Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Miliardář předstírá vlastní smrt. Naverbuje mezinárodní tým agentů, který se vydá na odvážnou a krvelačnou misi s cílem odstranit brutálního diktátora. (Netflix)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (577)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ale áno, dve hodiny utečú ako voda, každý záber je perfektne kompozične premyslený, občas zaznie aj vtipná hláška. Úvodná naháňačka vo Florencii vám dá hneď poznať, že Bay sa opäť poriadne odviazal a že sa nezastavíme až do konca. Len prečo sa, preboha, rieši svetový mier a zachraňovanie celej krajiny spod pazúrov diktátora? Akoby Michal po Bengházi stále trpel spasiteľským syndrómom a rozhodol sa, že nám bude po zvyšok kariéry kázať. Odhliadnuc od absolútne nereálne zrealizovaného puču, čisto v akčnom duchu a bez štipky logiky, je to proste stále skvelá zábava a možno sa k nej aj niekedy ešte vrátim. 70% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Michael Bay je prostě blázen. Navíc si myslí, že film o partičce, která chce spasit svět, ale během akce zabije kupu nevinných, mě vlastně bude bavit. A ano, můžu říct, že akce mě hodně bavila. Snad nikdy jsem ve filmu neviděl, že by měla takový vliv i na ono okolí. Nicméně kromě akce nefungovalo nic. Kluci a holky tu nevytvořili nic, čemu by se mohl říkat vztah s divákem. Dokonce i pohled na polonahou Mélanie Laurent mě nechal ledově klidným...a to už je sakra co říct. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

„To byli Apollón a Dafné!" „Davida né! Davida né!" Florencie, děsivé výkřiky a šílená jízda za doprovodu Orffovy Carminy Burany jsou součástí úvodní dvacetiminutové akční scény, která bere dech. Pak se tempo zmírní, aby postupně opět nabralo rychlost, i když úvodní sekvence už překonána není. Akční příběh o honu na diktátora nemá nic originálního ani převratného, přesto jako napínavé dobrodružství funguje, tedy pokud se jím necháte strhnout. Černý humor typu „Byl to padouch?" či padajících jeptišek na kolech střídají válečné záběry, kdy snímek zvážní. Smrtící plyny (sarin, soman) a pokyn diktátora v autě před davem lidí :„Přes ně, už to není můj národ!" působí mrazivě. A samozřejmě odkazy třeba na Croosovy vše opět odlehčí. Pokud člověk nehledá intelektuální snímek, nýbrž oddechovou jízdu bez pravidel, pak není co řešit. Já si ji užil. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Jakoby zde chtěl někdo odstartovat novou netflixovskou akční teamovku a lá M:I. Bay ale bohužel nepovažuje za důležité vytvářet jakékoliv sympatie k postavám, které jsou v žánru tím druhým nejdůležitějším po akci. Nebo jim alespoň dát širší charakterizaci než autům, lodím či neživým růžovým kachnám. Kdyby někdo z party zařval, je to odbavené ve třech rychlých záběrech a jde se dál. Dokonce ani Reynolds nehláškuje ani zdaleka tak jako ve všem, v čem (a pro co) ho máme rádi. Dialogy jsou celkově čirý bolehlav, lepší by bylo, kdyby nikdo nemluvil. Nejlepším na filmu je akční car-chase úvod, jak nezaměnitelnou stylovostí, tak obsahem vtipných bayovin. Tady jako bychom se ocitili u Baye v lepších časech před druhými Transformers. Zbytek filmu baví tradičně efektiními filtry, střihovou epilepsií, dámskými kostýmy a přepáleně glamour dějištěmi dalších akčních scén. A trápí nekonečnou absencí citu pro cokoliv a tupostí. ()

RedAK 

všechny recenze uživatele

Bay překopanej pikem si po letech hrábl do režijního rozkroku a vycákal nám do Netflixu hustej cool eRkovej akčňák jak za starejch Mizernejch dob. Bohužel se domnívám, že se Michael nepřiznaně inspiroval u nás v Židenicích, kde už podobná mordparta mimosystémových špiónů působí. Jednička – Ištván „Sadista“ Evženovič – tajemnej osmadvacetiletej špekoun, kterýho VZP, sociálka i berňák dávno vyškrtli z evidence. Jezdí načerno šalinama a exekučníma příkazama z pokut si odpaluje vaťany, co najde v popelníkách před buržoázníma hospodama. Rozhodl se mimo dohled státu trestat skutečný hajzly a svině; minulej týden zbil partu Turků dole u Vietnamců, protože neodpovídali jeho vlasteneckým představám o bílým heterosexuálním muži v produktivním věku a pak zbil i Vietnamce. Volí SPD a umí si připnout placku Ortelu na džínsy rekordně rychle. Dvojka – Věrka „Pinda“ Nováková – Je velitelkou židenický domobrany a viděla všechny Soukupovy pořady. Sní o tom, že ji jednou oplodní Tomio a zplodí spolu rasově čistýho středoevropskýho japonskýho spasitele. Umí ubalit dvacet cigaret pod pět minut. Trojka – Vašek „Taxikář“ Doubrava – Jako jedinej z party se živí legálně. Okrádá zbloudilý turisty na desetinou čárku na tachometru a chodí demonstrovat proti Uberu. V Brně přitom Uber není. Umí nazpaměť Hitlerovy manifesty a parádně to zvládá sluníčkářům natřít na facebooku. Nepoužívá při tom diakritiku, interpunkci ani pravopis, aby zmátl nepřítele. Čtyřka – Toník „Balda“ Degeš – způsobuje v Židenicích amatérský atentáty, aby obyvatele chránil před muslimskými nájezdníky. Před Kauflandem nechal pohozenej batoh, na což musela protiteroristická jednotka reagovat evakuováním parkoviště. Tonda trpí parkinsonem a batůžek s nákupem mu tam omylem upadl. Pětka - Jarka "Trikolóra" Klausová – sedmkrát rozvedená zastánkyně tradiční rodiny a noční můra židenických homosexuálů. Po nocích, mezi celoživotním okupováním pracáku a čtením Blesku, strká do schránek sugestivní letáky z Malování, že homosexualita je nemoc způsobována chemtrails. A konečně Šestka – Táňa „Genderman“ Dvořák – už třetí měsíc na protest nemenstruuje a nelegálními mengele praktikami donutila svého muže rodit. Společně vychovávají sympatického hermafrodita a nemohou se dohodnout, které ze stopadesáti pohlaví mu přidělí. Táňa je ramenatým členem zastupitelstva a hodlá v příštích pěti letech Židenice proměnit v útočiště bezpohlavní masy neidentifikovatelný želé hmoty. A takhle si tady my, naše underground šestka, bereme zákon do vlastních rukou. Mohl ses, Míšo, víš snažit, ale jinak mě to tuze bavilo. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (18)

  • V rukách členov tímu môžeme vidieť pištole FN Five-seveN, Beretta 92FS, Beretta APX, Salient Arms International 1911, CZ P-09, Heckler & Koch HK45T a SilencerCo Maxim 9. V Taliansku používa pri automobilovej naháňačke Dvojka (Mélanie Laurent) pušku FN SCAR-SC a v Hong Kongu používa Sedmička (Corey Hawkins) sniperskú pušku Accuracy International AXMC. Dvojka a Trojka (Manuel Garcia-Rulfo) behom tejto akcie majú brokovnice Kel-Tec KSG Tactical, Štvorka (Ben Hardy) zase samopal Brügger and Thomet MP9. Na jachte má Jednotka (Ryan Reynolds) samopal CZ Scorpion Evo 3 S1 a Sedmička samopal CMMG MkGs Banshee 300, ako aj guľomet M249 Paratrooper, ktorý používa na člne. (ČSFD)
  • V čase 01:04:50 má postava hlídače Dacky v jednom záběru obě ruce prázdné, po střihu má v pravé ruce tablet stříbrnou stranou ke kameře a v dalším střihu obrazovkou ke kameře. (Ivoman)
  • Během honičky v Itálii, kdy Čtyřka (Ben Hardy) skáče z jedné budovy na druhou, jde jasně vidět obličej kaskadéra. Kaskadérův obličej jde vidět ve více scénách. (mikki089)

Související novinky

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (více)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (více)

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

28.09.2021

Netflix zveřejnil kupu dat, díky kterým si teď celý svět může zase jednou udělat obrázek o tom, jak moc je vlastně streamovací služba úspěšná, a které seriály potažmo filmy patří k těm… (více)

Armáda mrtvých je na Netflixu obří hit

Armáda mrtvých je na Netflixu obří hit

29.05.2021

Nejspíš se to dalo čekat, v poslední době se to totiž daří všem větším filmům od Netflixu a jen to ukazuje, že marketingově má streamovací gigant vše dobře pohlídané. Každopádně zombie novinku… (více)

Reklama

Reklama