poster

Kramerová versus Kramer

 • Československo

  Kramerová vs. Kramer

 • USA

  Kramer vs. Kramer

 • Československo

  Kramerová verzus Kramer

Drama

USA, 1979, 105 min

 • cheyene
  *****

  Brilantní. Nad mé očekávání skvělý snímek, který je jak dramatický, tak dojemný a romantický, úsměvný i smutný. Dustin Hoffman až do zhlédnutí tohoto snímku nepatřil mezi mé oblíbené herce, ovšem zde mě naprosto dostal svým výkonem. Meryl Streep je tu také úžasná. Což o to, dva svrchu psaní jsou dospělí a vystudovaní herci, ovšem je nutné ocenit neskutečně přirozený projev představitele Billyho, který je tak uvěřitelný ve své roli, že příběh prožíváte ještě více emotivněji.(17.9.2011)

 • Madison
  *****

  Obsahová delikatesa, ktorá poteší všetkých priaznivcov manželských sporov a konfliktov prenesených na filmové plátno. Dustin Hoffman a Meryl Streep predvádzajú strhujúce výkony a scenár je postavený tak, že ani samotný divák nevie, na ktorú stranu - či zúfalej matky alebo zodpovedného otca - sa prikloniť.(29.4.2010)

 • gudaulin
  ***

  Trautenberk kdysi prohlásil, že to kyselo je moc kyselý, a já stejně kategoricky prohlašuji, že tohle melodrama je moc melodramatický a při vší snaze zároveň mělký. Že má závažné téma rozpadu rodiny a konfliktu kolem výchovy dítěte, o tom žádná, stejně jako je fakt, že ve snímku účinkovali v hlavních rolích nejvýznamnější herci své generace. Jenže mám prostě pocit, že jde o plochý film, kterému ve skutečnosti schází syrovost a který se bojí ukázat konflikt v celé své složitosti a bezvýchodnosti. Osobně znám řadu případů, kdy bolestná realita daleko překonala hollywoodský scénář. Tenhle film hezky manipuluje s divákovými city a nedá se mu upřít zručnost, ale žádnou citovou katarzi ve mně nevyvolal. Celkový dojem: 65 %.(20.6.2011)

 • Matty
  ****

  Sociálně psychologické drama. Občas zbytečně patetické. Dustin Hoffman i Meryl Streep předvádí jedny z nejlepších výkonů svých kariér. Nejlepší scénou je Edova a Billova příprava toastů na samém konci. Smutný příběh, ale pěkně natočený. 5 vět protentokrát musí stačit - asi zimní únava. 85% Zajímavé komentáře: Oskar, berg.12(14.1.2006)

 • InJo
  *****

  Politicky korektní, povrchní, jednoduché, průhledné, sentimentální... A přesto téměř bezchybné. Někdy holt stačí od všech možných zbytečností osekaný scénář s jasně daným cílem (srozumitelně divákovi představit postavy, jejich motivace a vytvořit mezi nimi věrohodné vztahy) a dva (nebo možná dokonce jen jeden!) prvotřídní herci a silné lidské drama je na světě (a ta sentimentalita je navíc dávkována velice vkusně). Cílevědomost a odhodlanost projevované při snaze postarat se sám o syna a následně získat ho do své péče by Tedu Kramerovi mohl závidět i nejeden akční hrdina. ;-) Krásná a dojemná pohádka. 90 %(5.10.2010)

 • - Film se v roce 2008 podle Americké filmové instituce umístil v kategorii soudní drama na 3. příčce. (TheDude)

 • - Dialogy Dustina Hoffmana poznamenalo také to, že právě rovněž procházel rozvodem. (Kulmon)

 • - Hudbu, která se objevuje při úvodních titulcích, složil Antonio Vivaldi. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace