Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Výpravná koprodukční česko-slovenská pohádka o tom, co všechno se může stát, když nedostanete od sudiček do kolébky ani kapičku štěstí... Filmová pohádka režiséra J. Nvoty vznikla jako česko-slovenská koprodukce a vypráví příběh o tom, jak skromné děvče málem přijde o štěstí kvůli nezodpovědné sudičce, ale díky dívčině vytrvalosti a talentu a za pomoci popletených kouzel se všechno v dobré obrátí. Pohádka začíná ve chvíli, kdy přijde na svět děťátko a ke kolébce spěchají tři sudičky. Jedna má Johance do života darovat výjimečné vlastnosti, druhá překážky na cestě životem a třetí naděluje štěstí. Co se ale stane, když poslední ze sudiček, Tea (E. Vášáryová), svůj úkol nesplní? V pohádce plné napětí, humoru a překvapení se o tom na vlastní kůži přesvědčí její hlavní hrdinka, šikovná a sympatická Johanka (D. Zeleníková). Nemohou chybět ani král (O. Vetchý) a královna (známá slovenská šansoniérka S. Tobias), poněkud tvrdohlavý princ (F. Cíl) a jeho sestra, princezna stejně svéhlavá (slovenská zpěvačka Kristína). Chamtivý strýc a zlý bratranec se k Johance nechovají hezky, naštěstí proti nim zasáhne spravedlivá víla Tea. Jak už to tak v pohádkách a někdy i v životě bývá, je to především velká láska, která pomůže také Johance zdolat všechny překážky osudu. Nebude to ale snadné… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (218)

Nach 

všechny recenze uživatele

Jedna z nejslabších letošních pohádek. A jedna z nejslabších pohádek za několik posledních let. Johančino tajemství trpí tím, že má nezajímavý, neoriginální scénář a nezajímavé neoriginální postavy. Všechno zde jsme viděli jinde a lépe. I ta hudba neměla grády. Nebýt skvělých kostýmů a docela dobré kamery, šlo by pomalu o letošní pohádkový odpad. 35% ()

biglion 

všechny recenze uživatele

Poslední dobou se u nás točí neskutečně moc sr.... Naštěstí toto byla dle mého názoru výjimka. Podotýkám, že jsem měl možnost film vidět v originálním znění a nenechal si ho zkazit v podobě paskvilu od ČT. Snad jen postava sudičky působila poněkud rozpačitě. Příjemným překvapením byla rozhodně zpěvačka Kristína v roli princezny a body k dobru si připisuje i její titulní píseň: Na bieleho koňa. ()

Reklama

Vědma 

všechny recenze uživatele

Toto je jediná premiérová pohádka, kterou jsem letos o Vánocích viděla a netroufám si hádat, zdali jsem si vybrala dobře. Já vážně nevím kam se všem tvůrcům při natáčení pohádek poděla lehkost a přirozenost a proč jsou všichni princové na draka. Potěšila mě snad jen přirozená vznešenost Szidi Tobias a píseň Na bielom koni. ()

skinny 

všechny recenze uživatele

Má vůbec ještě cenu psát nějaké komentáře k českým novým pohádkám? Ne, nemá, stejně bych se pořád opakovala. Tři dny za sebou tři strašné pohádky....., jo mám k tomu jednu poznámku, Emiliu Vašaryovou jako dementní, senilní babku bych nejraději shodila z hradní věže, za to jak mě 90min. s*ala! A můžete mi říct, proč české herce dabovali čeští herci????? ()

zdenny odpad!

všechny recenze uživatele

Jen úcta k českým vánočním pohádkám mi brání v tom dát odpad. Nějaká holka v homo-zoofilním počinu, kde Magda Vašáryová neustále opakuje "lulan, lulan" (romsky pele). Do historie novodobých českých pohádek se tato sračka zapíše jako ta, která položila základ politiky korektních pohádek. Což znamená, a to si fakt nedělám srandu (počítám tak do dvou tří let), že v pohádkách bude úplně normální sňatek prince s princem nebo princezny s princeznou. Nebo já nevím - prince s nějakým chasníkem anebo princezny s nějakou děvečkou. Anebo chasníka s chasníkem a děvečky s děvečkou. Ale nic, dávám odpad. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (16)

  • Časť mužských postáv šľachticov na koňoch vo filme dablujú ženy. (Zdroj: rtvs.sk)
  • Letecké zábery sa nakrúcali pomocou dronov. (Zdroj: rtvs.sk)

Reklama

Reklama