• Tuax

Škoda dabingu, který tomu moc nepřidal spíše ublížil. Jinak ten příběh je stylový, ale zpracování v mnoha směrech drhne. Chvílemi to má dobré, světlé okamžiky, ale po většinu doby, to bylo takové rozpačité. Herci mi přišli takoví nesví, protože už dialogově to v mnoha chvílích je silně slušně řečeno podivné. Lepší by snad bylo, kdyby ty postavy ani nemluvily. Závěrečná písnička ukázala, že minimálně v tomto směru to mohlo být pěkné, tak je škoda, že ve filmu písničkování není, tímhle stylem by to nejspíše dost pozvedli. Hlavní hrdinka sice neokoukaná, ale ani se mi v roli tzv. pohádkové hrdinky, zde v kombinované víeroli nelíbila. Sudička, kouzelnice a ta jejich hláška, to bylo takové nepovedené, takové nedotažené. Kostýmově dobré, ale jinak mi výprava přišla taková úsporná a ne příliš zajímavá. Koukatelné to je, jsou v tom momenty co se mi líbily, ale jako celek mě to docela zklamalo.(23.12.2017)

• Sabrewulf

To už musí být člověk umělec, aby dokázal sesmolit takovou slátaninu. Když vynechám příšerné postsynchrony, nesympatické herce (Oľhová by mohla hrát spíš smrtku), hudbu, která se k filmu vůbec nehodila (např. při krocení koně naprosto mimo) a vesničanku, co učí prince střílet z kuše, pořád mi zůstane urážející patlanina bez hlavy a paty. Já se nedokážu vžít do myšlenek dnešních dětí, ale myslím, že trocha přímočarosti by neuškodilo. Tady si berou od každé pohádky něco, vymýšlí úplně ZBYTEČNÉ kličky, které mají nulový smysl (tedy krom prodloužení stopáže) a dopadá to tak, že pohádka skončí a já mám v hlavě vymeteno a vůbec nepobírám, o čem to vlastně bylo. Nevím, jestli byl horší věneček či tohle, ale jasným vítězem letošních Vánoc je Korunní princ.(26.12.2015)

Tak poslední letošní vánoční pohádka za námi. Nebudu lhát, z pohádek na ČT1 byla nejslabší, ale rozhodně to nebyla taková tragédie jako Tři bratři nebo loňská pohádka Kdyby byly ryby. Hlavně první polovina pohádky je na tom špatně, tak je hodně nudná. Druhá polovina funguje o něco lépe, ale asi nejlepší věcí na této pohádce závěrečná písnička od Kristíny. 60 %(27.12.2015)

• MatoFILM

Ďalší klinec do rakvy slovenskej kinematografie. Sviatočne vyprodukovaný fabrikát z produkcie RTVS, ktorý prehráva na všetkých frontoch. Obsadenie na čele s nesypatickou Zeleníkovou je slabé a seba strápňujúce, režijne odfláknuté, bez jediného nápadu už tak mizerný príbeh lacne odvyprávaný a vizuál už tradične slovensky nudný. Ak nemám peniaze a schopných hercov tak film nerobím !(26.12.2015)

• Malarkey

Pohádka, ve které je tak strašně málo zla, že to chvíli vypadá, jak kdyby Slovensko ve své kinematografii vytáhlo nějakou červenou knihovnu. Fakt, že jo. Nehledě na to, že opět se rozčiluju nad tím, jak Slováci nechají nadabovat svůj film do češtiny, aby nám to jakoby vyznělo líp. O to horší bylo, když jsem den na to na slovenské televizi viděl jinou česko-slovenskou pohádku, kde český herec byl nadabovaný slovenštinou úplně jiným hercem. Kam na to ti distributoři chodí? Kdyby to všechno nechali po svým, věřím, že by to bylo daleko lepší. Nebo taky ne. Rozhodně by to ale pro režiséra bylo větší umění sladit.(29.12.2015)

• - Pôvodne sa mala rozprávka volať Izabelino tajomstvo, no tvorcovia napokon zvolili iné meno. (ambron)

• - Pohádka Johančino tajemství se natáčela na Bojnickém a Zvolenském zámku, na vodním hradě Hronsek a dalších malebných lokalitách v okolí Banské Bystrice a Bratislavy. (otík)

• - Kristína Peláková a Ondřej Vetchý sa stretli už pri filme Život je život (2014). Tento film bol zároveň prvým, v ktorom Peláková hrala. (Johnny.ARN)