Výpravná koprodukční česko-slovenská pohádka o tom, co všechno se může stát, když nedostanete od sudiček do kolébky ani kapičku štěstí... Filmová pohádka režiséra J. Nvoty vznikla jako česko-slovenská koprodukce a vypráví příběh o tom, jak skromné děvče málem přijde o štěstí kvůli nezodpovědné sudičce, ale díky dívčině vytrvalosti a talentu a za pomoci popletených kouzel se všechno v dobré obrátí. Pohádka začíná ve chvíli, kdy přijde na svět děťátko a ke kolébce spěchají tři sudičky. Jedna má Johance do života darovat výjimečné vlastnosti, druhá překážky na cestě životem a třetí naděluje štěstí. Co se ale stane, když poslední ze sudiček, Tea (E. Vášáryová), svůj úkol nesplní? V pohádce plné napětí, humoru a překvapení se o tom na vlastní kůži přesvědčí její hlavní hrdinka, šikovná a sympatická Johanka (D. Zeleníková). Nemohou chybět ani král (O. Vetchý) a královna (známá slovenská šansoniérka S. Tobias), poněkud tvrdohlavý princ (F. Cíl) a jeho sestra, princezna stejně svéhlavá (slovenská zpěvačka Kristína). Chamtivý strýc a zlý bratranec se k Johance nechovají hezky, naštěstí proti nim zasáhne spravedlivá víla Tea. Jak už to tak v pohádkách a někdy i v životě bývá, je to především velká láska, která pomůže také Johance zdolat všechny překážky osudu. Nebude to ale snadné… (Česká televize)

Marty1905

Originální děj pohádky. Jinak pohádka nebyla nic závratného, úplně sem se nenudil, ale více jak dvě hvězdičky dát nemuhu. ()

jerzy1976

Jedna hvězda za výpravu. Jinak tedy scénář hrůza... Jdu editovat včerejší hodnocení Svatojánského věnečku, protože ve srovnání tady s tou slátaninou je to veledílo... ()

bratr_jezek

Začátek připomene Popelku tím, jak hodná a hezká dívka je odstrkovaná a v pozici služky pro všechno je utráceno její věno nezodpovědnými příbuznými (strýc a jeho syn), druhá část, kdy se Johanka přestrojí a obtížena tímto "tajemstvím" vnikne do zámku a účastní se turnaje, aby princezna nepřipadla zlému hraběti, trochu připomíná pár scén z pohádky Bajaja. Bohužel obě zmíněné pohádky tuto hravě strčí do kapsy a ani taková herečka jako je Emília Vašáryová (jako popletená sudička obstarávající křečovitý humor) to nezachrání. Příjemně překvapuje jen Johanka, princ je takový větroplach, že ho zachraňuje jen sympatická tvář Filipa Cíle a jeho nejlepší kamarád je strašné pako utvrzující staré moudro, že láska (tady princezny) je někdy opravdu slepá. Pohádka jako celek nefunguje, nějak nudí, neutíká, prostě spíš podprůměr, za neokoukanou krajinu, Johanku, hudbu a ústřední píseň srovnávám hvězdy alespoň na slabý průměr. ()

darius1706

Za mě dobrý, překvapuje mě, že hodnocení je nižší, než ta strašlivost jménem Svatojánský věneček. Tu jsem hodnotil jinde, takže ano, je to v podstatě vykradená Popelka. Ale zase tak tragicky to nedopadlo a hlavně dětem se to líbilo. Vadil mi trochu představitel prince, který měl místy divný výraz, ale jinak to docela šlo. Dal bych tři hvězdy, ale jednu musím přidat za Ondřeje Vetchého, který byl po dlouhé době opravdu výborný král, podle mého mu ta role skvěle sedla. ()

JerryPilsen

Docela nezvládnuté,přestože námět by docela ušel.Dementní sudička se vždycky objevila když byla ve scénáři díra,ale logiku to nemělo celé. ()

Rob318 odpad!

Nebylo tam vůbec nic, možná by to chtělo složit poklonu Juraji Nvotovi, že byl schopný natočit "něco úplně o ničem" . Tohle tedy fakt ne. ()

kinoholik

Mně se tahle pohádka líbila. Nemám jí co vytknout. Z principu mně vadí jen dabování slovenštiny do češtiny. Děsím se, až se dočkáme předabování třeba Krkonošských pohádek. ()

eek

U téhle pohádky mi došlo, že nesnáším starý víly. Ty se ztrátou paměti sou obzvlášť děsný. Jedinej klad je že ji nehrála Bohdalová. Johanka byla první polovinu filmu ošklivá, s klukem by si ji spletl jen uplnej dylyn a mám podezření že prince měl původně hrát někdo jiný, bo ten jeho kabát byl tutově šitej na někoho jinýho. vlastně všechny kostýmy byly tak nějak veliký, moc látky nebo co, tak trochu jako když si brouk oblíknul farmáře. a finta s tajemným rytířem co splní všechny úkoly a získá princeznu byla natolik rafinovaná že k ničemu. jako celá pohádka ()

PORTER44

Pohádka hodně špatná jak příběhem -plnění třech úkolů které už jsou tak moc ohrané a ještě jejich výběr a provedení katastrofa za druhé herecké obsazení kromě Vetchého,Vašáryové a Kristiny se na ty herce nedalo koukat a za třetí prostředí a kostýmy slabota, byl vidět hodně slabý rozpočet. ()

omega_SK

Zial slabucke. Kostymy, krajinka, kamera, rezia, to vsetko by slo, ale postrada to poriadnu davku humoru, lepsi pribeh a hlavne 2-3 hercov co by to tahali. A to najdolezitejsie "rozpravkovu ceresnicku" tu predstavuje len chudatko "postihnuta" sudicka, ktorej kuzla sa spustaju na jedno kopyto "jen se to tam mele". Kam sa podela fantazia? Ked je na rozpravke najlepsia zaverecna pesnicka Kristinky, tak cosi nieje v poriadku. ()

Hrnek

Televízna rozprávka, ktorá sa dala dopozerať. Viac som od toho nečakal. Bolo to síce nudné, ale za speváčku sa to oplatilo vidieť. Bola lepšia, ako herečka v hlavnej úlohe. Inak sú všetky tie rozprávky u nás na jedno kopyto. Vyzeralo to až príliš súčasne. ()

IGATY

Škoda slov pro hodnocení této slaboty. Smutné je, že kvůli snaze předabovat slovenské herce (aby se našim dětem slovenština vzdálila ještě víc) amatérským způsobem dabují sami sebe i čeští herci, netrefují se "do pusy" a celé to působí dojmem, že zvuk tak nějak plyne nad obrazem. O ne zrovna úchvatném ději se stejně slabým scénářem nemluvě. Toto dílo řadím mezi ta, která už znovu vidět nepotřebuju. ()

to08.net

Bezpochyby jedna z těch nejlepších, co se za poslední dobu urodila. Osobně mě těší, že se na koprodukci podílely obě země z bývalého Československa. ()

Generi

Juraj Nvota by sa mal venovať divadelnej réžii. Určite nie rozprávkam. Tejto rozprávke som neuverila nič- Dominika Morávková ako chlapec???- Kristína neskutočne toporná princezná, herci z Astorky totálny prepadák, lacné kostýmy, amatérske scény koňských pretekov, jazdenia na koni, atd... všetko zle. Jediné plus bola pre mňa víla Emílie Vášaryovej a jej čarovanie. Tá bola kúzelná a jediná uveriteľná postava v tejto frašky. ()

RKNitra

....iba za to, že ten príšerný scenár nakrúcalo kopec zaujímavých i výnimočných tvorcov (ale výsledku to aj tak nepomohlo)... / skoro ako väčšina slovensko-českých rozprávkových televíznych projektov (česť výnimkám!) ()

milos.bradik

Je to hrozná hloupost. Čarodějnice, která každé kouzlo splete a holka, která se zamiluje do prince asi proto, že je to princ, protože nic jiného na něm není zajímavé. Navíc to, jak jej chodí šmírovat k jezeru působí poněkud podivně. Celkově ovšem v úrovni nových pohádek průměr, takže tři hvězdy. ()