Nicole (Scarlett Johansson) a Charlie (Adam Driver) sú manželmi stojacimi pred rozvodom, ktorý na začiatku obaja nechcú riešiť právnou cestou. Majú syna, o ktorého sa striedavo starajú po odsťahovaní Nicole k mame v Los Angeles. Neskôr sa Nicole rozhodne využiť právnu pomoc pri rozhodovaní o opatrovníctve syna. Trpký príbeh je zrkadlom osobnej skúsenosti režiséra, ktorý si prešiel rozvodovým konaním na vlastnej koži a scenáristicky obohatil snímok dialógmi zo života bez príkras a bez servítky. (Biopler)

Mara97

Nuda, šeď, strašně dlouhé. A to je škoda, jinak by film nemusel být špatný, herecké obsazení i výkony jsou skvělé, jen námět mi nepřijde moc zajímavý či inovativní, je to spíše takový průměr. Jednoznačný středobod filmu je ale hlavní hádka mezi protagonisty, to je prostě dokonalost sama. ()

tomik99

Jo a toto je přesně příběh o tom, jak to na začátku je tak krásné a vše končí v naprosté bolesti, křeči, kdy ani jeden nedokáže na tom druhém vidět již nic pěkného. Příběh ze života, který až děsí, jak dokáže být pravdivý. Je to přesná ukázka cesty vztahu, až k jakému konci může dojít – kdy už ani jeden si nepamatuje či si nechce pamatovat, proč s tím druhým byl, a hledá pouze špínu. Film je poměrně dlouhý, ale na ani na chvilku nenudí. Adam Driver a Scarlett Johansson ze sebe vydávají naprosté maximum a nutno dodat, že dialogy neměly vůbec jednoduché. Někdy se jednalo až o několika minutové scény, kdy na ně zabírala kamera, a oni bez jediného střihu museli hrát a neustále mluvit. Smekám. Hodně povedený film, ale stačí vidět pouze jednou. ()

Kingjiri

Tohle mě fakt nijak zvlášť emočně nezasáhlo. Asi budu znít jako cynik, ale čekal jsem větší drama a víc vyhrocenejch situací / dialogů. Jenže ono ještě nakonec v podstatě všechno dobře dopadlo a největší dusno dělali právníci. Řek bych, že tohle byl hodně poklidnej rozvod a realita mnohdy bývá nesrovnatelně horší. Chápu, že se pan režisér a scénárista v jednom snažil co nejvíc přiblížit realitě, ale ona ta realita občas příliš divácky vděčná neni a žádá si jistou dramatizaci. Když už nic jinýho, tak potěšily aspoň skvělý herecký výkony, kvůli kterejm projekce nelituju. Jinak hodně dlouhá podivaná bez hudebního doprovodu (proč?), která zase tolik zajímavejch momentů nemá, přičemž překvapivě byly víc zajímavý právnický scény než ty rodinný. Kdybych měl zkušenost s dlouholetym manželstvim a nedej bože přímo s rozvodem, nemůžu vyloučit, že bych na celej biják možná pohlížel jinak. Na druhou projekci to však ani s odstupem mnoha let (a nově nabytýma zkušenostma) stejně nevidim, dvě hodně silný hvězdy. ()

Jajar

Celovečerní film o rozvodu nejde do kin každý rok. A pokud podobný snímek vznikne, nechce být tak realisticky smutný jako Marridge Story. Částečně autobiografické vyprávění Noaha Baumbacha vnímá rozchod se vší bolestí, odcizením i trpkostí. Žádná Válka Roseových nebo Bláznivá, zatracená láska. Tohle je o hnusné kapitole života, kterou si prochází spousta lidí. Plná autenticita mi ovšem chyběla. Jak díky přehnanému, divadelnímu exhibicionismu hlavních hrdinů, tak nevyváženému, spíš mužskému pohledu na celý problém. Přesto mě tohle upovídané, nepříjemné, allenovské drama dost bavilo. ()

Torgal

Toto je film pre pokročilých manželov/partnerov, takže je mi jasné, že ho ako dlhoročný osamelý vlk nemám šancu doceniť. Je to jednoducho tak civilné a zo života, že som tam pre seba našiel len veľmi málo zaujímavého. Presvedčivé výkony Scarlett Johansson a Adama Drivera toto paradoxne iba podčiarkujú. Rešpektujem kvalitnú filmárčinu, ale takéto filmy nie sú pre mňa. 6+/10 ()

Kalimero13

Nekoukáte na film s vykonstruovanou zápletkou tak, aby se zalíbila divákovi. Sledujete opravdové reálné drama, které však díky režii a hereckým výkonům dokáže chytnou stejně, ne-li více, než kdejaký thriller. Měl by vidět každý, kdo se požene do rozhodnutí mít potomka. Protože samotné manželství můžete většinou z fleku zrušit, ale když máte dítě, je to už jiný příběh. Děsivé na celém filmu je, že si nakrásně můžete říkat, že se nikdy v podobné situaci vyskytnout nemůžete, protože ... jste na rozdíl od Charlieho a Nicol nezákeřní? Opravdu se milujete? Je pro vás dítě na prvním místě? Případné problémy chcete řešit zcela rozumně? Gratuluji, to vše i Charlie a Nicol. Stačí být místy "pouze člověk" a za chvíli nevíte, v jaké situaci se nacházíte. ()

Urukhaj98

Kramer vs. Kramerová pro 21. století a i v tomto případě se jedná o těžko stravitelný a chvílemi i zdrcující zážitek. 9/10 ()

Vabr

Trefa vedle, bohužel. Vysoce oceňované drama s tématem rozvodu v podání dvou skvělých herců (Scarlett Johansson tu vypadá jako moje bývalá učitelka na výtvarku😂), které mě zkrátka nezasáhlo a moc se mě nedotklo. Všechno tu je řemeslně, jak má být, to ano, ale když mě dění neupoutá, je to prostě velký špatný. Celý film jsem tedy spíš tak prokoukal a hodnotím horšími 3⭐. Vyhodnocení: Za mě spíše Stud, Mluv nebo ranější tvorba Todda Solondze ()

Maximilianus

Adam Driver ako vždy perfektný, Scarlett Johansson v trochu inej úlohe, ako je bežný, najmä Marvelovský fanúšik za posledných pár rokov zvyknutý, ale musím povedať, že je fajn, že sa Scarlett venuje už aj iným projektom, pretože ukázala, že vie skutočne hrať. Hoci to bol príbeh o umelcoch, ktorí sú sami o sebe trochu iní ako "neumelci", podala všetky emócie veľmi ľudsky a vierohodne. Aj ostatné bočné postavy, z ktorých viaceré boli celkom známe herecké hviezdy, predviedli výkony ich mien hodné, a potešili. Film je to ľudský, úprimný, podľa mňa aj dané udalosti reálne zobrazujúci a predsa s trochu iným prístupom k téme. 8,4/10. ()

0L0V0

Marriage Story poukazuje na dnešnú situáciu mladých rodičov, ktorý to vzdávajú, keď sa ich sny nenaplnia ako si priali. Bohužiaľ život je o obete. Stvoríme život, ktorému postupne našimi rozhodnutiami formujeme charakter. Ak sa však odcudzíme tomu tretiemu je ublížene. Tento film dokonale ukazuje prípad síce Americkej rodiny, ktorý sa rúti do záhuby. Následky s tým spojené sú citeľne v každom obraze. Menšími úpravami tento vzorec však sedí aj na nás Európanov. Tento film je úžasný v tom čo zachytáva a ako ukazuje. Je krásne si to pozrieť ešte skôr ako si poviete Áno. Rozhodne to nezabráni rozvodu, ak k nemu dôjde, dá obom niekoľko základných odpovedí. 85% ()

Sweat55

Čekal jsem pecku, ale že mě to až tak chytne teda fakt ne. Je vidět že Manželská historie stojí na reálných základech toho, čím si prošel režisér. Protože podle mě někdo, kdo si něco takového neprožil, se vám takto nemůže dostat pod kůži. K režii není co vytknout, každý záběr mi přišel speciální a promyšlený do posledního detailu. Duo hlavní dvojky zahrálo tak přesvědčivě, že jsem si připadal jako bych tam byl s nimi. Adept na film roku! ()

Mouchal

Je to skvěle zahraná a skvěle natočená dvouhodinová... nuda. Jo jasný, je to sice fajn kouknout na film o rozvodu páru s otravným prckem a sledovat kdo ho nakonec vyfasuje do péče a kde bude bydlet a chodit do školy... Ale tímhle si dnes a denně prochází milion lidí. Celkově mi asi úplně ušlo, co mi tento film vlastně měl říct nebo jaký je jeho účel. Je sice sranda jak odcizelý pár na sebe hází špínu, ale kvůli tomu nemusím koukat na film s právnickými přestřelky. Jediný, co mě zde bavilo je duo Adam Driver a Scarlett (ikdyž je zde pěkná svině). Jinak nuda, nuda a zas nuda. 40% ()

AndewMX

Nemůžete fandit ani jednomu z nich a při tom jsou Vám oba tak sympatičtí. Fenomenální zachycení rozpadu manželství, kdy si vlastně častokrát říkáte: nedalo by se to ještě "spravit"? Vždyt se k sobě tak hodí..Přeji tomu minimálně Oscar za scénář, ale zasloužil bych si jich víc. ()

Likan7

Netflix do toho buší. Pokud půjde stále ve stopách dobrý filmařiny jako to udělal u Krále a Manželské historie, o dobré filmy se bát nemusíme. Manželská historie je plíživý, nenápadný film, který Vás ale ohromí ve chvílích, které nečekáte. Předně musím smeknout před hereckým uměním Scarlett a Drivera, mezi nimi precizně funguje chemie páru před rozvodem, který se miluje i nenávidí do morku kostí. Oba tu předvádí vrchol herectví a moc bych se divil, kdyby si oba neodnesli nějakou tu cenu. Celý film stojí na nich a oni to dávají s takovou grácií, že jsem zíral. Nejdřív jsem si myslel, že konfrontace s právníky bude vrchol filmu, to jsem ale ještě nevěděl jaká scéna mě čeká při hádce mezi čtyřmi oči. Tak emočně vysilující, zahranou a zrežírovanou scénu si budu pamatovat ještě dlouho. Ostatně jako celý film. K úplné dokonalosti mi chyběl jen ten hollywoodský, který jsem sice nečekal, ale přál jsem si ho. Holt život není fér. Tohle je ale paráda. ()

10Domik10

Áno, dvoma hlavnými hercami oscarovo zahratý a dobre napísaný film o rozvode. Žiadne iné super dôvody, prečo by mal tento film uchvátiť nevidím. 3,5* ()

Hashirama

Už úvodní lyrická sekvence si diváka zaháčkuje a i v nadcházející dvouhodině inspiruje nejen v civilní rovině, ale i v té filmové (Chci, aby Scorsese natočil dravé soudní drama s Rayem Liottou). Baumbauch vše podřizuje jednoduché premise, že se lidi nemusejí chovat jako čuráci, ale jsou to pořád jen lidi, a tak se občas jako čuráci chovají, a podřizuje se tomu i hlavní herecký tandem, z něhož v tomto filmu už není herecký tandem, ale pod náporem životních zážitků se z něj stává obyčejný pár, který prochází těžkým obdobím. Ano, nominace na Oscary v hereckých kategoriích jsou víc než zasloužené, ale ani Baumbach nezůstal sedět v koutě. Neuchyluje se k laciným berličkám, prvoplánově vyhroceným momentům či nečekaným twistům, jen nechává film plynout svým přirozeným tempem a nechává za sebe mluvit výsek z života jednoho manželství, který ale, navzdory své jednoduchosti, není ani na vteřinu fádní. Tam, kde Tarantino vytesal epickou monumentální ódu na Hollywood, tam Baumbach skládá poctu prostou cestou a jemnou čistou prací. I love it. ()

Demonic189

Nemusíte pozerať na akčňák, aby ste si odhryzli všetky nechty - stačí iba malá, ale o to intenzívnejšia sonda do rozpadu a následného rozvodu jedného manželstva. Adamko a Skarletka u mňa po tomto hereckom koncerte neuveriteľne stúpli, zdarne im sekundujú i čoraz viac sexy Laura Dern (tá žena by mala v úzkych/krátkych šatách aj spať či vynášať smeti) a Ray Liotta. Po tomto filme si uvedomíte, či vôbec chcete vstupovať do manželstva alebo sa naopak nechať rozviesť.... ()

255085349

Extrémně civilní rozvodové drama, které bych povinně dávala jako svatební dar všem novomanželům. Laura Dern je tu fantastická a její monolog o roli muže a ženy v rodině?- Amen. ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (více)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta