Úniková hra

• Slovensko Úniková hra (více)

Psychologický thriller Úniková hra vypráví příběh šesti lidí, kteří přijali výzvu zúčastnit se únikové hry. Velmi brzy ale zjistí, že ze hry cesta ven neexistuje… a začíná boj o přežití. (Falcon)

hrudka

Amorálně neškodný film, který se snaží zdánlivě hru přechytračit, diváka moralizovat, ale přitom končí klišoidní a nic nevysvětlující pointou. Kterou jsem vlastně moc nepochopil. Takhle to ve skutečnosti nefunguje, si myslim. ()

Kingjiri

Variace na Saw ve formě únikový hry. Trochu mě ale zklamal evidentně nízkej rating, kterej nedovolil prolejt víc kapek krve nebo nějaký gore scény. Od pointy jsem očekával mnohem víc a překombinovanej závěr mě fakt moc nenadchnul. SPOILER: Ve chvíli, kdy policajti přivezli Zoe do vybydlenýho patra budovy, se vcelku nabízelo vysvětlení, že šlo jen o halucinace feťáků frčících na nějaký extra silný droze ve svym squatu - pak by teda bylo věrohodnější, kdyby se začínalo bez rozdávání "krabiček" rovnou v únikový místnosti. KONEC SPOILERU. Nicméně hádanky i samotný únikový místnosti byly docela promyšlený, svižný tempo vyprávění nedovolilo příliš nudnejch momentů, casting docela ušel a napětí občas fungovalo, za což přihazuju třetí jistou hvězdu. ()

TheSompeque

Představte si LIDL discount už tak LIDL filmu Saw a vyjede vám Úniková hra. Žádné násilí neuvidíte, ale plottwisty a herecké výkony vám způsobí bolest jako medvědí past na noze. ()

DAPDO

Nevidět Saw a další podobný filmy na tohle téma, dám hodnocení vyšší, takhle to na mě ale udělalo dojem velkýho kopíráku, akorát v tomhle případě bez krve. Při sledování celýho filmu jsem měl prostě pocit, že už jsem to někde viděl a nebyl ani jednou překvapenej. ()

kersten

Film pri ktorom nezaspím a miestami aj zabudnem dýchať si zaslúži o odomňa vysoké hodnotenie, aj keď chybičiek by som tam narátala...... ()

dalziel

Nechcelo sa mi do toho ani za mak.Nakanoniec to prebehlo celkom hladko.Trochu moc uvrešťané ,ale pri takomto type filmov sa to dá čakať. ()

PEZ

Rozhodne nie prekvapujúce, no zábavne natočený slasher, ktorý ani chvíľu nenudí. Je to aj vďaka kvalitne navrhnutých miestnostiam a dobrému castingu, ktorý objavil mladé a neopozerané talenty, ktoré skvelo zapadajú do daného konceptu. Film v štýle Kocka, ktorý neprináša nič nové, ale splní úlohu zábavného filmíku pre mladých. Na konci som sa normálne začal tešiť na dvojku. :) ()

helraiser

Vpodstatě kombinace Sawu a Kostky, ale opravdu povedená. Z tématu únikové hry vyždímáno maximum, lépe to už snad ani dopadnout nemohlo. Naprosto pohodová podívaná, u které se divák nudit opravdu nebude. ()

Sala1

Ja už naozaj neviem čím to je, ale väčšinou keď sa teším na nový filmový rok, začne to katastrofou. Rozhodnem sa o tom napísať na tento portál a potom mi do očí udrie hodnotenie po prvom premietacom dni. Je prirodzené a do istej miery aj nápadité, že z Hollywoodu prišiel horor o únikových miestnostiach. Neviem vôbec, či som na tento film videl predtým trailer, v každom prípade som sa tešil na silný psychologický triler, ktorý môže uzavretá miestnosť ponúknuť. Dostali sme však nelogický mix všetkého, čo podľa tvorcov súčasného diváka zaujíma. Tím, ktorý sa predstaví v úvode, je poskladaný z cudzincov, ktorí dostali pozvánku. Dobre, prečo nie, aj tak sa dá. Ani jedna z postáv vás nechytí, jednak o nich nič neviete, niektoré sú vyslovene typizované, každá z nich dokáže ísť pekne na nervy a navyše hneď zo začiatku vás uzemní naozaj zlé herectvo. Samostatné miestnosti ponúkajú niekoľko fajn nápadov, sú však zabité zlou technickou stránkou filmu (kamera, strih) a retardovaným konaním postáv. Tvorcovia, keď hrdinov konečne z miestnosti vypustia, idú ale ešte ďalej a snažia sa brutálne zamiešať karty spochybnením reality, vysvetlením motivácii niekoľkých postáv a pripravovaný plán, ktorý odkazuje na pokračovanie. Čistá zúfalosť. Štúdiová vykrádačka, ktorá sa spolieha, že v aktuálnom programe zarobí v kinách aspoň čosi, bez väčšej invencie s kŕčovitými hercami, nudným scenárom a chabou réžiou. Ďalší premárnený potenciál. Viac tu: https://youtu.be/81_nm0hIH_8 ()

pirulka

Jeden z tých filmov, ktorý vás vtiahne do deja hneď od začiatku hoci od neho príliš veľa neočakávate. Išla som do toho s tým, že idem s kamoškou na horor, ale vykľula sa z toho veľmi "pozerateľná" snímka, ktorá ma bavila a hltala som každú scénu, no tušiac že budem sklamaná koncom. Stalo sa, a koniec ma neohúril, no odnášam si príjemný zážitok a dokonca som sa viackrát pobavila na vtipných dialógoch, a taktiež chválim herecké výkony a obsadenie. Pekné 4 hviezdy :) ()

Franc1s

Že by konečně nějaká variace na Saw či Kostku? Možná ano, možná ne. Uvidíme s čím přijdou v dalším díle..Rozhodně nevím proč se tenhle film dá sehnat necenzurovaný, když tam k cenzurování vlastně nic není...Lepší průměr, ale jako kousek na jedno shlédnutí ok. 6/10 ()

Likan7

Jsem vlastně spokojený. První polovina je hodně fajn. Od filmu "Úniková hra" čekáte únikovou hru o život, to přesně jsem dostal. Je to takový mírnější Saw. Jenže Saw "bavilo" jen originalitou pastí a litry krve (alespoň ta pokračování), tady krev není snad žádná. Celé to je ale zabalené v takovém moderním hi-tech kabátu, který je na na druhé třetí podívání sice absolutně nelogický a hloupý, ale na to první dívání, který mě zajímá u béčkového hororu - thrilleru nejvíc, že mě to jednoduše baví. prvních 50 minut je dobrých, nikdo moc nechápe co se děje, je tu stále hodně lidí na "povinnou" porážku a a místnosti jsou dobrý. V poslední půl hodině to ale trochu začalo drhnout, což sice není žádné překvapení, ale prostě je to škoda. To je ale věčný problém těhlech filmů. Do finále film nějak doklopýtal, upřímně mi celkem bylo jedno kdo jak proč, ale pocit z filmu vyzněl dobře. A klidně bych si dal dvojku s úplně stejnou osnovou, protože to baví. ()

vikino1

Ty vole já snad viděl něco úplně jinýho jak všichni tady hodnotící. Vždyť je to nezajímavá sračka bez napětí, bez nápadu s úplně debilním koncem. Naprostá ztráta času. Snad ještě zbytečnější film jak Hypercube. ()

Mouchal

Zábavný film, leč s velmi nevyužitým potenciálem. Námět je poměrně slušný, únikové místnosti celkem rostou na popularitě a zkombinovat to s trochou toho legendárního "Saw"u taky nikdy neuškodí. Bohužel narozdíl od Saw to nemá zápletku tak propracovanou, je tam několik slušných stupidit a poměrně nezajímavé, nesympatické postavy. Co se ale tvůrcům opravdu nepovedlo, byl hned začátek filmu. Chápu třeba u Johna Wicka tento typ začátku, ale tady je to přecejenom dost velký a zbytečný spoiler, který akorát kazí následné budované napětí. Necháme se překvapit s čím přijde dvojka, protože potenciál to docela má. Ale překombinovaný konec mi napovídá, že se moc těšit nemám. 60% ()

LordMysti

Klasika kterou jsem očekával v rychlém tempu. Solidní průměr který přesně splnil má očekávání na večerní oddychovku. ()

Eventyrer

Sama sa divím, že sa mi to až tak páčilo. Malo to napätie,akciu, bolo to premyslené a prekvapivé. Samozrejme, boli aj momenty ktoré človek čakal. Často sa to podobalo Kocke alebo Saw. Light-kové Saw a Kocka s veľmi podobnými aspektmi od charakteru postáv cez úniky, ale koniec bol prekvapivý čo zlepšilo celkový dojem. ()

Úniková hra se dočká pokračování

Úniková hra se dočká pokračování

26.02.2019

Hororový thriller Úniková hra od Adama Robitela (Insidious: Poslední klíč) se v roce 2020 dočká pokračování. Studio Sony Pictures je podle všeho nadmíru spokojeno s výdělky levného hororu (rozpočet… (více)