Zapadákov

• Česko Badlands (festivalový název) (více)

Píše se rok 1959, Kit (Martin Sheen) zavraždil několik lidí a jeho nová přítelkyně Holly (Sissy Spacek) byla při tom. Aby unikli trestu, prchají přes Jižní Dakotu a Montanu a předstírají, že se nic nestalo. Pocit viny je však příliš velký a dokáže pronásledovat na každém kroku. Zapadákov je první ze tří významných filmů scenáristy/režiséra Terrence Malicka (Nebeské dny, 1978 a Tenká červená linie, 1998) inspirovaný skutečným, děsivým příběhem vraždění na americkém středozápadě roku 1958. Malick nápaditě proměňuje příběh do provokativní studie lidí odcizených od běžného života. Krásně natočený a nezapomenutelně zahraný, to je filmová pouť Zapadákovem. (Magic Box)

Martin741

Tak nejak trochu zvlastny film od rezisera Terence Malicka. Pribehovo to sice dost strhne a nepusti, ale Martin Sheen ako totalne kopiruje Jamesa Deana mi dost vadil. A odviedol len priemernu pracu. Sissy Spacek /Konec Rozkvetu s legendou Lee Marvinom/ detto. Nie je to vsak spatne. 89 % ()

MA.KI

Ústřední postavou raného Malickova dramatického příběhu podle skutečné události je romantický buran Kit ze severoamerického zapadákova ztělesněný Martinem Sheenem, který potká nevinnou zrzku a vydá se s ní napříč místními rovinatými prériemi za západem Slunce a křehkou svobodou. Jen jediný problém stíhá tento nesourodý pár: společnost a policie, jelikož za sebou zanechávají nejednu svou oběť s kulkou v trupu. ~ Film Badlands je nevyzpytatelnou road movie, v níž k divákovi promlouvají nejen vnitřní monolog pronášený zrzavou Holly a mimořádná hudba Jamese Taylora, ale i (již zde) nesporný režisérův kumšt. ~ Povedený debut mistra Malicka, více si však cením jeho pozdější, minucióznější tvorby. ~ ~ Rozdrtíme si ruce tím kamenem. Pak na dnešek nezapomeneme. ()

Gabbo

Tento film jsem poprvé shlédnul v Britanii v originálním znění bez titulek a přesto mě toto excelentní drama uchvátilo a zanechalo ve mně silnou stopu. Trvalo velice dlouho než jsem ho u nás sehnal protože se již nedistribuoval ale nakonec se povedlo. Výborný příběh o rebelovi a dívce, která byla tak trochu outsiderem. O jejich útěku za svobodou, při kterém za sebou nechali pár mrtvol. Skvělé herecké výkony Martina Sheena a velice zvláštním způsobem krásné Sissy Spacek a vše doplněno výbornou hudbou. ()

zette

Ackoliv se film zabyva vaznym tematem je zcela bez emoci. Mozna to byl zamer, nevim, mne ve filmu ale "neco" chybelo. Natoceno je to velmi dobre, Sissy Spacek byla v mladi svym zjevem hodne zajimava, Sheen taky nezklamal. ()

WolfR

Dobře natočený flák, kde je rebelující vrah bez nějaké větší motivace a taky jeho holka, která nic neřeší. Skvělé! 4 hvězdy. ()

PanZahadnyCZ

Obvykle nechválím kameru, ale u tohoto filmu mě velmi zaujala. Stejně tak, jako zdařilý hudební doprovod. Oboje tak nepochybně přispělo k tomu, že film na svou dobu působí velmi moderně a svižně. Samotným příběhem mohl leckteré diváky šokovat, ale rozhodně se jedná o umělecký kousek, který je příjemným prožitkem i kvůli krátké stopáži a vcelku "oddychové" atmosféře, ke které sice nepřispěly přestřelky na každém rohu, ale otevřená příroda a poklidné vypravování příběhu v podání Sissy Spacek jistě ano. ()

dr.fish

Sissy Spacek je rozkošná, ale celé je to jaksi emocně vyprázdněné. Jestli to byl záměr, tak je to dokonalé. Já se ovšem drobně nudil..60% ()

Radiq

Ta Sissy Spacek byla tenkrát pěkné děučá, jen což jest praudá (teďká už ani né, páč už ani zrzavá nejni). Jináč ten filmáč byl dobré, to ja. Nejíc mě bralo, jak ani jeden z nich neprojevoval žádný emoce a nic. Babě zastřelijou tatíka a ona si pomalu ani neucvrnkne. Celý to bylo takový "závidím jim, ale nechtěl bych tak dopadnout". ()

E=mc2

Výborne hlavne obrazovou stránkou. Príbeh pekne plynie a postava Kit je výborná. Holy ako mladé a naivné dievčatko ktoré ani nevie prečo je zaľúbené. Už tu začala púť Terryho Malicka za cestou po stratenej nevinnosti. ()

andrii

When Kit skilfully kisses & kills. Morana zasáhla Amora. Havraní hrdličky, vychýlené střelky mýtí. Západní místní, zemité samorosty, "u pece," chalupáře. Líný čas okoval kolt. Pod jejich rukama rozkvétá hřbitov. Nedolétli k myrtě. Dojeli na nekrology. Černý nápad nutkavé nudy. Krajinkáři romance, s citem k smrti. Padlí mladí. Stoikové vzduchoprázdna. ()

LeoH

Abychom si rozuměli, nezpochybňuju estetické kvality obrazu ani Orffa ani skvělé typové obsazení/herectví Martina a Sissy ani koncept odtažitého líčení událostí bez moralizování; jenom jsem ze sebe za celou dobu nedokázal vykřesat zbla sympatie k postavám ani se byť jen na chvíli nechat unést pocitem volnosti a světa krás, o kterých tu ostatní básní, a bez toho, obávám se, ten film jde uvnímat, ale nejde si ho užít. Podobný problém jsem měl s Bonnie a Clydem; čestná výjimka jsou Mickey a Mallory, asi holt zabijáckou romantiku dokážu přijmout, jen když mi ji někdo jako Stone vyžene do absurdna, explicitně zironizuje a přihodí něco halucinogenních scén. Moje minus. ()

Cushing

Malick je fenomenální vypravěč, vytváří úchvatné obrazy, pracuje s nesmírně citlivými herci. Nejsem si jist, kolik má tenhle film mít vlastně rovin, kromě té základní, ale mám pocit, že divák má s hlavním (anti)hrdinou do jisté míry sympatizovat. Obávám se, že mi to šlo jen velmi ztěžka, ač jsem si vědom, že pohnutky k nějtěžšímu zločinu mohou být někdy malicherné, jindy dokonce zcela nezbadatelné. Já se prostě od tohoto "sympatického zločince" držel emocionálně co nejdál, a to je, podle mého názoru, chyba toho filmu. K opravdovému rebelantovi tomu mladému muži něco chybí, přestože je tak podobný "rebelovi bez příčiny" Jamesi Deanovi, ostatně podle něj (a oné role) je taky koncipován. Mimochodem -- ta krátká scéna boje v lese proti lovcům hlav -- nezdá se vám, že celý slavný Rambo byl později postaven právě na téhle sekvenci, a pak jen obohacen o vietnamsko-traumatickou složku? ()

GrooveJump

Film splňoval do posledního to, čemu subjektivně říkám pětihvězdičkový nářez. Pro mne, který byl v pubertě kultovně zasažen filmem Natural Born Killers, a který měl právě po těch deseti letech chuť si ho znovu pustit, si nakonec pustil tuhletu jeho dřívější a nutno podotknout, že i o fous kvalitnější variantu - tak udělal moc dobře. ()

Raven0

Správně ujetý snímek, ještě lepší než velmi podobní Takový normání zabijácí. Sice Zapadákov není tak brutální, ani tak přestylizovaný, má však něco jiného. Pěkně vykreslené, absurdní postavy. Ústřední dvojce na sebe tak nějak zbyla. Ona tichá, uzavřená a naivní. On mladík bez vzdělání, v podřadné práci, co jen těžko prožívá nějaké emoce. Žádné výčitky se nekonají, jen neúprostná logika a upřímnost. Absurdní "dialogy" jsou úžasné a kolikrát jsem se přistihl, jak se u nich blaženě šklebím. Paráda. ()

hanagi

"Osudová" láska a následný útěk mladých milenců na mě zapůsobil hlavně jejich lhostejným a nezúčastněným způsobem, kterým zabíjejí. Dívčino naivní vyprávění zní monotónně a bez emocí a v závěru budí zločinci zájem téměř jako celebrity. Z toho pohrdání lidskými životy se mi dělalo poněkud nevolno, bylo to údernější a působivější než jsem čekala. Viděno během Season Challenge tour 2015. ()

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

Remake Vrány našel hlavní hvězdu