Šokované obyvatelstvo New Yorku děsí série nevyjasněných brutálních vražd. Nemilosrdným zabijákem je záhadný dvoumetrový muž v policejní uniformě. Matt Cordell byl dříve poctivým policistou, který neohroženě bojoval proti zločinu. Po falešném obvinění, se ale ocitl sám ve vězení kde byl nelítostně zohaven a zabit spoluvězni. Nyní se vrací jako zombie a prahne po pomstě. Z hrůzných zločinů je však obviněn vyšetřovatel Jack Forrest, který se i se svou milenkou Teresou vydává po stopě Cordella, aby dokázal svou nevinu... Ve své době velmi úspěšný horor s kriminální zápletkou natočil v r. 1988 William Lustig. V epizodní roli se tu objeví i dnes slavný režisér Spider-Mana Sam Raimi. (Vojcl)

drackula

Film sa určite vymyká priemeru masovej tvorby 80tich rokov. Neznámy vrah, ktorí môže byť prakticky ktokoľvek kto nosí uniformu, vytvoril aj vďaka charizme Roberta Z'Dara, ktorí sa pre túto úlohu priam narodil, naozaj dusnú a nepredvídateľnú atmosféru. Škoda len nezvládnutej a nerozvinutej detektívnej časti, ktorá mala potenciál vytvoriť z filmu niečo viac. Takto sa Maniac Cop stal filmom, ktorí je pre mnohých iba nostalgickou spomienkou na starú VHS-ku, a pre iných, je to príjemné prekvapenie a úctyhodné predstavenie policajta na ceste za svojou zvrátenou spravodlivosťou. 75 % ()

eraserhead666

Až se mi nechce věřit, že jsme z tohohle byli jako malý puboši v kině strašně uneseni (nebo to byla dvojka?). Ale tehdá to asi mělo větší sílu než dneska. Docela nuda, často předvídatelné, krve a mordu pomálu (i když alespoň ty trochu stojí za to). Slabota. Tohle je zrovna film, kterému by remake spíš pomohl než uškodil. Co vy na to Alexandře Ajo nebo Robe Zombie? ()

Shakers

Hovorím si, že zopakujem si túto béčkovú hororovú zabíjačku na blurejku a okrem pár scén, na ktoré som rád zaspomínal, ma to už moc nebavilo. Musím ale uznať, že hudba a atmosféra sa celkom podarila. Rovnako ako herecké obsadenie na čele s mlaďochom Bruceom Campbellom, perfektným Mattom Cordellom, či s fajn fízlom Tomom Atkinsom poprípade s peknou Laurene Landon. Inak priemerná zabíjačka. 65% - 3* ()

Anderton

Film svojej doby, ktorý snáď nechcete vidieť inak, než v menej kvalitnom rozlíšení a v českom dabingu. VHS prehrávač už asi nemáte, takže ten zážitok bude iba polovičný. Scenár ponúka niekoľko bizarných rozhodnutí, ako keď máte držať palce policajtovi, ktorý podvádza manželku a svojim spôsobom ju krátko po začiatku filmu aj privedie do hrobu. Kto je hlavná postava sa mení podľa toho, s kým si asi režisér zrovna na pľaci lepšie rozumel. Inak na nudu nezostáva priestor, keďže vrážd a akcie je dosť a napriek tomu sa nedopracujeme ani k hodinke a pol. ()

maverick10

No snad nejvic me fascinoval brilantni policejni cuch Toma Atkinse, ktery po jednom shlednuti mrtvoly v marnici ihned sestavil naprosto dokonalej profil pachatele a ujecena hystericka policistka jejiz vlasy asi nesnesly to tropicke vlhko nocniho NewYorku a nabyly na objemu tolik, ze by mohly parodovat zvon Svobody. ()

• Režisér William Lustig si ve filmu zahrál malou roli manažera hotelu. (henrycruel)
  • Keď sa v závere filmu snaží policajtka stoličkou rozbiť okno, môžeme vidieť, že mŕtvy policajt, ktorý je s ňou v miestnosti, dvihne hlavu. (johnsnow)
  • Koronera si zahrál William Lustig, který byl v reálném životě lékařem. (Chatterer)

Refn chystá další seriál

Refn chystá další seriál

13.10.2019

Režisér Nicolas Winding Refn (Drive, Neon Demon) se chystá opět ponořit do světa televizní krimi. Pro HBO teď natočí adaptaci kultovní filmové série Maniac Cop. Děj se odehrává v Los Angeles, kde… (více)

Časové pásmo bylo změněno