Princeznu Ellenu od narození provází příslib mocné kletby, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba se má naplnit v den Elleniných dvacátých narozenin, jakmile zapadne slunce. Avšak ve chvíli, kdy zajde poslední sluneční paprsek a vše se zdá ztraceno, princezna zjišťuje, že zůstala uvězněná v čase. Pokaždé, když se kletba naplní, Ellena procitne do dne svých dvacátých narozenin a je nucena ho prožít celý znovu. Aby zachránila své království i sebe samotnou, musí v sobě nalézt odvahu a čisté srdce a dávné kletbě se jednou provždy postavit. (Bohemia MP)

Trailer 1

marhoul

Dvě nejkyselejší a princezna Lambora. Vyjma Veroniky Freimanové, která je příjemnou, hezky hrající ozdobou každého počinu a Marka, který se do pohádky přirozeně hodí, pročež je příjemný, neoplývá arogancí typu Dyka, doslova pohádkový týpek, hraje dobře jen strážný vpravo, Křenková ze sebe vyrazila až dvě herecké polohy, jednu lze nazvat „nádech", druhou „výdech“, artikulace taky stále na ránu, druhým prknem je nesympatická princezna, které po roli šlapky v Amnestiích akorát vypáčili z držky žvýkačku, na svém projevu nezměnila lautr nic, a kozy tohle všechno nezachrání. Při pohledu na ty dvě si člověk rád zavzpomíná na pohádkově rozkošnou Khek Kubařovou nebo Zuzi Kajnarovou, a asi si nafackuju, protože v nejvypjatějších okamžicích i na tu příšernou Lucku Vondráčkovou, a to je co říct! Germáni zde hrají dvacku, přičemž v reále je tato stará-mladá, vizuálně stará i na svůj přiznaný věk a to tak, že fest, čili dvacetilatá princeznička vůbec ne, pánové Révai a čaroděj pro změnu hrají starce, no šaloné celé, přičemž příběh špatný nebyl, Hromnice ani runice mě nijak nepohoršovaly. Dvě za jízdu na koních, parádní Simonu Zmrzlou a několik čárymáry, děcka to ale nedokoukaly. Říkaly cosi o nudě, frňákovníku a Bosaně ze Tří veteránů. Dospěláci se k cíli dokopali jen ze srandy. Soudě dle místních ohlasů se může zdát, že pohádkovému publiku stačí skutečně málo. Třeba mizerné postsynchrony a ze dva ze tři letecké záběry na zámek. Njn., není každá Alena Vránová. Myslím tu nádhernou Alenu Vránovou, která když si dupla nožičkou s výkřikem: "Zavaž mi střevíček!", miloval tu namyšlenou nánu každý, že? ()

EvilPhoEniX

Pocitově je to mezi 3* až 4*, ale přikloním se ke 4*. Hudba je supr, koncept časové smyčky mě baví a v pohádce je vítaný, princezna i čarodějka kočky a dalo se i zasmát. Líbily se mi hrady i kostýmy a ve finále se lehce práskli přes kapsu 😃 S Maleficent se to samozřejmě srovnávat nedá, ale na české poměry je to fajn. Za posledních 10 let rozhodně, co se týká pohádek to nejlepší z české tvorby. Zamrzí nevyužití Dejdara na hádanky. 7/10. ()

Ampi

Pěkná a v československých filmových vodách vcelku originální fantasy pohádka. Sice by se jevit inspirace ve stylu Na hromnice o narozeniny princezny více nebo princezna na hraně zítřka, ale pokud ano je to v hávu pohádkové fantasy.  Děj to má pěkný a herecké obsazení taky jde. Mě se to líbilo. Jsem rád, že vzniknul druhý díl. ()

Jacinda

Oh, tak tohle bylo nečekané. Velmi nečekané. A velmi dobré! Kéž by někdo zfilmoval moje knihy. Nechcete prosím zfilmovat mooje knihy? Protože poprvé mám naději, že by to šlo. I v českých zemích. Tak především je to pohádka..nebo spíš fantasy, které se nepitvoří. Žádní uřvaní, hloupí a debilní účastníci karikaturního představení. Zadruhé - vynikající kostýmy, lokace a kupodivu i efekty. Zatřetí. V zásadě předvídatelný příběh, který ale umí překvapit! A tam, kde je očividný vývoj, tak funguje skvěle a uspokojivě. Za čtvrté. Vynikající, ale skutečně vynikající záporačka! Paní čarodějnice je důstojná, tajemná, krásná, budí respek a je uvěřitelná. Jaká slast pro mou duši proti všem těm uřvaným komickým karikaturám. A na závěr je vynikající i herecké obsazení. A pak ta hudba!!! Ach ta hudba. tomhule mohli dát špatné hodnocení jen nějací ubozí "znalci", protože na české poměry je to nevídaná špica. ()

Dzeyna

Na mě až moc fantasy. Ze začátku mi to připadalo jako 50x a stále poprvé. Potom se to překlopilo do Zaklínače. Vážně nevím, co z toho. Naprostý mišmaš. Navíc princ ani princezna nejsou charismatičtí a hezcí už vůbec ne. Kdyby se to odehrávalo na nějaké vesnici, tak by to možná ještě šlo, ale takhle mi to tam vůbec nesedělo. ()

• Premiérové uvedení pohádky na televizní stanici Prima si nenechalo ujít více než 916 tis. diváků starších 15 let (podíl 23,62 %). (rublik05)
  • Magický jazyk používaný ve filmu vychází v naprosté většině pojmů z latiny. Nejde však o čistou latinu a můžeme se tak setkat i se slovy, které latina nezná, nebo jsou nějakým způsobem upraveny. Výslovnost tohoto jazyka je taktéž nesourodá. Ve většině případů se víceméně drží tzv. klasické výslovnosti v pojmech jako „magikae“ nebo „utilizatio“, v jiných naopak přechází ve výslovnost církevní – pojem „evanescent“. (Thanoris)

Související novinky

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

31.12.2020

Úbytek filmů v kinech v uplynulém roce šel bohužel ruku v ruce s nižším množstvím kvalitních celovečerních filmů obecně, především těch hollywoodských. Z prvních deseti nejlepších filmů roku dle ČSFD… (více)