Mazací hlava

• Česko Eraserhead (více)

honza_1365

Nepochopil jsem to. A vůbec mne to netrápí. Ani se nebudu pokoušet tenhle film pochopit, protože bych se na to musel dívat znova. A na to fakt nemám. ()

Gastovski odpad!

Že jsem nepochopil, o čem to bylo? V tom případě je to geniální. Že to nemělo hlavu ani patu a dialogových částí by se lépe zhostily zvířata dosud nedotčená lidskou civilizací? Že jsem se nudil každou minutou? To už ne - ale moment! Natočil to Lynch! V tom případě musí být i ta nuda v něčem geniální, i když nevím v čem. Ale ještě, že u mě zvítězil zdravý rozum. Pro vyšší hodnocení musí být člověk pod psychotropní látkou, jinak to nevidim. ()

molcan2

Bolo to úplne plytvanie času. Som rád, že som nebol chorý, keď som to videl, lebo by som si myslel, že mam nočnú moru. Možno je cítiť, že to tak aj pôvodne malo byť, ale aj tak si nemyslím, že by to vôbec mohol byť slušný film. Pripada mi skôr ako chorý, bolo to tak znepokojujúce. ()

KOZEL84

Tak se mi Apríl trochu protáhl.No je fakt,že sem si o to nedávno říkal.Nechápu co tu furt chce každý chápat.Jestli Lost Highway a Mulholland Drive vidím jako filmy snové,pak tohle je film pocitový,jenom mi nedává smysl.A nikdy dávat nebude už jen proto,že to nejsou moje pocity (a asi nikoho kromě Lynche i když je mi jasné,že tady to určitě pár lidem dává dokonalý smysl).Bohužel tohle jeho ''dílo'' ve mě vyvolalo akorát pocity kurevské nudy a následně euforické radosti ze závěrečných,vysvobozujících titulků.Ono to totiž skoro těch pět let i trvalo.Já bych se u něj vůbec nedivil,kdyby tuhle hod'ku a půl stačil natočit za pět minut.To on normálně dělá,takové věci a u tohodle by to možná i šlo.Zpětně se dá říct,že sem rád,že sem ten film viděl,ale ten minulý čas na tom mám rád snad nejvíc.Lynchova genialita je hlavně v tom jak mu tohle všechno pořád prochází.Např. nejlepší možný konec Lost by byl,kdyby se odehrávali v Lynchově hlavě.Tak by nezůstala ani jedna jediná otázečka(teda zbylo by jich milion,ale nikdo by se neptal).Nebudu to hodnotit,páč to snad ani hodnotit nejde.PS:ty pětky sou do jedné pozérské až hanba!Tohle je Lynchhttp://www.youtube.com/watch?v=MPw1i9dAJiQ ()

louisa

Moja oblubena filmova/nocna mora:-)) Najradsej mam "psycho-scenu", ked sa hlavny hrdina (Henry) zucastni vecere u priatelkinych rodicov: strasidelnu atmosferu umocnuju aj tie "niekolkominutove" uskrny a pohlady zucastnenych; taktiez to "kineticke" kura na tanieri, ci akysi zachvat panej domu:-) No a zienka spoza radiatora je tiez very cool&good:-) ()

Caaslav odpad!

kdysi jsem se na tenhle film chtěl podívat ale po chvíli jsem ho vypl, nebavil mě...a teď po nějakých 5 letech zjišťuju že režisérem byl D. Lynch...tak se v podstatě nemusím divit tomu, že mě to nebavilo... ()

Hyger

Při sledování tohohle filmu jsem chvílemi zavíral oči, ale rychle jsem je zase otevřel. Nechápal jsem absolutně nic. Počáteční scéna mě jen utvrdila v tom, že mé první setkání s Lynchem nebude bez potíží. Nesnažil jsem se nijak moc soustředit, takže mi mnohokrát nebylo jasné, zda-li zrovna jde o nějakou Henryho vizi, nebo je to reálný děj. Vypadalo to však nadějně - mám rád šeď a tmu, strach a zlo, déšť, liduprázdno - to vše bylo snadno vytvořeno tajemným a zohyzděným "mužem v planetě", ponurým průmyslovým prostředím, špínou a kouřem, a abych nezapomněl - hučením. Když tento prapodivný film skončil, chvíli jsem koukal okolo sebe a pak šel spát. Vypustil jsem ho z hlavy, vymazal ho tak, stejně jako Henry ukončil svůj prachbídný, jednopokojový život. Když jsem chtěl napsat komentář, musel jsem některé části zhlédnout znovu, abych se měl od čeho odrazit. K tomuhle prostě normální komentář napsat nešel, takže jsem v duchu surrealismu psal to, co se mi v mé hlavě zrovna vytvořilo - tyhle bláboly. ()

mh.mail

Film jsem nepochopil a jsem rád, že nejsem sám. Na druhou stranu je to škoda, protože bych se rád dozvěděl, co tím autor vlastně myslel. Vypadá to ale, že tím nemyslel vůbec nic. A já vlastně ten film ani nedokoukal. Dvakrát jsem se na něj začal dívat a v obou případech jsem usnul asi plus mínus ve stejném místě. Pro mě nehodnotitelné. ()

TomasKotlant

Děti jsou roztomilé. Násilné střihy. Děti jsou slizké. Zvuková složka. Děti jsou nemocné. Pějme píseň dokola... Rodiče jsou divní. Prarodiče ještě divnější. Svaz autorů radiátorů. Kuku, kuku. Černá obloha. Prach. *** Ve zkratce: Strach, co Tě vymaže. Vymaže. Že? ()

fisus

Po filmu jsem měl stejný pocit,jako téměř u každého Lynchova snímku-"geniální,ale o čem to sakra bylo?"Přiznávám,že jsem se v ději ztratil v podstatě už u úvodních titulků,což se mi většinou u Lynche stává až ke konci.Přesto mě tenhle film v nejedné scéně fascinoval a bavil.Lynche asi nikdy nepochopím,přesto mám jeho filmy rád!!! ()

PanTumnus

já jsem asi nějákej divnej ale při sledování filmu se ve mně žádné schyzofrenní dvojče neprobudilo. nechtělo se mi při něm zvracet ani jsem se u něj neneudil a dokonce jsem ani po skončení neměl depresi a ani jsem si neřekl WTF?! . a to jsem se na to schválně díval v noci. chápu že nejde o film pro každého ale nechápu uživatele kOCOUR který film nepochopil (a všechny ostatní). mazací hlava je totiž jedna velká metafora, pracující v náznacích a zánlivě nesourodých scénách ale mně vše dávalo perfektní smysl. film jsem pochopil bez větších potíží. možná jsem tedy čekal o trochu víc. čekla jsem že se budu alespoň trchu bát, že budu alespoň trochu znechucen, že se nad ním budu muset víc zamyslet. nestalo se. přesto jde o vemi dobrý film, s perfektními hereckými výkony, kamerou a animatronikou a tak vůbec. proto čtyři hvězdy. ()

Warhorr

Ani nevím co přesně napsat, jelikož má slovní zásoba není dokonalá a má určité meze, takže to zjednoduším jak jen to jde. Pokud se vracíte z tříměsíčního crackovýho mejdanu anebo jste podstoupili lobotomii ale připadá Vám, že stále nemáte dost a chcete kompletní restart mozku podpořit nějakým surrealistickým výplachem, pak je tento Lynchův kultovní počin jasno volbou. Depresivní atmosféra s malým alienkem je vážně k nakousnutí. ()

zdeny99

Mazací hlava je celovečerní debut Davida Lynche. Film, který se točil pět let kvůli nedostatku peněz. Film tak rozporuplný, tak odporný a na druhou stranu zase tak krásný. Film tak nechutný, odpudivý a zároveň tak inteligentní. Film, ve kterém surrealismus si jde ruku v ruce s bizarností a dotýká se jí pomocí pupečníků, aby nás šokoval skrze králičí fetus k závěrečné nechutně odporné vraždě. To vše za pomocí černobílého pojetí filmu, mrazivé atmosféry a něčeho, co ani sám divák nechápe. Film, který diváka nutí svojí atmosférou se dívat do konce, i když se mu vůbec nelíbí. Anebo líbí? A jen si nedokáže přiznat, že jej nechápe? Anebo snad chápe? Tolik otázek vyvolává Mazací hlava. Tento legendární, umělecký film od dnes kultovního režiséra Davida Lynche. [7071. hodnocení, 657. komentář, 71%, 626. nejoblíbenější film] ()

sandis

Při hodnocení filmů: filmy dobře natočené, zajímavé, pěkné, nesoucí myšlenku, ode mne dostávají 4*. Filmy, které na mne obzvláště zapůsobí, které v sobě mají něco navíc, pak dostávají 5*. Tento film má v sobě něco navíc, proto 5*. ()

gombarix

To je něco tak úchylného! Díval jsem se na to furt dokola, dokud to kdosi nepřemazal... IN HEAVEN... EVERYTHING IS FINE... ()

amarth

Film působí opravdu velmi depresivně, jenže to mám na Lynchovi hrozně rád...! Každý moment jsem čekal co ještě přijde, jak mne ještě dokáže zaskočit. Jde mu to však skvěle. Bez reptání 4 hvězdy (ne 5), neboť jsem netušil, jakým acidovým výletem naplní naše hlavy v dalších kouscích... ()