• Sabrewulf

To už musí být člověk umělec, aby dokázal sesmolit takovou slátaninu. Když vynechám příšerné postsynchrony, nesympatické herce (Oľhová by mohla hrát spíš smrtku), hudbu, která se k filmu vůbec nehodila (např. při krocení koně naprosto mimo) a vesničanku, co učí prince střílet z kuše, pořád mi zůstane urážející patlanina bez hlavy a paty. Já se nedokážu vžít do myšlenek dnešních dětí, ale myslím, že trocha přímočarosti by neuškodilo. Tady si berou od každé pohádky něco, vymýšlí úplně ZBYTEČNÉ kličky, které mají nulový smysl (tedy krom prodloužení stopáže) a dopadá to tak, že pohádka skončí a já mám v hlavě vymeteno a vůbec nepobírám, o čem to vlastně bylo. Nevím, jestli byl horší věneček či tohle, ale jasným vítězem letošních Vánoc je Korunní princ.(26.12.2015)

Nová slovenská rozprávka. Prvé sklamanie - dialógy boli tichšie ako hudba, tak niekedy nebolo počuť o čom je reč?? Po druhé - scenár , priemerné . Po tretie - niektoré herecké výkony , veľmi priemerné. Čo ma zaujalo: Emília Vášaryová , Ondřej Vetchý a Matej Landl, kamera a krásny kôň v hlavnej úlohe. Celkovo - 50%.(26.12.2015)

nie som si tak úplne istý, či je vhodné hľadať chybu v réžii filmu. Videl som Nvotovu Muziku, videl som Eštebáka. Je síce pravda, že rozprávka je úplne iný žáner a vyžaduje si aj iný prístup k práci ale skôr si myslím, že chybu treba hľadať inde. Podľa mňa tu zohral veľkú úlohu strih. Pripadalo mi to trochu ustrihané človek sa nedostal ani do atmosféry a už to bolo fuč (neviem či za to tak trochu nemože RTVS, nakoľko niektoré diela proste musia splniť stanovenú metráž a ani o minútku viac, či menej aby boli vhodné zaradenia do vysielania ) Čo sa týka hercov, ja až tak skeptický nie som... Milan Ondrík prekvapuje čím ďalej tým viac, pani Jana Oľhová tiež veľmi dobre, mladý herci podľa mňa tiež celkom fajn až na Kristínu. Na to že vyštudovala herectvo tak by som očakával trochu lepší výkon, spev jej ide krajšie, soundtrack je geniálny. Tuším mal film pracovný názov Tretia veštba, čo by podľa mňa bol pre túto rozprávku asi lepší názov. Oblúk filmu sa podľa mňa odrážal od nevyslovenia poslednej veštby po jej vyslovenie, kedy film aj končil a tak mi to príde ako logickejší názov. Mňa osobne celkom dorážali tie umelé digitálne efekty, na to ale aký krátky čas mali na realizáciu diela si myslím, že to bolo v poriadku, aj keď... zostáva zrejme na zvážení samotného tvorcu, či menej nie je niekedy viac a či tam tie efekty boli nutné.(27.12.2015)

• Tommassi3

"Co když to byl jen nějaký přelud ??" - "Sám jsi přelud !!" ;) Myslím, že není tajemstvím, že naši bratia spod Tatier až na několik málo čestných výjimek pohádky veskrze vlastně nikdy pořádně neuměli.. Tohle je totiž neskutečně jalový kostýmní mix žánrových motivů, navíc naivně vykrádající Tři oříšky pro Popelku, s dokonale příšerným scénářem a ztrapňující se Vášáryovou, který tu moji teorii jen potvrzuje.. A chudák Ondra Vetchý, co zde nemá absolutně co hrát, poslední dobou na Slovensku herecky hodně vytížený, už začíná vypadat jen jako smutné memento starých časů, jen při vzpomínce na něj a Bočanovy hravé pekelníky je totiž jednomu docela těžko u srdce.. Trnovou korunu všemu (zejména úpícímu divákovi) nasazuje naprosto obludný dabing..(26.12.2015)

Ze dvou mnou viděných letošních premiérových pohádek ta lepší, i tak ale stále jen průměr. Lepší dialogy i režie, ale postavy nic moc. Jinak řečeno, proč by se do prince a jeho přítele vůbec měl někdo zamilovat, princ nezodpovědné pako a jeho společník ňouma k pohledání, co na něm princova sestra viděla je mi záhadou. I jako oficiální šovinista musím prohlásit, že ženská hrdinka byla podstatně sympatičtější. Ale klasický pohádkový problém. Z drobný holky výměnou šatů kluka neuděláte, tomu by nevěřilo ani děcko (nehledě na to, jaký že to vlastně mělo důvod?).(26.12.2015)

• - Natáčanie prebiehalo aj v obci Kopčany (Slovensko, okres Skalica) v žrebčíne, ktorý od čias Márie Terézie slúži na chov koní a v súčasnosti prechádza rozsiahlou rekonštrukciou. (Samuellsson)

• - Vo filme hrá kôň, ktorý vystupoval aj v americkom veľkofilme Príbeh o rytierovi (2001), kde sa na ňom viezol priamo Heath Ledger. (Zdroj: rtvs.sk)

• - Vo viac ako 3 tuctoch scén boli použité špeciálne digitálne triky. Vyše 30 percent exteriérových scén bolo nevyhnutné digitálne retušovať, aby boli odstránené súčasné prvky. (Zdroj: rtvs.sk)