Adelaide Wilsonová (Lupita Nyong'o) přijíždí s manželem a dvěma dětmi na prázdninový pobyt na chatu na kalifornském pobřeží, kde jako malá trávila léto. Na první pohled vyrovnaná a spokojená žena v sobě skrývá velké trauma z dětství a hned po příjezdu v ní řetězec zdánlivě nevinných událostí vyvolává silnou paranoiu a pocit, že rodinná idyla brzy skončí. Předtucha se promění v realitu, když se uprostřed noci na příjezdové cestě k domu objeví čtveřice podivínů, kteří na rodinu záhy zaútočí. Děsivá noční můra je o to strašlivější, že ti útočníci vypadají úplně stejně jako Wilsonovi. Jen mají v rukou zbraně. A neváhají je použít. (CinemArt)

Ouwen odpad!

SPOILERY: Jeden z nejstupidnějších a nejtrapnějších filmů, co jsem kdy viděl. Naprostá kompilace easter eggů na filmy a hudební hity, jumpscarů a nesmyslných vrstev, splachující tenhle paskvil do spirály domněnek, které divák musí aplikovat, protože jak režie, tak scénář neumožní ani náznak nějaké logiky či něčeho srozumitelného. Miluju abstraktní umění, ale nepotřebuju aby mě někdo tankoval každých deset minut něčím co je over the top a absurdní jen pro tu potřebu, aby to tak bylo. Celé to směřuje jen k tomu aby Slipknoti v červené kombinéze se mohli držet za ruce a tvořit nějakou... hranici??? Musím uznat, že se jedná i o solidní skládku různých sportů, jakožto baseball, parkour, golf a o kvalitní skřeky, díky kterým se Oni umí dorozumět (nicméně mimo jakoukoliv nápovědu pro diváka, na sebe hulákají z dvaceti kilometrů od sebe). Plot armor pro hlavní postavy zde eskaluje do takových dimenzí, že hlavní... hrdinka? nemusí krvácet, natož se bát o její život. Respawn červených opět funguje fantasticky a návaznost záběrů zde neexistuje. K tomu špičková předvídatelnost, kdy jsem na kamaráda PĚT MINUT po začátku filmu křičel jak to dopadne a odříkal jsem tak 98% zápletek. Fakt nářez, ale bavil jsem se královsky to musím nechat. Nicméně né natolik abych tady něco ocenil. Není zde žádný jediný dialog, jediná scéna či jediná zápletka, co by mě donutila přemýšlet nad alespon 0,5 hvězdou. ()

evilmind

První dvě třetiny naprosto super. Vysvětlování na konci a snaha o nějakou křečovitou pointu, to bylo opravdu zbytečné. ()

Seabeast

Oproti předešlému snímku Uteč od Jordana Peele jde o značný pokles dolů. Start docela uzívaný, který po zjevení stínové rodinky začne nabírat na pořádně drsné intenzitě, ovšem přejde do méně záživnější gradace a jalového finále. Jedná se sice o výborně zmáknuté řemeslo, pořádný "mindfuck" nádech obsahující satirické a komediální prvky, ale dohromady je film hodně nesoudržný. Doslova uplácaný na písečku. Pro mě docela zklamání, protože Jordan Peele mě svým debutem hodně strhl, kdežto My jsem měl trošku problém dokoukat. Opravdu veliká škoda, sliboval jsem si fakt o dost víc. ()

JohnCZ

Zajímavý námět a první půlhodinka, dokud se pracuje s náznaky a tajemnem, je fajn. A nakonec z toho vyleze neskutečně nudné wtf. Režijně nezvládnuté, herecky spíš směšné, než děsivé. Což zaráží, protože technicky je to viditelně kvalitní a Peele dokázal v Get Out, že umí. Hlavně je to ale sterilní bezpohlavní nuda (srsly, takhle se většinou nenudím ani šajze céček), která kromě ústředního námětu a nedotažené eko pointy nemá vůbec nic navíc, než jen hodinu a půl rutinního utíkání a vraždění, které navíc ve spojitosti s vyřčenými myšlenkami nedrží moc po kupě. ()

zablaga

tri hviezdy za zaujímavé nápady a vtipno/hororový dej. Ale viac sa nedá, lebo, no...je to rozprávočka, ktorá ku koncu už aj nudí ()

villon17

Větší hloubka zůstane mnou asi nepochopená, ale bála jsem se tak, až jsem uvítala odlehčení v podobě komických prvků a sympatického humoru. Místy to byla spíš parodie než komedie, proto 3*. ()

vurhor

Tak. A teď jsem teda fakt zpruzenej. Během první půl hodiny jsem měl pocit, že koukám na něco od znovuzrozeného Kubricka - hrůzostrašná atmosféra, vynikající práce s hudbou a zvukovými efekty, plus titulkové intro, ze kterého fakt mrazí. Ten film mě děsil. A opravdu senzačně. A já si říkal, že jestli to takhle pojede dál, s chutí tomu plácnu 5*. Ale pak se z tý hrůzný krásy rychle stala "home invasion" vyvražďovačka, která sice má velice originální námět, ale napětí bylo rázem fuč. Nepomáhá tomu ani velká přemíra vtipů, kterých je plno i během dramatických a děsivých sekvencí. I když mnoho z nich bylo docela povedených, hrozně to narušovalo onen pocit děsu a napětí. Vidět to bylo taky na lidech v kinech, kteří v důsledku toho se pak smáli i situacím, které vtipné vůbec nebyly. Jordan Peele je neskutečně talentovaný režisér a obstojný scénárista, který evidentně hororům rozumí. A fakt bych byl rád, kdyby jednou natočil opravdu poctivou atmosférickou děsařinu bez přemrštěných fórů a akce bez napětí, protože to, co předvedl v té první půl hodince, je opravdu naprosto mistrovský hororový počin. Fakt mě hrozně zklamalo, že z toho pak sešel. Je to ale zábavný, má to originální nápad s pár slušnými twisty, plus natočený je to hezky. Ale to zklamání je prostě příliš velký. Sorry. Lepší 3* ()

corpsy

Jordan Peele sa vyprofiloval. Z komika, v majstra ´´suspense´´. Jeho GET OUT, u mňa nebol ničím výnimočný a sociálna kritika do hororu, nie vždy zapasuje ( až na Carpenterov THEY LIVE ). US je ale šperkovnicou napínavých, pomerne bizarných a strašidelných scén, ktoré ma síce nevystrašili až do morku kostí, ale sledoval som ich s nebývalým záujmom. Réžiu tu Peele teda ovláda majstrovsky. Príbeh je tu ale, vlastne len kvôli zvratu v poslednej tretine a následnej záverečnej pointe, tým najslabším článkom tohoto majstrovského filmárskeho diela. Nebyť toho, je to kryštalicky čistá 5ka. ()

salisbury

Jordan Peele po úspěšné prvotině Uteč opět usedl do režisérské sesle i natočil druhotinu s názvem My. Film vibruje i díky skvělé hudbě na strunách nervového napětí a dává divákům velmi zajímavou podívanou na příběh, který touží po přemítání. Horor bývá občasně odlehčen humorem, jenž vytvoří prostor k oddechnutí před dalším tlakem drásavého pnutí mysli. Lupita Nyong´o se své role zhostila se ctí a ještě teď mi po zádech přebíhá se svou berlou Mrazík. Jsem hodně zvědav čím nás překvapí režisér a scénárista Jordan Peele v čase budoucím i věřím, že to bude opět stát za to. ()

DEXTER099

Tak na tento film jsem byl docela zvědavý a to nemam moc rád horory,ale zde jsem očekával nějaký přesah,nějakou hloubku ,něco neobvyklého.No neobvyklé to je,ale podle mě si to hraje na něco víc než to je.Co se týče hororu tak bát se budete opravdu málo a to říkám jako ten co se lekne skoro všeho.Co se týče toho ostatního,tak nevím no,podle mě se to moc nepovedlo a určitě to šlo pojmout lépe.Někdy to působilo spíš až směšně.Za mě tedy celkově 35 % a dvě hvězdy. ()

Tryskomyš

Absolutně skvělý film. Jsem nadšená. Má vše, co má dobrý horror mít. Je neokoukaný, nepodobá se žádnému podobnému filmu. A ten konec, ten mě vážně dostal. Doporučuji všem milovníkům horrorů. ()

schizmo

Pokud tu budou takoví autoři jako je Jordan Peele, nemám o budoucnost současného horového ranku vůbec žádný strach. Už předchozí zářez Get Out byl groteskně creepy, takže očekávačka další nálože byla velká. Asi budu mluvit za většinu, když prozradím, že Get Out má celkově větší tah na bránu. Jedním dechem je ale potřeba říct, že oproti Us je to film mnohem přímočařejší a ač s šokující pointou, dá se říct nekomplikovaný. To Us na to jde od začátku s mnohem větším rozmachem a s ambicemi na ještě víc šokující záležitost. Bohužel jsem četl až moc recenzí a spoilerů, takže jsem byl připraven na určité finální dilema, ale když se ohlédnu přes rameno, tak po počátečních rozpacích musím říct, že je to opět koncert. Cokoli bych napsal, tak bych musel spoilovat, takže se zaměřím jen na dílčí atributy. Ani zde se nezapomíná na uštěpačný humor, který ale docela zaniká v návalu krvavých a brutálních scén, krví se rozhodně nešetří. Peele má nos na obsazení, takže synchronizace mezi postavami je obdivuhodná, především Lupita Nyong'o jede solidní bomby. Ze všudypřítomných odkazů na 80' musí mít nejeden vrstevník radost, je vidět, že tahle doma byla fenomén a objevuje se v reminiscencích soudobých děl čím dal častěji. O pointě mluvit nemůžu, ta je hustá a hořká, takže opět budete šokovaní. O čem ale mluvit můžu, je geniální a takřka uhrančivý sountrack, který vás bude znervózňovat po celý film. Jeho netypické a nervní postupy jsou geniální. Teď si to pouštím a úplně plesám nad tím, jak je to zvukově ošetřené. Spousta lidí bude brblat a už brblá nad tím či oním, ale já jsem mega spokojen! ()

hous.enka

Oproti Get out je tenhle film pro mě ohromným zklamáním. Ústřední motiv je fajn a do poloviny filmu mě bavil, jenže pak se to zvrtne v útěk a mně už najednou bylo jedno, jak kdo dopadne. Ano, konec je možná skandální, ale přijde mi násilně naroubovaný na zbytek filmu. Nicméně i tak jsem ráda, že jsem film viděla, a těším se na další režisérův snímek. ()

maddy

Parádne natočené, skvelé zahrané, krásne nasnímané a priam vynikajúco ozvučené, ale v tej hororovej časti to ide iba na pol plynu, nakoľko vraždy sú nemastné, neslané a napätie funguje skôr preto, lebe divák čaká ako sa to celé vyvinie, než by mal akýkoľvek strach o postavy. Následný sociálny presah nefunguje tentokrát už vôbec, pretože s pribúdajúcimi minútami sa nevie rozhodnúť, či chce byť iba alegóriou alebo skutočným mystery thrillerom s prekvapivou pointou. No na alegóriu to začne byť ku konci až príliš doslovné a na mystery thriller zase až príliš málo doslovné, pretože aj pri letmom zamyslení celá story vlastne nedáva žiaden racionálny zmysel. Navyše aj ten záverečný zvrat je odhadnuteľný po prvých 10 minútach bez najmenšieho problému ... veď načo inak by tam potom bola tá uvodná scéna z detstva. Peele má skutočný talent čo sa týka réžie, ale k písaniu scenárov by si mal prizvať niekoho kto mu všetky tie jeho myšlienky a nápady trochu utriedi. CELKOVO: 3* (6/10) ()

Davered

Remeslne kvalitni celovecerni epizoda Twilight Zone pro celou rodinu. Ve srovnani s reziserovou prvotinou ovsem neni ani zdaleka tak inteligentni a svezi, a jakmile se preklopi v konvencnejsi zanrovou podivanou, ztraci dech (coz potvrzuje zejmena zoufala zaverecna vysvetlovacka a neprilis prekvapivy zvrat). A ty kraliky nechapu. ()

Vxxx

Koukatelný horor, který rozhodně zaujme. Na horor se tam vyskytovalo mnohem více vtipů, než bych čekala. Což není kritika, pouze poznatek. Docela mě to humorná stránka bavila. Původ dvojníků v červených oblecích měl být vysvětlený lépe a konečný zvrat tam vůbec neměl být. Příběh postrádá smysl, proto 3*. Ale natočeno to bylo skvěle. Kamera a hudba opravdu vynikající. 3* ()

MICHAEL73

Peele není pro každého. Uteč sám o sobě byl výjimečný horor nejen svou atmosférou, ale také skladbou scénáře, kombinace děsu a humoru, až absurdity do skvělého konce. „My” je mnohonásobně posunutější a křiklavější. Přesto směřuje ke správnému cíli a velice oceňuji Peelyho snahu, která nebyla marná. Pokud jste nadšenci hororu a jeho umění, tak film stojí každopádně za to, ale pokud máte v plánu jít s partou kamarádů do kina, že se budete smát v každé druhé scéně kvůli hloupostem, radši vyberte jiný film. Spíše než-li horor je to psychologický film, který se drží při zemi a nachází si nové diváky. Má občas křiklavé momenty, ale jako celek zcela funguje. ()

agentmiky

Předminulý rok diváci dostali film, který se vymykal všem zažitým hororovým ideálům, nabídl opravdu vydařené scény (ať už ty dialogové, nebo i ty plné napětí a hutné atmosféry) a zejména přišel s vydařeným scénářem plným inovativních nápadů bez žádných logických děr. Ano, mluvím o GET OUT od stejného režiséra, co natočil tento rok US. Jak se dalo Uteč považovat za perfektní filmovou událost se vším všudy, tak MY byl krok vedle. Bohužel.....Zpočátku jsem film vůbec ještě nezatracoval, zápletka se rozbíhala docela uspokojivým tempem, netlačilo se na pilu a režisér se snažil, aby to samotné rozuzlení tak ve třetině filmu s divákem pořádně zacloumalo. To se sice stalo, ale v tom špatném slova smyslu. Přiznávám se, dost věcí šlo mimo mě, prostě jsem to nepobral......A hlavně mě ty iritovaly scénáristické pokusy o odlehčení hororové atmosféry nějakým vtipem, protože to vůbec nefungovalo. On už totiž ten samotný film působil místy svým zpracováním a výsledným vyzněním komicky, což podle mě nebylo úplně v plánech filmařů. Konec to mohl svým vysvětlením zachránit, jenže to podle mě nadělalo většině divákům v hlavách ještě větší paseku. Mrzí mě to.......Na druhou stranu bych ale Peelea neodepisoval po jednom nezdaru, jeho dva roky stará prvotina mě dokázala přesvědčit, že v něm hřímá velký potenciál, který podle mě v budoucnu naplno rozvine. Teď se to holt ale nepovedlo, tak snad příště. Za mě dávám 43 % ()

TomX2 odpad!

Jordan Peele, človek, do ktorého som vkladal veľké nádeje a dúfal, že sa ako režisér dostane do popredia (nielen) hororového priemyslu, ma tentokrát na plnej čiare sklamal. Jeho režijný debut Get Out som považoval za jeden z najlepších hororov posledných rokov, ktorému som udelil silné štyri hviezdy za jeho originalitu, kvalitnú prepracovanosť a schopnosť udržať si diváka v napätí. Na jeho druhý režisérky projekt sa teda tešil a aj keď ma najprv nezaujal jeho príbeh a obsadenie, dúfal som, že nakoniec dokáže solídne prekvapiť, rovnako ako sa to podarilo jeho predošlému filmu. Bohužiaľ, nakoniec sa tak nestalo. Nedostavilo sa žiadne napätie, nenastal žiadny prekvapivý zvrat. Miesto toho som bol svedkom extrémne tupých dialógov za prítomnosti nie veľmi sympatických postáv (rodinka mi strašne liezla na nervy, jej "klon" snáď ešte viac), pričom tu síce bola snaha diváka nejako prekvapiť, či šokovať, no v konečnom dôsledku sa to nezdarilo. Naopak, scény, ktoré mali byť pôvodne strašidelné na mňa pôsobili hlúpo, trápne a smiešne (v zlom slova-zmysle) a totálne ma odrovnávali zvuky, ktoré vychádzali zo záporákov, rovnako ako aj ich správanie, ktoré bolo za hranicou trapnosti. Na hercoch som taktiež nevidel nič moc; herečka, ktorá stvárnila matku strašne prehrávala, výkon dcéry bol nepresvedčivý, synák zas herecký antitalent. Ocko bol fajn, ale asi si zmýlil film a miesto typickej černošskej komédie si zahral vo vážnom thrilleri, čo sa vlastne odráža aj na dialógoch jeho postavy. A druhá rodinka bola hrozná, včetne Elizabeth Moss, ktorej herectvu stále neverím. Snaha o humor tiež nedopadla zrovna najlepšie (za najlepšiu scénu z filmu považujem to, ako sa členovia rodinky hádajú kto bude šoférovať auto, na základe toho kto má na svedomí viac smrtí - a ani to nemalo nejaký extra "haha" efekt), technickú stránku tiež nepovažujem za nejakú ukážkovú, scenár nula bodov, atmosféra alebo napätie nikde (na podobnej úrovni je napríklad prvá Očista alebo home invasion Strangers). Nejakú hlbokú myšlienku či zmysluplnú pointu som nevidel ani necítil a záverečný twist bol predvídatelný, neopodstatnený a, rovnako ako celý tento film, trápny. Už to bola nejaká doba, čo som si nejaký film takto náramne užil a sťažka predýchaval každý moment. Jordan Peele je u mňa odpadlíkom jak v komediálnom priemysle, tak aj v režisérskom kresle pre vážne horory a thrillery. Žiadnu hviezdu si to nezaslúži, tak tomu dám bezkompromisne odpad. ()

Bajda

Tématy naprosto přeplácaná záležitost, do které se Peele pod tlakem velkých očekávání pokusil napcat snad všechny aktuální sociální problémy (černí vs. bílí, utlačovaní vs. elita, silná žena / slabý muž, a plno dalšího). Škoda je i té poslední zbytečně (a špatně) vysvětlující poslední čtvrtiny i naprosto odhadnutelného "twistu" na závěr. Co naopak funguje je střídání hororu a humoru, skvělá režie, kamera, herecké výkony a luxusní sound design. Ve zkratce: nápaditá, ale nedotažená a přeplácaná jednohubka, které kvůli tomu jak stylově je natočená, odpustíte ledacos. 7 z 10. ()

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

01.05.2019

Magazín Variety vydal čerstvě článek o platech hollywoodských herců a jak se tak zdá, fanoušci streamovacích služeb nejsou jediní, komu dělá Netflix radost. Streamovací gigant totiž razantně navyšuje… (více)

Horor My je obří hit

Horor My je obří hit

24.03.2019

Režisér Jordan Peele (Uteč) se po dvou letech vrací do kin se svým teprve druhým celovečerním filmem a už teď je jasné, že z toho bude další obří hit. Snímek My má totiž po víkendové premiéře v… (více)