku, přiběh parádní a easter eggs na Saw jen a jen potěšily. Nemám co vytknout, jestli takhle bude Leigh Whannell pokračovat, tak o něj nemám nejmenší starost. 5* ()

Flopik

Úprimne takúto pecku som nečakal ani v najlepšom. Vynikajúci príbeh ktorý má v sebe všetko. Skvelý vývoj postáv, výborné postavy no a film nenudil ani chvíľočku. Na konci zvrat ktorý som teda nečakal. Súboje skvelé aj keď s hororom to nemá nič spoločne tak mne sa Upgrade rozhodne páčil. Viem si predstaviť dvojku . No a nakoniec mám jednu otázku, kde do čerta Austrália si bola doteraz. A ešte malé Ps : tiež vám pripadá Logan ako Tom Hardy ? ()

husokachna

Hodně tomu škodí ten hajp, který se kolem filmu vytvořil. Béčko, které zajímavé prostředí a zajímavou zápletku nedokáže vyždímat a jede většinu času na půl plynu. Jakkoliv mám rád cyberpunk a tohle mohl být můj splněný sen, většinu času jsem si akorát říkal - to by mohlo být boží, tohle je zajímavý, ale pořád tomu něco chybělo. A "zkázu" dokonal nezkušený režisér v jehož vedení chybí filmu šťáva, atmosféra, plastičnost. Kdyby to dělala Kathryn Bigelow ve stylu Strange days, mohl to být nejlepší film roku. Takhle zbyl průměrný cyberpunk s nic moc provedením a fajn závěrem, který není tak chytrý, jak se asi snaží být, ale přesto potěší. ()

Caine

Jako jo! Za málo peněz spousta muziky a žádná dechovka nebo oddechovka! Občas mi to maximálně zaskřípalo ideologicky - občas mi to prostě nesedělo v rámci mého chápání vývoje techniky. Třeba takové policejní drony bych čekal trochu odvážnější. Ale celkově je to super úlet od mainstreamu. Líbila se mi i hudba a některé zajímavé nasnímání děje (honička aut apod.) A je to docela strašidelná vize naší budoucnosti... :-) ()

Jaroslaf

Nemohl jsem se rozhodnout jestli hrál Logan Marshall-Green výjimečně, nebo hrát neuměl vůbec. Nemohl jsem se rozhodnout jestli mi náhodou nevadí velká roztříštěnost a nelogičnost příběhu. Mohl jsem se rozhodnout, že se mi velmí libil soundtrack a komorně pojatý cyberpunk. ()

waits

Chytré sci-fi s dobře připravenou vizuální stránku, přehledným a zajímavým scénářem, který si pohrává s Asimovským tématem vztahu umělá inteligence (dříve robot, dnes mikročip) - člověk. A pohrává si s ním velmi dobře! ()

maty39

Upgrade je překvapivě chytrý a kvalitní film, ale protože klame tělem, tak vám to dojde až na konci. Od začátku to vypadá jako klasické béčko o pomstě plné klišé a nelogického jednání jednotlivých postav. O to více překvapí závěr, kdy vše zapadne na své místo a vy dostanete ten "aha moment". Na druhou stranu je Upgrade jeden z těch filmů, co necítím potřebu vidět znova. No dobře, možná za pár let až zapomenu zápletku a závěr. Asi proto, že akce není úplně podle mého gusta. Vypadá sice stylově ale je trochu robotická, což je asi záměrně a v celkovém vyznění filmu i více příhodné. Rozhodně originálně konceptovaná zápletka a film co stojí za vidění. ()

M1k9

Naprostý skvost do Sci-Fi kolekce >!<, který rázem háže ostatní (minimálně za poslední rok) do kategorie odpad roku. Vždyť ten rozpočet mluví sám za sebe. Takové filmy zbožňuju, protože člověk opravdu (opravdu) netuší co příjde. Jsme zde dostatečně daleko od svázanosti, od marketingových plánů blockbusterů, že si v tomto světě konečně můžeme dělat co chceme. Navíc, tohle je hodně reálné, proveditelné do 5 let. 10/10 ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Reboot hororového Vlkodlaka v originále The Wolfman našel režiséra. Chystaný snímek od producenta Jasona Bluma nakonec natočí Leigh Whannell, jehož poslední filmy Upgrade a především Neviditelný… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz