Žena v okně

• USA The Woman in the Window (více)

Kvůli agorafobii se drží doma, ale posedlost novými sousedy jí nedá spát – psycholožka, co se snaží vyřešit brutální zločin, který na vlastní oči viděla z okna. (Netflix)

Dejvecd

Zo začiatku to vyzeralo, že z toho vylezie fajn psychologická dráma, ale v polovičke sa to trochu zvrtlo. Amy Adams mám veľmi rád a v tomto filme mi celkom sadla, rovnako Gary Oldman, ktorý mohol dostať ešte trochu viac priestoru. Celá zápletka okolo vraha sa mi však zdala celkom jednoduchá a páchateľa som mal odhaleného ešte pred tým, ako spáchal vraždu. Za mňa sa mohlo do filmu pridať viac psychologických momentov, vraha trochu viac prepracovať. Trochu na škodu bolo pár nelogických scén, napr. havária v aute, ale mobil je ako nepoškodený. Záverečná akčná scéna ma celkom bavila, takže za ňu dávam palec hore, avšak stále mi vŕta hlavou to, že aj tak ten záver mohol byť trochu lepší. Nakoniec z toho, ale vyliezla nie úplne dokonalá, ale celkom pekná pripomienka Hitchcockovín.  6/10 ()

PlysovyMacko

Amy uvidi z okna vrazdu a vsetci okolo od policajtov po susedov sa ju snazia presvedcit , ze ma vidiny a ze je blazon. Film skvele cely cas drzi v napati. A ocenujem Amyn vykon  bez mejkapu, s mastnymi vlasmi a v nocnej koseli. ()

koty2201

Žena v okne je pomerne slušným psycho trilerom, ktorý sa snaží vám aspoň trochu prejsť cez rozum. Nájdu sa stovky lepších filmov, kde je v tomto napríklad taký David Fincher majstrom svojho remesla. Napriek tomu nemôžem povedať, že je to vyslovene zlý film. Len sa tvorcovia možno málo snažili. Občas ma potešili dobrými psycho scénami, kedy ste nevedeli presne určiť, že či to je skutočné alebo výplod fantázie hlavnej hrdinky. Určite sa však dalo s tými halucináciami vyhrať viac a pripraviť premyslenejšie zvraty.  Taktiež mi padlo vhod pomerne známe a sympatické herecké obsadenie v podobe Amy Adams, Garyho Oldmana (sused, ktorí sa správa násilnícky), Julianne Moore (jeho ex, ktorá mu nedá pokoj) alebo Briana Tyree Henryho (detektív, ktorý to celé vyšetroval). Takéto trilery sadnú týmto hercom ako uliate. Samozrejme najvýraznejší výkon tu podáva Amy Adams ako detská psychologička, ktorá však trpí psychickou poruchou, keďže si prešla traumou a bojí sa vyjsť zo svojho bytu von. Zároveň zapíja lieky alkoholom, takže keď u susedov spozoruje niečo neobvyklé a neskôr sa to vyostrí, tak jej nikto neverí. Páči sa mi ako sa to postupne odkrýva aj keď niektoré zvraty boli predvídateľné. A skutočne aspoň trochu sa to snaží navodiť dojem, že si to hlavná hrdinka celé vymýšľa a skutočný vinník ma na konci trochu prekvapil, lebo som to tipoval na niekoho iného. Áno, dôjde k vražde a všetci sa tvária najprv, že o ničom nevedia, až nakoniec niektorí odkryjú svoje karty. Postavy sa však mohli chovať podozrivejšie, aby divák mohol upodozrievať viacerých a záver bol o to šokujúcejší. Každopádne ide o fajn žánrovú jednohubku na jeden večer, ktorá neurazí a je celkom príťažlivo natočená. Našťastie nebudete trpieť od nudy alebo že by bol film až prehnane hlúpy. Takže ho môžem smelo doporučiť, len ako ste postrehli, nič extra výnimočné zase od toho neočakávajte. ()

J.Mayen

Hodnotím 2mi hvězdami, i když příběh mě neuvěřitelně sere. Je nám zde podsouváno, jak jsou černí neuvěřítelně hodni, čestní, milý, vždý chápajicí a nápomocní. Podívejte se ne na pár videí na ogrish.com z USA co si tam černí velmí rádi prováději. Chápu je to agitka, aby se jejich obraz aspon díky filmu trochu zlepšil, ale na mě to nefunguje a fungovat nebude. Párek složený z černýho a z bílé, černé dítě, na které jsou záběry úmyslně nastaveny tak, aby člověk vyjářil soustras a lítost na to černé, nevinné dítě. tak jen za tohle 2 hvězdy dolu. Za tu přiblbou hlavní, hysterickou uječenou krávu další hvězda dolu. Snad se mi podaří najít velmi podobný film, tuším o spisovatelce, která též trpěla agoraphobii, nakonec tuším došlo k nějakému pouličnímu násili a ona vyšla ven, zaboha si nemohu vzpomenout na název,ale tuším, že jsem i zde psal recenzi. až najdu, doplním do komentáře. ()

Insomniac

Prikloním sa k nižšiemu hodnoteniu, aj keď to teda nebola úplna cocotina. Všetko tu už bolo, všetko sme videli snaď tisíckrát, no aj tak to prekvapivo relatívne dobre funguje. Teda až kým sa nedostávame k poslednej tretine - štvrtine filmu, kde sa z toho teda riadna COCOTINA stáva. Škoda. ()

megajalec

Veľmi slušný rozbeh, dialógy, atmosféra, vizuál a prostredie rozohrávajú zaujímavú psycho mystery hru na štýl Hitchcocka s výbornou Amy Adams. Keď príde film k bodu, že sa začínajú rozpletať uzle a prichádza pointa, prichádza aj sklamanie. Po fakt dobrom úvode zostala mierna pachuť. ()

JenYu

Na zadek jsem si z toho nesedla, ale byl to dobrý napínák, který si pohrává s divákovým vnímáním hlavní postavy - je šílená nebo má pravdu? Bavilo mě prostředí newyorského domu a výkon Amy Adams. Poslední dobou mám problém s Julienne Moore - připadá mi, že strašně přehrává. (Vůbec jsem nevěděla, že to režíroval Joe Wright.) ()

pollstro

Během několika úvodních sekund je patrné, jaký film je parciální inspirací pro následující filmové zpracování, které zároveň vychází ze stejnojmenné knižní předlohy. Částečná paralela mezi příběhy, obrazovými scénami, postavami, či chováním jednotlivců, a filmovým světem Hitchcocka, je patrná v každém filmovém detailním okamžiku. Avšak klíčový fakt, kterým film nekompromisně pohrdá, je absence vlastní inspirace v rozvoji hlavní myšlenky příběhu a nenaplnění hlavního požadavku na originalitu. Wright si částečně vynucuje potenciální napětí skrz faktory, jako je hra stínů, světla, zvukového designu, nebo bohatých kulis domu, které jsou ve své podstatě rájem pro vyčkávající nebezpečí. I přesto ale film jako žánrový zástupce thrilleru ani zdaleka nenaplňuje svůj částečný potenciál, a absence vytěsnění pocitu, že nedokáže nabídnout ani zajímavý příběh, než je odhalení zločinu, je v konečném důsledku devastační. Vzhledově pečlivě vybudovaný svět plný mlhavého interiéru a matných pastelových barev, které vytváří úžasný estetický kontrast skvěle pracující psychologické analýzy, která má v patřičných místech své opodstatněný a působivý vliv na celkový prožitek. Postupně se ale děj stává hloupější, neustále mění svůj hlavní příběhový směr a ve snaze co nejlépe prezentovat psychický problém hlavní hrdinky, zapomíná na atraktivní dějovou zápletku svého filmového světa. ()

wowylgu313

45-50% Ten film měl naději. Mám toto téma rád kord když se povede dobře natočit. Jen zde mi přišlo že to bylo celé nějaké překombinované. V závěru si říkáte co teda vlastně byla fikce a co ne, kdo teda opravdu je vrah a kdo ne... Nebo je to blázen. Jasně verdikt vám řeknou ale v průběhu filmu tam bylo tolik motanic že to vlastně začínáte i vy samotný nechápat. Jinak nápad dobrý, pár měsíců zpět jsem viděl něco podobného tam taky měla hlavní protagonistka agorafobii ale to bylo , vizuálně a příběhově o trochu lepší. Zde i hodně věcí nedávalo moc smysl a hlavně psycholožka samotná za mě nic moc herecký výkon. ()

CaptNemo

Tohle už vypadá na samostatný žánr. Jako existují "béčkové horory", tak si Netflix vytvořil samostatnou sekci "pitomé thrillery" - za letošek třeba "Co jsme viděli, co jsme slyšeli" a nově ještě "blbější" Žena v okně. Zatímco v prvním případě se aspoň na začátku zdálo, že by mohlo být "dobře zaděláno", tady už je to mizérie od první klapky. Nemá cenu rozebírat, co všechno nefunguje a proč to ti herci mají za potřebí. Jediným světllým bodem byla Julianne Moore, která je zatím dobrá i v takhle špatných filmech. ()

argo.smile

Slabé 3*. Dosť predvídateľný dej už od začiatku. Keby tam nebolo pár twistov a ostala by priamočiara dejová línia tak by to išlo na 1* až odpad!. ()

Heywood

Herecký koncert Amy Adams (hvězda navíc, jinak 60%) a kdo čeká Hitchcockovo Okno do dvora trochu se nemýlí, ale průběh i výsledek je tu jiný. Skvostná kamera a výběr barev a stínů a úhlů snímání je úchvatný. Atmos zvuk, který to doprovodil uvrhne hned diváka do pozornosti a udrží ho v ní do konce filmu. Výtku si zaslouží to obehrané policejní klišé, hlavní podezřelý (ač renomovaný herec) tu působí prkeně. Navíc mi chybí vysvětlení některých pasáží, na nichž je film postaven. (Jak se ona dostala do postele toho dole? A proč tam zapoměla cosi, kde jinak bydlela a proč se obtěžovaní nebránili soudním příkazem zákazu styku apod.) Ale třeba to jiní dovodí lépe. Stejně jako scénárista a režisér, kteří dovodili, že agorafobie je léčitelná vystavováním obávané situaci. Mimochodem je. ()

Byly zveřejněny nominace na Zlaté maliny

Byly zveřejněny nominace na Zlaté maliny

07.02.2022

Jak už je tradicí, den před vyhlášením nominací na prestižní Ceny Akademie přichází seznam nominací na nechvalné Zlaté maliny (Razzies), tedy anticeny mířící k nejhorším filmům a tvůrčím výkonům… (více)

Jake Gyllenhaal jako známý spisovatel

Jake Gyllenhaal jako známý spisovatel

21.08.2020

Herec Jake Gyllenhaal (Bojovník, Demolice) míří do televize. Upsal se novému projektu režisérky Janiczy Bravo (Zola), která teď napíše a natočí adaptaci článku A Suspense Novelist’s Trailt of… (více)

PF 2020

PF 2020