• Marek1991

Tak vážení pele mele :D Keď rozprávka skončila moja mama povedala niečo v zmysle, že túto rozprávku už viac nech nedávajú, akurát tak po polnoci. Môj otec volal môjmu ujovi, ktorého tuším zobudil a ten zo seba dal niečo v zmysle, že záver je pekný. No, hrala pieseň od Kristíny, podľa asi celej našej rodiny, čo to pozerala, to najlepšie z celej rozprávky. Otec sa vyjadril niečo v zmysle, že scenárista asi nepozeral klasické slovenské rozprávky, mama že akurát tak Flintstoneovcov. No, neviem, keďže mne sa to zdal skôr taký mix rôznych motívov z našich starších rozprávok, ale možno to naši mysleli v originálnosti, v humore, v nepredvídateľnosti, keďže môj otec pri viacerých scénach predvídal nasledujúce. Takže môj brat, ktorý drvil strieľačku o veľa neprišiel, akurát tak ako ja si po dlhej dobe neľahol do rodičovskej postele medzi otca a mamu ako decko a nesledoval s nimi v rodinnej atmosfére podľa mňa znesiteľnú vec, kde aj tak išlo skôr o niečo iné než to, čo sme pozerali. Tieto dojmy som napísal aj na sociálnu sieť, kde ma cez iný profil sleduje moja teta a nemá veľmi rada, keď tam píšem niektoré veci a asi za to schytám, no ona aj tak dnes zadrela babke, ktorá má asi už Alzheimera a nepamätá si mnoho vecí, dokonca ani čo dostala pod stromček, že tak jej to znova ukážeme a bude sa znova radovať. Proste chápete, že niektoré veci netreba prežívať tak ako ja neprežívam extra to, že z rozprávky si odnášam akurát tak pár hlášok, scén, pohľad na krásnu Kristínu a dojem, že tu bolo veľa nevýrazných postáv, hercov a herečiek, scén, čudnej nadväznosti, čudných kamerových scén a takmer ničoho, čo by sa mi spájalo s Vianocami. Nuž, ale nová doba, snehu je každým rokom mám pocit čoraz menej, takže asi si budem musieť zvyknúť. Občas ma trocha mrzí, že nevýrazní ľudia sú v extra farebných kostýmoch, občas že je to akoby stále o tom ranom novoveku. Od Nvotu som zatiaľ videl iba eŠteBáka a Muziku a oba filmy sa mi páčili viac, toto ma nezaujalo. Možno som po toľkých filmoch a takej dobe už náročnejší, možno si to len nespájam s nejakou inou ešte krajšou chvíľou, ale predsa si myslím, že toto asi netromfne časom iné klasiky a nestane sa niečím, na čo sa budú ľudia už dopredu tešiť.(26.12.2015)

• MatoFILM

Ďalší klinec do rakvy slovenskej kinematografie. Sviatočne vyprodukovaný fabrikát z produkcie RTVS, ktorý prehráva na všetkých frontoch. Obsadenie na čele s nesypatickou Zeleníkovou je slabé a seba strápňujúce, režijne odfláknuté, bez jediného nápadu už tak mizerný príbeh lacne odvyprávaný a vizuál už tradične slovensky nudný. Ak nemám peniaze a schopných hercov tak film nerobím !(26.12.2015)

Nová slovenská rozprávka. Prvé sklamanie - dialógy boli tichšie ako hudba, tak niekedy nebolo počuť o čom je reč?? Po druhé - scenár , priemerné . Po tretie - niektoré herecké výkony , veľmi priemerné. Čo ma zaujalo: Emília Vášaryová , Ondřej Vetchý a Matej Landl, kamera a krásny kôň v hlavnej úlohe. Celkovo - 50%.(26.12.2015)

• pakobylka

Jezdí na koni, střílí z kuše a příležitostně skrývá svou identitu, ale Popelka to není - vždyť o třech kouzelných oříšcích jakživa neslyšela ! Je to spíš něco jako chudá příbuzná Libušky Šafránkové alias Popelky ze "Tří oříšků pro Popelku" (1973) ... pokud srovnám oba příběhy - a nemám na mysli výpravu, protože i za málo peněz lze (nejenom) v pohádkách vykouzlit plno muziky. Milá Johanka se sice pokouší odbočit a prošlapat si vlastní cestičku, ale moc jí to nejde - a když konečně dorazí do cíle, je z té nezvyklé námahy celá nepohádkově schvácená. Asi bych s ní měla mít soucit, ale nemám zrovna rozhazovačnou náladu - alespoň co se týká hvězd, které mám k dispozici ... 2,5*(27.12.2015)

• silentname

Ďalšia maximálne nudná a zbytočná rozprávka zo slovenskej produkcie, ktorá absolútne nemá ducha a šarm a človeka len maximálne nudí. Jediné čo človeka baví je Emília Vášáryová ako "víla babralka" no inak je toto maximálne chrápadlo a jediné čo sa dá, je robiť si z toho sranda a vnímať to ako reklamu pre slovenskú speváčku "Kristínu." Ale musím uznať, že je lepšou princeznou ako bola Celeste Buckingham.(26.12.2015)

• - Hudbu k záverečnej piesni filmu, „Na bieleho koňa“ zložil Martin Kavulič, text napísal Kamil Peteraj a spieva ju Kristína, ktorá vo filme vystupuje v úlohe princeznej, ktorá sa zhodou okolností volá tiež Kristína. (Zdroj: rtvs.sk)

• - Pohádka Johančino tajemství se natáčela na Bojnickém a Zvolenském zámku, na vodním hradě Hronsek a dalších malebných lokalitách v okolí Banské Bystrice a Bratislavy. (otík)

• - Vo viac ako 3 tuctoch scén boli použité špeciálne digitálne triky. Vyše 30 percent exteriérových scén bolo nevyhnutné digitálne retušovať, aby boli odstránené súčasné prvky. (Zdroj: rtvs.sk)