• Big Bear

Čím to, že všechny nedávno točené pohádky jsou takové nemastné a neslané? Filmaři na rozdíl od jejich předchůdců, kteří museli často zuřivě improvizovat mají prachy, mají k dispozici krásné exteriéry i interiéry, digitální efekty, nejeden hrad a zámek se dnes skví nejen novou fasádou a zrevitalizovaným parčíkem,.. Je i dost fešných princezen z řad mladých hereček za které by nejeden obyčejný Honza šel do bitky s baziliškem, ale nic prostě není ono. Nebo je to tím, že člověk zestárl? Věřím, že ne a že je to prostě jen a jen v levých rukou režisérů a scénáristů. OD Anděla Páně jsem dlouho nic pořádného neviděl a zklamal i Svěrák... Tak holt budu čekat dál. Jestli mne tu v této pohádce něco potěšilo, tak účast mé oblíbenkyně Szidi Tobias. Leč bylo to jen na okamžik, než otevřela coby královna ústa. Její neskutečný hlas byl totiž pohříchu předabován Ivanou Chýlkovou... Pche, nic proti Ivance Chýlkové, ale takovéto barbarství provedené na mé dvorní šansoniérce neodpouštím! Dvě šipky z kuše jsou za tuto koprovoudukci tak akorát! * *(3.12.2016)

Viděno spíše náhodou u rodičů v přísunu předvánočních pohádek čt. Vypadá to trošku jako když pejsek s kočičkou dělali dort a nepoužili k tomu, co se dá jíst, ale české, německé a jiné pohádky. Johanka byla sympatická, ale co z toho, když podobnou zápletku jsem přečetla u Ludmily Vaňkové (Král železný a zlatý). Přemysl Otakar II. byl zde (s prominutím) stejný osel, taky u Anežky Palcéříka na nic nepřišel (a to vedle ní dokonce spal) a to mě oboje docela rozladilo ;-). S přihlédnutím k tomuhle, k tomu co píšu v úvodu, i k tomu, co již psali mí přátelé a oblíbení uživatelé v komentářích přede mnou, hodnotím třemi hvězdičkami (a to jsem ještě byla k pohledání shovívavá...)(6.12.2016)

• Anderton

Solídna televízna rozprávka, ktorá neublíži. Lenže aj tu sa ukazuje, že Nvota ide vždy iba na istotu a zrovna pri rozprávke, kde je možné všetko, mi to vadí akosi ešte viac. Prvá polovica ma ešte príjemne prekvapovala, lenže akonáhle dôjde na turnaj, tak fantázia, hravosť a originalita idú bokom. Veci nepomáha ani jemne povedané vykoľajená Vášáryovej postava, ktorá robí skôr zmätky, akoby pomáhala a mal z toho vyplynúť humor, lenže nevyplynul. Záver, kde sa dalo všeličo zachrániť, však ukázal, ako je Johankino tajomstvo nepôvodné a kde väzí hlavný inšpiračný zdroj.(28.12.2016)

Poslední dobou se u nás točí neskutečně moc sr.... Naštěstí toto byla dle mého názoru výjimka. Podotýkám, že jsem měl možnost film vidět v originálním znění a nenechal si ho zkazit v podobě paskvilu od ČT. Snad jen postava sudičky působila poněkud rozpačitě. Příjemným překvapením byla rozhodně zpěvačka Kristína v roli princezny a body k dobru si připisuje i její titulní píseň: Na bieleho koňa.(26.12.2015)

nie som si tak úplne istý, či je vhodné hľadať chybu v réžii filmu. Videl som Nvotovu Muziku, videl som Eštebáka. Je síce pravda, že rozprávka je úplne iný žáner a vyžaduje si aj iný prístup k práci ale skôr si myslím, že chybu treba hľadať inde. Podľa mňa tu zohral veľkú úlohu strih. Pripadalo mi to trochu ustrihané človek sa nedostal ani do atmosféry a už to bolo fuč (neviem či za to tak trochu nemože RTVS, nakoľko niektoré diela proste musia splniť stanovenú metráž a ani o minútku viac, či menej aby boli vhodné zaradenia do vysielania ) Čo sa týka hercov, ja až tak skeptický nie som... Milan Ondrík prekvapuje čím ďalej tým viac, pani Jana Oľhová tiež veľmi dobre, mladý herci podľa mňa tiež celkom fajn až na Kristínu. Na to že vyštudovala herectvo tak by som očakával trochu lepší výkon, spev jej ide krajšie, soundtrack je geniálny. Tuším mal film pracovný názov Tretia veštba, čo by podľa mňa bol pre túto rozprávku asi lepší názov. Oblúk filmu sa podľa mňa odrážal od nevyslovenia poslednej veštby po jej vyslovenie, kedy film aj končil a tak mi to príde ako logickejší názov. Mňa osobne celkom dorážali tie umelé digitálne efekty, na to ale aký krátky čas mali na realizáciu diela si myslím, že to bolo v poriadku, aj keď... zostáva zrejme na zvážení samotného tvorcu, či menej nie je niekedy viac a či tam tie efekty boli nutné.(27.12.2015)

• - Vo filme sa objavila aj 9-ročná dcéra režiséra Juraja Nvotu, Marína. (Zdroj: rtvs.sk)

• - Vo viac ako 3 tuctoch scén boli použité špeciálne digitálne triky. Vyše 30 percent exteriérových scén bolo nevyhnutné digitálne retušovať, aby boli odstránené súčasné prvky. (Zdroj: rtvs.sk)

• - Pohádka Johančino tajemství se natáčela na Bojnickém a Zvolenském zámku, na vodním hradě Hronsek a dalších malebných lokalitách v okolí Banské Bystrice a Bratislavy. (otík)