• Haniczka
  ****

  Film je originální, obsahuje mnoho zajímavých prvků a gagů. Potěší prakticky každého, dokonce může oslovit i náctileté v dnešní uspěchané době, kdy ulice jsou přecpané a život hektický. Tehdy se spěchalo "trošku jinak". Není to "budovatelská" veselohra, s tím si dovolím nesouhlasit. Naopak má svou nezaměnitelnou poesii, byť možná trošku naivní.(15.11.2009)

 • Marthos
  *****

  První československá road-movie. Naprostá klasika. Fascinující kolorit lidských vlastností, zvaný živočichopis. "A tak slovo dá slovo, a lidé ještě před chvílí zcela pokojní si vypovídají nesmiřitelné nepřátelství, jemuž se říká cestovní společenství." "Neříkejte mi člověče! Já u vás nejsem žádný člověk!" "On mi řekl nebo!" "To jste koupila v Tepu, madam?" "Nelezou mě do malýho vápna, nemám to rád!" "Ták, a teď všichni útokem na mě, jestli mám výdrž! Drobné mi nevnucujte, strašně rád vracím! Stovky mají přednost. Komu se podaří převrhnout autobus, dostane diabetický párek a nanuka." Herecká sestava de luxe, každý má svůj přesně vymezený prostor i typ, přičemž Josef Bek se objevil konečně v roli, která byla po sérii prázdných šablon v politicky tendenčních filmech opravdovou příležitostí. Od písniček přes kouzelná tlačítka až po neodolatelného Karla Koníčka je tenhle film tak dokonalý, že mu člověk tu trochu socialistické agitace rád odpustí.(10.3.2012)

 • Vesecký
  ****

  Klasická česká satira, která se mi jako malému klukovi ohromně líbila, zvlášť když se Pepíček Bek vznesl svým ertéočkem nad krajinu. Označení komedie je skutečně nepřesné a nedivím se, že po takřka šedesáti letech je pro mnohé diváky jen nudnou podívanou; pro nás, kteří jsme tehdy žili, to však byl skutečně pichlavý pohled do charakterů malého českého človíčka; Josef Mach si skutečně vybral všechny možné typy - od nesmělého mládence (Karel Effa), přes cynika (Jiří Sovák) a pštrosa (Lubomír Lipský), až po povedeného zlodějíčka (Jaroslav Mareš). Dnes by se nic takového nenatočilo, satira na špatné lidské povahové vlastnosti je bohužel minulostí - a je to něco, co současné české kinematografii chybí. Sešla se tu řada stárnoucích hvězd (Pištěk, Fiala, Vojta, Rovenská, Princ) s těmi tehdy současnými (Lipský, Zázvorková, Bek, krásná Sylva Daníčková, Effa i Medřická), a tak dávám zodpovědné čtyři hvězdičky.(4.7.2015)

 • Rimsy
  *****

  Bez ohledu na to, zdali to byl záměr (jako že ne), takhle třeskutě vtipnou komedii jsem už dlouho neviděl. Spousta perfektních nápadů a neuvěřitelně vypointovaných situací mě nutí dát maximum hvězd. Je to úlet rudý jak paviánův zadek, ale měl jsem z toho pocit, jak kdyby socialistický realismus potkal Kevina Smithe. A to neni málo!(9.12.2011)

 • Tiiso
  **

  Kdyby v ději nebyl ten politický podtext co by v něm zůstalo? Fantaskní cesta autobusem? Nevím co by pak ve filmu stálo toho k dívání. Politickým filmům se nevyhla žádná země. Bohužel. Mě osobně, a to teď mluvím čistě z filmového hlediska snímek neříkal moho ani tehdy když jsem jej viděl jako kluk a pak ještě několikrát, ani teď jako doufám, že už dospělému.(19.6.2008)

 • Josef Bek

 • - Spoiler: Kadet (František Filipovský) chce jet směr Žatec, ačkoliv tam autobus nejede. Je to jen záminka k dohnání zmeškaného autobusu. (Frontie)

 • - Autobus ve filmu je Škoda 706 RTO. (Terva)

 • - Filmovalo se v Praze na Florenci, Václavském náměstí, Na příkopech, Na valech, v Karlových Varech, na Máchově jezeře, Dobříši, v obci Hořovičky a na cestě z Prahy do Karlových Var. (M.B)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace