Když se Arkadij (Ray Stevenson), bývalý vůdce revoluce v ruské Sukovii, dozví, že se jeho zrádný bratr Dimitrij (Pierce Brosnan) nachází v ochozech stadionu, na kterém právě probíhá evropské semifinále mezi týmy West Ham United a Dynamo FCC, společně se svými kumpány londýnský stadion Boleyn Ground násilně obsadí. Mezi diváky je i americký válečný veterán Mike Knox (Dave Bautista) se svou neteří Danni (Lara Peake). Když se oba do spiknutí nešťastnou náhodou zapletou, Mike musí zneškodnit Arkadije a jeho těžce vyzbrojený tým. Dokáže to dřív, než se Arkadij dostane k Dimitriji? Osud 35 000 diváků na stadionu – a mnohem většího množství lidí v Rusku – závisí jen na něm. (Bontonfilm)

tranquill

"To vy jste terorista. Emocionální terorista!" Pche, bohapustá primitivní akce s tragickou kamerou akčních scén. Ztráta času. ()

Allecto

Tak jsem si krátce po Mrakodrapu pustil i jeho takového schovanějšího levnějšího bratříčka. V podstatě co jsem tam vytknul tady bylo dobře. Hlavní hrdina je uvěřitelný a celkově to tak nějak dává smysl. Jeho přítomnost v ději, jeho vztah k Danni. V podstatě ho ženou výčitky a kvůli nim mu tak záleží na té holce, která není tak na ránu jak to vypadala a začátku. Bitky jsou uvěřitelnější, žádná přehnaná choreografie, prostě syrová akce, která by snad zasloužila lepší kameru místy. Teroristi mají relativně uvěřitelný motiv a ani mi nepřijde moc přehnaný ten konec. Ať už jde o Brosnanovo řešení nebo o to video. Většinou bych si asi říkal.. nojo Amíci a jejich happy endy plný patosu, ale tady mi to nějak sedělo, možná díky minulosti postav, která byla propracována dost na to aby člověk chápal jejich jednání nebo proto, že si ten film prostě na nic nehraje. Nebere se vážně v těch správných místech a ve výsledku tak působí mnohem seriózněji než na začátku zmíněný Mrakodrap. Ale už se zas nějak moc rozkecávám a nevím jestli to ještě dává smysl. Takže prostě za mě zábavná akční jednohubky, která dává smysl, má dobrou akci, i postavy, přesvědčivě zahraná v rámci možností a možná i to i někdy dám znova. Takže ***..... Jo a tu 30 kilovou nasranou pipku, která tam je aby feministiky měli pocit, že jejich životy dávají smysl, by tam fakt být nemusela. NA druhou stranu nedostala tolik prostoru aby to působilo přehnaně, lacině a otravně jak se to tak běžně u postav tohohle typu stává takže v pořádku :D ()

bearmeedek

Béčko každopádně. Některé akční scény jsou originální a pokud jde o likvidaci lidí, tak vždy přímočaře a často brutálně. Bautista podle mě nebyl tou nejlepší volbou a Brosnan zbytečný. Závěrečné "vyústění z krize" lacině úsměvné. Ale dobrá, akce byla od začátku do konce a bez poločasu. Takže na pobavení stačí. ()

Acrobat

Final Score je rekapitulácia dejov minulých a písanie si súperov na ruku je túžbou stopnúť film a povedať mladším o existencii Johna. Nemotorný Bautista nedokáže utiahnuť film a znova zvíťazila túžba režiséra uprednostniť muskulatúrneho hrdinu. Pohnútky k ochrane „rodiny“ sú zase v rovine diskutabilných. Východ ako vždy dodáva zlých, ktorých pohnútky sú ale oveľa lepšie a šialenejšie, plán dobrý. Len keby opäť nevsádzal na chodiaci steroidový stroj s akože šibnutou ženskou. Triafať sa nevie nikto, kontaktné súboje majú dobú tuhosť a dravosť, len sú nemotorné. Dodá sa vám taktiež miestny truľko a hodiny priemernej zábavy môžu napredovať. Je ale dobré, že snímok nechce veľa trikov, a zaobstará vám pocit návratu do minulých poctivých rokov. T7m u mňa nespadol na samotné klišoidné dno a poskytol nenútenú, i keď bezvýnimočnú zábavu. (videné 04.07.2019, BDrip) ()

rublik05

Dave Bautista v testosteronem nabitém akčním béčku, jehož námět je silně tuctový, již několikrát omílaný. Nicméně i tak zde tvůrci odvedli vcelku solidní práci a snímek tak nenudí, má spád, relativně dobré akční scény a jako taková akční jednohubka jistě potěší. Vítku bych však měl k efektům, které nejsou nic moc, pak také k některým akčním scénám, které rovněž za moc nestojí. Samotný Bautista sice není kdovíjaký tahoun, svým způsobem však určité charisma má a role obrovského hromotluka mu padne jako ulitá. Záporáci rovněž ujdou, potkat některé na ulici venku, asi bych se moc bezpečně necítil. Pierce Brosnan funguje spíše jen jako velké jméno na plakátech, do děje prakticky nezasáhne a mihne se jen krátce ve finále. Celkově mě snímek Poslední zúčtování bavil a přestože je hodně průměrný, určitě dokáže diváka pobavit a milovníky akčních béček jistě potěší. 5/10. ()

GTS_PUNK

Sudden Death na anglický spôsob - hokej v tomto prípade nahrádza futbal. Princíp (filmovej) hry však zostáva zachovaný. Východoeurópski rebelanti obsadia štadión a vysporiadať sa s nimi musí bývalý vojak a hrdinská "one-man show" v podaní Davea Bautistu. Na jednu stranu typický akčný snímok, ktorý sa veľmi ľahko stratí v mori podobne ladených filmov. Na druhú stranu však aj počin, ktorý sa neberie celú dobu úplne vážne, so šikovne implementovaným humorom, najmä ak sa bavíme o Amitovi Shahovi v roli stewarda - usporiadateľa Faisala. Pri viacerých jeho hláškach sa divák z chuti zasmeje, o to viac ak plne chápe ich kontextu ("I knew I should've taken that job at Arsenal"). Poteší aj skutočnosť, že film možno chápať aj ako akúsi poctu legendárnemu štadiónu Boleyn Ground, na ktorom vyše jedno storočie hrával svoje domáce zápasy West Ham United, a ktorý dnes už bohužiaľ nestojí (avšak nie kvôli výbušninam C4). Final Score naplno pobaví zrejme iba zarytých milovníkov vandameovsko-seagalovských béčkových počinov, ale jedno pozretie bez problémov a väčšej ujmy zvládne aj zvyšok diváckej obce. A takisto je do toho celého nejakým spôsobom zakomponovaný Pierce Brosnan v malej, no pre príbeh dôležitej role, v ktorej rozpráva so zvláštnym ruským akcentom. ()

Ceberus

"To není kopaná, ale fotbal!" - předpokládám, že v originální formě vtípku jde o soccer vs football. Tomu zdejšímu nižšímu hodnocení moc nerozumím. Samozřejmě, že Die Hard je Die Hard a McClane je velmi specifická kultovní postava, ale tohle je imho poctivě odvedená práce, klidně bych na to kouknul znovu. Děkuji scénáři, že postava potrhlého parťáka se nedržela hlavní postavy jako klíště a dostala méně prostoru než bývá u takových filmů zvykem. Brosnanovu roli by zvládl i neznámý ksicht, tak snad si producenti spočítali, že jeho de facto cameo přineslo do kasy víc než odtamtud pro něj museli vybrat. A stejně jako ostatní musím vyzdvihnout zmíněný fórek "allahu akbar" - odvážné, ale vtipné. ()

Likan7

Náhlá smrt je jeden z nejhorších filmů Van Dammea. Mizerná akce a ještě horší scénář. Všechno kolem hokejového zápasu byl prostě totální trash. Režisér Scott Mann má ale nejspíš tenhle film rád, protože udělal remake s Davem Bautistou. A přidal tam všechny ty hovadiny, který jsme viděli v Náhlý smrti. Akce je příšerná, zlý teroristi dementi a všechno kolem fotbalového zápasu je jedna velká parodie. Markeťák West Hamu, který s tím souhlasil, by si zasloužil vyhodit a praštit pánvičkou Sama Křepelky. Vrcholem je pak příšerně digitální honička na motorkách po střeše stadionu. Všude tam po sobě střílí, mlátí, jezdí motorkami, ale zápas se prostě hraje až do konce. Pierce Brosnan tam je asi 5 minut na konci a Bautista ani náhodou nemá na to nějaký film utáhnout. ()

Nix

Původně jsem chtěl dát průměr, ale kašlu na to. Tenhle film je fakt zábavný. I když to připomíná Van Dammovku a všichni víme kterou, tak je o to víc drsnější a hlášky se tu sypou dost slušný a opravdu se jim člověk zasměje. Celkově je to prostě na mnoho lepší úrovni. Bautista je hrana na kterou se fakt dívá dobře a opravdu mne překvapil. Takové prostředí v akčním filmu prostě mám rád a vrátilo mne to do dětských let, je to opravdu slušná podívaná a ani minutu jsem se nenudil. ()

Clark_Kent

Upřímně mě tahle honička po stadioně kupodivu docela bavila. Dlouho tu nebylo nic takového rázu a Dave Bautista působí jako kliďas a sympaťák. Jeho vojenská minulost je zajímavá a ta jeho likvidace teroristických záškodníků, vskutku zajímavá. ()

GameboyNES

výkrádačka všeho možnýho, od smrtonosné pasti, přepadení temné území, náhlé smrti atd. na jedno zkouknutí to ujde, ale víckrát už to opravdu nepotřebuji vidět 48% ()

horor2

Kdyby film vznikl o 30 let dříve, tak je to dneska kult. Tolikrát viděno. Už od začátku je jasné, co přijde a jak příběh bude probíhat i jak skončí samotné finále. Ale přesně kvůli tomu jsem se chtěl na to podívat. Nečekal jsem žádné Ódy na radost. Dave Bautista mi je sympatický, stejně tak jako akce, či některé vychytávky. Potěší sprostý humor a hlavně 80/90 provedení v R-ku :-) Komu se líbí všechny ty cool klasiky Smrtonosná Past, Náhlá smrt či Přepadení ve vzduchu, Přepadení v Pacifiku nebo novinka Mrakodrap + dalších 50 podobných filmů, bude spokojen. S tím, že tohle je o třídu níž zábavné, než jmenované hitovky :-) ()

johnsnow

Po B-čkovom mrakodrape som si pustil toto a musím povedať že oproti mrakodrapu omnoho lepšie. Napätie cítiť, akcia je skvelá, kontaktná a krvavá, plus hrdina je civilný a schytáva na papuľu. Herecky mi sadli všetci, no najlepší bol asi Bautista a ten jeho kamarát arab a Brosnan bol tiež fajn ale dokopy sa tu objavil na 5 minút, možno ani toľko nie. Avšak to nevadilo lebo film si udrží štandard po celú svoju dĺžku a nenudí. P.S. Neviem či je to len zhoda alebo nie ale pokiaľ je režisér Scott synom Michaela Manna tak pevne dúfam že sa dostane do A-čkovej ligy, filmom s busom a týmto mi dokázal že to vie. ()

Pitryx

Tak mne nejvíce zaujala almara Craig Conway, koho by také ne, že jo. Zato postavu Denisy bych třískal cihlou po hubě. Nesympatická a ještě kráva. Stejně jako ten opičák Faisal. Celkově je to film ryze průměrný, nenajdete zde nic, co byste již neviděli, ani nic co by bylo nové, nebo překvapující. Efekty na obvyklé úrovni, hudba spíše děs. Desítku k průměru přidávám za to, že to má spád a hluchoty je zde opravdu pomálu. ()

PlysovyMacko

Variácia na Smrtonosnú pascu, odohrávajúca sa na futbalovom štadióne počas zápasu. Najlepšie sú súboje muž proti mužovi, kde sa Bautista mláti (aj so ženou) s chlapmi rovnako veľkými ako on-mne zostala v pamäti bitka vo výťahu a  tá vedľa horúceho oleja. Tupý akčňák na jedno použitie. ()