Leningrad, začátek osmdesátých let. Neoficiální hudební scénou hýbají místní následovníci Lou Reeda, Iggyho Popa, Bowieho nebo Talking Heads. Patří k nim i mladý Viktor. Když se setká se svým idolem Mikem a jeho krásnou ženou Natašou, začíná léto plné hudby, přátelství a zakázané lásky. Film o začátcích skutečných kultovních kapel Kino a Zoopark měl premiéru v hlavní soutěži festivalu v Cannes, zatímco režisér Kirill Serebrennikov trávil čas v domácím vězení v Moskvě. (Aerofilms)

MeaCulpa

Nečekaně velmi příjemné překvapení. Hodně se mě líbíla první polovina filmu, kdy se Viktor seznamuje s prostředím a dělá první hudební kroky.Bohužel po Perfect day filmu spadne řetěz a bez vyvrcholení se dovleče ke konci. Čekal jsem větší konflikt mezi ústředními hrdiny nebo větší komplikace od vládnoucích orgánů, takhle druhé polovině chybělo vyvrcholení. Každopádně svižně a stylově natočeni, herci dobří, když film uvidím znovu určitě nepřepnu. 7/10. ()

markotter

Protože mi v té době bylo okolo 15 a tuhle muziku jsem dost poslouchal, nemohlo to být pro mně špatné. Ale dramaturgie celého snímku my přišla dost nevyrovnaná. ()

J.McClane

Vynikající snímek o nadhledu a svobodě. Skvělé je hlavně spojení profesní i osobní roviny, kde jsou vlastně hlavní hrdinové pod obdobným tlakem...nápadité je i výtvarné zpracování. ()

Pete

Tohle ruské šakalí léto je svěžím pohledem na tvrorbu muzikantů během perestrojky. Spíš než jejich soukromí tu vidíme, jak se hudba spontánně rodí, a veškeré pocity a emoce jsou ve filmu vyjadřovány pomocí hudebních vložek, nebo přímo až muzikálových čísel. Je v tom celkem nostalgie, protože dnes podobné nadšení hudbou už moc nevidím.. ()

solisoli

Prosím vás, uverí niekto tomuto čo sa tu od prezentovalo? Kto mal možnosť sa dostať do ZSSR v 80-tých rokoch sa dokáže nad týmto svedectvom ruského rocku, len pousmiať a povzniesť. A toto tu aj keď, ako tak prostredím, postavami a kostýmmy pripomínalo 80 roky ruského dobového intelektu, je priam dehonestujúci pohľad na tento ponúknutý režijný výtvor. Neprekonateľné hviezdy ZSSR POP-u, Alla Pugačevová a Jurij Šatunov a jeho „Biele ruže“, zo zahraničia Pudhys. To bol šok, keď sa podarilo prepašovať do krajiny ABBU. Koľko nešťastníkov pre to skončili na Sibíri. Ach jaj, aká to osvietenosť o sovietskom, komsomolskom Big Beate. ()

oasismanik

Skvelý, ľahko melancholický, ľahko punkový filmík, ktorý plynie odnikiaľ nikam, len to možno mohlo byť o takú štvrthodinku kratšie. ()

yntelygent

Tak toto je fakt narez...."pamatajte,ze sovetsky rocker musi ukazat na ludoch to pozitivne..."  vidim a pamatam ze schvalovacie komisie v byvalom CSSR si brali zo Sojuzu priklad,jak zneprijemnit zivot muzikantom...ideologicka nezavadnost textov to bola fakt haluz....a nasi filmovy tvorcovia by si mali zobrat z Rusov priklad ako sa da natocit kvalitny film o minulych casoch s pohladu muzikantov a nie len otrepane tisic krat prezvykane filmy a la Pelisky,Obcansky prukaz,Pupendo....atd atd.... ()

Gregor_Samsa

Zajímavej biják. Control mi byl bližší, ale Léto taky (u)šlo. Docela dobře. Víťa vypadal jako Taka Goto z MONO, ale používal o dost méně kytarovejch pedálů a efektíků. Chlastali tam kluci ve velkym ruskym stylu a do toho jeli rock’n’roll s příchutí zakázaného ovoce. A k tomu trochu té lásky a okouzlení, víc se toho nestalo, než stalo… jó kde tyhlecty časy jsou. [60%; 2019-04-27 Filmový klub Přibyslav] ()

rigby

Příjemně natočená vzpomínka na totalitní roky a tehdejší přístup vlády k rockové kultuře. Moc se nelišil od České republiky. Výborná hudba byla pohlazením po duši a černobíle provedený film pohlazením pro oči. A ani nemusím znát dotyčné ruské skupiny. I tak jsem si to užíval. ()

Grázl83

Uvedené ruské kapely jsem neznal a nikdy neslyšel, takže jsem byl překvapen melodicnosti jejich skladeb. Děj filmu slabší, některé scény úplně zbytecne. Za kvalitní hudbu dávám nakonec 4* ()

Pignon

Měl to být film o silné touze mládí po rebelii a prolomení šedé a nudné společnosti protkané fízly a děžurnými. Bohužel na mě to celé působilo plytce, trochu jako od Renče. Nicméně, žili divoce a zemřeli mladí, čest jejich památce. ()

vojacekr

Kočkopes. Ani truestory film, ani muzikál. Přitom vydat se buďto jednou nebo druhou cestou zaručené 4 by byly. Přiznám se, že po zhlédnutí jsem ty čtyři dal, ale den nato jsem si to rozmyslel. Ty hudební vsuvky co se "nikdy nestaly" ale měly skvělý nápad, dramaturgii, choreografii, provedení, drive a hlavně animace. To byla čirá hypnóza, která zafungovala. ()

Jankocour odpad!

Čekal jsem film o Vikorii Cojovi, tahle krávovina je úplně o ničem. Putin by měl to blbý režisérský hovado zavřít natvrdo! ()

Dobry_clovek

Partu pubertaku, kteri chteji byt rockeri a strasne se prozivaji vidam temer denne, nemusim na to jeste chodit do kina. Tim spis, ze uroven vsech skladeb byla skutecne zalostna, poslouchat je bylo ciste utrpeni a o nicem jinem tento film nebyl. Zadny dej, zadny konflikt, zadne drama, proste nic ( vyjma “ muzikalove “ sceny ve vlaku, ktera se stejne nestala ). Opustil jsem Bio Oko hodinu pred koncem se slzou ve svem oku a hned po me vysel i samotny promitac, ktery zbytek filmu stravil pred kinem s jointem v ruce, cimz me mineni o tomto filmu jen potvrdil. Jako studentsky film bych to asi bral a toleroval, ale jako zivotopisny film, ktery ma umelecke ambice urcite ne. ()

fly

Dost nudné, scénář ubohy. Když srovnáme s podobným námětem Дом Солнца, nebo dokonce Ассou, tak zustava Лето kdesi v propadlisti. Film byl zklamanim. ()

jezekk

Jako pamětník české (ale především brněnské) hudební scény druhé poloviny 80. let neno, v civilní části příběhu jedeme na půl plynu, ale jinak je to jízda. První půlhodinu jsem byl hodně naměkko. Inovativní, nápaditý, nesentimentální, svobodomyslný film s vážně dobrou muzikou. ()

Boanka

Voľnomyšlienkárska melanchólia v socíku. Dala by som plné hodnotenie, žiaľ som k filmu dovliekla za kufor očakávaní ohľadom kapely Kino. A oni sú len fragmentom filmu. A ten je umelecký, nie biografický. Nežný a nevysvetlene trpký zhruba tak, ako je tvorba spomínanej skupiny. Ale krásny, fňuk. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz