Paroží

• USA Antlers (více)

V izolovaném městě v Oregonu se učitelka střední školy a její bratr, místní šerif, zaplete s jedním ze studentů, jehož temná tajemství vedou až k děsivému setkání s legendární bytostí, která zde byla dávno před nimi. (Falcon)

NiWi

Moje vysoká očekávání možná způsobila, že jsem z filmu neměl tak nadšené pocity jak bych si představoval. Antlers je z řemeslného hlediska rozhodně dobrá práce. Ponurý a depresivně industriální Oregon vytvářel správnou atmosféru, a práce s kamerou a střihem je slušná. Více sem čekal od duchovní stránky filmu, která je upozaděná na úkor vztahů mezi postavami, jejich minulosti a jejich traumat, která mají akorát omlouvat klasicky hororové nelogické chování postav. Monstrum samo o sobě zas tolik nevidíme, a jak pozdě přijde na scénu, tak rychle a nezáživně zmizí. Rozhodně slušný snímek, v rámci žánru však pro mě ničím nevyčnívající. ()

čidlo

70% až na ten ----- . Já bych nebyl tak debilní policajt a střílel bych po všem co se hne a vůbec bych tam...ale koukněte sami. Jinak bylo vše ok. ()

A.Fish

I při relativně krátké stopáži vyloženě předvídatelná nuda se stupidním scénářem. Slovy klasika "Nápad jistě dobrý, výsledky nebyly dobré" ()

okkac

Má to tady nižší hodnocení, než si to dle mne zaslouží. Četl jsem velmi krátkou povídku, podle které je to zfilmováno a opravdu měřítkem je to skromnější, ale Scott Cooper dokáže vytvořit dost hutnou atmosféru oregonského zapadákova. Maskéři a trikaři se opravdu vyřádili na modelech torz těl a finální monstrum, které uvidíme sice jen chvíli má hodně povedený design. Za mne dost spokojenost a jeden z lepších hororů letos. Ale nic, než velmi přijemnou jednohubku nečekejte. 7/10 ()

Pod

Ve stínu Duny, Bonda a kupy Marvelovek vychází nenápadný horor Paroží, o kterém se nikde nepíše a nikdo o něm nemluví. Velká škoda! Takovéto poctivé horory se dnes už netočí. A možná žánr "horor", pod kterým si už většinou představím laciné strašení a lekačky, stále dokola omílané a otřepané zombie, upíry, vlkodlaky, duchy, démony vrahy v maskách... Žánr horor zkrátka film Paroží, krom propůjčení zřejmých prvků, dostatečně nevystihuje. Titulní monstrum, chcete-li bytost, z dávné mytologie severoamerických indiánů působí svěže a originálně. Tvůrci dokonce i s patřičnou úctou přistupovali k původu mýtu a drželi se jeho pravidel, sem tam přidali nějakou tu inovaci/referenci. Daná látka si o zfilmování si vyloženě říkala. Tak na co všichni čekali? Nakonec jsme ale se dočkali. Rozhodně ale nečekejte bezhlavé řádění monster. Zde se jedná o pomalé psycho drama stavíc na týraní dětí, jejich rozvrácené psychice, beznaději a následcích. To vše je zasazeno do věčně mlhou zahaleného upadajícího poloprázdného městečka uprostřed hlubokých lesů na úpatí hor v podzimním období. Zkrátka hutná depresivní atmosféra by se dala krájet a bezvýchodnost situace směřuje k nevyhnutelnému závěrečnému střetu. U filmů tohoto typu většinou platí, že "méně je více". To platí pro monstrum, které po vzoru žraloka z Čelistí vidíme jen okrajově. Když se konečně ukáže, je ještě nechutnější a ohavnější, než jste si přáli. Ztvárnění a design zkrátka čirá radost. Jenže zde to naneštěstí tvůrci s "méně" více přehnali a konec tak nějak bez tváře vyšumí. (Kdo viděl, pochopí dvojsmysl „bez tváře“ - to byla ovšem geniální hnusárna.) Objektivně tedy 4*, jelikož jsem ale vyloženě cílovka a chci více stejného/podobného, dovolím si přilepšit. Také proto, že Paroží si zkrátka zaslouží pozornost a i den po shlédnutí ve mně rezonuje ta tíživá atmosféra. S loňským o chlup lepším, ovšem ve stejném duchu se nesoucím, Pod vodou, má FOX, pardon Disney, velmi slušně našlápnuto k antologické sérii založené na mytologických a kryptozoologických tvorech. No jo, jenže to by ale musel na ty filmy chodit taky někdo jinej, než jen já... ()

David.Darco

Sympatický komorný horor, s trefným castingom sa pomerne úspešne snaží komunikovať prostredníctvom monštra z indiánskej mytológie rodinné traumy a teda menovite vzťah dieťaťa a rodiča a vplyv tohoto vzťahu na dospelého jedinca. Jeden z najsympatickejších hororových zážitkov roka. ()

UhLee

(6,5/10). Paroží pro mě bylo velmi očekávaný film. Dokonce jsem zvažoval návštěvu kina. Bohužel v tu dobu jela nezapomenutelná Duna a potom ještě Eternals. Musel jsem se proto spokojit s domácí projekcí, na kterou přišel čas a teď. Před Vánoci. Ne každý může říct, že se den před Štědrým dnem koukal na horror. A nebyl to vůbec špatný horor. Atmosféra krutého venkova, hlavní hrdina měl oči jako štěňátko a ještě k tomu to hrozné tajemno. Stylem vyprávění bylo Paroží podmanivé a dokázalo vtáhnout do děje už jenom tím začátkem. Měl bych však nějaké výhrady. Ten konec mě teda dost zklamal. Mytické monstrum dostane na frak železnou tyčí? Čekal jsem o poznání lepší zakončení takto rozjeté balady. Ovšem nechutnosti tady byly velice povedené. Ještě teď si živě vybavím situaci s okem a není mi dvakrát příjemně. ()

Cedr

Skvělej vizuál, ale nedokoukatelná nuda s nulovou atmosférou a zbytečně provařeným monstrem. Někdy méně je skutečně více. ()

Avathar

S prehľadom zrežírovaný creature feature s dobre navodenou pochmúrne-depresívnou atmosférou, kvalitnými hereckými výkonmi a funkčnými presahmi mimo žánrové hranice (hoci pokojne mohli byť prepracovanejšie). Plusom sú aj citlivo použité triky (našťastie sa nekoná žiadny digifest) a akurátna stopáž. Celkovo sympatický malý horor, ktorý som si solídne užil. ()

BROKEN_

Pro mě nejočekávanější horor roku. Bohužel jsem nakonec dostal průměr. Nemá to skoro žádnou atmosféru a samotné monstrum, i když je CGI velice dobře zpracované, nešel z něho bohužel strach. Film spíše sází na pomalejší tempo, někdy se to dost táhne. A dále se sází na krvavé scény, které ve mě nic nevyvolávali. Finále jsem skoro prospal, abych se přiznal. Od režiséra Coopera jsem očekával více. 5/10 ()

hajdano

Rozžhavený jelen Větrník začne ohrožovat obyvatele obory, hajný nikde a vše řeší místní učitelka s bráchou od měšťáků. Krásný páchnoucí snímek o oregonské divoké noční fauně se zaměřením na spárkatou zvěř. ()

Lachtaan

Moje slina po folk hororech se zdála být utišena, když se týpek, stojící za výbornými Hostiles, rozhodl vrhnout do vod té nejděsivější odnože mytologie, kterou tak žeru. Měl jsem se ale držet při zemi, sice jsem se dočkal výborně zpracovaného monstra a po sakra dlouhé době i nepříjemné lekačky, také ovšem extrémně odbytého finále. To Cooper a spol. museli vymyslet snad za běhu, protože zbavit se takové hrozby tak patetickou cestou… To bych nesežral nikomu ani v rámci parodie. ()

Qitek

Chce se mi až říct typický Scott Cooper, jelikož si na toho chlapa pořád dávám pozor a ono to pořád není to "ono". Minimálně ne to, co by to mohlo být. Byť nám kluk skáče v žánru - hudební - Crazy heart, revenge drama - Out of the furnace, gangster drama - Black mass, nebo western - Hostiles (zatím asi nejlepší Cooperovo dílo), každá z jeho věcí se vyznačuje silnou atmosférou (většinou špinavou a nasáklou močí a deštěm, hozenou o zábradlí v lednu na verandě), kvalitou hereckého projevu a velmi výraznými momenty, scénami - chcete li. Režie, výborná. Zároveň a já se pořád ptám čím to je a proč, mi každý z jeho filmu vyšumí z hlavy než se vrátím po projekci z hajzlu. Paroží by mě nelákalo nikdy, kdyby pod tím nebyl podepsanej Coop. Momenty a atmosféru to zase má. A jaký. Stejně tak i to negativní. A navrch taky strašně debilní finále. Zatím zcela jistě nejslabší kousek. Tři lidi se serou s takovým scénářem? Džizs fuck. Těžce vydřený tři. ()

Honzek

Poměrně svěží vítr do vod hororu jež obsahoval ingredience které mám moc rád. Malé městečko, atmosféra hustá tak že by se dala krájet, parádní soundtrack, mhlu kterou protíná blikání policejního majáku a znepokojující příběh postavený na pradávném zlu. Herecké obsazení je akurátní a jejich role uvěřitelné. Má to teda poměrně pomalé tempo ale nenudil jsem se ani chvilku, za mě rozhodně velmi slušných 70% ke kterým přidám vřelé doporučení. ()

Johnny.ARN

Čistokrvná Bčkovina o Wendigovi. Tak Bčkovsky temné, tiahle, so šablónkovitými postavami, očakávaným záverom. Nič, čo by nás prekvapilo. Až na tie polorozožrané telá a veľa krvi, to bolo nechutné. 2 z 5 ()

rowdys

Nech by som napiekol akokolvek skvely cheesecake, pokial ho na vrchu ozdobim kozimi bobkami, nikto to zrat nebude. Antlers ma uzasnu kameru, svetla a super atmosferu oregonskeho mestecka ako z Rust Beltu, ale zaroven pribeh toho najgenerickejsieho monster flicku, aky si dokazete predstavit. Cooper ma schopnosti a toolbox na natocenie skveleho hororu, jeho styl by sedel na nejaku sialenost od Lovecrafta. Ale Antoscov The Quiet Boy bol velmi zla volba. ()

oveckaoa

Na začátku sledujeme dva chlápky co kdesi cosi berou jeden má s sebou kluka a něco jich napadne. Jednoho to zabije jednoho pokouše a ten kluk tam vejde a napadne to i ho. Posuneme se dál a sledujeme kluka co má problémy ve škole pak zjistíme , že je to syn toho napadeného  chlápka a bratr toho kluka  a je divný a učitelka se snaží zjistit proč. Zjistí se, že má doma zavřené dva wendigy jednoho násilného (otec) a jednoho  neškodného (bratr) ti utečou a snaží se je dostat. Problém je v kástingu jelikož kluk působí znepokojivým dojmem učitelka je o ničem a zbytek herců nestojí za řeč wendigo na konci je pěkný a triky kvalitní, ale k čemu to je, když na to musíte čekat zhruba 3/4 filmu. 60 procent ()

venison

Horor Paroží má scénář v podstatě poskládaný ze spousty původních dobrých hororů. To je asi jeho největší slabina. Rozhodně tu divák nenajde nic nového. Možná je na americkou půdu trošku víc folkovější než je zvykem. Herci hrají více než snesitelně, natočeno líbivě, zápletka plus mínus funguje, pár ekl věcí taky ukážou.. Já myslím, že tu máme hororově přívětivý průměr. ()

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

02.12.2021

Režisér Scott Cooper (Crazy Heart, Nepřátelé) přibližně před měsícem v kinech představil svůj dlouho odkládaný horor Paroží s Keri Russell a Jessem Plemonsem v hlavních rolích. V současné době však… (více)

Christian Bale v historické detektivce

Christian Bale v historické detektivce

28.02.2021

Režisér Scott Cooper (Nepřátelé, Pryč od pece) a Christian Bale (Temný rytíř) se dohodli na své již třetí spolupráci. Jejich nový snímek bude tentokrát adaptací historické detektivky The Pale Blue… (více)

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

12.03.2020

Jen týden před premiérou se rozhodlo studio Paramount Pictures pro jistotu posunout snímek Tiché místo 2 na pozdější datum. Oznámil to samotný herec, producent a režisér John Krasinski na svém… (více)

Margaret Qualley bude mít hlavou plnou duchů

Margaret Qualley bude mít hlavou plnou duchů

18.02.2020

Herečka Margaret Qualley (Pozůstalí, Tenkrát v Hollywoodu) se upsala novému projektu od režiséra Scotta Coopera A Head Full of Ghosts. Film bude adaptací stejnojmenné knížky od Paula Tremblaye,… (více)