• Tommassi3

"Co když to byl jen nějaký přelud ??" - "Sám jsi přelud !!" ;) Myslím, že není tajemstvím, že naši bratia spod Tatier až na několik málo čestných výjimek pohádky veskrze vlastně nikdy pořádně neuměli.. Tohle je totiž neskutečně jalový kostýmní mix žánrových motivů, navíc naivně vykrádající Tři oříšky pro Popelku, s dokonale příšerným scénářem a ztrapňující se Vášáryovou, který tu moji teorii jen potvrzuje.. A chudák Ondra Vetchý, co zde nemá absolutně co hrát, poslední dobou na Slovensku herecky hodně vytížený, už začíná vypadat jen jako smutné memento starých časů, jen při vzpomínce na něj a Bočanovy hravé pekelníky je totiž jednomu docela těžko u srdce.. Trnovou korunu všemu (zejména úpícímu divákovi) nasazuje naprosto obludný dabing..(26.12.2015)

• Linda.csfd

Pohádka bez děje, bez příběhu, taková strnulá a neživá. Předpokládám, že herci mluvili slovensky a nadabovaní byli česky, tudíž ty texty neseděly na to, co postavy říkaly a to mi děsně vadilo. Radši bych to poslouchala slovensky. Ty texty byly neprožité, bez emocí, jen čtené. Postavy nesympatické... no škoda mluvit (psát).(26.12.2015)

• honajz

Utahaná nuda bez vtipu. Kopie Tří oříšků mixnutá sem tam nějakými gay scénami, pak zoofilií a kdovíčím ještě. Bez vtipu, bez nadhledu. Když po několika minutách odhadnete, kdo s kým a jak, a hlavně, jak to celé skončí, a pak jen trpíte nudou, než se odehraje další povinná a často zbytečná a natahovaná scéna, je něco zle. Popletená sudička je tak vtipná, že má člověk chuť jí dát pár facek, aby se probrala, nebo ať ji už raději vezmou do domova lidí s Alzheimerem. A nechápu, co mají filmaři pořád s tím věnečkem, to má být nějaký nový trademark?(26.12.2015)

• Wysch

Tak asi bych začal tím, že z tria vánočních ČT pohádek má Johanka nejlepší look, co se výpravy týče. Což je kolem a kolem asi to jediné plus, které film má. Zrzky obecně nemusím, takže tady Johanka ztrácí. Žádná z ostatních postav není nijak zapamatovatelná, a není to tím, že herci jsou špatní. Spíš nemají co hrát. Příběh je nudle z nosu a ždímá jedno klišé za druhým, a navíc dělá z postav obecně pitomce, protože prsatou Johanku by v přestrojení poznal i slepý panic. A ke všemu to zazdívá předabování. Slovensky snad ještě rozumím, a tak mi přes oči úplně nelezlo to, že postavy byly prostě zdabované do češtiny. Jo a snad abych nezapomněl, Johančino tajemství je totální mozková mrdkovina, ze který mi kleslo IQ z 99 na 90. Děkuji pěkně.(26.12.2015)

• Malarkey

Pohádka, ve které je tak strašně málo zla, že to chvíli vypadá, jak kdyby Slovensko ve své kinematografii vytáhlo nějakou červenou knihovnu. Fakt, že jo. Nehledě na to, že opět se rozčiluju nad tím, jak Slováci nechají nadabovat svůj film do češtiny, aby nám to jakoby vyznělo líp. O to horší bylo, když jsem den na to na slovenské televizi viděl jinou česko-slovenskou pohádku, kde český herec byl nadabovaný slovenštinou úplně jiným hercem. Kam na to ti distributoři chodí? Kdyby to všechno nechali po svým, věřím, že by to bylo daleko lepší. Nebo taky ne. Rozhodně by to ale pro režiséra bylo větší umění sladit.(29.12.2015)

• - Vo viac ako 3 tuctoch scén boli použité špeciálne digitálne triky. Vyše 30 percent exteriérových scén bolo nevyhnutné digitálne retušovať, aby boli odstránené súčasné prvky. (Zdroj: rtvs.sk)

• - Vo filme sa využilo až štyristo kostýmov. (ambron)

• - Kristína Peláková a Ondřej Vetchý sa stretli už pri filme Život je život (2014). Tento film bol zároveň prvým, v ktorom Peláková hrala. (Johnny.ARN)