Odvážná loupež svede dohromady nejlepšího experta FBI na chování zločinců (Dwayne Johnson) a dva znepřátelené gangstery (Gal GadotRyan Reynolds). Tady půjde do tuhého. (Netflix)

Klat

Film u kterého nesmíte myslet, jinak zjistíte spoustu nelogických scén atd. Bral jsem to jako úsměvnou oddechárnu.😉 ()

curfew77

Hobbs, Deadpool a (nepatrně!) odvázanější Wonder Woman v jediném filmu spolu, pročež už mu nezbylo na scénář, živého býka ani spoustu lokací, takže je točený ve studiu tak okatém, že vypadá jak ze třicátých let. Minulého století. Rock má aspoň smysl pro vtip a načasování gagu, Reynolds mě nebavil (jako skoro nikde) a Gal? Kdeže jsou časy, kdy se v F&F5 promenádovala v plavkách a kradla si scény pro sebe?!? Tady má hrát sexy vamp zlodějku a přitom neukáže ani koleno. Netvrdím, že Red Notice vysloveně urazí a bezpochyby si na sebe vydělá (už se vlastně stalo), ale pokud bude pokračování, buďte tak moc hodní a obětujte pár mega i na schopného storywritera. 50 %. PS: Rádoby twist v závěrečné čtvrthodině (popírající chování jedné z postav prakticky v celém předchozím ději) je výsměchem, který by neprošel ani ve scénáristické zvláštní škole. ()

Estwen

Kdyby byl trailer o minutu hlášek Ryana Reynoldse delší, tak by se člověk nemusel zdržovat shlédnutím filmu. ()

instageek_cz

Vždycky bylo jasný, že Red Notice bude nejvíc mainstreamovým „blockbusterem“, sázejícím na ty nejočividnější a nejjednodušší lákadla, tak aby mohl oslovit co nejširší publikum. Jediná otázka zněla: Bude to i zk...atracená nuda?:)) Rock je kožená hora svalů, která má z nějakého důvodu opět představovat charismatického „leading mana“ a neodolatelné lákadlo pro každou ženu v dohledu. Jenže se tomu prostě nedá věřit, protože jeho charisma bylo zatím ve všem, kde jsem ho viděl, absolutně na nule. Není to ten usměvavý, věčně vtipkující sympaťák jako v reálu, kdepak, jemu se na ksichtě nikdy nepohne jediný sval. A když, tak to působí spíš strašidelně, jako kdyby mu někdo roztahoval rty do úsměvu neviditelným drátem. Ryan Reynolds nepřekvapivě ani na vteřinu nezavře klapačku, hláškuje jako o život a upřímně, je to on, kdo celé Red Notice drží nad vodou. Prakticky nesleze z obrazovky a pouze díky jeho energii se film nestane nudnou, totálně generickou zívačkou. Jasně, zdaleka ne každej fór sedne, ale pár se jich povede fakt skvěle. No a Gal Gadot, o té ani nemá smysl mluvit, protože její postava nemá žádnou osobnost, žádný charakter, je prostě jenom všemocná, vševědoucí a vždycky všechny převeze, i když pro to divák nevidí ani nezná žádný důvod. Tak to mi přišlo hodně otravný. Scénář stvořil absolvent Vysoké školy líného psaní, spoléhá se v něm jen na náhody a klišé (vždycky nechápu, jak tyhle paskvily můžou prolézt nějakým schvalovacím procesem). Jo a na nějakou super akci rovněž zapomeňte, vrcholem režisérovi invence jsou kamerové jízdy jak z 20 let starého intra v první Mafii!:)) I tak ale Red Notice odsýpá a až mě překvapuje, že jsem se vůbec nenudil. Tenhle film skutečně doručil lepší variantu toho, co sliboval. Je to hlavně díky Reynoldsovi, navíc chemie mezi ním a Rockem funguje parádně. Navrhuju tedy pro případné pokračování kašlat na Gal a natočit akční komedii v duchu klasik s Budem Spencerem a Terencem Hillem!:)) Hodnocení: 6/10     ////    Další recenze a zajímavosti nejen o filmech čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

LAZARUS111

Herecké výkony v pohode ale inak je to nuda a strašne predvýdatelné. Mal som pocit akoby som ten film už videl. Koniec filmu vo mne evokuje strašne zly pocit a strach že bude aj dvojka. ()

knihovna

Zábavná jednohubka, občas zbytečně roztahaná. Samozřejmě nelze čekat intelektuální tsunami, ale jako pohádka pro dospělé dobrý. Spíš tedy za tři hvězdy, ale Rock je můj oblíbený týpek, takže přidám. ()

Ivoman

Příjemná oddychovka hrající si na blockbuster obsazením největších ikon dnešního Hoolywoodu. Překvapivě to stále stejné dokola funguje. Špičkování mezi "chlapáky" je pěkná třešnička. Vlastně jediná Gal Gadot dostala strašně málo prostoru, ale zase to zapadalo do děje. Pečlivá práce, na kterou se klidně podívám znovu. ()

Grondal

Najdrahšia dobrodružná jednohubka. Na úvod treba povedať, že 200 miliónový rozpočet na tomto filme nie je poznať na ničom inom, iba na hviezdnom hereckom obsadení. Týmto nemyslím na hereckých výkonoch, pretože ako ukazuje aj tento film, tie sa tak ľahko zaplatiť nedajú. Tí čo videli aspoň jeden film s Rockom alebo Reynoldsom za posledných 5 rokov, tu od nich dostanú to isté v bledomodrom... a tí čo nevideli, by si mali doplniť filmové vzdelanie. 😊 V tomto prípade to však hercom nezazlievam, pretože predpokladám, že presne takéto dostali zadanie. Gal Gadot hrá tiež to, v čom sa v posledných rokoch nejak udomácnila (tj. sexy drsniačku... lepší výraz ma nenapadá), ale u nej som mal aspoň pocit, že ju natáčanie baví na rozdiel pánov vyššie, u ktorých som mal skôr pocit, akoby boli platený od hodiny než že tvoria nejaké dielo. Zápletka je inak prostučká a má slúžiť iba na to, aby sa na ňu dali navešať nejaké tie akčné scény, naháňačky a bitky a na tento účel postačuje. Film očividne chcel byť instantnou akčnou zábavou a keď od neho človek nebude očakávať viac, nemal by byť sklamaný. Nakoniec potom už len prekvapí slabá úroveň digitálnych trikov v pomere k výške rozpočtu, ale mám pocit, že toto je častý znak Netflix-ovskej produkcie a pripisujem to tomu, že streamovací gigant si proste nevie postrážiť peniaze tak ako dlhoročné hollywoodske štúdiá. ()

johnsnow

SPOILER ALERT: Hento stálo 200 melónov? Akože potom museli našej trojici dobre zamastiť kešeň. pretože už od začiatku takmer všetko čo sa odohráva vonku pôsobí extrémne greenscreenovo. Naša trojica je celkom fajn, i keď Reynolds opäť hrá Deadpoola (ale našťastie vie byť i vážnejší a rozhodne nie je v kuse kokot ako v Zabijakov osobný strážca 2 (2021) ) Čo ale ešte zabolí je záverečný zvrat, pretože ako sorry ale uveriť Rockovi, že je agent a nie skurvená sviňa bolo absolútne nereálne.  Navyše ma strašne sralo, že v podstate s Reynoldsom vyjebali. Avšak záver kde Reynolds vyjebe s nimi ma zahraje pri srdiečku (šak boli to kurvy takže tak im treba). Akcia poteší, aj striedanie lokácií, zapojenie náckov a pár odkazov na rôzne pop kultúrne snímky. A film je dôkazom toho, že nie Netflix dáva do filmov multikulti a LGBT veci ale tvorcovia. Slabšie 4* a koniec žobre o pokračovanie tak prosím dajte to do paprčí inej osobe.  Thurber je rutinér. 3.1.2022. Znižujem na 3* pretože som si spomenul, že The Tomorrow War (2021) stálo tiež okolo 200 melónov ale tam je tie peniaze vidieť. A tá scéna s tým bujačiskom, tak to bolo hnus. ()

Hemlock

Když se v jednom filmu sejde vrcholový komediant, aktuální akční špička a kundička meziplanetárních rozměrů, tak není co řešit. Skvělá akce, trefný humor a paní Gadotová - toto je od Netflixu trefa do černého, vlastně spíše do červeného a já můžu jen doporučit… ()

RigorMortis

Letom svetom s Rockom. Tri celebrity v hlavnej úlohe,  predvídateľný dej, greenscreen (CGI?), Ed Sheeran a plot twist zakaždým, keď ste si povedali, že by to už konečne mohlo skončiť. Pozeralo sa na to ale dobre a dve hodiny zbehli neskutočne rýchlo. ()

hrumsrt

Podle čísel zatím nejúspěšnější filmový projekt od Netflixu.. Už nejde ani doufat, že Netflix bude platit miliardy za filmy, které posunou kinematografii a nepůjde jen o další spotřební projekt. Když vidím ten rozpočet, tak za co to mohli utratit?! Co v tom filmu máme - herce a lokace nic víc! Nemuseli platit žádnou techniku nic prostě.. Takže z toho vyplívá, že těch téměř 200 mega si převážně rozhodili herci.. Neuvěřitelná sázka na jistotu! Originalita? Ne. Napětí? Ne. Humor? Ano, ale jen na sílu tlačené hlášky Ryana Reynoldse. Finální zvrat i asi celkem je překvapivý, ale že by to šokovalo. Co mě ale vytáčí, je takovéto odtajnění situací, které diváka překvapí (udělají z něj vola). Naprostý mix všeho možného, od dobrodružných Indiana Jonesů po komedie ve stylu Hurá do basy. Třešničkou je pak cvrnkálista Sheeran zmiňující svoje účinkování v Game of Thrones! 35% ()

sniperjozef

Vyměňte Gal Gadot za Vanessu Kirby, lodě za auta a tradá máte Rychle a zběsila Hobbs vs Shaw... Ale pořád to tomu Netflixu lidi žerou. Mě vlastně ani nevadí béčková akce (doufám že si snímek nehraje na něco víc), ale tohle je prostře odfláknuté, po 15ti minutách nudné, předvídatelné a celé je to strašně hloupé. ()

ESNYR

Není to špatný nápad, mix Indiany Jenese, Bonda a trojce sympatických lidí  by se mohl i podařit ale ve své komplexnosti nenabídne nic jiného než Dwane Johnsona jako Dwayne Johnsona, Ryana Reynoldse jako Ryana Reynoldse a Gal Gadot jako "erotický oběkt" (Neumím herectví Gal Gadot přesně zaměřit takže se nebudu snižovat k urážkám) Hudba do toho vůbec nesedí, chvíly zní jako kdyby proti sobě bojovaly celé armády o Helmův Žleb a za 2 minuty zní jak z animáků Bugse Bunnyho (pominu ty šílené vsuvky tuctuc, ducduc a černošský rýmovačky) Moc to nefunguje. Reynolds už je mi doslova protivný jak je všude a pořád se o něm od Deadpoola mluví jako o super hvězdě - jeho asi 4 herecké výrazy jsou zlo - Johnson neumí hrát a nikdo mě nepřesvědčí o opaku a jeho sem tam slušná role se dá brát za jakési seriozní hraní ale jinak je to stejný panák jako Reynolds. Gadot je prkno v jakékoliv roli a nebýt toho že je alespoň sexice, nemyslím že by se v Hollywoodu dostala k něčemu víc než k ječení v gumových horrorech .... Popisovat mnohavrstevnost tohoto filmu je stejné jako chtít popisovat děj v Rampage. Logika příběhu evidentně chybí a hledat v asi 8 překvapivých zvratech a odhaleních něco víc než Cimmrmanovskou šarádu může jen někdo komu je tak 12 let. Lokace sice působí alespoň zajímavě dokud vám nedojde že budou s největší pravděpodobností CGI. Za mě tak 3 hvězdy ale spíše 2 a jednu slabou. Asi to hodně lidí pobaví takovým tím nenáročným způsobem - dvojka je zajištěná, pitvoření bude pokračovat. (k mému naprostému překvapení, nalezeno na Netflixu v dabované verzi) Dodatek : a já tomu ty dvě hvězdy dám. Tohle na tři není když o tom tak přemýšlím. ()

Mikecat

Perfektné! Vtipné, akčné, bez zbytočných kŕčov, dostatočná dávka napätia, zaujímavé rozuzlenie, len škoda že v predposlednej scéne neukázali Gal v tých sexi ružových šatách. Taký kríženec Ocean eleven, Indiana Jones a James Bond, ale v tejto trojke to skvele funguje. ws ()

cernakus

Chtělo by si položit otázku, zdali tohle má Reynolds zapotřebí, ale myslím, že by našel 20 miliónů důvodů, proč do toho šel. Jedná se o stejný model příběhu, jako v případě Bodyguarda Salmy Hayekové. Bohužel stejně pitomý. Reynolds je tahoun a jen kvůli němu jsem uvažoval o třetí hvězdě. Jeho vtípkový podpis se táhne filmem a naprosto přesně poznáte, kde k jinak tupému, nudnému a nezajímavému scénáři připisoval on - protože jsou to jediná místa ve filmu, kde se smějete. Židovka dokazuje, že je přehypovaná neherečka, které už ta čtyřicítka na krku jde znát a profesionální neherec Johnson hraje tu svoji kuličku jako vždycky. Na filmu jde také poznat velmi slabý rozpočet, kdy 60 miliónů ze 160 schlamstly gáže pro ústřední trojici a dalších cca 80 mega sežralo u Netflixu typické uplácení místních filmových darmožroutů, aby netflix neměl problémy s úřady. Za zbylých 20 mega se akční film natáčený ve 3 lokacích udělat nedá. takže triky jsou průměrné, nekvalitní CGI všudypřítomné a celkově je těch akčních složek málo. ()

a0001 odpad!

Len mi napadlo, že pre koho také sr.čky točia.. Pretože takže niečo megatrapné vyprodukovať stojí určite veľa vlastnej sebaúcty zo strany réžie, scenára a hlavne hercov, pretože tí zo seba robia väčších idiotov akými sú, teda aspoň dúfam, inak by mali poberať invalidný dôchodok kvôli mentálnej poruche. Robiť zo seba idiota.. No to bolo naposledy IN v čase blbý a blbší.. To je minulé storočie.. Aj keď USA nevie humor doteraz inak... Žiaľ.. Je to úbohé. 0.0% ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

12.01.2023

Netflix oznámil pokračování filmu Gray Man

Netflix oznámil pokračování filmu Gray Man

27.07.2022

Ačkoliv čísla sledovanosti nejnovějšího netflixovského „blockbusteru“ s cenovkou 200 milionů dolarů nejsou nikterak oslnivá, alespoň ne ve srovnání třeba s podobně laděným Red Notice, streamovací… (více)

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí