poster

Kramerová versus Kramer

 • Československo

  Kramerová vs. Kramer

 • USA

  Kramer vs. Kramer

 • Československo

  Kramerová verzus Kramer

Drama

USA, 1979, 105 min

 • xxmartinxx
  ****

  Výborní herci, silný námět a přesto to ani jednou nesklouzne k patetickému slaďáku. Za to všechno si tenhle docela nenápadný film zaslouží pozornost. Výborný Hoffman, dokonalá Streep... Civilní a reálné vyznění filmu. My vážně uvěříme, že něco takového se někde v New Yorku mohlo stát... Milé překvapení pro mě, protože jsem očekával jen nataženou epizodu Elly McBeal... Velká chyba... 4 a 1/2.(17.5.2010)

 • Enšpígl
  *****

  Já jsem za tenhle film strašně rád ať už jako divák nebo jak chlap co nechápe proč by ve sporu o dítě měla být vždy automaticky zvýhodňována matka. Ten druhej důvod proč mám z filmu radost však ponechám vzduchu a rozeberu ten první, divácký důvod. Vždycky když se ve filmu můžu opřít o špičkové herecké výkony čouhá z toho mimořádně emotivní zážitek a u Kramerů tomu nebylo jinak, protože to, co předvádí Dustin s Meryl je prostě hold herectví jako umění, které dokáže strhnout a okouzlit masy lidí po celém světě. Dialogy obou protagonistů v soudní síni měly díky naprosté přirozenosti a úžasné schopnosti ponořit se do své role obrovskou sílu. Neumím si představit, že by mě tenhle film někdy nedostal, na začátku......na konci............v každý svý minutě.(22.9.2011)

 • Madison
  *****

  Obsahová delikatesa, ktorá poteší všetkých priaznivcov manželských sporov a konfliktov prenesených na filmové plátno. Dustin Hoffman a Meryl Streep predvádzajú strhujúce výkony a scenár je postavený tak, že ani samotný divák nevie, na ktorú stranu - či zúfalej matky alebo zodpovedného otca - sa prikloniť.(29.4.2010)

 • *CARNIFEX*
  ****

  Rodinne drama, ktoré by mal povinne vzhliadnuť každý rodič balancujúci s myšlienkou ísť samostatnou cestou. Popravde, toto je zrejme jeden z mála snímkov v ktorom je matka vykreslená ako sebecký, labilný zmrd, ktorý ani v dospelosti nevie čo vlastne od života očakávať. Ja osobne som príliš zasiahnutý nebol, čo prisudzujem takmer každodenným skúsenostiam s podobnými prípadmi, kedy jedinec skutočne vnútorne pociťuje zlosť z konania primitívnych rodičov, načo vždy doplatia len deti. Ale takto cez telku ma to skrátka nie vždy zasiahne ...(2.10.2016)

 • Aky
  *****

  Jeden z filmů, který pomohl pozměnit svět. Do počátku dvacátých let dvacátého století zůstávaly děti téměř automaticky při rozchodu partnerů u otce. Teprve feministické hnutí spolu s jinými "výdobytky" postupně docílilo toho, že soudci(kyně!) šmahem přidělovaly děti matce, pokud matička aspoň pila jen doma, fetovala jen občas a chlapy střídala přiměřeně. Jestliže se dnes situace zvolna mění, je to také důsledek tohoto filmu. Hoffman, Streepová i ten kluk jsou skvělí, příběh je dokonale vystavěný a režijně zvládnutý. Film - jedna báseň.(27.10.2005)

 • - Dialogy Dustina Hoffmana poznamenalo také to, že právě rovněž procházel rozvodem. (Kulmon)

 • - Nahá scéna JoBeth Williams byla ztmavena, aby se mohla vysílat. Některé televizní verze však ukazují její tělo ve větším světle. (Kulmon)

 • - Justin Henry, který byl za svou roli nominován na Oscara v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli, se stal ve svých 8 letech nejmladším nominovaným na tuto cenu a vůbec nejmladším nominovaných na Oscara. (jezurka42)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace