Mrtví neumírají

• USA The Dead Don't Die (více)

Americké městečko Centerville je ospalá díra, v níž stárnoucí šerif Robertson (Bill Murray) netrpělivě odpočítává zbývající dny do důchodu, protože nudit se člověk může i bez koltu za pasem. Jeho mladý kolega Peterson (Adam Driver) naopak stále doufá, že se k nějakému pořádnému vyšetřování jednou dostane. Zasloužil by si to, protože jako první vytuší, že ty dvě ošklivě zavražděné dámy z místního bistra mají na svědomí zombie. Jindy by se mu zkušenější kolega vysmál, ale dnes ne. V městečku se totiž odehrává mnohem víc podivností, například slunce nezapadá, kdy by normálně mělo, do pohřebního ústavu nastoupila divná ženská se skotským přízvukem a samurajským mečem (Tilda Swinton), a rasistickému farmáři Millerovi (Steve Buscemi) začal mizet dobytek. A když na městečko konečně padne noc, z předtuchy se stane jistota. Nejrušnějším místem Centerville se v tu chvíli stává hřbitov, jehož obyvatelé právě procitli a dostali chuť na čerstvé maso. A muži zákona tuší, že dneska je čeká přesčas. (CinemArt)

PMU

Slušně obsazeno.. ale tím to začíná a končí. Konec je už úplně mimo.. celkově mě tento snímek opravdu zklamal. ()

DarkDRAGONS odpad!

Keď sa ma niekedy niekto spýta na definíciu slova "odpad" tak mu poviem, nech si pozrie tento film a hneď to pochopí. Nič nudnejšie som ešte nevidel. Bolí ma, tomu dávať odpad, lenže tento film to silou mocou chce. Nič tu nebolo zaujímavé ani zábavne, ani sa na to dobre nepozeralo. Bol to čistý odpad. To už si radšej pozriem nejaký hororový film od Uwe Bolla. ()

JasiraEk

Na tenhle film jsem se opravdu těšila, skvělé herecké obsazení a zajímavý námět. Bohužel z výsledku jsem byla značně zklamaná, nepřišlo mi to ani vtipné ani děsivé. Škoda, že jednotlivé postavy nebyly více propracované a scénář o něco obsáhlejší s nečekanými zvraty. Kladně hodnotím snad jen výkon Iggyho Popa :-) ()

Vardara

„To udělalo divoké zvíře? Nebo celá smečka?“ - Jo byla to blbost, ale já se bavila. Škoda, že Tilda nedostala více prostoru, ale i tak mě ten její outfit á la Kill Bill pobavil. Jarmusch sice vykradl, co mohl, ale film se tím nijak netajil, takže taková Zombie komedie, která rozhodně neurazí, ale ani nenadchne. ()

drsny_hery

Dal jsem 5*. Jednu za poctu žánru, další za Billa Murrayho, další za Adama Drivera, čtvrtou Tildě a pátou za to, jakou hovadinu to ve výsledku vyplodili. ()

jethrotull odpad!

Neuveritelna kravina nehodna pozerat. Do polovice som to este bral ako parodiu,ale potom to bolo nudne,debilne a absolutne nezazivne. Spravanie sa postav ako po uziti krabicky antidepresiv bolo tak vymlete,ako asi pan reziser. Proste odpad nehodny sledovanie. ()

akiba

Veselá metafora post-obamovské Ameriky, jako forma apokalypsy, umně představená Jarmushovým týmem, zatímco on vše pozoroval očima Toma Waitse z blízkého lesíku. ()

ferdomravec

fakt ? zombie horor ako kritika kapitalizmu a konzumu ? pomale tempo mi nevadilo, cierny humor bol fajn ale cakal som aspon poriadny masaker na konci. No ale takto slabé 3 ()

darius1706

Ach jo, když jsem viděl obsazení, říkal jsem si, že to bude pecka. Navíc Billu Murrayovi sedl Zombieland, všechno se zdálo sluncem zalitý. No a ono prd. Nebyl to ani horor (sice tam lezli zombíci, ale strašidelné to nebylo ani trochu, chyběly lekačky, atmosféra a tak všechno), nebyla to ani komedie, zasmál jsem se asi dvakrát, a to jsem se asi spíš zasmát chtěl, než aby mě rozesmál film. Popravdě řečeno jsem ani nepochopil, čím film chtěl být a vlastně o čem, jasně tedy, o zombících. Ale k čemu přesně byla třeba linka těch 3 mladých, co přijela do města... Obrovské zklamání. ()

maro0902 odpad!

neskutočná pixovina ktorú som ledva dopozeral. ...ani ako komedia to nebolo vtipné.škoda premárneného času. ()

Grimes

Jsem divnej, díky čertu za to a proto se mi asi tenhle film opravdu líbil. Pokud jste člověk, který roní slzy a zároveň mává zapalovačem nad hlavou u každýho traileru filmový resurekce z osmdesátek či devadesátek či blockbusteru od Marvelu, tak to fakt neni nic pro vás. Tenhle film je přímá vtipná oddechovka, která na sebe nijak nepoutá a proto dokáže příjemně překvapit a pobavit . Klišé zombie horrorů tu dostává vtipně na prdel, Jim tu rejpe sám do sebe, boření čtvrté zdi se rozhodně daří, kameňáky tu fungují a Zelda Winston the Highlander to prostě zabíjí. Líbilo se mi to a bavil jsem se u toho, jak dlouho u ničeho jiného. ()

DaveKurkic

Pomalý a satirický hororový film s nedosaženým potenciálem. Musím ale pochválit efekty a casting, který mi docela seděl. film určitě stojí za zhlédnutí, ale očekával jsem od toho o něco víc, proto 3* ()

libi666

Jak řekl doručovatel RZA obsluze "Frodovi" na pumpě: "Svět je dokonalej, oceňuj maličkosti", tak bude znít i mé hodnocení: "Film je dokonalej, všímej si maličkostí". ()

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019

72. Cannes Film Festival a jeho vítězové

72. Cannes Film Festival a jeho vítězové

25.05.2019

Letošní ročník filmového festivalu v Cannes je oficiálně u konce a tak je na čase podívat se nejen na jeho vítěze, ale i poražené a vůbec všechny důležité snímky, které se festivalu zúčastnily.… (více)

Jim Jarmusch zahájí Cannes

Jim Jarmusch zahájí Cannes