Film Nenávist, kterou jsi probudil vznikl podle románového bestselleru spisovatelky Angie Thomas a vypráví příběh studentky Starr Carter, která žije ve dvou odlišných světech: v chudé komunitě tvořené převážně černošskými sousedy a v bělošské škole, kterou navštěvuje. Ve chvíli, kdy se Starr stane svědkem vraždy svého nejlepšího přítele, kterého chladnokrevně zastřelí policista, ocitá se pod tlakem z obou stran. Je jen na Starr, aby pozvedla svůj hlas a postavila se za pravdu. (Bontonfilm)

Dejf4

Silné téma, které se tu dobře odvyprávělo. Ale chybí tomu trošku větší tempo a prostředek filmu by potřeboval trochu sestříhat. Každopádně po technické, ale především po herecké stránce za 1*. 6/10 ()

Víteček

Absurdní. To by se přeci nemohlo stát, že policista zavraždí černocha, který ho nijak neohrožuje a vzejdou z toho nepokoje. Taková smyšlená zápletka je úplně trapně vykonstruovaná. Ve skutečnosti v roce 2020 hodně tématické a hodně silný zážitek. Ke konci to přeci jen trochu moc tlačí na pilu, jinak bych dal plný počet. 82 %. ()

Astonko

Malo to super začiatok (vrátane predstavovania postáv), veľmi dobrý atmosférický koniec ale medzitým mi niečo chýbalo. Miestami sa to naťahovalo, nudilo a tým uberalo filmu na pôsobivosti. Herecké výkony všetkých postáv super, emočne to na diváka vplýva dosť, po technickej stránke tiež všetko v poriadku (najmä by som vyzdvihol hudbu), no ten "ťah na bránku" tam skutočne chýbal. 6.5/10 ()

argo.smile

Film pre amíkov kde sa opäť a zasa rieši otázka farby pleti cez otázky rasizmu. Ale vôbec ma to už nebaví riešiť a tým pádom ani pozerať. ()

veverysiak

Takéto filmy veľmi nemusím, teda agitačky z čierneho prostredia, dokážem pochopiť obidve strany konfliktu, ale nedokážem poskytnúť riešenie, nenávisť a násilie boli živené desaťročia až stáročia a len zaujatý človek môže povedať, kto je väčší vinník, radšej nebudem filozofovať, preto len pochválim Amandu za presvedčivý a zrelý výkon, takže 60%. ()

fafejt001

AMANDLA , asi nový objev , byla dost dobrá , tématika filmu není nová a tak se překvapení nekoná . Někdy mi to připadalo , hlavně ve škole , ty jejich rozhovory takové strojené až dětské . Z tohoto důvodu , mne to až tak neoslovilo . U mne za * * a půl . ()

Crejdl odpad!

Tento film se snaží vzbudit sympatie k černým, kvůli smrti černýho dýlera tvrdých drog, který se při dopravní kontrole chová jako mistr světa. Jestli černoch nerozumí jednoduchým pokynům policisty, spíš to bude deficitem intelektu. Celý film se vraždí černoši s černochama, ale největší svině je bílí fízl co se bránil. Nereálný, umělý, vykonstruovaný příběh. Rasistická, multikulturní ubohost. Ale chápu, že takovéto sračky mají podporu. Tak odporně rasistický film, ještě vylhaný, zaměřený proti bílím, jsem ještě neviděl. Jednoduchý argument jsou kriminální statistiky, pak pochopíte proč jsou policajti s černých tak nervózní. https://ucr.fbi.gov/crime-in-the-u.s/2016/crime-in-the-u.s.-2016/tables/table-21 Citace z filmu: takže jenom proto, že nějaký pitomý bílí děcka odejdou za školu tak ty odejdeš taky ........ To mě má být opravdu líto zastřelenýho černýho dýlera tvrdých drog, kterýmu se předávkovala matka? Hoolywoodské Chucpe. Ach Khalil se tak rád smál, zpíval a krásně tančil do rytmu bubnů. Sice se neuměl ani podepsat, ale chodil ověšený zlatem, protože prodával Crack a cocain. ()

Perunwit

Propagandistická žumpa BLM. Milí thugové by měli začít u sebe a přestat se ptát proč je nikdo neslyší i když řvou fakt nahlas. ()

PTuranyi

Témou tohto filmu je rasová diskriminácia v USA, presnejšie policajné násilie, ktorá je zabalená do príbehu černoškej tínedžerky Starr - svedkyne zastrelenia svojho kamaráta policajtom. Rodinné pozadie je komplikované a hoci nie je z najlepšej štvrte, nežije v slume ba dokonca sa dá povedať, že si žije ako vo vatičke. Život naruby jej prevráti akoby práve smrť Khalila. Starr však netvári ako prvoplánová hrdinka, ale jej váhanie a postupný prerod na "aktivistku" nevyznieva veľmi prirodzene. Podobne vplyv gangov a King Lorda je do príbeh vmontovaný dosť nešikovne. Stačilo totiž, aby ho Starr vynechala zo svojej výpovede a všetko by bolo v poriadku. Film je evidentne namierený na mládež a výsledok je akýsi Beverly Hills 92010 z prostredia černošského geta, čo je škoda keďže téma je aktuálna a produkcia aj herci dobrí. 65% ()

Kodousek

Poselství 2Paca prostupuje celý film, jeho tvorba byla o pravdě a dodnes inspiruje milióny černých po celém světě. Otázka bílých a černých je v podstatě neřešitelná, protože bílý se snaží napodobovat styl černých, nosí stejné vychytávky, mluví slangem, černí zas nepustí bílé mezi sebe, začarovaný kruh, ze kterého vychází tenhle skvělý námět. I sám 2Pac zemřel kulkou konkurenčního rapera. A pak musím zmínit mladého Smitha v roli Khalila, ten byl prostě fakt krásný a herec má před sebou velkou budoucnost. ()

kesinaa

+ spoilery! + Na tento film jsem se těšila více než půl roku. Trailery vypadaly velmi zajímavě a tak jsem se nemohla dočkat, až bude The hate u give k dispozici. Herecké obsazení bylo velmi dobře vybrané a příjemné, potěšila hlavní hrdinka Amandla Stenberg jako mladičká Starr, jejího otce Mavericka hrající Russell Hornsby i Anthony Mackie v netypické, poněkud zápornější roli drogového dealera Kinga. Bohužel však zůstalo jen u slov. Téměř celý film se řeší, jak Maverick a policií zastřelený Stařin přítel Khalil pracovali pro drogový gang, ale nijak výrazněji se to ve filmu neukáže. Nicméně atmosféra ohrožování je vykreslena dobře. Herci jsou podle mě dobře zvoleni, stejně jako prostředí černošského ghetta. Snaha Starr dosáhnout spravedlnosti poté, co byl její přítel zavražděn bílým policistou a její proslov během nepokojů na mě jakýsi dojem udělaly, filmu by ale prospělo více napětí. Konec, kdy Stařin mladší bratr Sekani ohrožuje Kinga pistolí a chrání tak svého otce, na mě zapůsobil, nedokážu ale říct, zda pozitivně, nebo negativně, přišlo mi to spíše nereálné. Celkově si myslím, že by postavy a příběh mohly být propracovány trochu lépe, velkými plusy filmu jsou ale akce, napětí a relativně málo romantiky. Jedna hvězda za Anthonyho Mackieho. 70%. ()

stuj

Některé scény opravdu silné, ale některé bohužel klišoidní. Hlavní představitelka byla ovšem šikovná. ()

Chenile

Tak zde mame ani ne po roce dalsi film, ktery nam ukazuje ze cerny drogovy dealer je hodny, a fetem nici zivoty ostatnich, protoze "nemel na vyber"... Dalsi film, co nam ukazuje ze neuposlechnuti policie, porusovani zakonu ci niceni soukromeho majetku je spravne, pokud do dela cernosska komunita, ktera se citi ukrivdena. Dalsi film, co nam ukazuje, ze afroamericka komunita muze byt rasisticka a je to naprosto normalni, zatimco z bile holky se stane rasistka kvuli jedne neskodne a dobre myslene vete.... Nooo nevim, zda tohle je spravne nastaveni zrdcadla... ()

omega_SK

Inu klasický amíci = rasistický votrelci. Indiánov sa im podarilo vykynožiť, tak teraz idú po negroch doma a po arabášoch vonka. Fakt mimoriadne tolerantné plemeno. Systematicky pomaly a isto rozdrbú celý svet. ()

rrastik

Je to strasná slátanina. A zase ďalší film o ukrivdených černochoch v USA. 1. Pan táta je u čiernych panterov a deti od začiatku vychováva sposobom, že byt černochom je privilégium a že sú viac ako ostatný.A je neskutočne kladná postava aj napriek tomu, že kedysi predával drogy a bol pravá ruka miestneho drogového dirigenta. 2. Hlavná postava nám zdelí, ako je im super, že žijú medzi svojimi, čítaj černochmi. Aby nám potom cestou do školy oznámila, že chcú z tohoto miesta čo najskor vypadnuť. Kam chcu odísť, to nepovie, lebo medzi svojimi už sú a biely sú rasisti. 3. Hlavná postava nám ďalej cestou do školy povie, že majú strednú školu priamo vo svojej štvrti,ale tam nechodia, lebo je tam sex, drogy a násilie. A tak musí chodiť na strednú, kde je veľa bielych, ktorý sú bohatí, snobskí a celkovo čiernym nefandia a nerozumejú. A že sa koli tomu musí od strednej tváriť schyzofrenne, lebo iná je doma a inú tvár má v škole. A za to samozrejme možu biely. 4, Každého raz za čas zastaví policajt v aute s tým, že máme pocit, že je to neoprávnene. Ale iba černosi to vidia ako rasizmus. 5. Hlavná dejová línia v podobe toho, že biely policajt zastrelí jej kamaráta pri cestnej kontrole, s ktorým sedi hlavná postava v aute. Sama hlavná postava prosí kámoša,aby posluchol všetky výzvy polície. Kámoš namiesto toho odporuje, nechce mať ruky na volante, nechce z auta vystupiť. A keď už na prosby kámošky vystupi, tak nestojí a nečaká,ale stále sa bavi s kámoškou a zrazu sa nahne do auta,aby si vzal zo sedadla hreben, ktorým sa chce učesať. Fakt vhodná doba myslieť na to, čí mám dobrý účes. Samozrejme policajt si myslí, že sahá do auta po zbrani a zastrelí ho. 6. Policajt je sám otrasený z toho, keď vidí, čo sa stalo a že šlo o omyl. Ktorému sa ale dalo predísť,keby bol ten čierny kámoš normálny. Ale všetci čierny za tým vidia úkladnú vraždu. Somarina na ntu. Radšej by som videl odpovede na to,kam chce tá rodina vypadnuť,keď žívot medzsi svojimi je tak strašne fajn a super. Prečo nechodia na strednú, na ktorú predsa chodi vetšina ich strašne fajn rovesníkov,ale musia chodiť na tu hrozne snobskú bielu školu. ()

Hayley_Kelly

Já o rasismu nevím nic krom toho, co jsem si přečetla nebo viděla ve filmu. Nedokážu posoudit, jestli je to věrné zachycení skutečnosti, jestli je to fér... Takže to soudit nebudu, a zaměřím se čistě na film. Mně se líbí. Nejkratší zhodnocení, jaké můžu dát. Je velmi emotivní a přiznávám, že jsem většinu probrečela jako želva, ale to už je holt moje povaha. Herecké obsazení hodnotím pěti hvězdičkami z pěti, po téhle stránce nemám co vytknout. Kameraman odvedl skvělou práci, námět samotný mi připadá zajímavý. Snad jen konec se trochu moc vlekl, snad byl až příliš velké klišé, ovšem ve výsledku jsem schopná to celkem snadno odpustit. Takže summa summárum... velmi emotivní film, jehož hodnověrnost nemůžu objektivně zhodnotit, ale vůbec mi to nevadilo. ()