Mazací hlava

• Česko Eraserhead (více)

cryniac

Tento film je nádherně stylizovaná sonda do pokřivěné duše moderního člověka žijící ve světě, který je odrazem jeho samotného. Ústředními motivy filmu jsou vášeň, vztek, perverze a zoufalství, které jsou předložené vizuálně dechberoucími záběry, atmosferickou zvukovou kulisou a vynikajícími hereckými výkony, které vdechují život tomuto upřímnému a naprosto ojedinělému uměleckému počinu. Lynch ví, že v každém z nás jsou ukryté myšlenky, které si za běžných okolností nepřipouštíme, ovšem tímto filmem je bez skrupulí předkládá a divákovi nezbyde, než se za sebe zastydět. Jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl. Tento klenot kinematografie si nesmíte nechat ujít! ()

rs134

pořád, že to nikdo nechápe. to jste nikdy nebyly na večeři u rodičů svý holky a cejtili jste se dost blbě? a zkoušeli jste si představit, jaký to asi je mít postižený dítě s holkou, kterou sotva znáte? ()

Eldir

Hodnotím takto vysoce hlavně kvůli tomu, že film to co sliboval splnil... byl jsem z toho fakt v prdeli. Krásný film na ponuré nedělní odpoledne. A dejte si ho dvakrát za sebou, ta deprese z vás pár týdnů nespadne. ()

endymion

Absolut Lynch. Film se jmenuje Mazací hlava zřejmě proto, že vám totálně vymaže hlavu. Ale to "dítě" je na svou dobu absolutně neuvěřitelný. ()

tomas15

Tohle je asi naprosto neporovnatelný s běžnou komerční tvorbou. Jakože u ostatních filmů je mi pětihvězdičková škála málo, tady by podle mě stačilo líbí/nelíbí. Ono tomu asi vážně není co vytknout, ale chápu, že spoustu lidí tohle prostě míjí jak kategoricky, tak vizuálně. Ve mě osobně asi jiný film nezanechal tolik jako Eraserhead a to je asi podstatný - něco si z toho v sobě odnést, ať už je to hezký nebo ne. Jako zlý sen, který nemůžete nijak ovlivnit a musíte ho vstřebat plným vědomím. "There's a baby at the hospital. It's still unsure it is a baby!" =)))))))))) ()

bungalov

Tenhle film je totální rozbor člověka... ale žádného hrdiny z filmu, nýbrž diváka samotného. Od filmu se neodtrhnete, i přesto že vůbec netušíte o co vlastně jde. Ani konec filmu vám nenabídne rozumné vysvětlení a tak nad tím přemýšlíte tak dlouho, až si ho pustíte znovu. Davidovi se to podařil - tenhle film neuvidíte jen jednou ! 95% ()

otoman92

Hrozný film né že by se mě dělalo nějak blbě, ale ty scény co to mělo znamenat. No z filmu sem vyčetl, že je to nějaký antiválečný film ze studené války. ()

Jenec

Nelze napsat nic jiného než, že zde si Lynch naplnil vše, co má rád, ať už je to stará Filadelfie plná betonových zákoutí starých továren, nebo zálibu v bizarnostech. Skličující atmosféra snímku je podtržená skvělým světlem, kde vše vrhá stín, který jakoby dopadal i na nás. ()

Methew

Hnus, podivnosť, zdanlivá nelogickosť sú v mojich očiach znaky tohto surrealistického diela. Mňa ale nadchlo. Pochopil som ho. Pochopil som aký odkaz tento film nesie. V podstate vzduch, ktorý človek dýcha vplýva na jeho celkové zdravie a v určitej forme sa odzrkadľuje v jeho podvedomí. No a čo myslíte ako sa bude odzrkadľovať dýchanie hnusného až úplne vysušeného vzduchu v podvedomí človeka, na ktorého to má priam až degeneratívny vplyv ? Tento film je odpoveďou. ()

John2y92

Já si prostě nemůžu pomoct. Lynche zbožňuju a prostě mě baví si sednout a nechat si vymáchat mozek v kýblu s****k. Libí se mi, že podobnej film nenajdete. Jde o čistou originalitu, vzatou v trochu jiném slova smyslu. ()

2sistem

Viděl jsem a uznávám podivné to dílo. Co vším Lynch má na mysli můžou všichni jen spekulovat, ale jen on sám ví co tím chtěl říct. Znám autorův styl a věděl jsem co mohu čekat. Nepočítal jsem ani, že to vše pochopím a jestli můj výklad je správný. Příběh je zřejmý ale to pojetí je na jednu stranu fascinující a na druhou depresivní. Od filmu s top hodnocením očekávám víc, ale je tu plno věcí, který si zaslouží obdiv. Hra světla a tmy, černobílý obraz, stíny a projevy snů a myšlenek v surrealistickém pojetí je famózní. Do toho industriální a děsivé zvuky śtřídající hudbu ze starého filmu. Je to Lynchův první celovečerák a přemýšlel jsem mezi 3 a 4 *, ale nakonec dávám vyšší, protože si ze zvědavosti rád Mazací hlavu pustím znovu. ()

Zaba

Určitě můj pohled na film ovlivňuje to, že jsem byla zkouřená. Moožná to i zvýraznilo celkový dojem z filmu. Dojem který by se dal popsat slovem "podivnost". Celá ta divná atmosféra filmu, zvuky, postavy... Nevím, jak to zhodnotit. Film jako takový mi nic nedal. Možná jen to, že cestou do svého pokoje na koleji jsem se zaposlouchala do zvuku výtahu. Své diváky si jistě tento film najde. ()

Paulo.cz

Sice nejsem žádný filmový znalec, ale u mě zůstává tenhle film nepochopený. Opravdu nevím co si o tom mám myslet. Je snad účelem přivést člověka do deprese, nebo se má snad nad touhle splácaninou smát. Některé scény jsou opravu hodně divné = dívka tančící na pódium. Zvláštní je, že jsem se na to dovíval do konce. Možná to svůj účel splnilo a to: "Výplach mozku". 26% ()

abrat

Prvý celovečerný film Lyncha, ktorý vás nenechá vydýchnuť. Nočná mora, klaustrofobický, industriálny svet... Čudák Jack Nance potulujúci sa po temnom priemyselnom predmestí, všade hučiace odporné zvuky, horor atmosféra a dodnes neprekonaný maskérsky trik s dieťaťom... Film do ktorého Lynch vrhol obrovské úsilie...a nie nadarmo... ()

Kreveta.punk

Vůbec nevím, proč jsem tomu dal tak vysoký hodnocení, když už se na to už asi nikdy znova dívat nebudu. Občas to někomu doporučím a on: "OK, jo a o čem to je?" a já na to: "Tyvole já ani nevím, ale je to fakt námrd" :D Na konci filmu jsem měl výraz asi jako hlavní hrdinana titulním plakátu. Dívat se na to pod vlivem jakýchkoliv omamných látek bych si já osobně radši nedovolil, protože by to na mě nejspíš zanechalo trvalý následky. ()

Hutss

Já ten film prostě nechápu a to je učel , který zvládl dokonalee...Ten film je prostě nepochopitelnej a proto je naprosto příšernej a zároveň v jistém zvráceném způsobu skvělej...Ten film prostě nepochopíte a proto si ho skoukněte a máte zážitek na vždy ........................................................WTF.................................................Hutss ()