Bájní tvorové: Dračí hrobka

• Velká Británie Legendary: Tomb of the Dragon (více)

Travis spolu se svým týmem cestuje do Číny, aby tu našel něco, co nemělo nikdy existovat... Známý biolog Travis Preston se dozví, že v Číně žije ohromný ještěr, který zabíjí místní obyvatele a dělníky z nedaleké stavby. Jeho úkolem bude obrovské zvíře najít a poté odchytit. Firma, která u jezera staví, si však najme profesionálního lovce a zabijáka Harkera. V jeho týmu působí i čínská bioložka Zengová, která přeběhne do Travisova týmu. Vědcům se brzy podaří dokázat, že v jezeře je víc ještěrů. Najdou i skalní sluji, kde žijí. Uvnitř objeví mládě, které uspí. V tu chvíli tam přichází Harker a chce malého ještěra zabít. Strhne se mezi nimi rvačka. Do jeskyně se nepozorovaně připlíží starý ještěr a bojující lidi napadne. Harker je zabit a Travisovi a jeho lidem se podaří na poslední chvíli uniknout... (TV Nova)

Martin741 odpad!

Ked niekde vidim napisane, ze tam hra Scott Adkins, tak urcite necakam intelektualny  prejav a la kant, Ajnstajn. Lundgrenovi sa cudujem 0 % ()

Rodriguez

Takový laciný brak a pomalu jsem chtěl věřit, že to má nasvědomí Asylum :-D Nenechte se zmást názvem, protože nic bájného ve filmu není a už vůbec né nějaká dračí hrobka, to si radši pusťte třetí Mumii. 30% ()

cariada

Je třeba zlikvidovat zapomenutou ještěrku, ale každý má to jiný úhel pohledu, tak že je třeba ještě bojovat mezi sebou. Po ránu se to nechá, ale jen když sem tam něco přeskočíte. ()

otík

Scott Adkins si vyrazil na dovolenou a společně s Dolphíkem v záporné roli neskutečně ulhaného a namyšleného lovce se vydali do střední Číny vypátrat cosi, co žere lidi na stavbě něčeho jako plynovod. Scénář je snůška blbostí na entou, příběh je děravý jak cedník a zdravý rozum se jen diví, jak něco takového vůbec mohlo jít do distribuce. Na druhou stranu je to docela milý film s příjemně se neustále usmívajícím Adkinsem, Lundgrenem hláškujícím neskutečné sebestředné kraviny a hezkou příšerkou, která když už konečně může někoho sežrat, tak do něj jen drbne. Jediné, co je zde skutečně dobré, je moc hezká hudba a podařená titulková písnička. Jinak je to totální trotlovina. ()

Lachtaan

Dobrodružná, čínskou produkcí podržená, slátanina, která se chce tvářit jako další rádoby našlapaný natural horor, ale ve finále je jen další přehlídkou ohavných grimas Dolpha Lundgrena. Takovéhle přešlapy u mě fungovaly jen za přítomnosti početných rozmanitých dead countů. Dračí hrobka ovšem nedokázala poskytnout ani to. ()

blackJag

No blbost veliká. Nemám nic proti Lungrenovi nebo Adkinsovi, nevadí mi béčkové náměty, ale trochu toho scénáře se mohlo urodit, když už se všichni tak snažili :-) A taky Adkins jako vědec, není to plýtvání? V každém případě držkobraní Dolph vs. Scott nepochopitelně prostor nedostává. 20% ()

JohnSmith

Není to ani akční, ani horor. Prostě lehké dobrodružství s digitální ještěrkou. Kdyby ty triky nebyly tak příšerný, tak bych uvažoval i o lepším hodnocení. ()

sedm.1 odpad!

Poměrně upřímně vítám tyhle herecké „crossovery“ akčních béčkových legend, kdy si navzájem vypomáhají v dosažení co nevyšší kvality a zajímavosti svých filmových počinů a většina takovýchto spoluprací doposud dopadávala docela slušně a koukatelně, nicméně tato podívaná je ultimátně výjimečná, neboť se jedná o naprosté dno, které je prostě nesnesitelně špatné, a to prakticky ve všech ohledech. Nicméně, já ale v první řadě vůbec nechápu, co tu dělají právě ty dva akční borci, když ten film je o všem možném, i nemožném, ale určitě ne o akci. Jaká má jejich účast tady vůbec smysl??? Adkins je přeci v současnosti jedním z nejlepších bojovníků filmové plátna, Lundgren zas oblíbený nabušený monstrum, a oni tu devadesát minut přešlapují a diskutují o ještěrkách, zda-li je zachránit, či zabít? To si jako udělali ze svých fanoušků prdel? Nebo to mysleli snad vážně? No, především u Adkinse to nechápu vůbec a asi jen tak někdo mi to nevysvětlí. Dějově je to tedy jinak samozřejmě také šílená nuda a tupost maximálních hodnot, trikově to osciluje někde mezi laciným céčkem a domácím videem, atmosféra, napětí, či nějaká stylovost, to vše tu působí zcela NULOVĚ, a já jsem prostě jen zděšen a znechucen z toho, co je to za sračku, do které jsem se nechal navíc velice snadno nalákat jmény mých dvou oblíbených akčních protagonistů, kteří se tu ovšem jen nehorázně ztrapňovali, takže tentokrát jsem spolu s nimi šlápl prostě jen do hodně velkého a smrdutého lejna, které si nezaslouží nic jiného, než ODPAD!!! ()

Lefty86

To je ale hloupoučký film, jediná jeho výhoda byla že jsem tu hloupost čekal. Ten drak nebo co to bylo byl neskutečně trapnej a efekty jakýma byl rozpohybovanej byli na úrovni asi jako Sindibáda z někdy cca 70. let. Navíc když už v roli protivníků byli Adkins a Lundgren mohli se aspoň jednou poprat. Koukal jsem na to jen kvůli Adkinsovi a doufám že v podobný hovadině už ho neuvidím. 15% ()

Mirah81

OK,tak si to Scott zkusil jaký to je i v jiným žánru a zase by se měl co nejrychleji vrátit k tomu co mu jde nejlíp nebo si příště líp vybírat. Dle mého názoru celkem zbytečný film,který ničím nezaujme. ()

janesX odpad!

Sledovať tento "zázrak" je utrpenie aj pre oči aj pre uši. Lundgren podľa očakávania zase neprekvapil (hrozný ako vždy) a Atkins tomu tiež nepomohol . Evidentne to pre nich bola len rýchla "fuška" na pár hodín. Narýchlo zfušovať a fajront, len nech je dačo v kapse! ()

Qeo

Nechal jsme se přesvědčit vysokým počtem stáhnutí. Ale tak už po 10 minutách jsem toho začal litovat. Neměl jsem bůh ví jaký očekávání, ale tak aspoň efekty mohli být na lepší úrovni. Respektive efekty nebyli úplně špatný, ale s okolím absolutně nekomunikovali a herci jakoby ani nevěděli kam se mají dívat, kam uskočit, odkud přijde rána a tak podobně. Sečteno a podtrženo: snad jen s lahví vína. ()

Heroine odpad!

Páni, tak to je ale děsný! Strašný triky! Možná že to vypadalo dobře v kině na 3D, ale bylo to teda na úkor toho, že v televizi to vypadá PŘÍŠERNĚ. Scott se ani pořádně nepopral, nuda... A celkově, nemá to moc nápadu. Je to taková pozitivní verze Jurského Parku :-D ()

drankeryth

Dolph Lundgren starne a tie jeho silacke hlasky vo filme su skor na zasmiatie. Robil sa, ze nikto na neho nema a ostatny su voci nemu smetie, takych ludi nemusim. A tie jeho pohyby, akoby bol v puberte:) Vratim sa radsej k filmu, co je aj troska sklamanie pre mna. Ako celok mi to vsetko prislo, ako dobrodruzny film a nejake monster horor prvky sa vyskytli az v poslednej polhodinke, kde uz aj nieco bolo naznacene, ze tam bola aka taka akcia. Samotne stvarnenie jasteroviteho tvora vyzeralo na pohlad roztomile, skor vhodne do detskeho filmu. Ved ta tvar uz prezradzala, ze je vhodny na objatie, aj ked zdanie klame. Velka skoda bola, ked pocas filmu ani poriadne neukazovali do objektivu tvorecka, len take rychle preblesknutie, co ma dost hnevalo. Moja najoblubenejsia scena prisla na zaciatku filmu, ked ukazali toho obrovskeho medveda, aj ked dost vyzeral pocitacovy, ale ksicht bol pekny a odstrasujuci viacej, ako ten velky jaster. Dalo sa to pozriet a nemozem povedat, ze je to zly film, skor take spestrenie jedneho vecera. ()

MickeyStuma

Nic naplat. Tohle by fungovalo leda tak v komiksu. Někde v Číně se pořádá hon na místní Lochnesku v podobě ještěra a lovci se tu dostanou do sporu s vědci jestli ho zabít a nebo nechat žít. Zkratkovitý příběh bez plynulého vývoje děje a nějaké fantazie. Proti sobě tu byli postaveni Scott Adkins a Dolph Lundgren, který si očekávaně zahrál záporáka. Ten snad takovéto snímky bere už ze zoufalství, jinak to snad není možný. Oba dva by měli slibovat pořádnou dávku akce, ale bohužel, nechť si divák nechá zajít chuť. Sice se střetnou, ale jen tak aby se neřeklo. Ještěr je samozřejmě pixelový, tedy v CGI provedení, sice vyobrazeného dobře, ale za animaci by už v dnešní době měli dostat animátoři výpověď. Film absolutně bez smyslu a vůbec nějaké hodnoty. Tohle vážně bylo dokonce i ve 3D? ()

Acrobat odpad!

A videl si už niekedy Kodiaka? Šesť, osem metrov. Neverím, tak mi vyskoč na chrbát, odmeriame to. A už ide zábava a Donutil skáče po Polívkovi. Vážení, tu končí sranda a začínajú vážne defekty v schopnosti točiť film. Tu je to o tom ako čumím na monitor a premýšľam čo robím zle, že sa cítim tak trápne, keď Dolph hádže jedno múdro za druhým zo zvieracou metaforou. Tu je to o vážnom točení jaštera so stredoškolskými efektmi a Adkinsom vrhajúcim sa zo strany na stranu. I uvidela odľahlá časť Číny démona, ktorého sa vydali hľadať žena, namakaný ...iológ, šibnutý Číňan, a advokát v ľanovom saku. Nechcem už nič počuť. Hospitalizujte ho a to rýchlo!! (videné 06.04.2015,BDrip) ()