Králíček Jojo

• USA Jojo Rabbit (více)

Být v nacistické Třetí říši malým blonďatým klukem znamená poměrně dost přímočarou kariéru. Tedy aspoň na jejím začátku. Jedním z prvních kroků je členství v organizaci Hitlerjugend, čili v „Hitlerově mládeži,“ což obnáší trochu vojenského drilu, pálení závadných knih, vyhazování věcí do vzduchu, nenávidění židů a podobné hraní si na vojáčky i na válku. A to v partě se spoustou Hitlerovi též velmi oddaných kamarádů. Smysl a cíl to má jednoduchý: stát se řádným a plnohodnotným nacistou. A tím chce být i desetiletý kluk Jojo (Roman Griffin Davis), kterému v tom pomáhá jeho imaginární přítel, tak trochu nablblý Adolf Hitler (Taika Waititi). Adolf Jojovi radí v různých životních situacích a podporuje jej v jeho správném náckovství. Zlom v Jojově životě nastane v okamžiku, kdy zjistí, že jeho maminka (Scarlett Johansson) ukrývá v podkroví židovskou dívku (Thomasin McKenzie). Od té chvíle musí malý Jojo čelit svému vlastnímu zaslepenému nacismu a s tím mu jeho vymyšlený Hitler už může jen velmi těžko poradit. I když se docela snaží. (CinemArt)

Karbos

Tento film asi nebude po chuti každému a to na něm oceňuji nejvíce, že se o to ani nesnaží, mě však sedl náramně, protože tenhle typ filmů prostě můžu, jsou jako život sám, až se za ním totiž jednou ohlédnete, budou v něm jak růžoví jednorožci, tak noční můry, stejně jako tady. Směsice pocitů  který tento snímek nabízí je opravdu výživná. Někdo určitě může namítnout ono ohrané " film nevěděl čím vlastně chce být". Ale já tvrdím, že tento film naopak přesně vědět čím být nechce a to se mu naprosto podařilo. Díky a budu se těšit na další neotřelé dílka od Taika ;) ()

Tomko87

Taika je šialenec veľkého kalibru. V tejto satire som sa nie lem že smial ako divý, ale ..dokonca aj slza smútku a dojatia ukvvapla. Za mňa veľká vec toto. ()

Scaevola

Film klame tělem - láká na nevázanou taškařici, která se však poměrně rychle změní na solidní drama podle klasické poučky, že válka je nejsyrovější očima dítěte. Až potud by vše fungovalo poměrně dobře, přimhouřím-li oči nad strmou změnou rytmu i žánru, ale posléze do přemítání o fanatismu vstupuje sám režisér, jehož kreace A. Hitlera je bohužel nejen trapná, ale především zcela samoúčelná a dějově zbytečná. Zjevení, které nedává smysl a není ani nijak vysvětleno (kupříkladu alespoň úderem granátu do hlavy), sráží snímek o třídu níž a nepřináší nic navíc, což je škoda. Nutno však říci, že při závěrečných bojích v ulicích i díky skvěle vypointovaným postavám člověku naskočí husí kůže. ()

Lendak

Waititi, podobne ako Hitler, má asi štyri vajca, lebo inak by sa do tak absurdne provokatívneho filmu nepustil. ()

david141474

Nebyl to nejlepší válečný film, ale také ani nejhorší. Film nenudí, ale úplně vás do děje nechytí, mě třeba ne. Začátek je solidní, od té doby to šlo z kopce, než započala ta správná válečná atmosféra, ta čtvrthodina je jasných 10/10. Zbytek filmu si 10 rozhodně nezaslouží. Děj byl celkem zajímavej, ale nebylo to nic světoborného. Prostě malej nácek se kamarádí se Židovkou, to je celý nic víc. Prostě slabota za mě. Ale abych filmu nekřivdil tak soundtrack je božskej, zazní i Falco! 8/10 Nebylo to špatný, ale nebylo to ani nejlepší. ()

Heywood

Přidám se k těm, co nemají rádi, když se zjevná zábavná parodie změní ve společenskou kritiku nacismu a jím rozpoutaného zabíjení války. Nezachránily to ani skvělé herecké výkony a české lokace. Jen jsme si u filmu přemýšlel, jaký je rozdíl mezi tehdejším nacismem a dnešním zeleným morem, jaký je rozdíl v pronásledování lidí s jiným názorem a dnešní dobou, které už je chybí ty popravy a koncentráky, a film mi tak tak trochu utíkal před očima s vědomím, že tu schozifrenii zjevovaného Hitlera má kdejaký debil, kterému se zjevuje spálená neobyvatelná Země a nejraději by lidstvo také vyhladil, nikoliv pro nadvládu rasy, ale pro  záchranu planety, které se mu bez lidí líbí nejvíce.  A tak se jde přilepit k silnici, obrazu nebo na pražskou magistrálu. Mezi ním a Samem Rokwellem v jeho roli vlastně není rozdíl. Oba to myslí dobře a oba snadno škodí, protože zbytek občanů se změnil v naprosté idioty. Pokud tohle poselství měl film sdělit, tak těch 65% dávám. ()

Sharlis

Dlho som film odkladal, lebo som sa bal, ze to bude fakt pekna picovina, pretoze Waititi vie byl velmi nevyspytatelny. Ale bol som velmi prijemne prekvapeny. Film ma vysoku kvalitu jak po filmarskej stranke, tak i scenar ma solidnu uroven. Kde imaginarny Hitler a Sam Rockwell sa staraju o humor, tak pribeh i situacia v ktorej sa samotne postavy ocitaju humorna nie je. Perfektne zvladnuty balanc humoru a vaznosti. A to chce skill. Pokial vahate ako ja, ci ano alebo nie, rozhodne zvolte ano. V zasade ani nevidim dovod preco filmu nedat plne hodnotenie. Velmi bavilo. ()

PTuranyi

Extrémne nafúknutie vonkajších prejavov fašistického fanatizmu je výbornou parketou pre záplavu skvelých gagov ale pod kapotou brisknej satiry ostrej ako britva sa skrýva citlivý príbeh malého chlapca hľadajúceho lásku a pochopenie. Všetky postavy sú vďaka výborným hereckým výkonom plastické od malého Romana Griffina Davisa v roli Joja, cez Taika Waititiho Hitlera, Scarlett Johansson až po Sama Rockwella ako kapitána Klenzendorfa. Produkcia sa postarala, aby žiadnemu fóriku nič nechýbalo a všetky scény či už vtipné alebo vážne, mali správnu atmosféru. 90% ()

brodži

Veni, Vidi, pane bože to bylo strašný. Rádoby vtipná ptákovina která ač se snaží být vtipná a zasazená do doby druhé války, je tak hloupá a není ani moc vtipná. Nejlepší na tom všem byl až konec. A za ten dávám hvězdičku navíc. ()

bazmat

Konec války pohledem 10letého kluka, který sklonek Třetí říše vnímá i poněkud současným pohledem (ostatně lidé a příběhy se nemění, jiné jsou jen kulisy). Absurdní, srandovní, mrazivé. ()

ssarka

První půlku filmu jsem se smála,druhou půlku jsem komplet probrecela....ten film opravdu umí pracovat s emocemi ()

Kamil111

Na pět hvězdiček to není, ale ke zhlédnutí určitě. I když nejde o žádné objevné téma, v bravurních detailech boduje a malý Griffin Davis neuvěřitelně táhne celý film. ()

baron156

Kdo by tomu věřil, že jde vymyslet satira s nacisty v 2. světové válce. Svěží nápady a skvělí herci. I nápad s imaginárním Hitlerem byl zajímavý. Hlavně Scarlett Johansson byla nejlepší. ()

bergeron odpad!

neskutocna P uz od zaciatku, jako toto mohlo byt nominovanena oscara? po prvych 15minutach mindfuckshitu som to musel vypnut... ()

AmunRa

Film má struhturu připomínající japonskou a korejskou produkci, kdy satiru střídá crazy komedie, komedii drama a z dramatu je zase satira. Je to velká legrace až na to, že hodně hlavních hrdinů umře. Vynikající herecké výkony - Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie, Scarlett Johansson, Taika Waititi i Sam Rockwell zahráli výborně. Režie také bez chyby. Na konci filmu ale zůstane pocit, že tohle má do happyendu docela daleko - což byl ovšem asi záměr tohoto protiválečného filmu. ()

Chris Evans ztvární legendárního herce

10.02.2020

Ceny BAFTA – výsledky

Ceny BAFTA – výsledky

03.02.2020

73. ročník udílení Filmových cen Britské akademie je za námi, kdo slaví, a kdo naopak odešel domů s prázdnou? Nejlepším filmem bylo nakonec zvoleno válečné drama 1917 Sama Mendese. Snímek si odnesl… (více)