• gogo76

Ach jaj...Asi pred mesiacom som prvý krát zachytil správu o novej rozprávke aj so speváčkou Kristínou v réžii J. Nvotu. Hovorím si fajn, Nvota! to by mohlo mať úroveň! Lenže nechcel som veriť vlastným očiam, že ešte aj Vášaryovú budem kritizovať za herecký výkon. Celé to pôsobí ako guláš, presne podľa Vášaryovej kecov MELE-MELE. Ono sa tam mele všetko a so všetkým, vždy sa niečo deje, ale akoby to nemalo scenár a scény si tvorcovia len tak plácali na kolene a za pochodu. Triky film nespasia, musí tu byť príbeh. A ten o dievčati, ktoré si dá čiapku a všetci si zrazu myslia, že je chlapec a nikto ju nepozná, tak ten môže zožrať len naivný blbec. Turnaj o ničom, "hádanka" úplný trapas, ale najviac zo všetkého ma rozčuľovali nepresvedčivé herecké výkony, niektoré na úrovni školskej besiedky. Jediná presvedčivá bola snáď S. Tobias a na moje prekvapenie sa ako tak držala i sama Kristína, narozdiel od C. Buckingham. Už aj tých skromných 85 minút dávali tušiť prúser, len skutoční majstri dokážu za tak krátku stopáž povedať všetko bezchybne. Nefunguje príbeh, atmosféra, spomínané herecké výkony, tak čo pochváliť? Snáď snahu urobiť na Vianoce novú rozprávku a nehrabať sa stále v minulosti, výpravu, exteriéry a záverečnú pieseň od Kristíny. Juraj Nvota ako režisér ma neskutočne sklamal. 40%.(26.12.2015)

Klidně raději tuto kvalitní recyklovanou klasiku (třeba tak trošku ne nepodobnou Třem oříškům ..) držící se ale toho základního, co dělá pohádku i pro menší děti velmi dobře ´koukatelnou´ .. než ty více oslavované novodobé ´moderní´ kostrbaté pokusy obsahující různé násilně vložené technické motanice (25.12.) zapomínajíc přitom na to nejdůležitější, a sice, že tohle je především a hlavně pro děti a ne jejich rodiče, takže ...(27.12.2015)

Tak poslední letošní vánoční pohádka za námi. Nebudu lhát, z pohádek na ČT1 byla nejslabší, ale rozhodně to nebyla taková tragédie jako Tři bratři nebo loňská pohádka Kdyby byly ryby. Hlavně první polovina pohádky je na tom špatně, tak je hodně nudná. Druhá polovina funguje o něco lépe, ale asi nejlepší věcí na této pohádce závěrečná písnička od Kristíny. 60 %(27.12.2015)

• mchnk

"Bele bele, ať se to všechno mele...". Řekly si nepochybně scenáristky, naházely do hrnce jedné z letošních premiérových pohádek všechna možná témata a dochutily neskutečně absurdním kýčem. Juraj Nvota poté servíruje mastný pohádkový fast food, který se hodí tak maximálně na nedělní ráno na Déčku pro malé předškoláky. Dokoukal jsem jen díky krátké stopáži, dvěma krásným slečnám a Emílii, kterou jsem ovšem chvílemi opravdu litoval.(28.12.2015)

Z letošních nabízených pohádek mi Johančino tajemství nakonec sedlo nejlépe. Musí se totiž prokousat úvodní třetinou, ve které si zvyknete na otřesný český dabing (podle mě na něj zvlášť dojíždí sudička Emílie Vašáryové), a přežijete jediný hloupý pokus o vtip s koněm. Pak už je to vcelku klasický příběh na kterém je nejhezčí to, že se postavy chovají vcelku rozumně a že to Johance s princem dohromady sluší.(28.12.2015)

• - Pieseň víly naspievala Emília Vášáryová, hudbu zložila Sisa Michalidesová a text napísal Peter Konečný. (Zdroj: rtvs.sk)

• - Hudbu k záverečnej piesni filmu, „Na bieleho koňa“ zložil Martin Kavulič, text napísal Kamil Peteraj a spieva ju Kristína, ktorá vo filme vystupuje v úlohe princeznej, ktorá sa zhodou okolností volá tiež Kristína. (Zdroj: rtvs.sk)

• - Kristína Peláková a Ondřej Vetchý sa stretli už pri filme Život je život (2014). Tento film bol zároveň prvým, v ktorom Peláková hrala. (Johnny.ARN)