Osmnáctiletý Nic (Timothée Chalamet) má na první pohled vše – skvělou rodinu, krásu, talent a přijetí na univerzitu v kapse. Přesto je v jeho životě trhlina, kterou vyplňuje drogami. Kde se vzala, a jak může David (Steve Carell) pomoci svému milovanému synovi ve chvílích, kdy se ocitá nad propastí? Emotivní snímek o síle závislosti a ještě větší síle lásky byl natočený podle skutečného příběhu Nica a Davida Sheffových, kteří své zážitky zachytili každý ze svého úhlu pohledu ve dvojici knih. Opravdovost pádů i naděje ve filmu umocňují představitelé hlavních rolí, kteří svými výkony dokazují, proč jsou řazeni k nejtalentovanějším hercům svých generací. (Aerofilms)

sedm.1

I přes silné téma a výrazný casting nepůsobí Beautiful Boy ve výsledku tak, jak by měl, a to především kvůli opravdu chladným emocím, což považuji za docela zásadní vadu, jelikož právě o silných a funkčních emocích by tyto filmy měli být, zde je ovšem ústřední vztah mezi zoufalým otcem a jeho drogově závislým synem zpracován odtažitě a nedramaticky, bez vypjatých scén, bez tahu na divácké pudy, což má pak navíc jen za následek lhostejnost jak vůči samotnému příběhu, respektive jeho vývoji, tak vůči oběma postavám, což je vzhledem k jejich obsazení o to větší škoda, jelikož jak Carell, tak Chalamet tu odvádějí přesvědčivé výkony, ale jejich role jim prostě nedovolují to ,,rozbalit,, ještě mnohem víc. Film jinak nemá ani příliš spád, častokrát dějově přešlapuje na místě, pár scén pak působilo až nechtěně směšně, a co se atmosféry týče, tu považuji za poměrně, v pozitivním slova smyslu, zvláštní a netypickou, a v podstatě právě se zmiňovanými herci patří k tomu nejpozitivnějšímu, co Beautiful Boy vůbec nabízí. Toto rodinné vztahové drama s drogovým pozadím zkrátka není podívaná, která by dokázala kdovíjak ohromit, na druhou stranu ale své nesporné kvality má, takže vyloženě ignorovat by ho bylo asi také škoda. ()

adam9

I když v jistých ohledech se Beautiful Boy nevymyká ničemu z toho, co jsme už několikrát viděli, herecké výkony ústředního dua jsou tím hlavním faktorem, který z příběhu dělá silný filmový zážitek... Jde čistě o vztah otce a syna a jejich vzájemné lásky, což film pomocí flashbacků několikrát ještě umocní, ale hlavně poukazuje na to, že drogová závislost se už dávno netýká jen lidí z okraje společnosti. Příběh o to víc dojme, když divák vidí z prostředí pohodové, vzdělané rodiny rozklad nadějného chlapce, který mohl dosáhnout "všeho, co kdy chtěl". Stačí ovšem jedno uklouznutí a pak se vše změní: starostlivý otec přestává svému milovanému šampionovi rozumět a nejhorší pro něj je, že mu není schopen nijak pomoct. Více v ext. recenzi. ()

aquiver

Nevšedně krásně natočené i zahrané rodinné drama o vztahu otce a syna a jeho závislosti na drogách. Film narativně sice zvláštní, ale rozhodně velmi nadprůměrný, nejen pro smysl, kvůli kterému byl natočen. 80 % ()

kolemjdouc

celé to táhl Carrel.Chalamet přehrával až hrůza.Dřív byl v pohodě výchovný pohlavek.Dnes se na všem přiživují všelijaké organizace.Které ve finále nadělají víc škody než užitku.Do hlavy nikomu nevidíme.proč to mělo název Krásný kluk?Když ve finále šlo o feťáka?Jakože:  vidíte jak je krásný a jak dopadl?No fakt ústřední motiv jak bolavá noha. ()

Mauric

Silné jako facka od bouracího kladiva. Emocionální horská dráha plná bezmoci a naděje občas příliš zásobuje záběry z dětství, ale vše vynahrazuje civilním pojetím hlavních protagonistů, které mě vtáhlo do děje a nepustilo do konce filmu. ()

dormouse

Většina uživatelů čsfd jsou asi mladí diváci. Film se člověka dotkne teprve tehdy, když se sám stane rodičem. Mně připadal vynikající. Steve Carell i Timothée Chalamet byli skvělí. ()

DannyBoy80

Omleté téma, které mnoho nového nepřináší. Děj je víceméně konstantní a ne moc překvapivý. Herecky bohužel průměr, feťáky už mnozí zahráli lépe. Aspoň role rodiny býla trochu obohacující. ()

mclenin

Beautiful Boy, almost beautiful movie, not so beautiful story aneb vezmi loptu, nie drogu. Film, ktorému veľmi svedčí filmový klub a komorná atmosféra nemasového premietania, veľké plátno v tomto prípade môže v porovnaní s displejom/monitorom znamenať rozdiel niekoľkých hviezd. Emočne to síce kúše no neprehryzie sa až k jadru, nie natoľko, aby to diváka citovo ochromilo, avšak Steve Carell a poťažmo aj mladý Timothée Chalamet, no predovšetkým Steve Carell hrajú prvotriedne. ()

Randyz

Síla... Takhle depresivní film jsem už dlouho neviděl. Ač souhlasím s tím, že to bylo asi vážně natočeno způsobem, aby to z diváka vytřískalo, co nejvíce emocí, čemuž i dost pomáhá skvělý soundtrack, který mě nořil a utápěl čím dál hlouběji. Ale zároveň se mi film i hodně líbil, protože mi přijde, že je natočený i z jiného pohledu než jen z pohledu závislé osoby a to z pohledu rodiny a vzájemných vztahů. Musí to být strašné, nedokážu si to představit, jaké to musí být naprosté zoufalství a bezmoc... ()

Cuzan

Timothée Chalamet a téma závislosti? Co chtít víc? Vzhledem k profesní deformaci, je pro mě občas náročné sledovat film o závislosti a nebýt rušená všemi možnými renonci nebo hůř přehnanými scénami o tom, jak užívání ničí tělesnou schránku a charakter. A to tady naštěstí nebylo. Sledovala jsem upřímný film plný veškeré škály pocitů, které zažívají lidé zasažení závislostí, což jsou nejen přímí uživatelé, ale také jejich blízcí. Velmi pěkně byla zachycena linka počátečního odporu a popření, že je Nick závislý, první léčba, první recidiva, prohlubující se nedůvěra rodiny během dalších relapsů, ztráta energie, zoufalství nad tím, jak mu není pomoci, až k finálnímu odevzdání se, že cesta začíná tam, kde se Nick rozhodne, že pomoc potřebuje. A to může trvat dekádu. Dvou hodinová stopáž může být až úmorná, ale to je závislost taky. Líbil se mi rockový soundtrack, vkus novináře z Rolling Stone prostě zapadl do mého vkusu. A takový pěkný side effect bylo nahlédnutí do amerického systému léčby závislosti. 28 dní, zaplať a pak si sežeň sponzora u Anonymních organizací. To pak tříměsíční léčba hrazená z pojištění u nás zní jako luxus. ()

Ollie235

,,My son is out there somewhere, and I don't know what he's doing! I don't know how to help him!" Nikterak objevná, ale velmi poctivá zpověď o drogové závislosti. Film plyne velmi pomalu a nedá se říci, že by nabízel příliš zapamatování hodných scén, ale jako zobrazení tíživé rodinné situace z pohledu otce v podání výborného Carella funguje velmi dobře. ()

filipvrbik

Ze začátku to vypadá na nudnou slátaninu o drogách, pak se to ale docela rozjede a vůbec to není špatné, zejména díky fantastickému Stevenu Carellovi... "Vytáhl si kapačku a odešel!" tato věta mi něco připomněla, ano mě... Nikdy jsem ani nekouřil, ani nefetoval a ni nepiju alkohol už roky, ale beru tolik léků, žejsem se do Nicovy postavy docela vžil, takže za mě solidní čtyři hvězdy...70% ()

Ingtar2 odpad!

Timothe Chalala je špeciálny úkaz. totiž, vždy keď jeho meno vidím niekde napísané viem, že film bude totálna sračka. Potvrdilo sa mi to v Dune, v Bones and All a najnovšie aj tu. Fakt ani neviem, čím by som začal, pretože táto paródia na film hovorí sama za seba. Zle je tu úplne všetko. Timothe Chabadabadoo nevie hrať. Je fakt zlý herec, a toto by lepšie zahrala aj uhorka na ketamíne. Hudba je vykradnutá z mnohých žánrov, od hororu, cez dobrodružný film až po kresťanské agitky ku koncu. Logiku film nemá vôbec žiadnu, pripomeňme si napríklad scénu, kedy tatko sviští s Timothem Chalatom trávu a následne sa čuduje že Timothe Chibiribi je fetka. A samozrejme, aby som nezabudol, nemám najmenšiu šajnu o čom to celé bolo, ani počas akého časového intervalu sa to odohrávalo. Režisér sa snaží pomocou umelo vložených scén simulovať na diváka účinky nejakého toho pervitínu, ale jediné čo tým docieli je absolútna nechuť v tomto wannabe umeleckom paškvile pokračovať. Od okolia je počuť len samé chvály, aké strašne smutné a zroveň krásne to je, avšak jediné, pri čom som sa nepučil od smiechu bola myšlienka na to, že som sa práve okradol o dve hodiny spánku. A posledné scény, jediná hodnotná časť filmu (až po tom ako sa Timothe Chipichipi chapachapa nafúka ako lopta) pôsobia neskutočne nasilu vložené - film by nestratil absolutne nič, ak by sa skladal len z týchto pár viet. Tl:dr; Odpad! ()

Psice

Beuatiful boy se od ostatních filmů, které se zabývají problematickou drogové závislosti, liší primárně tím, že je pojatý z druhé strany – z pohledu rodičů. Myslím ale, že tady jakákoli invence skončila. Na filmu mi vadilo hned několik věcí. Délka filmu byla dost smrtící – vždyť se v něm opakovalo pořád dokola totéž bez jakékoli významnější zápletky. Jestli to mělo sloužit k tomu, aby divák pochopil, jak únavné je být součástí toho nekončícího maratonu slibů a jejich porušení, tak se to povedlo. Únavné to bylo až moc! Dost mě rušila hudba ve filmu, která byla poměrně necitlivě zakomponovaná do jednotlivých scén. A ve finále mi vlastně vadilo to, že jsem pořádně nepochopila, proč vlastně začal Nic brát drogy (kromě toho, že mu přišla realita nějaká nudná) a zároveň jsem moc nepobrala, co bylo spouštěčem jeho relapsů. Přišlo mi to v tomhle ohledu vlastně dost banální – že nebylo vysvětleno to zásadní, abych mohla nějakým způsobem Nica pochopit. Ano, chápu, že Nic nebyl žádný outsider – naopak byl úspěšný a měl vše, na co si vzpomněl. Jenže právě tady visí dva otazníky, jak film interpretovat. Chtěl režisér natočit film o tom, že propadnout závislosti může i dospívající člověk, který má dobré zázemí a úspěšně nakročeno do života, nebo chtěl poukázat na to, že jeho závislost nějak souvisela s tím, že se kdysi Nicovi rodiče rozvedli a ve finále je spojila jeho závislost? Pokud je závislost symptomem celé rodiny, celkem by se nabízela druhá varianta. Zatímco postavu Nica se mi příliš nepodařilo nacítit, postava otce byla celkem věrně zahraná a jednání postavy bylo pochopitelné. Zajímavé bylo hlavně sledovat proces, kterým si rodič nebo blízký člověka, který je závislý na drogách, prochází – od snahy být kdykoli a kdekoli k dispozici, po opakované zklamání důvěry, až po zkoušení drogy samotné a finální „už ne“. Přesto mi jelo v hlavě celou dobu to, jak skvělý film jsou Kobry a užovky – že se to Prušinovskému podařilo fakt vyhmátnout. A zároveň se mi v hlavě pomyslně otevírala kniha „Matka Davida S., narozeného 3. července 1959“ od Yvonne Keusl a říkala jsem si, že tohle by se mělo zfilmovat – že tohle by byl materiál na pořádnej biják o rodičích, jejichž děti skončily na drogách. Pak se není čemu divit, že mi tahle navoněná limonáda o znuděném klukovi, co si ujíždí na fetu a zrelapsuje, protože uvidí v koupelně ampulku s léky, přišla dost otravná. ()

Richie24

Silné téma, silně - občas až pateticky (ale jde to vůbec bez toho?) - podané. Skvělý, uvěřitelný výkon Steva Carella v pro něj netypicky vážné roli. Celkově je však Beautiful Boy až příliš roztahaný, rozvláčný, rozhodně by mu slušela o půlhodinku kratší stopáž. Timothéemu Chalametovi jsem to celé navíc úplně nevěřil - ač je mi jasné, že pro mladého herce musí být takováhle hlavní role brutálně těžká. Kolem a kolem průměr, maximálně lehký nadprůměr. 3 ***. ()

BOURQUE

Film zachytávajúci veľmi osobný vzťah otca a syna, kde posledný menovaný sa stal závislý na drogách. Príbeh, ktorý sám v sebe neobsahuje nejaké nové časti (závislosť na drogách, rehab, opäť užívanie drog, klamstvá, zrada, atď...), avšak vďaka spomínanému osobitného vzťahu je to predsa len trošku iný. Scenáristi síce zabudli na pár drobností (z hľadiska príbehu), ale hra dua S. Carell a T. Chalamet to (čiastočne) kompenzuje. Každý vyzdvihuje najmä výkon Chalameta, ale S. Carell bol taktiež presvedčivý. Škoda však, že z vedľajších hercov nikto nenadväzuje na túto hru. P.S.: „Nechcem žiť vo skutočnom svete! Je mi z toho zle.“ – Drogy nie sú riešením!! Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Rathalos

Zivotopisna drama podla skutocneho pribehu o mladom chalanovi zavislom na drogach,ktory padne az na same dno,zaroven tento film vykresluje hlavne vztah otca a syna,ale i aky dopad to ma na vsetkych okolo,herecke vykony su vyborne,hudba sa mi tiez pacila,no a co sa tyka emocii pocas sledovania,lutost urcite nie,za toto si moze kazdy clovek sam,je to kazdeho rozhodnutie sa dat na tuto cestu smrti,skor som mal zlost a nervy,ale ako celok tuto zalezitost hodnotim naplno...:-) ()