Nicole (Scarlett Johansson) a Charlie (Adam Driver) sú manželmi stojacimi pred rozvodom, ktorý na začiatku obaja nechcú riešiť právnou cestou. Majú syna, o ktorého sa striedavo starajú po odsťahovaní Nicole k mame v Los Angeles. Neskôr sa Nicole rozhodne využiť právnu pomoc pri rozhodovaní o opatrovníctve syna. Trpký príbeh je zrkadlom osobnej skúsenosti režiséra, ktorý si prešiel rozvodovým konaním na vlastnej koži a scenáristicky obohatil snímok dialógmi zo života bez príkras a bez servítky. (Biopler)

Tomislav

Neskutečná pecka, tenhle film... perfektní scénář a naprosto fantastické herecké výkony. Bulel jsem jak želva 😭 ()

Lukin413

Velmi intimní a zároveň intenzivní drama jednoho rozvodu, který se vymkne z rukou. Oscara pro Adama i Scarlett. Toho by si zasloužila i kamera a hlavně střih, některé scény jsou naprosto skvostné. ()

Mackoun

A tohle byl zas jednou pršíjemnej vztahovej kousek. Adama i Scarlet jà obecně rád a tajdle jim to celkem sedlo... ikdyž v rámci děje tvrdí opak. Pěkné, pěkné... to nemohu říct. ()

Saur.us

Na to, že manželských krizí už bylo ve filmu hromada, N. Bauchman dokázal z rodinného dramatu vytěžit opravdu, co se dalo. Velmi citlivý, skvěle napsaný, s opravdu velkými chvílemi, a hlavně s opravdu velkými herci, kteří si oba Oscara zasloužili, ale nedostali. Místo toho ho naprosto překvapivě a nepochopitelně dostala L. Dern. Důraz na autentičnost vycházející z osobní zkušenosti tvůrců i herců dělá z tohoto filmu hodně často nepříjemně intimní a emočně intenzivní zkušenost až polodokumentárního rázu. ()

Tet.Ew

Hodně silné. Musím říct že Jsem takové dobré hraní neviděl už hodně dlouho. Celý to na mě působilo jako divadelní hra. Herectví Adama a Scarlett je něco úžasného ()

piranha

První půlka byla hrozná. Není to romantický film a už vůbec ne komedie, takže místní popisek je značně zavádějící. Výplň z nicneříkajících pseudofilozofických monologů a dialogů (proboha, kdo takhle mluví?!) jsem protrpěla za přítomnosti veliké nudy. Až v druhé půlce filmu se to začalo trochu hýbat a být po psychologické stránce docela zajímavé.Pak už mi kazilo dojem jen to, že to byl úplně jiný žánr, než jsem očekávala. ()

Chundys

Teda já věděl že je Adam Driver dobrý herec, protože pokud nepočítám zmršené Star Wars epizoda VIII kde stejně i tak byl nejlepší postava, tak se mi zatím líbil v každém filmu, ale pozor! V Manželské historii naprosto exceluje a dost jsem mu věřil a i když bych to řekl nahlas, tak by mě možná někteří ukamenovali, ale já s ním i soucítil a byl jsem teda na jeho straně. Scarlett Johansson zahrála také výtečně, ale prostě mne si získal Driver, protože to byl prostě výkon a je fakt kluk šikovná. a také byl velice příjemný Alan Alda ()

Narciska

On, ona, její matka, jejich syn a advokáti, ti všichni jsou zabírání jednotlivě, rozvádění manželé jsou ztvárněni dobrými herci, všichni mají k hraní předložený výživný materiál, ale přece jen, jsou to sólová vystoupení. Manželství je ztvárněno tak, že bylo těžké chápat, proč se vůbec rozvádějí, ti špatní jsou rozvodoví právníci a oni jejich hru jen pasivně přijímají, a mají se rádi tak, že si říkám, v čem je problém. I když to celou dobu příjemně utíkalo, uzavírám si to tím, že to byl spíš rozvod New Yorku s L.A. ()

Rathalos

Perfektne spracovana a detailne zobrazena tema rozvodu a vyborne zahrana,herecky vynikla Scarlett Johansson,Adam Driver,ale najviac talentu do toho dala Laura Dern,mal som obcas az zimomriavky v pozitivnom slova zmysle,ked som ju videl,ako to preziva,fakt klobuk dole,takto si predstavujem dobre natocenu dramu o ludskych vztahoch...:-) ()

bery71

Hodně masivní emocionální kotva, který vás táhne zároveň k sobě a zároveň dolů. Vtahující a tíživý. Není to zdaleka tak odlehčený a vtipný jako jsou The Meyerowitz Stories, který jsou tak skutenčně komedií i dramatem. Taky je to myslím oproti The Meyerowitz Stories ještě o kousek méně realistický zobrazení rozhovorů mezi lidma. Asi protože rozhovory dvou lidí nejdou napsat zábavně, emocionálně plně a zárveoň realisticky. Není to prostě Třeštíková, není to dokument, není to "ono", ale je to variace na život. Na život, kterej nechci. Adam Driver i Scarlett Johansson jsou skvělý. Jsou úžasný. Dlouho mě herecký výkony nebavily tak moc. Jsem z toho filmu smutnej a dojatej. Ale nemůžu se ubránit dojmu, že je to trošku fraška. Trochu moc to myslím tlačí na pilu a "doříkává". 136 min jsou masivní a možná, že délka má schválně přispívat k tíživosti filmu, ale asi bych se bez některých scén obešel. Samotné rozdělení do subkapitolek mi bavilo a přechody mezi nimi mi přišly vždy příjemné, neměl jsem pocit nesmyslných skoků. Život prostě plyne. Někdy se u něj ošíváme. Já jsem se ošíval dost. ()

Folky

Jakkoliv je to občas zdlouhavé a scénář se zbytečně staví na stranu jedné postavy, silný zážitek se zapřít nedá. Není to dokonalé, ale rozhodně je to silné. ()

Rockerman

Zůstává ve mě naštvanost a pachuť na patře. Zdá se mi nepochopitelné, jak si normální milující se pár v normální rodině dokáže zkomplikovat život. Charlie možná trochu přehlíží svou manželku a jako režisér malého divadla ji nedává prostor k seberealizaci, ale Nicol sama přiznává, že se dokázala i tak prosadit. Důvody k rozvodu se zdají být malicherné a ony také jsou! Jakmile si najmou právníky, kteří si zvětšují svá už tak dost velká ega jde to s nimi z kopce. Film stojí na skvělých dialozích, ikdyž právě ty způsobují tu bolest a naštvanost. Velmi dobrý, silný film, ale už bych znova vidět nechtěl. ()

Kulda24

Emoce jsou zde na prvním místě a jak Driver, tak Scarlett jsou vynikají. Když bych byl v manželství, tak by mi byl film ještě bližší, ale i absence manželky v mém životě mi nedovolila abych při vypjatých scénách zadržoval dech a byl jsem opravdu napjatý po celý film. Laura Dern mě opravdu srala, jelikož jsem v rozvodovém procesu fandil samozřejmě Adamovi. Nemám, co bych filmu vytkl a proto mu přeji hodně úspěchu na Oscarech. 85% ()

oli009

Co jsem očekávala od Kramerová versus Kramer, jsem nakonec dostala od Manželské historie. Snímek mnohem méně bláznivý a vyhrocený ve srovnání s komediální Válkou Roseových, ale zároveň opravdu zobrazující dramatický rozvod manželů ve srovnání s Kramerovými, kteří nabídli "pouze" příběh soužití otce a syna poté, co je opustila matka. Manželská historie působí nesmírně upřímně, pravdivě, skoro až civilně (jo, klidně by ti dva mohli být vaši sousedé) a díky tomu máte pocit, že se vám nesnaží nic nalhat, ale ukazuje lásku takovou jaká skutečně je - bez příkras a sentimentu (žádné osudové vášnivé vzplanutí jako v klasických romantických filmech nečekejte). Kromě toho se ve filmu najde celá řada scén, jež mi utkvěly v paměti, ať už zásluhou excelentních hereckých výkonů, vypovídající hodnotě sděleného či symbolice. Za zmínku stojí bezesporu hádka mezi Adamem a Scarlett, přestřelka právníků u soudu, hláška "Trestní právníci vidí to nejlepší na zlých lidech, rozvodoví právníci to nejhorší na dobrých.", Laura Dern a její proslov o konceptu dokonalé perfektní matky a naopak prohřešcích, které odpouštíme otcům, výběr jídla nebo zavázání tkaničky. Snad jediný problém filmu tak představuje střídání těchto vrcholných momentů s nezáživnou a průměrnou omáčkou okolo, zejména co se týče scén se synem nebo v divadle. Přesto Netflix ukazuje, že ani v konkurenci s hollywoodskými filmovými studii nemá v plánu hrát druhé housle. A to je pro diváka jedině dobře. ()

HenryIvan

Úprimne môžem povedať, že už dlho pred tým, než som zhliadol tento film som vedel, že sa to u mňa 5* jednoducho nevyhne. Je to ešte len druhý Baumachov film, ktorý som videl a opäť som zostal absolútne v úžase a úplne spokojný s finálnym artiklom. Pre mňa zatiaľ film roka (uvidíme, jeden či dva filmy ma ešte môžu presvedčiť o opaku) a ani Joker, Once upon a time in Hollywood či The Irishman to u mňa jednoducho netriumfnu. Scéna s hádkou asi pol hodinu pred koncom filmu - musím sa priznať, aj napriek všetkým možným geniálnym veciam čo som už mal tu možnosť vidieť, toto som ešte nevidel. Ide pravdepodobne o jednu z najlepších vecí čo som kedy videl a pravdepodobne opäť dlho vidieť nebudem. Viem, že ceny Akadémie si za tento rok vezmú domov pravdepodobne iní umelci, no to čo stvárali Scarlett a Adam - WOW. Vždy som bral Scarlett ako taký prototyp mainstreamovej herečky, no tu ma presvedčila o opaku a exceluje. Adam sa v posledných rokoch vynoril v podstate odnikaľ a poviem vám, že patrí medzi elitu, nie len u mňa. Za zmienku samozrejme stoja aj výkony právnikov. Baumach tak krásne a prepracovane rozpráva príbeh, ktorý v podstate sám zažil a je to vidieť. Opäť ma po Meyerowitz stories dokázal odrovnať. Smekám klobúk a keby že malo byť na mne, tento film získa všetku pozornosť a úctu, ktorú si zaslúži. Uvidíme, či sa moje túžby stretnú s realitou. ()

geek.ondra

Skvěle natočené, výborně napsané a fenomenálně zahrané. Úderné a neskutečně procítěné drama který prostě musí zasáhnout každého. 8,5/10 ()

mi-ib

Jeden z nejsmutnějších filmů, který jsem kdy viděl. Možná proto že je taková situace tak reálná a bohužel i všední. ()

Biopler

Scenár hodnotím, samozrejme, pozitívne, z hercov sa mi páčil Driver, ktorý jasne predčil Johansson. Vo vedľajších rolách zahviezdili obaja draci-právnici, Dern aj Liotta. Avšak film ma i napriek tomu nedokázal strhnúť. Sledujeme rozpadajúci sa vzťah kde to hlavné, prečo sa rozchádzajú, už dávno doznelo a sledovanie dôsledkov už veľmi nestrháva. Manželia sú k sebe milí a až na jeden výbuch a právne prestrelky drobných prehreškov im divák ani nemá dôvod uveriť, že sa fakt chcú rozviesť. Film je to dobrý, i dobre spravený, v závere málo jednoznačný keď na jednej strane nám režisér predhodí scénu kde synátor číta slová uznania a chvály na svojho otca písané manželkou a obaja manželia sú dojatí so slzou na krajíčku, na strane druhej je nám predstavený nový partner manželky. Film, ktorý je fajn si pozrieť, ale v závere sa katarzie nedočkáte. Skrz postavy, ktoré sa objavia v príbehu, je film dôkazom či mementom, že v USA už skôr narazíte na človeka poznačeného rozvodom ako spokojne žijúceho v manželstve. ()

Hpatrik

Co mě bavilo ještě víc, než výborně napsaný příběh, byli fantastické herecké výkony (nejen) hlavních herců. Jejich neuvěřitelné nasazení promění nejednu scénu ve fascinující, silný, emotivní zážitek. Mezi čtyřmi a pěti hvězdami. ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (více)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta